Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Testy DVD přehrávačů a další zajímavosti

Ivo Mašek (10205)|16.4.2008 07:38
Netgear EVA8000 aneb jak na multimédia v obýváku?
Rádi byste si přehrávali média, např. hudbu nebo filmy, které máte uloženy v PC na TV i bez toho, aniž byste z nich museli vytvořit přehratelný disk pro DVD přehrávač nebo rekordér? Digitální přehrávač EVA8000 streamuje filmy, videa, hudbu, internetová rádia a videa nebo fotografie z vašeho domácího počítače zapojeného v síti přímo do TV, dokonce i do HDTV. Automaticky najde všechny soubory digitálních médií ve vaší domácí síti a uspořádá je do snadno přístupné knihovny.

https://www.tvfreak.cz/recenze-netgear-eva8000-aneb-jak-na-multimedia-v-obyvaku/2402
1.jpg 0.jpg 9.jpg
Ivo Mašek (10205)|7.5.2008 19:21
MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení
Dnes se podíváme na zoubek přístroji z kategorie multimediálních přehrávačů, který nese označení Mvix MX-780HD Wireless Multimedia Player. Název mluví sám za sebe a lze z něj vydedukovat, že přehrávač si poradí s HD videem a podporuje rozhraní Wi-Fi pro přenos videa do TV. To ale není zdaleka vše. V recenzi se dozvíte, že některé funkce jsou skutečně zajímavé.
https://www.tvfreak.cz/recenze-mvix-mx-780hd-multimedia-v-kompaktnim-baleni/2460
a1.jpg a2.jpg a3.jpg a4.jpg
Ivo Mašek (10205)|26.5.2008 06:43
Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník
V dnešním testu se podíváme na přenosný DVD přehrávač Sony DVD-FX850. Přenosný znamená, že si ho můžete vzít s sebou kamkoli, třeba na dovolenou k moři, nebo se na něj můžete dívat doma v posteli, zkrátka mobilita především. I když je Sony přenosný model, projde stejným testováním jako stolní modely.
https://www.tvfreak.cz/recenze-sony-dvp-fx850-pritulny-dvd-spolecnik/2471
1p.jpg 2p.jpg
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 21:16
... trochu z "jiného soudku"
První společná audio/video karta je zde
Pokud chcete přehrávat HD video nebo i přímo Blu-ray disky a nemáte dostatečně silný počítač nebo vyhovující AACP ochraně, tak musíte buď koupit nový počítač nebo .... dovybavit stávající počítač novou kartou Asus Xonar HDAV1.3.
https://www.tvfreak.cz/prvni-spolecna-audiovideo-karta-je-zde/2515
20080604-a-1.jpg
Ivo Mašek (10205)|1.9.2010 19:48
AVI na DVD přehrávačích - proč jedno hraje a jiné ne
Dnešní DVD přehrávače umí obvykle mnohem více formátů videa než původní standard, pro který byly vytvořeny, tedy DVD-Video. Tyto přístroje jsou poměrně často označovány jako DivX přehrávače. Problém je ale v tom, že další formáty jsou obvykle podporovány pouze částečně a navíc výrobci těchto přístrojů o stupni podpory různých kompresí mlčí jako hrob. Jestli chcete detailně porozumět všem tajům multiformátových DVD přehrávačů, čtěte dále.
Zákazník často kupuje zajíce v pytli a neví, jaká videa mu jeho přístroj přehraje. Jediným spolehlivým zdrojem informací tak bývá kvalitní recenze. Ta se obvykle ale hemží pojmy, které běžnému uživateli mnoho neřeknou. Aby mohl i méně zkušený zákazník rozhodnout, který přehrávač je pro něj vhodný a který ne, pokusím se v tomto článku tyto pojmy osvětlit. Předně je třeba dozvědět se, že je vlastně všechno jinak, než si většina lidí myslí. Přestože se možná domníváte, že následující pojmy znáte, přeci jen si raději jejich výklad přečtěte.

Kontejner je dalo by se říci obálka, která spojuje do jednoho souboru obraz, zvukové stopy a titulky. Kontejner také může obsahovat menu, kapitoly a informace o daném souboru (tzv. tagy). Kontejner videa většinou poznáte podle koncovky, ale nedá se na to spoléhat. Většina z vás se již určitě setkala s formáty AVI, MP4, MOV, MKV nebo WMV.
Kodek je softwarová nebo hardwarová implementace nějakého transformačního algoritmu. Většina lidí zná softwarové VfW kodeky používané ve Windows. Kodeků existuje obrovské množství, ale dva svoji popularitou výrazně převyšují všechny ostatní, jsou to DivX a XviD. Zjednodušeně by se dalo říci, že softwarové kodeky jsou počítačové programy.
Formát je vlastně to samé jako standard. Rozumějme tomu tedy jako definici, jakým způsobem je nějaké video či zvuk zkomprimované nebo uložené v kontejneru. Každý multimediální soubor je definován minimálně třemi formáty – kontejneru, komprese obrazu a komprese zvuku. Jsou na sobě téměř nezávislé.
Tyto tři pojmy a jejich porozumění jsou pro výklad zcela zásadní. Aby nějaké video hrálo, musí přehrávač (ať již stolní nebo počítačový) podporovat všechny tři formáty definující daný soubor. Pokud jedno AVI video hraje, nedá se z toho vyvozovat, že jiné bude hrát také, může totiž mít úplně jinou kompresi obrazu nebo zvuku. Další problém je v tom, že výrobci přehrávačů podporu formátů většinou definují nepřesně a zmateně. Čteme li například, že přehrávač umí DivX 4, převedeno do technické řeči to znamená, že zvládá AVI, MPEG-4 SP a MP3. Pokud se dočteme o DivX 5, znamená to podporu AVI, MPEG-4 ASP a MP3. Pod pojmem Nero Digital míní výrobci většinou schopnost přehrát MP4 kontejner a AAC zvuk. Jak se tedy v této změti pojmů vyznat? Je třeba znát základní informace o těchto formátech, bez toho se neobejdeme. Takže jaké to tedy jsou?

Začneme kontejnery, kterých je bezesporu nejvíc. Mezi ty nejběžnější patří určitě AVI. Je to prastarý ale pořád ještě hojně užívaný kontejner, za nímž stojí firma Microsoft. Konkurence od Applu se jmenuje MOV. Z formátu MOV byl lehkou modifikací vytvořen MP4, který se stal ISO standardem. Zjednodušením MP4 vznikl 3GP známý z mobilních telefonů. MOV, MP4 a 3GP jsou tedy vzájemně částečně kompatibilní, ale rozhodně se na to nedá spoléhat, používají obvykle také zcela jiné komprese zvuku a obrazu. Dalším hojně používaným kontejnerem je MPEG Program Stream, mívá koncovku MPG, MPEG nebo VOB. Tímto končí výčet kontejnerů, které podporují běžné stolní a přenosné přehrávače, počítačový svět jich zná ale mnohem více. V poslední době je čím dál populárnější Matroška, kterou poznáme podle koncovky MKV. Používá se hlavně pro videa ve vysokém rozlišení. S rozšířením digitálního vysílání se také čím dál častěji setkáváme s kontejnerem MPEG Transport Stream. Takové video mívá koncovky TS, MTS nebo M2TS. Dalším kontejnerem z dílny Microsoftu je ASF, poznáme jej obvykle podle koncovky WMV. Dále se vyskytuje modifikace AVI s názvem DIVX. Kontejner Ogg má většina lidí spjatý s kompresí hudby Vorbis, ale může obsahovat i video. Svého času byla populární i modifikace Oggu s názvem OGM. Existují ještě další kontejnery, jejichž význam je ale minimální. Myslím si, že i takhle již má většina z Vás kontejnerů plný krk.
Nyní se dostáváme ke kompresím obrazu. Známé jsou hlavně komprese skupiny MPEG, které jsou zveřejněné jako ISO standard. Nejstarší a dnes již výjimečně používaný je MPEG-1. Zvládá jej téměř každý stolní přehrávač. Následuje MPEG-2, který je součástí DVD-Video standardu, jeho podpora je tedy pro DVD přehrávač nutností. Nyní se dostáváme k modernějším formátů. Asi nejpoužívanější komprese současnosti je MPEG-4 ASP. Na Blu-ray a HD DVD přehrávačích se nejčastěji používá MPEG-4 AVC, známý také jako H.264. Dále se lze setkat se čtyřmi formáty Microsoftu – WMV1, WMV2, WMV3 a VC-1. První tři většinou najdeme v ASF kontejneru, poslední zmiňovaný, který vznikl vylepšením WMV3, se vyskytuje téměř výhradně na HD discích v TS kontejneru. Další komprese obrazu se příliš nepoužívají a stolní přehrávače je nepodporují. Situace je tedy oproti změti kontejnerů směšně jednoduchá – 4 formáty skupiny MPEG a 4 formáty Microsoftu.
A nakonec tu máme komprese zvuku. Nejběžnější a všem známá je MP3 (přesněji MPEG-1 layer 3). Dále tu je MPEG-4 AAC se třemi modifikacemi (AAC-LC, AAC-HE a AAC-PS), Dolby Digital alias AC3, DTS, flac, Vorbis (často mylně označovaný jako Ogg) a nakonec opět 4 formáty Microsoftu – WMA1, WMA2, WMA3 a WMA Pro. Téměř každý stolní přehrávač zvládá MP3 a AC3. Podpora dalších formátů bývá různá.

Co lze očekávat od stolních přehrávačů
Nyní už se konečně po nutném úvodu a obeznámení se s formáty dostávám k tomu, co vlastně lze od takového stolního přehrávače očekávat. Jediné, čím si může být zákazník jistý na přístroji označeném jako „DivX přehrávač“ je podpora AVI, MP3 a MPEG-4 SP (to je zjednodušená verze MPEG-4 ASP). Takový přehrávač většinu AVI videí převedených z DVD, nahraných z televize nebo stažených z internetu (právní aspekty ponechme stranou) nepřehraje. Je třeba od něj vyžadovat víc. Ale co tedy vlastně?
Většina z vás si teď asi říká, že to bude podpora novějších kodeků DivX a XviD. To je naprostá mýlka hned ze dvou důvodů. Pro důvod první je třeba vrátit se na začátek uvědomit si, co to je kodek. Řekli jsme se si, že to je v podstatě počítačový program. Přehrávač nemůže podporovat počítačový program, jedině formát. Výrazy jako „podpora DivX“ nebo „přehrává DivX“ jsou tedy naprosto nesmyslné a matoucí. Druhým důvodem je to, že kromě prastarého DivX ;-) 3.11 vytvářejí všechny ostatní verze DivX a XviD kodeků video kompatibilní s ISO standardem MPEG-4 ASP. Jsou tedy vzájemně zcela kompatibilní. Navíc verze použitého kodeku je spíš pouze orientační údaj a dá se velmi lehce zfalšovat. Neexistuje žádný způsob jak zjistit, jakým kodekem nebo jakou jeho verzí bylo MPEG-4 ASP video zkomprimované.
Co je tedy podstatné? Nyní pominu všechny ostatní formáty, které většina přehrávačů stejně nepodporuje a budu se soustředit na ten nejpoužívanější – MPEG-4 ASP. Podstatný je rozdíl mezi SP (Simple Profile), který umí téměř každý přehrávač, a ASP (Advanced Simple Profile), který naopak nezvládá téměř žádný. Pokud opět pominu prehistorický DivX 3.11, který není kompatibilní s žádným existujícím standardem, jsou všechny novější verze DivX a také kodeky XviD, ffmpeg, Nero Digital ASP nebo 3ivX schopné vytvořit MPEG-4 SP video. Kromě DivX 4 kodeku ale mohou v závislosti na nastavení při kompresi vyprodukovat také MPEG-4 ASP. Takové video ale potom už nemusí na spoustě přehrávačů fungovat. ASP standard umožňuje kodekům používat novější funkce, které výrazně zlepšují kvalitu nebo kompresi videa. Tyto algoritmy ale spousta přehrávačů, přesto že jsou definované ISO standardem, neumí dekódovat.

MPEG-4 ASP
Jaké jsou tedy inkriminované funkce ASP profilu? Ty nejběžnější jsou B-frames (česky B-snímky), QPEL a GMC. Jsou tu i další nepříliš využívané, jako například uživatelské kvantizační matice. Pouhá informace o použití B-frames nebo GMC také není dostatečná. B-snímků totiž může být víc za sebou (obvykle 2) a to některé přehrávače nepodporují. GMC existuje ve dvou verzích: 2-bodové, jak jej implementuje DivX a 3-bodové, jak jej implementují ostatní kodeky. Zásadní problém je v tom, že pokud byly při kompresi použité některé z funkcí, které přehrávač nepodporuje, nelze video nijak snadno upravit, aby hrálo. Jediné co pomůže, je kompletní rekomprese. Pokud kupuji nový přehrávač, je tedy podstatné dozvědět se, jak je na tom který model s podporou těchto funkcí. Většina výrobců o nich v oficiálních specifikacích zcela mlčí. Vše zamlžují pojmy jako „DivX“ nebo „MPEG-4“. MPEG-4 video bez dodatku SP, ASP nebo AVC nám ale vůbec nic neřekne. Případně se výrobci skryjí za různé certifikace od DivX nebo Nero Digital, které mají spíš marketingový význam.
Z výše zmíněných funkcí je zaručeně nejdůležitější podpora B-frames, která ušetří až čtvrtinu velikosti videa při stejné kvalitě. Následuje QPEL, který zajišťuje ostřejší obraz. Většina současných přehrávačů s těmito funkcemi problémy nemá. 2-bodové GMC je také velmi často podporované, kdežto shánět přístroj, který zvládne 3-bodové GMC, je jako hledat jehlu v kupce sena. Chtít po stolním přehrávači podporu vlastních kvantizačních matic ji čirá bláhovina. Při koupi tedy dbejte na dobrou podporu ASP profilu. Základním požadavkem by měla být podpora 2 navazujících B-snímků a QPEL. Informace o podporovaných funkcích vyžadujte od prodejců a recenzentů přístrojů.

Kontejner, zvuk a další parametry
Nejen nastavení komprese obrazu má vliv na přehratelnost videa ve stolním přehrávači. Je to také použitý kontejner a jeho vlastnosti. Jak už jsem předeslal, přehrávače obvykle podporují jediný kontejner a to je AVI. AVI se ale může vyskytovat ve dvou verzích: v1.0 a v2.0 (OpenDML). Dnešní přehrávače by měly zvládat obě verze. Dále s kontejnerem souvisí takzvaný packed bitstream, je to způsob, jak uložit video s B-snímky do AVI, které tuto funkci standardně neumožňuje. Posledním podstatným faktorem je 4CC kód (four character code, čtyřpísmenný kód). Ten určuje, jakým kodekem bylo video zkomprimováno. Ale jak si za chvilku ukážeme, lze jej lehce zfalšovat. Naštěstí je možné všechny tyto parametry videa bezztrátově změnit.
Další důležitý údaj je komprese zvuku. Standardně podporují přehrávače formáty MP3 a AC3 (Dolby Digital). U MP3 ale na některých přehrávačích nastává problém, pokud se použije proměnný datový tok (VBR). Dále je třeba vzít v potaz obecné parametry videa, tedy rozlišení a snímkovou frekvenci. Přehrávače standardně hrají video do rozměru 720x576 bodů. Snímková frekvence musí být do 25fps (frames per second, snímků za vteřinu). Přehrávače také většinou zvládají video o frekvenci až 30fps, ale pouze při nižším rozlišení 720x480.

Jak si svá videa otestovat
Pokud znám schopnosti svého přístroje, existuje jednoduchý způsob, jak si dopředu zjistit, které video hrát bude a které ne. Video dokáže spolehlivě prověřit a otestovat program GSpot.
V příloze je screenshot programu GSpot
Program GSpot lze stahnout zde: http://www.headbands.com/gspot/v26x/index.htm
Na screenshotu (který je v příloze) jsou podstatné hlavně zeleně svítící hodnoty a potom ty, které jsem zakroužkoval. Pokud začnu vpravo nahoře, svítí zde zeleně MPG4, což znamená, že naše video je MPEG-4 ASP. Další důležitá zelená informace je BVOP, značící, že ve videu jsou použité B-frames. První zakroužkovaná hodnota (2 max) potom značí jejich maximální počet v řadě. Dále vidíme svítit údaje GMC a QPEL, což jsou další z funkcí ASP profilu, které ne každý přehrávač podporuje. PVOP je naprosto nezajímavý údaj, jedná se o předvídané snímky (P-frames), které najdeme v každém MPEG videu. Zajímavější jsou svítící NVOP a pod ním PB a DF. NVOP značí nulové (neexistující, vypuštěné) snímky. Spodní hodnoty potom udávají příčinu jejich vzniku. PB značí, že důvod je packed bitstream, DF znamená duplicated frame (duplikovaný snímek). Zatímco nulové snímky, jejichž příčinou je packed bitstream lze lehce odstranit, skutečně vynechané snímky do videa nijak doplnit nelze. NVOP naštěstí příliš přehrávačům problémy nedělá. Ze zakroužkovaných hodnot zbývá ještě snímková frekvence a rozměr videa, o kterých již byla řeč.
Vlevo jsou potom informace o kontejneru. Vidíme, že v tomto případě se jedná o AVI 2.0 s packed bitstream, dále se dočteme, že video se zvukem se v souboru střídá po jednom snímku (interleave). Vlevo dole je potom další důležitý zeleně svítící údaj – VBR. Značí proměnný datový tok u zvuku. Jak jsem již předeslal, může toto dělat některým přehrávačům problémy. Nalevo od tohoto políčka je informace o kompresi zvuku. Vidíme, že se jedná o MP3. Pokud se ještě vrátíme zpět k videu, vpravo nahoře je informace o kodeku, kterým bylo video zkomprimované. Jak je vidět, GSpot i přes „zfalšování“ 4CC identifikátoru na DX50 (značící DivX 5) poznal, že video bylo vytvořeno kodekem XviD. Kdybych se ale snažil víc, dokázal bych GSpot přelstít. Jak už jsem psal, je použitý kodek a jeho verze údaj pouze informativní a jestli půjde video přehrávat nebo ne s ním vůbec nesouvisí.

Po nikom se samozřejmě nechce, aby se tyto informace učil nazpaměť. Ale je dobré osvěžit si je a vzpomenout si na tento článek, pokud bude nějaké video v přehrávači zlobit. Důležité je zapamatovat si hlavní zásady a zapomenout na všudypřítomné dezinformace z letáků. Toto jsou podle mého hlavní body:


Jestli video bude nebo nebude hrát, nezáleží na použitém kodeku, natož jeho verzi. Podstatný je pouze a jedině formát.
Každé video je definované třemi základními parametry – kontejner, obraz a zvuk. Uvedení formátu pouze jednoho z nich nestačí. Pokud budete mluvit o nějakém videu, uvádějte kompletní popis, např. AVI - MPEG-4 ASP / MP3.
MPEG-4 definuje dvě zcela odlišné komprese obrazu (ASP a AVC), kompresi zvuku (AAC), formát kontejneru (MP4) a také formát titulků (TTXT). Říct tedy o nějakém videu, že je ve formátu MPEG-4, je zcela nedostatečné. To samé platí také obráceně. Informace, že přehrávač podporuje MPEG-4, má téměř nulovou vypovídací hodnotu.
Každý formát v sobě skrývá spoustu dalších profilů, možností a variací, z nichž ne všechny jsou u stolních přehrávačů podporované. Toto se týká téměř všech formátů, nejen v tomto článku důkladně propraného MPEG-4 ASP.
Různé certifikace a loga DivX nebo Nero Digital většinou o schopnostech přehrávače příliš nepoví. Je to pouze marketingová hra. Skutečné schopnosti přístroje většinou prozradí až odborná recenze.
Mnoho videí, které nehrají, lze rychle a bez ztráty kvality opravit.

Podle originálu, který sepsal: Vladimír Jícha
gspot.png
Ivo Mašek (10205)|26.11.2010 06:29
Sony BDPS360 Blu Ray Player

Ivo Mašek (10205)|26.11.2010 13:21
Onkyo BD-SP308

Ivo Mašek (10205)|27.11.2010 12:35
Blu-ray přehrávač LG HR400
LG HR400 je dobře vybavený Blu-ray přehrávač kombinovaný s HDD rekordérem. Zahrnuje optickou mechaniku přehrávající Blu-ray, DVD i CD disky, DVB-T tuner pro příjem digitálního pozemního vysílání a 160GB pevný disk pro nahrávání filmů a pořadů. LG HR400 podporuje BD-Live funkce (Blu-ray Profile 2.0), to znamená například stahování s filmy souvisejícího obsahu z internetu přes lokální síť (LAN), k čemuž slouží ethernetová síťová přípojka. Díky tomu umí HR400 i přímo zobrazovat video z YouTube. Na HR400 si přehrajete DivX ve standardním i HD rozlišení, WMA, WMV, MP3 a k tomu má samozřejmě up-scaler pro převzorkování videa do high-definition 1080p. HR400 má i takové drobnosti, jako je zabarvení centrálního ovládacího tlačítka podle vloženého disku - modrá je pro Blu-ray a červená pro DVD a CD. Výborná je také možnost nahrávat vysílání z DVB-T tuneru přímo na pevný disk.

lg3.jpg lg4.jpg lg5.jpg
Ivo Mašek (10205)|29.11.2010 21:09
Blu-ray 3D přehrávač Sharp BD-HP90S
Nový BD-HP90 3D-Bluray přehrávač je jeden z nejtenčích na trhu a jeho design je perfektně sladěn s novými modely LCD televizorů Sharp AQUOS. Přehrávač BD-HP90 můžete používat v běžné vodorovné poloze či ve svislé poloze (stojan je součástí dodávky). Rovněž je možná montáž na stěnu. Zabudovaná bezdrátová LAN (WLAN) vás připojí k internetu. Na BD-HP90 lze přehrávat celou řadu souborů DIVX-HD, JPEG a MP3. Rovněž lze přehrávat formát AVCHD z camcorderu. Funkce AQUOS-Pure-Mode automaticky nastaví nejlepší kvalitu obrazu vždy při připojení k LCD televizoru Sharp Aquos přes kabel HDMI. Díky podpoře nejnovějších standardů pro vysoce kvalitní zvuk jako DTS-HD Master Audio Essentials a Dolby TrueHD poskytuje BD-HP90 full HD zvukový vjem k full-HD 3D obrazu.
Sharp1.jpg Sharp2.jpg
Ivo Mašek (10205)|4.12.2010 07:32
Blu-ray přehrávač LG BD560
LG BD560 je vyveden v moderním lesklém plastu. Působí sice jednodušším až umělým dojmem, ale vzhledu to nijak nevadí. Pod předním odklopným panelem najdeme mechaniku a pod druhým ovládací prvky, displej a USB 2.0 port.
Přístroj startuje rychle, kolem 15 vteřin, a také blu-ray disk začne přehrávat bez zbytečného čekání. Mechanika patří k těm tišším. Čte bez potíží i pálený BD-R disk. Ani poškozený DVD disk není pro LG BD560 žádným problémem. Přehrávač v pohodě zvládá i dvouvrstvé pálené DVD+R DL.
LG BD560 podporuje BD-Live, YouTube a aktualizaci firmwaru. Více toho po síti neumí.
Titulky ve „stažených filmech“ nemusí být v souboru stejného jména, jako video. Lze je vybrat před přehráváním, přičemž, pokud mají stejné jméno, použijí se automaticky. Čeština je zobrazována korektně (Win1250). Titulky jsou vyhlazené, ale ostré a orámované. Nastavitelné nijak nejsou.
Přepínání zvukových stop a titulků uložených uvnitř kontejneru DivX Ultra nebo MKV je možné. Všechny volby se provádějí z jednoho přehledného menu, i během přehrávání filmu. Problém je pouze u titulků zabudovaných do MKV ve formátu UTF.
Pokud jde o podporu formátů videa, u SD je to standard, tak že přehraje běžná videa stažená z internetu. Nepřehraje ale DVD uložené na disku, byť VOB soubory vidí. U HD videa neumí WMV kontejner, stejně jako kontejner MOV. Příkladná je ale podpora MKV.

560a.jpg 560b.jpg 560c.jpg
Ivo Mašek (10205)|12.12.2010 13:29
Dune HD Max
Izraelská společnost HDI (High Definition Izrael) je výrobcem HD přehrávačů pod značkou DUNE od prosince 2006. Výrobní závod HDI se nachází na Tchajwanu.
V této době se modelova řada HDI skládá ze čtyř HD přehrávačů:
- Mini Dune HD
- HD Base Dune (příloha č. 1)
- Dune BD Prime (příloha č. 2)
- Dune HD Center
Dále firma vyrábí HDMI přepínače, HDMI kabely, HDMI zesilovače a další doplňky.

Nejzajímavější je model Dune HD Max (příloha č. 3, 4 a 5), protože má v sobě Blu-Ray mechaniku a šuplík na 3,5" HDD, takže dokáží přehrát jakýkoliv video soubor jak z HDD, sítí tak i Blu-Ray nebo DVD disky.
Hlavní funkce přehrávače Dune HD Max:
- CPU Sigma Designs 8642.
- Blu-ray a DVD přehrávač: přehrává Blu-rays a DVDs (plus Audio CD a data disky s video/music/foto soubory).
- HDD přehrávač: připojte pevný disk a přehrávejte soubory přímo z něj.
- Sítový přehrávač: připojte k lokální sítí a přehrajte soubory přímo z PC nebo NAS serveru pomoci protokolu UPnP, SMB, NFS.
- MKV přehrávač: přehrává HD a SD video v populárním MKV formátu a ostatních moderních video formátech, včetně vysokobitrejtových Blue Ray.
- RealD: podpora 3D video ve formatu RealD.
- HD audio: podpora HD audio (Dolby True HD, DTS HD Master Audio, LPCM, FLAC).
- 3 USB porty: připojte USB HDD, USB flash disk, USB card reader, USB klávesnice, Wifi adaptér a další.
- 3,5" HDD šuplík s podporou hot swap: rychlá a jednoduchá montáž 3.5" SATA HDD.
- Čtečka SD karet.
- HDMI 1.3a.
- Mnoho možnosti audio výstupu pro připojení k ostatním A/V komponentům.
- Rošiřena podpora Dolby True HD and DTS HD Master Audio: output bitstream (up to 7.1 channels) nebo dekódovaní decode do LPCM (up to 7.1 channels).
- Video: výstupní video v jakémkoliv video formátu (od SD po 1080p, 24p/PAL/NTSC).
- Upscaling: kvalitní přepočet DVD nebo jiné SD video na Full HD (1080p) nebo jiné HD rozlišení.
V příloze manual v *pdf
Ivo Mašek (10205)|14.12.2010 11:56
[FONT=Tahoma]Blu-ray [COLOR=#000000]přehrávač Harman Kardon [/COLOR][COLOR=#000000]BDP 10, je americkým výrobkem (BDP10 je vyráběn i pro Evropu a je k mání i u nás).[/COLOR][/FONT]
Výrobky Harman/Kardon vždycky patřily a patří do jiné ligy než standardní „masovka“ – a v případě BDP 10 se nejedná o žádnou výjimku.
Je to přehrávač, u něhož je k pohodlné manipulaci potřeba zapojit do akce obě ruce. Harman je prostě pořádný kus nábytku, a tak to má v jeho případě být. Tenhle Blu-ray by se neměl krčit někde v koutě nebo ztrácet z dohledu zavalen obaly nosičů. Jeho elegantní čelní desku budete chtít mít pěkně na očích – takže se určitě už nějak srovnáte i s jeho na dnešní poměry nadstandardní hloubkou.

Jas čelního displeje lze ve třech stupních přímo upravovat dimmerem na dálkovém ovladači. Z dálky pak budete moci sledovat základní údaje jako číslo přehrávaného videotitulu a kapitoly plus čas přehrávání. Drobným písmem nebo ikonkami jsou navíc dostupné informace o typu přehrávaného disku, o tom, zda je připojeno USB rozhraní či počítačová síť, zda je aktivovaný rodičovský zámek, případně je-li navolena některá z možností opakování. Nechybí ikonky pro pauzu a rychlé přehrávání směrem vpřed či vzad. Specialitou ovšem jsou informace o aktuálním rozlišení obrazového výstupu – nejenom, že přímo na displeji uvidíte, jaký režim v rozsahu 480i–1080p je navolen, přímé změně rozlišení je dokonce netradičně věnováno jedno ze sedmi tlačítek na čelním panelu.

BDP 10 vyhovuje specifikacím profilu 2.0, což znamená, že si poradí s technologiemi BonusView i BD-Live a disponuje sekundárními audio a video dekodéry pro funkce Picture In Picture. Na dálkovém ovladači dokonce najdeme speciální tlačítka pro zapínání/vypínání funkce PIP, stejně jako pro ovládání sekundárního audia. Jejich praktické užití je ovšem poněkud limitované – několik pokusných disků potvrdilo, že při authoringu Blu-rayů jsou zpravidla podobné operace uživatelům zakázány a je tedy možné si je pouze standardně navolit přes menu, i když přehrávač samotný by teoreticky umožnil i jejich přímou volbu.
Profil 2.0 znamená i zaručenou internetovou konektivitu přístroje, která je řešena prostřednictvím pevné ethernetové sítě. Přehrávač tak umožní využívat on-line bonusů BD-Live, tím ale jeho internetové dovednosti končí. Nejenže si nerozumí třeba s YouTube jako Blu-raye od LG, ale po síti není možné ani stahovat aktualizace firmwaru. Harman je tu zkrátka proto, abyste se na něm koukali na BD filmy, případně na DVD, poradí si i s Audio CD, empétrojkami, jpegy či divxy. Ale čekat od přístroje podobného typu, že se bude snažit zastat funkci nějakého multimediálního všeuměla, tak to opravdu ne.Co se obrazové stránky týká, je Harmanovo podání přehrávaných videí až neúprosně věrné. Při sledování HD bonusů na BD Tropická bouře bylo jasně viditelné různé podání jednotlivých segmentů, rozdílná úroveň a kvalita jejich obrazového masteringu. Trochu pak zamrzí, že BDP 10 podporuje pouze výstup do PAL či NTSC a nikoli už s obrazovou frekvencí 24Hz, takže občasnému záškubu při dlouhých švencích kamery se prostě nevyhne. Po zvukové stránce naplňuje i tento BD přehrávač pověst značky a dokáže tím pádem skvěle zastat i funkci audio přehrávače. Navíc jistě všichni, kteří ještě doma nemají 7.1 HD repro systém s podporou Dolby TrueHD a DTS-HD ocení, že BDP 10 umí tyto formáty transkódovat nejenom do PCM sterea, ale i do šestikanálového DTS.
harman1.jpg
Ivo Mašek (10205)|14.12.2010 13:00
Blu-ray přehrávač OPPO BDP-83 je dalším značkovým přehrávačem z produkce USA, kde kvalita a precizní práce je normálem. Opět ani tento přehrávač nepatří do tzv. "masovky".

oppo1.jpg oppo2.jpg oppo3.jpg
Ivo Mašek (10205)|14.12.2010 16:58
Dalším výrobcem Blu-ray přehrávačů, je firma Marantz. Jedná se o japonského výrobce High-End a špičkové audio a video techniky. I tato firma patří mezi výrobce se špičkovou kvalitou a jméno Marantz je pojmem. Pro letošní rok připravila dva modely. Marantz UD5005 a Marantz UD7005, které se vyrábí v továrně v Taiwanu. Oba dva umí podporu 3D. Na evropský trh (i do ČR) se dováží model UD5005.
Jedná se o Blu-ray přehrávač BD Live 2.0 s podporou 3-D, který přehrává BD, DVD-A/V, SACD stereo/multi, CD+MP3/WMA, DivX HD, AVCHD, JPEG.
- HDMI 1.4a
- 36-bit Deep Color, 1080P/24 FPS
- DLNA 1.5
- Stereofonní výstup s kvalitou Marantz
- Firmware přes internetové propojení

Ivo Mašek (10205)|17.12.2010 16:46
Philips BDP8000
Blu-ray 3D přehrávač, který dokáže kromě běžných Blu-ray a DVD disků přehrát i 3D disky.
Přehrávání obrazu: BD Video, BD-ROM, BD-R/RE 2.0, DVD, DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, Video CD/SVCD, CD, CD-R/CD-RW, USB flash drive., kompresní formáty: DivX Plus™ HD, H.264, MKV, VC-1, AVCHD, MPEG2, XviD, WMV.
Přehrávání zvuku: CD, CD-R/RW, MP3-CD, MP3-DVD, USB flash drive., kompresní formáty: Dolby Digital, DTS, AAC (multi-channels), MP3, WMA, PCM.
Přehrávání fotografií: Jednotka Flash USB, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, CD-R/RW., formát komprese obrázků: JPEG.
Obraz: Vysoké rozlišení (720p, 1080i, 1080p), CinemaPerfect HD engine, Blu-ray 3D: Full HD 1080p, Progressive scan, zvýšení rozlišení videa, Poměr stran: 21:9, 16:9, 4:3, digitálně/analogový převodník: 12 bitů / 150 MHz.
Síťová připojení: Wi-Fi Ready, síťové připojení k počítači: Certifikace DLNA 1.5, Net TV, BD-Live 2.

philips1.jpg philips2.jpg philips3.jpg
Ivo Mašek (10205)|21.12.2010 18:39
DENON
DENON zahájil svoji činnost v roce 1910 jako výrobce gramofonů a gramofonových desek - v tu dobu nahrávaných ještě na jednu stranu nosiče. Nyní je čelním japonským výrobcem špičkových produktů v oblasti audiovizuální techniky a softwaru a to jak pro profesionály, tak pro využití v oblasti komerční zábavy. Jeho výrobky profesionální i spotřebitelské a software (především CD disky) jsou v širokém měřítku pověstné svojí kvalitou, trvanlivostí a progresivním přístupem k novým technologiím. DENON je znám jako významný japonský výrobce audiovizuální techniky a je jedinou japonskou společností zabývající se jak výrobou a vývojem hardwaru (přístroje) tak i softwaru (CD a DVD disky).
Firma také vyrábí špičkové Blu-ray přehrávače. Jedním z nich je model DENON DVD-A1UD.Společnost Denon, výrobce špičkové elektroniky, se rozhodla předvést celému světu, jak má vypadat high-endový přehrávač. Model DVD-A1UD je snem každého video i audiofila – neexistuje optický disk, se kterým by si nedokázal poradit.
Denon DVD-A1UD je o jednu generaci otických disků dál, přehrává tedy Blu-ray, DVD-Video, Audio CD a kromě toho ještě DVD-Audio, Super Audio CD (SACD) a HDCD (High Definition Compatible Digital), to všechno v tradičně nekompromisní kvalitě obrazu i zvuku.
Denon DVD-A1UD skutečně není běžný produkt a za svou cenu toho má hodně co nabídnout. Úctyhodná váha téměř 19 kg výrazným způsobem upozorňuje na masivní šasi a antivibrační konstrukci, vnitřně je pak přístroj uspořádán do sedmi oddělených bloků, což eliminuje elektrické a magnetické interference.
Zvukové části vévodí DDSC-HD obvod (Dynamic Discrete Surround Circuit-HD), technologie Denon Link 4th Edition, optimalizační algoritmus Advanced AL32 Processing Multi Channel, diskrétní 192 kHz 32bitový D/A převodník pro každý kanál, nechybí dekodéry Dolby Pro Logic IIx, DTS Neo:6 a samozřejmě Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Analogový audio výstup je 7.1.
O video se stará čip Silicon Optix Realta, který z filmů na archaických DVD vymáčkne maximum. Full HD obsah na Blu-ray discích lze do kvalitního zobrazovače poslat přes HDMI 1.3a rozhraní v rozlišení 1080p, samozřejmě s podporou frekvencí 24 a 60 fps. Pro vylepšení SD i HD signálu jsou k dispozici technologie Digital Noise Reduction a Denon Pixel Image Correction (D.P.I.C.), jejichž názvy hovoří samy za sebe.
U Blu-ray filmů si lze vychutnat jak BonusView videokomentáře, tak i BD-Live interaktivní funkce a bonusový obsah, dostupný přes internet (Blu-ray profil 2.0). Přehrávač Denon DVD-A1UD samozřejmě disponuje ethernetovým konektorem a vnitřní pamětí pro uložená data.Mezi další příjemné vlastnosti patří přítomnost čtečky SD/SDHC karet, přehrávání MP3 a DivX souborů, podpora HDMI-CEC, přehledné a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní a podsvětlení všech prvků dálkového ovladače.
Zdroj: HDmag a Denon

V České republice se prodává na objednávku a za "hezkých" zhruba 120 000 Kč.
Ivo Mašek (10205)|21.12.2010 22:33
Blu-ray přehrávač od firmy OPPO Digital jsme si zde již představili, a to modelem BDP-83. Společnost přichystala svojí novou vlajkovou loď, a to model BDP-95. Novinka má stejný přehrávací základ, jako modely BDP-83 a BDP-93., ovšem nabízí nové chasi a pár vylepšení, jako např. SABRE32 Reference audio DAC převodníky, toroidní napájení, nebo XLR balancovaný stereo výstup.

https://www.tvfreak.cz/high-endovy-blu-ray-prehravac-oppo-bdp-95/3857
oppo95a.jpg oppo95b.jpg
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 20:55
LG BX580 3D Blu-ray

lg3d.jpg
Ivo Mašek (10205)|29.12.2010 15:30
Blu-Ray přehrávač Samsung BD-C7500
Stylový ultratenký Blu-ray přehrávač pro postavení na stůl nebo zavěšení na zeď.
Přehrává Blu-ray Video, BD-R/RE, DVDVideo, DVD/DVD±R/DVD±RW (pouze V- mód), Audio CD, CD-DA/-R/-RW, podporuje formáty MPEG2, H.264, VC-1, AVCHD, DivX HD, MKV, MP4, WMV9, HD JPEG.
Dekódery zvuku: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, LPCM, MP3, WMA.
Konektory: HDMI výstup (VIDEO 1920x1080p / 1920x1080i /1280x720p / 720x480p, 720x480i), HDMI 1.3, HDMI-CEC, USB 2.0, Ethernet, vestavěný Wi-Fi adaptér, analogový audio výstup 2CH, komponentní video výstup, kompozitní video výstup, optický výstup, vlastnosti BD-JAVA, BD Profil 2.0, BD vnitřní paměť 1 GB, BD BONUSVIEW, Internet@TV™, sdílení (DLNA DMP).

samsung1.jpg samsung2.jpg samsung3.jpg
Ivo Mašek (10205)|2.1.2011 19:39
Blu-ray přehrávač ORAVA BRP-3000
Jedná se o první blu-ray přehrávač od našich sousedů ze Slovenska, který vyrábí firma ORAVA.

Orava zůstala při dnes již klasické lesklé černé barvě s jednoduchým dizajnem, kterým však nic nepokazila. Display i podsvícení loga Blu-ray je v v modré barvě, což může některé uživatele mírně rušit, obvzláště při sledování v noci.
Na zadním panelu přístroje najdeme dostatek výstupů a různých rozhraní. Samozřejmostí je HDMI konektor, následuje komponentní video výstup (Y/Pb/Pr), kompozitní video výstup (CVBS), 7.1 kanálový analogový výstup a druhý USB konektor. Trochu neobvyklý je konektor RJ45 k připojení prehrávače na lokální síť a následně k internetu (podpora BD Live).


Klady přehrávače:

- podpora BD-Live (profile 2.0)
- 2xUSB 2.0
- HDMI 1.3
- analogový 7.1 zvukový výstup
- podpora kontejnerů AVI, MP4, MKV
- podpora externích titulků SUB a SRT (v kodování UTF-8 a UTF-16)

Zápory přehrávače:
- malinko hlučnější mechanika při načítání
- zjištěn limit 2GB u souborů MKV (pravděpodobně bude řešeno novým firmware)
- nepodporuje kodek DivX (lze obejít nastavením ID souboru z DX50 na XVID)

Postup pro vložení titulků sub, srt je v příloze s příponou *zip
zdroj: ORAVA
Ivo Mašek (10205)|28.3.2011 09:08
PIONEER HDV-9000Tato novinka od firmy Pioneer je v ČR k mání (na objednávku) za 82 000 Kč.
Ivo Mašek (10205)|6.4.2011 20:07
Emgeton CULT M3
Společnost Emgeton představila zajímavý multimediální přehrávač s názvem CULT M3 s prostorným 4,3palcovým displejem. Novinka je navíc vybavena vestavěným televizním tunerem.
Přenosný multimediální přehrávač Emgeton CULT M3 je vybaven 4,3“ obrazovkou s rozlišením 480 x 272 obrazových bodů. Přehrávat videa lze přímo z vestavěné 16GB paměti nebo z externího slotu pro až 32GB microSDHC paměťovou kartu. K dispozici jsou také modely s kapacitou 4 a 8 GB. Při sledování DVB-T můžete využít přehledné EPG v českém jazyce, případně se podívat na Teletext.
Další výhodou je možnost připojení externí antény (pomocí dodávaného adaptéru) v místech se slabším signálem. Pro pohodlné sledování je přibalen také odnímatelný stojánek, který z přístroje udělá přenosnou LCD televizi. V balení naleznete také kvalitní sluchátka s revolučním systémem zpětného SURROUND efektu.

Zařízení si poradí s video formáty 3GP, ASF, AVI, FLV, MPG, RM a WMV a v případě hudby můžete kromě klasických MP3 poslouchat také bezztrátové soubory FLAC či formáty AAC, APE, OGG, WAV a WMA. Přehrávač podporuje také čtení textových souborů ve formátu TXT (Unicode) a zobrazení obrázků BMP, GIF a JPEG.
Emgeton CULT M3 umožní pohodlně sledovat televizní programy až 5 hodin, oblíbené filmy až 9 hodin a poslouchat hudbu až dlouhých 43 hodin. Z další technologické výbavy stojí určitě za zmínku podpora nahrávání z mikrofonu, nastavení úspory energie, možnost nastavení 8 typů ekvalizérů, rozhraní USB2.0 zpětně kompatibilní s USB1.1, možnost využití jako přenosného disku s vysokou kapacitou či podpora ID3, LRC a Album Art.
Zdroj: Czechcomputer
emgeton1.jpg
Ivo Mašek (10205)|9.4.2011 14:23
Samsung BD-C6800
Přehrávaná média: BD, BD-R, BD-RE, CD, CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, USB flash disk
Přehrávané formáty: AVCHD, H.264, HD DivX, JPEG, MKV, MP4, MPEG2, WMV9, AVI, MP3, MPEG, WMV, XviD

samsung1.jpg samsung2.jpg
Ivo Mašek (10205)|16.4.2011 14:59
Cambridge Audio 751BD
Firma Cambridge sídlí ve Velké Británii a od roku 1968 vyrábí různá HiFi zařízení, která se řadí do "high end" sféry. Firma také vyrábí Blu-Ray přehrávače, a posledním modelem je Cambridge Audio 751BD, který v ČR bude v prodeji od 23.4.2011. Takovým precizním výrobkům samozřejmě odpovídá cena., v ČR bude tento Blu-Ray přehrávač stát přibližně 27 000 Kč.Model 751BD podporuje novou Blu-ray 3D specifikaci Qdeo od Marvell, Cambridge Audio 751BD má video procesor Kyoto-G2 od Marvell s novou QdeoTM technologií. Qdeo video procesor umožňuje zcela přirozený obraz bez šumu a artefaktů u všech typů obsahů. Pro vyšší kvalitu Blu-ray obsahu přístroj přesně reprodukuje program tak, jak zamýšlel režisér. U DVD zvyšuje kvalitu obrazu tak, aby byl potlačen vizuální rozdíl mezi vaší stávající DVD sbírkou a Blu-ray disky. Pro přehrávání po síti a vlastní obsah vytvořený uživatelem s různými formáty a kvalitou nabízí Cambridge Audio 751BD širší možnosti redukce video šumu, kompresi redukce artefaktů, inteligentní barvy, kontrast, detail a doostření.
Přehrávač Cambridge Audio 751BD je vybaveno dvěma HDMI výstupy a nabízí všestranné instalační možnosti. Jeden HDMI výstup může být připojen k 3D TV a druhý může být připojen k HDMI v1.1 až v1.3 A/V receiveru. Uživatelé projektoru mohou připojit jeden výstup k projektoru, pro domácí kino a druhý k TV pro příležitostné použití. Přehrávač 751BD může také současně přenášet video a audio na dvě 3D nebo 2D TV.
Zdroj: Cambridgeaudio.com
cambridge1.jpg cambridge2.jpg cambridge3.jpg
Ivo Mašek (10205)|28.4.2011 20:51
Marantz UD9004
Jedná se o high-endový Blu-Ray přehrávač se špičkovým obrazem i zvukem. Přístroj je vybaven antivibrační kovovou mechanikou Marantz, audioobvody HDAM-SA2 vycházející z nejvyššího SACD přehrávače Legendary SA-7S1 a toroidním transformátorem.
Přehrávač má přímý nativní HDMI výstup, 2x HDMI 1.3a výstup, Silicon Optix HQV Realta chipset, Ethernet port, symetrický XLR výstup pro špičkové stereofonní zesilovače. Přehrává BD, SACD, CD+MP3/WMA, JPEG, profil verze BD-Live 2.0, True 1080p/24 FPS, HD audio výstup 7.1 PCM, DVD-Video, DivX HD, AVCHD, 257MHz/12-bit video převodník, Progressive Scan pro DVD, 192kHz / 24bit audio převodníky, port RS232c, flascher-in, pozlacené výstupy, kovový čelní panel, video upsampler 1080p via HDMI, display dimmer, komponentní výstup, premium line hliníkové dálkové ovládání, tank-like-build.
Zdroj: MarantzCena v ČR je sice ohromující, ale odpovídá výrobku. Přehrávač stojí 152 000 Kč
Blu-Ray přehrávač Marantz UD9004 není úplně nejnovější (tím je model UD7005 a UD5005, o kterých tu již byla řeč), ale stále se vyrábí a prodává.

marantz1.jpg marantz2.jpg marantz3.jpg marantz4.jpg
Ivo Mašek (10205)|29.4.2011 09:17
Tascam je jednou z několika divizí japonské společnosti TEAC Corporation, která se od svého založení v roce 1953 věnuje vývoji a výrobě zařízení pro záznam a archivaci dat, ale také i produktům spotřební elektroniky. Tascam se již od prvopočátku zabýval vývojem přístrojů určeným pro oblast hudby a profesionálního zvuku. Více než 30 let vytváří produkty pro každý segment profesionální zvukové techniky.
Tascam v současné době nabízí digitální i analogové mixážní pulty, MIDI interface a zvukové převodníky, digitální vícestopé studiové i přensoné rekordéry, CD/MiniDisc/DVD přehrávače a rekordéry.

Tascam MD-CD1mkIII
Tascam doplnil svůj sortiment produktů o zajímavou kombinaci MiniDisku a CD přehrávače pod názvem MD-CD1mkIII. Původní model a jeho následovník byli velkými hity zejména pro uživatele, kteří požadovali vlastnosti MiniDisku a kompaktní rozměry.
Technické úpravy na novém modelu se nesly v duchu rozšiřování I/O rozhranní a podporovaných formátů, jako jsou WAV a MP3 soubory.....
https://www.tvfreak.cz/treti-generace-cdmd-prehravacerekorderu-tascam/4175
tascam1.jpg tascam2.jpg tascam3.jpg tascam4.jpg
Ivo Mašek (10205)|14.5.2011 20:36
Loewe BluTechVision 3D
V portfoliu známého německého výrobce luxusních televizorů Loewe se zabydlela novinka v podobě stylového blu-ray přehrávače s podporou stereoskopického formátu. Přístroj se dostává na trh zároveň s novými 3D televizory, které byly představeny nedávno.
https://www.tvfreak.cz/loewe-blutechvision-3d-luxusni-bd-prehravac/4224
BluTechVision_3D_02_rgb.jpg BluTechVision_3D_rgb.jpg Individual46Compose_3D_SYST_01_rgb.jpg
Ivo Mašek (10205)|18.5.2011 11:31
AV receivery Pioneer pro rok 2011

Pioneer veřejnosti představil řadu nových AV receiverů pro rok 2011. Všechny jsou vybavené rozhraním HDMI 1.4 s podporou 3D obrazu a zpětným audio kanálem. Kromě wi-fi lze u některých modelů využívat také Bluetooth ke streamování hudby z mobilních zařízení......
https://www.tvfreak.cz/pioneer-uvede-nove-av-receivery-pro-rok-2011/4244
pioneer1.jpg pioneer2.jpg pioneer3.jpg
Ivo Mašek (10205)|22.5.2011 08:29
Sharp HT-E300H

Domácí kino SHARP HT-E300H (2.1. pro TV 32" a 37")- 2.1kanálový systém s 2 předními reproduktory a 4 neodymovými subwoofery
- Celkový výkon 32 W RMS, dekodér Dolby Pro Logic II a DTS
- Funkce dynamického zvukového výkonu SRS WOW HD
- HDSS (zvukový standard s vysokým rozlišením, angl. High Definition Sound Standard)
- Zvuk se ovládá přes TV (funguje se všemi modely TV a dálkovými ovladači, když je připojen pomocí výstupu na sluchátka)
- Konektor předvýstupu subwooferu, koaxiální a optický digitální audio výstup
- Výstupní výkon RMS přední / subwoofer Total 32 Watt (2x6 W front sp. 4x5 W subw.)
- Výstupní výkon RMS zadní
- Zesilovací systém :2.1 kanálový systém
- Dolby Digital / DTS / Dolby Prologic II
- Line in / optický digitální vstup 1x analogový vstup (stereo/RCA)/ 1x analogový vstup (stereo/ 3,5 mm konektor)
sharpht1.jpg sharpht2.jpg sharpht3.jpg
Ivo Mašek (10205)|2.6.2011 06:44
Denon DBP-2012 UD
Denon DBP-2012UD je Blu-ray přehrávačem střední třídy, jehož novou funkcí je 3D, přehrávání po síti a přes USB port. Bere si spoustu technologií z modelů DBP 4010UD a DVD A1UD. Jako novinka se v něm objevuje video procesor Anchor Bay a zároveň na přehrávání dvoukanálového audia přichází s prvotřídním 32bit /192 kHz D/A převodníkem, který je ve vysoce ceněných SACD přehrávačích Denon.
Video
- Špičkový enkodér a externí high bit I/P Scaler (Anchor Bay ABT2015) pro čistší obraz a bohatší barvy při reprodukci SD i HD materiálu
- 10ti bitové zpracování obrazu
- 1080p/24 video výstup
- Podpora Deep Color
- Podpora "x.v.Color"
- 3-D digitální potlačení šumu
- Velmi precizní video enkodér a I/P Scaler pro čistější obraz a bohatší barvy
- Režim HDMI Source Direct pro výstup nativního rozlišení disku
- Možnost doladění obrazu
Audio
- Dolby TrueHD a dts-HD Master Audio HDMI výstup
- Precizní 32-bit/192kHz audio D/A převodník
- 7.1 analogový výstup a separátní 2-kanálový stereo výstup- Režim Pure Direct
denon4.jpg
Ivo Mašek (10205)|13.6.2011 21:08
DVD přehrávač PDV101 Yarvik7
Tento kompaktní 7" model nabízí rozlišení displeje 480x234 bodů s poměrem stran 4:3 anebo 16:9, zabudované stereo reproduktory a dálkové ovládání. Přehrávač podporuje všechny standardní formáty přehrávání DVD, SVCD, VCD, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, CD, CD-R, CD-RW. Zařízení přehrává video ve formátech Divx a MPEG, obrázky si můžete prohlížet ve formátu jpg a hudbu přehrajete v MP3. Přehrávač je též vybaven slotem pro paměťové karty (MicroSD, MS, MMC), USB portem a vstupem pro sluchátka.
Zdroj: HD World
yarvik1.png yarvik2.png yarvik3.png
Ivo Mašek (10205)|22.6.2011 11:44
Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-LX91- Multiformátové přehrávání (BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video/DVD-R/DVD-RW/DVD+R/DVD+RW/CD/CD-R/CD-RW)
- DAC konvertory Wolfson WM8740- 192 kHz/24 bitů
- DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, Dolby True HD
- Režim Pure Audio
- Zpracování obrazu 48-bit DEEP COLOUR
- Video DA Converter 297MHz/12-bit
- Plně symetrické napájení s galvanickým oddělením analogových a digitálních obvodů

V ČR je k mání za cca 68 000 Kč
bdp1.jpg bdp2.jpg bdp3.jpg
Ivo Mašek (10205)|28.7.2011 04:40
Philips PD9005
Na dnešní test dorazil poněkud ohrožený druh. Je jím přenosný DVD přehrávač Philips, který musí soupeřit s chytrými smartphony a levnými netbooky. Dokáže v této nabité konkurenci nabídnout něco navíc, nebo má již odzvoněno?
https://www.tvfreak.cz/recenze-philips-pd9005-spolecnik-na-cestach/4375
philips1.jpg philips2.jpg
Ivo Mašek (10205)|18.8.2011 18:35
LG ST600
Malá krabička se pomocí HDMI připojí k televizoru a okamžitě je z něj domácí multimediální centrum. LG ST600 dokáže jakémukoliv televizoru s HDMI přidat funkce, kterými jsou vybavené televizory s funkcí LG Smart TV. Na televizoru tak lze prohlížet YouTube videa, surfovat na internetu nebo hrát hry. Nechybí ani multimediální funkce a Smart Share – přehrajete veškerá multimédia, která máte v domácí síti.
Je jedno, jestli se jedná o hudbu, fotografie, nebo filmy, včetně těch ve vysokém rozlišení. LG ST600 si poradí s většinou multimediálních formátů. Stačí přímo do krabičky připojit USB flash disk a lze hned přehrávat. Zařízení má certifikaci DLNA, která zaručuje, že si perfektně rozumí s jinými zařízeními v domácnosti. Co to znamená? Dokáže přistupovat k síťovému disku (NAS) a odsud přehrávat multimédia, ale také se dokáže připojit k domácímu PC a přehrávat hudbu, fotografie i filmy, které jsou na pevném disku v počítači. Jednoduše přehraje také filmy a fotografie ze smartphonu. Do domácí sítě se umí připojit i bezdrátově pomocí Wi-Fi.
Kdo vlastní iPhone, iPad nebo smartphone s operačním systémem Android, ten si může stáhnout aplikaci LG Remote a veškeré funkce ovládat přes dotykový displej svého zařízení.
Zdroj: HD World

lg-st600a.jpg lg-st600b.jpg lg-st600c.jpg
Ivo Mašek (10205)|30.8.2011 10:21
Eaget X5R
Stále neuvadající trend miniaturizace samozřejmě zasáhl i multimediální centra. Společnost Eaget má své nabídce model X5R, který si svojí výbavou rozhodně nezadá s většími sourozenci. Bude však jeho výkon stačit na moderní formáty?
https://www.tvfreak.cz/recenze-eaget-x5r-stylove-mini/4480-3

Ivo Mašek (10205)|30.8.2011 13:40
DENON AVR-2311
7.1 AV receiver s rozšířenými možnostmi konektivity a podporou 3D

Audio:
- 7.mi kanálový koncový stupeň s identickou kvalitou pro všechny kanály a výkonem 7x 135W
- Stabilní napájecí zdroj
- Compressed Audio Restorer pro lepší zvuk digitálníně komprimovaných hudebních souborů
- Dolby TrueHD a dts-HD Master Audio dekodéry
- Dolby Pro Logic IIz procesing
Video:
- High bit i/p konverze a scaler až na 1080p
Rozšiřující funkce:
- Podpora HDMI 1.4a včetně 3D, Audio Return Channel, Deep Color, "x.v.Color", Auto Lipsync a funkce HDMI control.
- 6 x HDMI vstup
- 1 x HDMI výstup
- 2 x pre-out výstup pro subwoofer
- USB vstup pro přímé připojení přehrávače iPod/iPhone nebo pro jiné USB paměťové zařízení

Ivo Mašek (10205)|12.9.2011 19:27
LG HX906TX
Nový systém domácího kina LG HX906TX nejenže přichází s prostorovým zvukem v uspořádání 9.1, ale využívá k tomu i zvukového řešení LG Cinema 3D. Srdcem celé sestavy je přehrávač Blu-ray 3D s vlastnostmi Smart TV.
https://www.tvfreak.cz/lg-hx906tx-pro-ultraprostorovy-zvuk/4540
lgsound.jpg
Ivo Mašek (10205)|4.10.2011 13:47
Na výstavě Home Cinema Praha 2011, která proběhne tento týden, bude po mnoha letech opět v ČR vystavovat proslulá a velmi známá japonská firma ACCUPHASE. Vyrábí značkové produkty Hi-Fi, jako např. tuner T1100 (příloha č. 1 a 2).
Videosnímek nám ukazuje prostory továrničky v Japonsku

t-1100a.jpg t-1100b.jpg
Ivo Mašek (10205)|4.10.2011 13:48
Accuphase E407 DP 500

Ivo Mašek (10205)|5.10.2011 07:14
AV receivery do 10 000 Kč
Yamaha, Onkyo, Harman/Kardon, Denon, Marantz, Pioneer

Soudobé trendy v oblasti multimédií nevidí AV receivery jen jako vícekanálové zesilovače s kodeky, ale jako centra domácí multimediální zábavy. Pojďte s námi „ochutnat“ některé zajímavé kousky, jenž se aktuálně prodávají na českém trhu.
https://www.tvfreak.cz/tipy-na-av-receivery-do-10-000-kc/4596
Ivo Mašek (10205)|14.10.2011 10:02
Sapphire Edge HD2 Mini PC
má příjemné designové provedení v matně černé barvě, a dřímá v něm notná dávka grafického výkonu i bohatá konektorová výbava. Jak vyplývá ze samotného označení nettopu, Edge HD2 představuje již druhou generaci miniaturního PC od firmy Sapphire, která se většině uživatelů vryla do paměti jako výrobce grafických karet. I když se nástupce původního modelu vydal na svou cestu na trh ani ne půl roku po uvedení Edge HD, podařilo se mu nedostatky svého staršího sourozence do jisté míry eliminovat.
Ve stejném těle o rozměrech 193 × 148 × 22 mm a s čistou hmotností 530 gramů vsadil Sapphire na rychlejší "atomové" dvoujádro D525 s pracovní frekvencí 1,8 GHz, spolu s 2 GB DDR3 paměti RAM. Kapacita vestavěného 2,5" pevného SATA disku pak byla navýšena na 320 GB. Žádný bombastický upgrade se sice nekoná, ale i tak potěší a dodá výkonu o něco větší říz. O grafický výkon se stará chipset nVidia ION2 s 512 MB dedikované DDR2 paměti a podporou DirectX 10.1 a OpenGL 3.1.
Na zadní straně přístroje nalezneme VGA i HDMI port, který zabezpečí připojení k většině monitorů i televizorů domácích kin. Dodávaný VESA držák pak umožní ukrytí nettopu na jejich zadní straně. Na rozdíl od řady nevzhledně vyvedených konkurentů však Edge HD2 neurazí ani jako viditelná součást domácího zábavního centra.A i když disponuje větráčkem, tak kvůli hluku jej nebudete muset uzamykat do skříně ani při větší zátěži. Ve výčtu portů následují čtyři USB 2.0 konektory (dva jsou ukryty vepředu pod gumovým krytem, dva vzadu). Dále se v zadní části nachází audio vstup/výstup a gigabitový Ethernet, který doplňuje 2,4GHz 802.11b/g/n Wi-Fi modul, jenž v rozumné vzdálenosti od routeru bez potíží zabezpečí i streamování HD obsahu.
Zdroj: HD World
sapphire1.jpg sapphire2.jpg sapphire3.jpg sapphire4.jpg sapphire5.jpg sapphire6.jpg sapphire7.jpg sapphire8.jpg sapphire9.jpg
Ivo Mašek (10205)|28.10.2011 14:02
Popbox V8
Firma Syabas, výrobce Popcornů, uvedl do prodeje přehrávač Popbox - jednoduchou, ořezanou verzí Popcornu, který je za nižší cenu, přitom ale neohrozí výkonnější modely Popcorn současné řady 200.
Popbox V8 tak neobsahuje místo pro pevný disk, přibalené dostanete jednodušší dálkové ovládání a výkon procesoru je o něco slabší. Přístroj si poradí s běžnými formáty, nepřehraje ale Blu-ray disky s propracovanými nabídkami a také nejnáročnější testovací soubory nejsou bez chybičky.
Hlavním argumentem pro Popbox tak zůstává solidní podpora formátů - základní směsku zvládá bez problémů - a především podpora aplikací. Ty sahají od přehrávačů podcastů po jednoduché hry. Aplikace využívají animace a nevypadají tak jak obyčejné webové stránky. Bohužel mezi aplikacemi nejsou ty, které by našince zajímaly.

Ivo Mašek (10205)|23.11.2011 13:34
BeoSound 5 Encore
BeoSound 5 Encore umožní přístup k 13000 rozhlasových stanic. Přístroj také nabídne bezztrátové přehrávání všech digitálních hudebních souborů, a to jak z paměťového média, tak z externího disku, nebo hudebního serveru. Dovede také přehrávat z USB klíčenky, smartphone, a dalších mobilních zařízení.

beosound1.jpg beosound2.jpg beosound3.jpg
Ivo Mašek (10205)|15.12.2011 09:03
receiver Onkyo TX-8050Výkon:80 W/kanál při 8 ohmech, stereo 20 Hz–20 kHz
Frekvenční rozsah:5 Hz–100 kHz
THD+N:0,08 % (20 Hz–20 kHz při polovičním výkonu)
SNR:106 dB (linkové), 80 dB (phono)
Repro:4–16 ohmů
Podporované formáty:MP3, WMA, AAC, FLAC, FLAC HD, Ogg (Flac a Ogg nejsou podporovány při vzdáleném přehrávání)
Vstupy:2× koaxiální, 2× optický, 4× AV, 2× linkový, phono, universal port, LAN, USB
Výstupy:AV, monitor, linkový, pre out, zone 2 out, subwoofer, repro A/B, Remote RI
Ivo Mašek (10205)|16.12.2011 14:57
SHARP XL-BD601PH
Nový 3D-BD/DVD/CD-Hifi-Stereo mikro systém s výstupním terminálem HDMI 1080 a možností připojení USB přináší excelentní kvalitu zvuku. Široké možnosti přehrávání DVD (s podporou DiVX+HD/JPEG, MP3), USB (hudba: MP3, WMA, video: DIVX+HD a fotografie:JPEG), CD-MP3/DiVX+HD/-JPEG a FM/AM tuner s RDS umožňují všechny možnosti flexibility. Konektivita zařízení iPad s Apple-World (pouze přes přední USB host, včetně stojanu pro iPad!) a kvalitní terminál pro horní zadokování zařízení iPhone a iPod pro jejich snadné ovládání nabíjení. Digitální připojení přes horní zadokování podporuje také nejlepší kvalitu zvuku z vašeho zařízení. Opravdové Hifi nastavení zvuku s funkcemi nastavení basů, výšek a xbasů obohacuje váš zvuk. Předvýstupový terminál pro připojení aktivního subwooferu pro další vylepšení zvuku. Vestavěný šroubovatelný terminál na hlavním přístroji a dvoupásmové reproduktory s předním kanálem v kombinaci s digitálním zesilovačem garantují brilantní kvalitu zvuku.
Ivo Mašek (10205)|21.1.2012 07:59
Firma Panasonic představila na veletrhu CES2012 novou modelovou řadu 3D Blu-ray přehrávačů. Jedná se o modely DMP-BBT01, BDT500, BDT320, BDT221, BDT220 a BDT120. Všechny modely dovedou kromě přehrání 3D obsahu z Blu-ray disků také převést do trojrozměrné podoby 2D obraz.
Přehrávače BBT01 a BDT320 jsou vybaveny štěrbinovými optickými mechanikami. Model BBT01 lze také postavit na výšku, nebo na podstavec.
Všech šest modelů zvládá přehrávat rozličné zvukové a obrazové formáty souborů včetně FLAC. Kvalitní zvuk je podpořen DA konvertorem, který podporuje systém 192 kHz/32bit., a u modelu BDT500 i možností napojení na 7.1kanálovou audiosoustavu. Všechny modely jsou kompatibilní se službou VIERA Connect.

Na fotografii je model Panasonic DMP-BBT01
dmp1.jpg
Ivo Mašek (10205)|10.3.2012 20:11
Přehrávač medií Philips HMP7000
Nová krabička HMP7000 nabídne televizní aplikace, přehrávání hudby a DLNA streaming. Holandská společnost Philips již dříve přišla na trh s boxem HMP5000, který ovšem moc neuspěl. Proto letos nabídne nový přehrávač medií pod názvem HMP7000. Krabička má zajímavý design a přinese na televizor všechny SmartTV funkce od Philipsu. K tomu stačí pouze propojit zařízení s televizorem HDMI kabelem.
HMP7000 podporuje DLNA, která umožní uživatelům streamovat video, hudbu a obrázky přímo s počítače, tabletu, či tzv. chytrého telefonu. Samozřejmě je k tomu zapotřebí bezdrátová domácí síť a DLNA aplikace na druhém zařízení. Příslušný software je součástí výrobku.
V přehrávači je také port USB, díky kterému lze k HMP7000 připojit pevný disk a přehrávat přímo z něj audio či video. Je podporován i formát DivX HD.

[ATTACH=CONFIG]16774[/ATTACH]
Ivo Mašek (10205)|5.4.2012 09:37


[ATTACH=CONFIG]17315[/ATTACH]

Toshiba a nové Blu-ray přehrávače
Společnost Toshiba oznámila, že do své nabídky zařazuje novou rodinu Blu-ray přehrávačů, na jejímž pomyslném vrcholu bude stát model BDX4350KE. Těšit se můžeme na podporu 3D (specifikace Blu-ray Disc Association), DLNA a mnohé další...

https://www.tvfreak.cz/toshiba-nabidne-nove-blu-ray-prehravace/4804


[ATTACH=CONFIG]17309[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17310[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17311[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]17312[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17313[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17314[/ATTACH]
toshiba1.jpg toshiba2.jpg toshiba3.jpg toshiba4.jpg toshiba5.jpg toshiba6.jpg toshiba_logo.png