Test 13 DVD přehrávačů: Orava DVD-510

Test 13 DVD přehrávačů: Orava DVD-510
, , recenze
Jako poslední do testu dorazil přehrávač z "ORAVY" a protože mě velmi zaujal, jeho recenze předehnala ty, které dorazily před ním. Tak se na tento kousek pojďme mrknout.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Orava DVD-510
 2. Ovladač, specifikace a instalace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


Jak je obvyklé, tak i přehrávač Orava je prodáván v kartónové krabici, jejíž potisk je laděn do modré barvy. Uvnitř je následující obsah:
 • DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2ks baterie AAA
 • 1x AV kabel (3 konektor RCA, žlutý video, červený a bílý zvuk)
 • 1x SCART kabel
 • 1x HDMI kabel
 • 3x manuál spolu se záručním listem (CZ, SK, EN)Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z poměrně silného ocelového plechu, ve stříbrné barvě. Čelo panelu je ze stříbrného plastu s černými prvky. I přesto, že je čelo plastové, nevypadá tak a jeho design je i přes svou jednoduchost velmi elegantní.Na následujícím detailu je vidět mechanismus otvírání dvířek, pod kterými je schována plotna mechaniky. Design se opravdu povedl a Orava si dala záležet na každém detailu. Přehrávač je vlastně stříbrná krabička opásaná černým pruhem, ve kterém jsou umístěny všechny prvky tak, aby nerušily čistou designovou linii.Zadnímu panelu vévodí konektor SCART, mimo kterého je na zadním panelu výstup analogového sterea, dále výstup digitálního zvuku na optickém a koaxiálním konektoru a nakonec konektor HDMI pro přenos digitálního obrazu a zvuku.V detailu jsou vidět všechny zmíněné konektory, pod černou páskou je skryt digitální optický audio výstup.
Co najdete uvnitř


Vnitřní prostory přehrávače jsou poměrně dobře zaplněny a uvnitř najdete mechaniku, zdroj a tištěný spoj s ovládacím čipem.Na ovládacím tišťáku je umístěn čip ESS Phoenix ES8381FCA, který se stará, aby vše šlapalo, tak jak výrobce zamýšlel.Na tištěném spoji s ovládacím čipem jsou také umístěny všechny výstupní konektory a jsou k němu připojeny veškeré periférie (mechanika a ovládací prvky). Najdete tam také vstup napětí ze zdroje. Detail zdroje ukazuje následující obrázek.


- zdroj DVD přehrávače ORAVA -
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik