Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony

Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony
, , recenze
Po testu DVD přehrávačů se dnes zaměříme na DVD rekordéry, avšak pouze na tři modely značek Orava, Panasonic a Sony, jelikož samotné rekordéry jsou na ústupu a ani výrobci už o jejich výrobu a propagaci nemají moc velký zájem. Běžný uživatel si buď koupí pouze přehrávač a pokud chce i něco nahrávat, pořídí si raději HDD/DVD rekordér, tedy rekordér s pevným diskem (oproti DVD rekordéru poskytuje neporovnatelné pohodlí).
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony
 2. Panasonic DMR-ES15
 3. Sony RDR-GX350
 4. Ovladače
 5. Specifikace a instalace
 6. Menu
 7. Testy
 8. Závěr
reklama

Orava DVR-705


Podíváme se na balení, vzhled a také nakoukneme pod kapotu, co v sobě rekordéry vlastně skrývají.


Co si přinesete domů


Rekordér Orava DVR-705 je zabalen v bílé krabici s barevnými prvky a fotografiemi rekordéru, tato krabice je designově docela povedená. Bohužel když už se krabice takto povedla, chybí ji jedna maličkost a tou je držadlo na přenášení. V balení jsou uloženy následující položky:
 • DVD rekordér
 • 1x dálkové ovládání
 • 1x rychlý průvodce nastavením
 • 1x CZ manuál
 • 1x SK manuál
 • 1x PL manuál
 • 2ks baterií AAA
 • 1x anténní kabel


Rekordér v krabici je zabalen v igelitu a uložen v polystyrénových výplních, což zrovna k ekologii nepřispívá. Podobně je na tom i rekordér Panasonic uvedený v následující kapitole.


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě. Čelní panel přehrávače je vyroben ze stříbrného plastu s černými prvky. Pravá polovina čela je z kouřového plastu a skrývá informační displej.


Design je docela pěkný, ale ruší ho nelícující výklopná dvířka umístěná uprostřed čelního panelu, dvířka se totiž zacvakávají zobáčkem jen na své levé straně, na pravé už zobáček není a dvířka jsou v zavřenémstavu trochu odchlíplá. Pod dvířky jsou umístěny konektory vstupu - kompozitní AV (audio L+R a video), konektor S-Video a DV konektor (FireWire).Nad dvířky jsou umístěny hlavní ovládací prvky a čidlo infračerveného přijímače. Vedle tlačítka zapnutí přístroje je umístěno malé obdélníkové okénko se stavovou diodou. Pokud je přístroj v režimu stand-by, tato dioda září jasným a nepříjemným modrým světlem.Zadní panel je osazen dvěma konektory SCART, výstupem kompozitního videa, dále analogovým stereo audio výstupem a koaxiálním digitálním audio výstupem. Samozřejmě jsou na zadním panelu konektory tuneru, k jednomu připojíte anténu a druhý můžete zapojit do televize.


Co najdete uvnitř


Z následujícího obrázku je patrné rozmístění všech komponent uvnitř přístroje. Zdroj je umístěn v přední části, na obrázku hnědý tišťák. Na zeleném tišťáku v zadní části jsou umístěny vstupy a výstupy, tuner a hlavní ovládací čip.Pravou část přístroje zabírá vypalovačka od společnosti TSST (Toshiba Samsung Storage Technology) TS-P532D/VTAH, vypalovačka má klasické rozhraní a lze ji připojit i k PC.
- hlavní ovládací čip od LSI Logic -

Výše bylo řečeno, že přístroj obsahuje vypalovačku od TSST, dalším prvkem, na kterém je také podepsán Samsung je analogový tuner.

Nejnovější články
Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020 Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020
Film ve spojitosti se Star Wars to poslední dobou neměly lehké, jejich úspěch v kinech nebyl tak drtivý, jak si Disney přálo. Přesto na ságu nezanevře a potvrdilo, že se můžeme těšit na seriál Obi-Wan Kenobi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight
Do seznamu připravovaných seriálů od Marvelu (Disney) se dostaly i dvě novinky. Kevin Feige totiž prozradil, že se chystá ženská verze Hulk v seriálu She-Hulk a pak schizofrenní hrdina Moon Knight.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala