Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony

Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony
, , recenze
Po testu DVD přehrávačů se dnes zaměříme na DVD rekordéry, avšak pouze na tři modely značek Orava, Panasonic a Sony, jelikož samotné rekordéry jsou na ústupu a ani výrobci už o jejich výrobu a propagaci nemají moc velký zájem. Běžný uživatel si buď koupí pouze přehrávač a pokud chce i něco nahrávat, pořídí si raději HDD/DVD rekordér, tedy rekordér s pevným diskem (oproti DVD rekordéru poskytuje neporovnatelné pohodlí).
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony
 2. Panasonic DMR-ES15
 3. Sony RDR-GX350
 4. Ovladače
 5. Specifikace a instalace
 6. Menu
 7. Testy
 8. Závěr
reklama

Orava DVR-705


Podíváme se na balení, vzhled a také nakoukneme pod kapotu, co v sobě rekordéry vlastně skrývají.


Co si přinesete domů


Rekordér Orava DVR-705 je zabalen v bílé krabici s barevnými prvky a fotografiemi rekordéru, tato krabice je designově docela povedená. Bohužel když už se krabice takto povedla, chybí ji jedna maličkost a tou je držadlo na přenášení. V balení jsou uloženy následující položky:
 • DVD rekordér
 • 1x dálkové ovládání
 • 1x rychlý průvodce nastavením
 • 1x CZ manuál
 • 1x SK manuál
 • 1x PL manuál
 • 2ks baterií AAA
 • 1x anténní kabel


Rekordér v krabici je zabalen v igelitu a uložen v polystyrénových výplních, což zrovna k ekologii nepřispívá. Podobně je na tom i rekordér Panasonic uvedený v následující kapitole.


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě. Čelní panel přehrávače je vyroben ze stříbrného plastu s černými prvky. Pravá polovina čela je z kouřového plastu a skrývá informační displej.


Design je docela pěkný, ale ruší ho nelícující výklopná dvířka umístěná uprostřed čelního panelu, dvířka se totiž zacvakávají zobáčkem jen na své levé straně, na pravé už zobáček není a dvířka jsou v zavřenémstavu trochu odchlíplá. Pod dvířky jsou umístěny konektory vstupu - kompozitní AV (audio L+R a video), konektor S-Video a DV konektor (FireWire).Nad dvířky jsou umístěny hlavní ovládací prvky a čidlo infračerveného přijímače. Vedle tlačítka zapnutí přístroje je umístěno malé obdélníkové okénko se stavovou diodou. Pokud je přístroj v režimu stand-by, tato dioda září jasným a nepříjemným modrým světlem.Zadní panel je osazen dvěma konektory SCART, výstupem kompozitního videa, dále analogovým stereo audio výstupem a koaxiálním digitálním audio výstupem. Samozřejmě jsou na zadním panelu konektory tuneru, k jednomu připojíte anténu a druhý můžete zapojit do televize.


Co najdete uvnitř


Z následujícího obrázku je patrné rozmístění všech komponent uvnitř přístroje. Zdroj je umístěn v přední části, na obrázku hnědý tišťák. Na zeleném tišťáku v zadní části jsou umístěny vstupy a výstupy, tuner a hlavní ovládací čip.Pravou část přístroje zabírá vypalovačka od společnosti TSST (Toshiba Samsung Storage Technology) TS-P532D/VTAH, vypalovačka má klasické rozhraní a lze ji připojit i k PC.
- hlavní ovládací čip od LSI Logic -

Výše bylo řečeno, že přístroj obsahuje vypalovačku od TSST, dalším prvkem, na kterém je také podepsán Samsung je analogový tuner.

reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik