Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony

Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony
, , recenze
Po testu DVD přehrávačů se dnes zaměříme na DVD rekordéry, avšak pouze na tři modely značek Orava, Panasonic a Sony, jelikož samotné rekordéry jsou na ústupu a ani výrobci už o jejich výrobu a propagaci nemají moc velký zájem. Běžný uživatel si buď koupí pouze přehrávač a pokud chce i něco nahrávat, pořídí si raději HDD/DVD rekordér, tedy rekordér s pevným diskem (oproti DVD rekordéru poskytuje neporovnatelné pohodlí).
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Trojice DVD rekordérů: Orava, Panasonic, Sony
 2. Panasonic DMR-ES15
 3. Sony RDR-GX350
 4. Ovladače
 5. Specifikace a instalace
 6. Menu
 7. Testy
 8. Závěr
reklama

Orava DVR-705


Podíváme se na balení, vzhled a také nakoukneme pod kapotu, co v sobě rekordéry vlastně skrývají.


Co si přinesete domů


Rekordér Orava DVR-705 je zabalen v bílé krabici s barevnými prvky a fotografiemi rekordéru, tato krabice je designově docela povedená. Bohužel když už se krabice takto povedla, chybí ji jedna maličkost a tou je držadlo na přenášení. V balení jsou uloženy následující položky:
 • DVD rekordér
 • 1x dálkové ovládání
 • 1x rychlý průvodce nastavením
 • 1x CZ manuál
 • 1x SK manuál
 • 1x PL manuál
 • 2ks baterií AAA
 • 1x anténní kabel


Rekordér v krabici je zabalen v igelitu a uložen v polystyrénových výplních, což zrovna k ekologii nepřispívá. Podobně je na tom i rekordér Panasonic uvedený v následující kapitole.


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě. Čelní panel přehrávače je vyroben ze stříbrného plastu s černými prvky. Pravá polovina čela je z kouřového plastu a skrývá informační displej.


Design je docela pěkný, ale ruší ho nelícující výklopná dvířka umístěná uprostřed čelního panelu, dvířka se totiž zacvakávají zobáčkem jen na své levé straně, na pravé už zobáček není a dvířka jsou v zavřenémstavu trochu odchlíplá. Pod dvířky jsou umístěny konektory vstupu - kompozitní AV (audio L+R a video), konektor S-Video a DV konektor (FireWire).Nad dvířky jsou umístěny hlavní ovládací prvky a čidlo infračerveného přijímače. Vedle tlačítka zapnutí přístroje je umístěno malé obdélníkové okénko se stavovou diodou. Pokud je přístroj v režimu stand-by, tato dioda září jasným a nepříjemným modrým světlem.Zadní panel je osazen dvěma konektory SCART, výstupem kompozitního videa, dále analogovým stereo audio výstupem a koaxiálním digitálním audio výstupem. Samozřejmě jsou na zadním panelu konektory tuneru, k jednomu připojíte anténu a druhý můžete zapojit do televize.


Co najdete uvnitř


Z následujícího obrázku je patrné rozmístění všech komponent uvnitř přístroje. Zdroj je umístěn v přední části, na obrázku hnědý tišťák. Na zeleném tišťáku v zadní části jsou umístěny vstupy a výstupy, tuner a hlavní ovládací čip.Pravou část přístroje zabírá vypalovačka od společnosti TSST (Toshiba Samsung Storage Technology) TS-P532D/VTAH, vypalovačka má klasické rozhraní a lze ji připojit i k PC.
- hlavní ovládací čip od LSI Logic -

Výše bylo řečeno, že přístroj obsahuje vypalovačku od TSST, dalším prvkem, na kterém je také podepsán Samsung je analogový tuner.

reklama
Nejnovější články
Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích
V Madridu se objevila pouliční reklama na údajnou šestou řadu Black Mirror. Kolemjdoucí byli překvapení nejen tím, že na Netflixu nové díly seriálu nenašli, ale také samotnou formou reklamy, která reaguje na aktuální situaci.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi
Zákazníci Telly (dříve Digi TV) si nyní mohou stáhnout novou verzi aplikace pro Apple TV. Operátor pokračuje ve sjednocování funkcí a designu aplikací pro všechny podporované platformy. Kromě nové grafiky se dostalo i na nové funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
5.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
5.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik