Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Test 13 DVD přehrávačů: Sencor ve třech krocích

31.7.2007, Jan Dedek, recenze
V první recenzi DVD přehrávačů se podíváme blíže na tři modely značky Sencor (SDV-7108, SDV-7107, SDV-7301H). Protože jde vývoj stále dopředu, přehrávače dostávají do vínku stále nové vlastnosti. Příkladem budiž formát DivX, který u převážné většiny starších modelů není vůbec podporován. V testu se proto na tyto vlastnosti také podíváme, stranou samozřejmě nezůstane vybavení přehrávačů či jejich ovládání, ale teď už se zaměřme na vlastní test.

Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Sencor ve třech krocích
 2. Sencor SDV-7301H
 3. Ovladač, specifikace a instalace
 4. Menu
 5. Testy
 6. Závěr

Sencor SDV-7108, SDV-7107, SDV-7301H


Co si přinesete domů


Balení je prakticky totožné pro všechny tři modely přehrávačů, jediné podstatné rozdíly jsou ve velikosti krabic, ve kterých najdete následující položky:
 • samotný DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2x baterie AAA
 • 1x RCA kabel (1x video, 2x audio konektor)
 • 1x záruční list
 • 1x vícejazyčný manuál, čeština je jedním z jazyků

Model Sencor SDV-7108 je zabalen v klasické kartonové krabici s jednoduchým modrým potiskem. Uvnitř je v igelitu zabalen vlastní přehrávač černé barvy.


- Sencor SDV-7108 -

Balení modelu SDV-7107 se od předchozího liší velmi výrazně, přehrávač je zabalen v barevné kartónové krabici, která má navíc ucho pro snadné nesení. Samotný přehrávač je oproti předchozímu vyveden ve stříbrném provedení, které je méně náchylné k poškrábání a nejsou na něm vidět tolik otisky prstů. Dálkové ovladače mají oba modely shodné, liší se jen barvou.


- Sencor SDV-7107 -

Posledním dnes představeným modelem je Sencor SDV-7301H, který je zabalen v podobné krabici jako SDV-7108, ale to je asi vše co, mají shodné. Přehrávač má stříbrný kabátek s černým čelem. Obsah balení je totožný s předchozími modely, ale manuál je ve formátu A4, u přehrávačů SDV-7108 a SDV-7107 má formát A5.


-Sencor SDV-7301H -


Vzhled


Sencor SDV-7108

Jak už bylo řečeno výše, tento model je lakován černou barvou, šasi je z tenkého plechu a čelní panel je plastový. Následující obrázek ukazuje rozmístění ovládacích prvků přehrávače.
- detail displeje -

Zadní panel je osazen běžně používanými vstupy a výstupy. Zprava to jsou SCART, ke čtveřici konektorů RCA se připojuje subwoofer, center, surround L a R, malý čtvercový konektor je digitální optický audio konektor. Hned vedle něj jsou konektory kompozitního videa a S-videa. Mezi poslední šesticí konektorů naleznete tři konektory komponentního videa (Y, Pb, Pr), jeden koaxiální digitálního audia a 2 konektory audia (levý a pravý kanál - standardní stereo výstup).
Sencor SDV-7107

Už z předchozích obrázků je vidět zřejmá podobnost mezi modely SDV-7108 a SDV-7107, svědčí o tom například dálkový ovladač, a to i přesto, že se liší velikostí a rozmístěním ovládacích prvků.


Detaily konektoru USB a ovládacích prvků jsou zobrazeny na následujících obrázcích. Všechny prvky jsou označeny příslušnými symboly, aby bylo zřejmé, jakou mají funkci.
Připojení pevného disku, či nějakého zařízení flash USB nebo MP3 přehrávače k přehrávači Sencor je jednoduché. Stačí je připojit ke konektoru USB a mít na nich souborový systém FAT nebo FAT32, s NTFS, Ext2 či 3, ReiserFS si neporadí.Konektory na zadní straně jsou stejné jako u modelu SDV-7108, jenom jsou trochu jinak rozmístěné. Více ukazuje následující obrázek a detail na konektory RCA, který jej hned následuje.
- detail konektorů na zadní straně -


Co se skrývá uvnitř


Sencor SDV-7108

Po rozbalení přehrávače zjistíte, že je slušně velký a jeho váha je na tu velikost poměrně malá. Následující obrázek ukazuje, proč tomu tak je. Výrobce nešetřil místem a jednotlivé komponenty mají mezi sebou velká prázdná místa.Uvnitř najdete zdroj (světle hnědý panel), dále optickou mechaniku, na zadní straně konektory, v přední straně konektory ovládacího panelu a uprostřed přehrávače se nachází jeho srdce, tedy ovládací čip s další elektronikou.


- detail mechaniky -

Na detailu mechaniky je vidět plastové nastavení (prodloužení) plotny tak, aby dosahovala na kraj čelního panelu. Malou nevýhodou tohoto řešení je to, že se disk na plotnu hůře vkládá a vyjímá.


- detail napájecího zdroje -

Na posledním obrázku z vnitřích prostor přehrávače Sencor SDV-7108 je v detailu zachycen hlavní tištěný spoj s ovládacím čipem. Čip nese označení SUNPLUS SPHE8281D.
Sencor SDV-7107

Při porovnání s modelem SDV-7108 je patrné, že komponenty uvnitř přístroje jsou rozmístěny blíže k sobě a díky tomu má přehrávač menší rozměr na šířku. Na obrázku je vidět, že zdroj, mechanika i ovládací tišťák je totožný pro oba modely. Jediný rozdíl je v kabelu, který je navíc a vede z ovládacího tišťáku ke konektoru USB (označeno žlutými šipkami).I ovládací čip je shodný, je to opět SUNPLUS SPHE8281D.