Test 13 DVD přehrávačů: Sencor ve třech krocích

Test 13 DVD přehrávačů: Sencor ve třech krocích
, , recenze
V první recenzi DVD přehrávačů se podíváme blíže na tři modely značky Sencor (SDV-7108, SDV-7107, SDV-7301H). Protože jde vývoj stále dopředu, přehrávače dostávají do vínku stále nové vlastnosti. Příkladem budiž formát DivX, který u převážné většiny starších modelů není vůbec podporován. V testu se proto na tyto vlastnosti také podíváme, stranou samozřejmě nezůstane vybavení přehrávačů či jejich ovládání, ale teď už se zaměřme na vlastní test.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Sencor ve třech krocích
 2. Sencor SDV-7301H
 3. Ovladač, specifikace a instalace
 4. Menu
 5. Testy
 6. Závěr
reklama

Sencor SDV-7108, SDV-7107, SDV-7301H


Co si přinesete domů


Balení je prakticky totožné pro všechny tři modely přehrávačů, jediné podstatné rozdíly jsou ve velikosti krabic, ve kterých najdete následující položky:
 • samotný DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2x baterie AAA
 • 1x RCA kabel (1x video, 2x audio konektor)
 • 1x záruční list
 • 1x vícejazyčný manuál, čeština je jedním z jazyků

Model Sencor SDV-7108 je zabalen v klasické kartonové krabici s jednoduchým modrým potiskem. Uvnitř je v igelitu zabalen vlastní přehrávač černé barvy.


- Sencor SDV-7108 -

Balení modelu SDV-7107 se od předchozího liší velmi výrazně, přehrávač je zabalen v barevné kartónové krabici, která má navíc ucho pro snadné nesení. Samotný přehrávač je oproti předchozímu vyveden ve stříbrném provedení, které je méně náchylné k poškrábání a nejsou na něm vidět tolik otisky prstů. Dálkové ovladače mají oba modely shodné, liší se jen barvou.


- Sencor SDV-7107 -

Posledním dnes představeným modelem je Sencor SDV-7301H, který je zabalen v podobné krabici jako SDV-7108, ale to je asi vše co, mají shodné. Přehrávač má stříbrný kabátek s černým čelem. Obsah balení je totožný s předchozími modely, ale manuál je ve formátu A4, u přehrávačů SDV-7108 a SDV-7107 má formát A5.


-Sencor SDV-7301H -


Vzhled


Sencor SDV-7108

Jak už bylo řečeno výše, tento model je lakován černou barvou, šasi je z tenkého plechu a čelní panel je plastový. Následující obrázek ukazuje rozmístění ovládacích prvků přehrávače.
- detail displeje -

Zadní panel je osazen běžně používanými vstupy a výstupy. Zprava to jsou SCART, ke čtveřici konektorů RCA se připojuje subwoofer, center, surround L a R, malý čtvercový konektor je digitální optický audio konektor. Hned vedle něj jsou konektory kompozitního videa a S-videa. Mezi poslední šesticí konektorů naleznete tři konektory komponentního videa (Y, Pb, Pr), jeden koaxiální digitálního audia a 2 konektory audia (levý a pravý kanál - standardní stereo výstup).
Sencor SDV-7107

Už z předchozích obrázků je vidět zřejmá podobnost mezi modely SDV-7108 a SDV-7107, svědčí o tom například dálkový ovladač, a to i přesto, že se liší velikostí a rozmístěním ovládacích prvků.


Detaily konektoru USB a ovládacích prvků jsou zobrazeny na následujících obrázcích. Všechny prvky jsou označeny příslušnými symboly, aby bylo zřejmé, jakou mají funkci.
Připojení pevného disku, či nějakého zařízení flash USB nebo MP3 přehrávače k přehrávači Sencor je jednoduché. Stačí je připojit ke konektoru USB a mít na nich souborový systém FAT nebo FAT32, s NTFS, Ext2 či 3, ReiserFS si neporadí.Konektory na zadní straně jsou stejné jako u modelu SDV-7108, jenom jsou trochu jinak rozmístěné. Více ukazuje následující obrázek a detail na konektory RCA, který jej hned následuje.
- detail konektorů na zadní straně -


Co se skrývá uvnitř


Sencor SDV-7108

Po rozbalení přehrávače zjistíte, že je slušně velký a jeho váha je na tu velikost poměrně malá. Následující obrázek ukazuje, proč tomu tak je. Výrobce nešetřil místem a jednotlivé komponenty mají mezi sebou velká prázdná místa.Uvnitř najdete zdroj (světle hnědý panel), dále optickou mechaniku, na zadní straně konektory, v přední straně konektory ovládacího panelu a uprostřed přehrávače se nachází jeho srdce, tedy ovládací čip s další elektronikou.


- detail mechaniky -

Na detailu mechaniky je vidět plastové nastavení (prodloužení) plotny tak, aby dosahovala na kraj čelního panelu. Malou nevýhodou tohoto řešení je to, že se disk na plotnu hůře vkládá a vyjímá.


- detail napájecího zdroje -

Na posledním obrázku z vnitřích prostor přehrávače Sencor SDV-7108 je v detailu zachycen hlavní tištěný spoj s ovládacím čipem. Čip nese označení SUNPLUS SPHE8281D.
Sencor SDV-7107

Při porovnání s modelem SDV-7108 je patrné, že komponenty uvnitř přístroje jsou rozmístěny blíže k sobě a díky tomu má přehrávač menší rozměr na šířku. Na obrázku je vidět, že zdroj, mechanika i ovládací tišťák je totožný pro oba modely. Jediný rozdíl je v kabelu, který je navíc a vede z ovládacího tišťáku ke konektoru USB (označeno žlutými šipkami).I ovládací čip je shodný, je to opět SUNPLUS SPHE8281D.

reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik