Test 13 DVD přehrávačů: Toshiba SD-270E

Test 13 DVD přehrávačů: Toshiba SD-270E
, , recenze
Pokračujeme v jízdě. Jako čtvrtý přehrávač prochází testem model značky Toshiba. Protože jsme tu už měli čtyři Sencory, bude to mít v porovnání s nimi Toshiba těžké. Pojďme se tedy podívat, co všechno zvládne.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Toshiba SD-270E
 2. Ovladač, specifikace a instalace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


DVD přehrávač Toshiba SD-270E dostanete v kartónové krabici s barevným potiskem. Na krabici jsou uvedeny základní specifikace a v igelitové obálce je k ní přilepen záruční list. Uvnitř krabice najdete následující:
 • DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2x baterie AAA
 • 1x RCA kabel (1x video, 2x audio konektor)
 • 1x quick start guide (rychlý průvodce nastavením)
 • 3x manuál, jedna knížka obsahuje kompletní anglický manuál, druhá kompletní německý a polský a ve třetí najdeme více evropských jazyků, mezi kterými je čeština, ale bohuže těmto manuálům chybí každému asi 10 stran


Podle krabice se dá říct, že Toshiba hledí na ekologii. Přehrávač totiž není uložen mezi polystyreny, ale mezi kartónovými výplněmi.


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu v černé barvě. Čelo panelu je z černého plastu se stříbrnými prvky. I když je přední panel plastový, vypadá opravdu velmi pěkně a nepůsobí lacině.Na následujícím detailu si můžete udělat obrázek o zpracování přehrávače, je opravdu velmi dobré. V předchozích dílech recenzované přehrávače Sencor měly na čelním panelu klasické tlačítko pro zapnutí. Zatlačili jste a tlačítko zaklaplo, ale Toshiba už používá mikrospínače. Někdy je ale problém s tím, že přehrávač na stlačení reaguje pozdě nebo nereaguje vůbec a musíte použít dálkový ovladač.Zadní panel má klasické provedení a vévodí mu konektor SCART. Při bližším pohledu zjistíte, že neoplývá mnoha konektory, ale pouze nutným minimem.V detailu je vidět, že Toshiba opravdu šetřila a přehrávač osadila pouze konektorem SCART, konektory komponentního videa (Y, Pr, Pb), kompozitního videa (žlutý konektor), stereo audio výstupem a koaxiálním digitálním audio výstupem (oranžový konektor).
Co najdete uvnitř


I u tohoto přehrávače výrobce místem nešetřil a myslím si, že by nebyl problém zmenšit ho na polovinu. Vnitřku vévodí optická mechanika, ovládací tišťák a zdroj.Na ovládacím tišťáku je umístěn čip ZORAN ZR36966ELCG, který se stará, aby vše šlapalo tak, jak výrobce zamýšlel.Jsou na něm také umístěny všechny výstupní konektory a jsou k němu připojeny veškeré periférie (mechanika a ovládací prvky). Najdete na něm také vstup napětí ze zdroje.


- zdroj DVD přehrávače Toshiba SD-270E -
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik