Test 13 DVD přehrávačů: Sencor SDV-7104

Test 13 DVD přehrávačů: Sencor SDV-7104
, , recenze
V tomto pokračování testu DVD přehrávačů si vezmeme na paškál dalšího zástupce značky Sencor a dostaneme se i ke srovnání s minule testovanými přehrávači. Uvidíme, co z přehrávače dostaneme a teď už pojďme na to.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Sencor SDV-7104
 2. Ovladač, specifikace a instalace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


Balení je prakticky totožné jako u modelů testovaných v předešlé recenzi. Model Sencor SDV-7104 je zabalen v klasické kartonové krabici s jednoduchým modrým potiskem. V krabici najdete následující položky:
 • samotný DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2x baterie AAA
 • 1x RCA kabel (1x video, 2x audio konektor)
 • 1x záruční list
 • 1x vícejazyčný manuál, čeština je jedním z jazyků

Stříbrný přehrávač je zabalen v igelitu a uložený mezi dvěma polystyreny, aby nedošlo k jeho poškození.


- Sencor SDV-7104 -


Vzhled


Šasi přehrávače je z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě. Čelo panelu je ze stříbrného plastu v kombinaci s černou. Tento přehrávač vypadá ze všech zatím testovaných modelů Sencor podle mého nejlépe.Následující obrázek ukazuje diodu, která se rozsvítí, pokud přehrávač přejde do stavu pohotovostního režimu. Její funkce mi připadá docela zvláštní, protože jak už bylo řečeno, rozsvítí se pouze tehdy, když přehrávač přejde do pohotovostního režimu. Více je vidět na následujících obrázcích.Předchozí obrázek ukazuje, jak svítí dioda ve dne, na dalším obrázku je její svit v noci. Pokud máte přehrávač pod televizí a právě se na něj nedíváte, je tento svit velmi nepříjemný.Detail ovládací části ukazuje všechna tlačítka na přístroji kromě tlačítka POWER. Nad ovládacími tlačítky je vidět stavový displej přístroje.Zadní strana přehrávače je osazena běžně používanými konektory a samozřejmě na zadní straně nechybí napájecí kabel.


 • 1x konektor digitálního optického audia
 • 1x woofer, 1x center, 1x surround L, 1x surround R, 1x main L , 1x main R,
 • 1x kompozitní video
 • 1x koaxiální výstup digitálního audia
 • 1x S-Video
 • komponentní video - Y, Pb, Pr
 • 1x SCARTCo najdete uvnitř


Jak už bylo řečeno v předchozí recenzi, výrobci zbytečně plýtvají místem. Tento přehrávač to opět potvrzuje, jelikož by s klidem mohl mít poloviční velikost a stále by vypadal dobře. A nebojím se, že by nezapadl do obýváku mezi ostatní přístroje.Uvnitř najdete tři základní prvky. Podobně jako u jiných přehrávačů, je to mechanika, zdroj a řídící jednotka, která je v detailu na následujícím obrázku. Je postavena na čipu MediaTek MT1389DE, který by měl být zárukou kvality, tedy pokud mu dobře sekunduje optika mechaniky.Zdroj se nachází, pokud se podíváme zepředu, na levé straně přístroje a následující obrázek ho přibližuje v detailu.Poslední, na co se uvnitř přístroje podíváme, je optická mechanika. Tray mechaniky je vyrobena z průhledného plastu a je nastavena plastovou částí tak, aby čelo mechaniky splývalo s obrysem přístroje.

reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik