Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG HX906TX pro ultraprostorový zvuk

12.9.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Nový systém domácího kina LG HX906TX nejenže přichází s prostorovým zvukem v uspořádání 9.1, ale využívá k tomu i zvukového řešení LG Cinema 3D. Srdcem celé sestavy je přehrávač Blu-ray 3D s vlastnostmi Smart TV.
Komplet HX906TX je první systém domácího kina firmy LG, jenž obsahuje zvukovou technologii nazvanou Cinema 3D. Sloupové reprobedny jsou konstruovány speciálně tak, že každá z nich přebírá roli dvou reproduktorů v systému 9.1. Výrobce hovoří o prostorovém pokrytí zvukem v rozsahu 360° – jak horizontálně, tak vertikálně.


LG HX906TX - sestava 9.1 se zvukem Cinema 3D...


Výškově orientované reproduktory mají zvyšovat kvalitu zvuku tím, že část zvuku posílají nahoru, čímž má dojít k vertikálnímu zaplnění prostoru. O další pokrytí se pak v těchto reproduktorech stará 360° zvuková odrazka, která by měla zvuk posílat do všech směrů. Pro hluboký zvukový zážitek byla využita technologie Sound Field Expansion, která podle zástupců společnosti LG „dále rozšiřuje horizontální zvukové pole. Přitom dochází k harmonii se svislými reproduktory, což zaručí hluboký 360° zvukový zážitek.“


...i technologií Sound Field Expansion pro opravdu prostorový zvuk.


Sestava HX906TX je provedena v lesklé kovové úpravě a obsahuje přehrávač Blu-ray 3D kompatibilní se standardním 2D Blu-ray, DVD i CD. Přístroj navíc obsahuje firemní funkce Smart TV, jako je video na vyžádání, hry a mnoho dalšího. Nové aplikace pak lze stahovat přes elektronický obchod TV App Store.


Součástí je i přehrávač Blu-ray 3D s funkcemi Smart TV, Wi-Fi Direct a DLNA.Další funkcí přehrávače je Wi-Fi Direct, která umožňuje posílat obsah přes DLNA. Samozřejmostí je připojení přes HDMI i podpora kontejnerů MKV a DivX HD. K dostání bude LG HX906TX v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: FlatpanelsHD