Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník

26.5.2008, Jan Dedek, recenze
V dnešním testu se podíváme na přenosný DVD přehrávač Sony DVD-FX850. Přenosný znamená, že si ho můžete vzít s sebou kamkoli, třeba na dovolenou k moři, nebo se na něj můžete dívat doma v posteli, zkrátka mobilita především. I když je Sony přenosný model, projde stejným testováním jako stolní modely.
Kapitoly článku:
 1. Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník
 2. Dálkový ovladač, specifikace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr

Co si přinesete domů


Přehrávač Sony DVP-FX850 obdržíte v bílé kartónové krabici s barevným potiskem. Údaje na krabici obsahují pouze základní specifikace přístroje, více si musíte vyhledat v manuálu. Uvnitř kartónové krabice je prostor rozdělen mříží vyrobenou také z kartónu. V samotné krabici jsou uloženy následující položky:
 • Přehrávač Sony
 • Li-ion baterii
 • Manuál
 • Taška přes rameno na přenášení přehrávače
 • Krabička s drobnějším příbalem


V krabičce s příbalem jsou uloženy následující věci:
 • Napájecí kabel
 • Napájecí adaptér ze 100-240V na 9,5V
 • Napájecí adaptér do autozapalovače z 12V na 9,5V
 • Audio-Video kabel
 • Dálkový ovladač s osazenou baterií


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z černého plastu s metalickým vzhledem, horní výklopná část je navíc orámována světlejším pruhem barvy v odstínu metalického titanu. Horní část vyplňuje LCD panel o rozměru 8" a rozlišení 800x480 pixelů. Pod LCD je umístěna úzká lišta ovládacích prvků a pod ní děrovaná část s integrovanými reproduktory.


- LCD je lesklý s vrstvou Hard Coating proti poškrábání -

V dolní části, základně, jsou umístěny vnitřnosti přehrávače, například základní deska, ovládací čip nebo DVD mechanika, kterou ukazuje obrázek:Následující schémátko ukazuje rozložení ovládacích prvků umístěných pod LCD panelem a umístění reproduktorů.


 1. FFW a REW - přetáčení vpřed a vzad
 2. STOP
 3. PAUSE
 4. PLAY
 5. SPEAKER - reproduktory
 6. LCD panel
 7. DISPLAY - zobrazuje informace o přehrávaném médiu
 8. MENU - zobrazuje menu disku CD nebo DVD
 9. RETURN - vrátí se o krok zpět
 10. Remote sensor - přijímač dálkového ovládání
 11. OPTIONS - vstup do menu nastavení
 12. JOYSTICK - supluje šipky a tlačítko pro potvrzení ENTER


- detail ovládacích prvků na levé straně displeje -


- detail ovládacích prvků na pravé straně LCD -

Na čelním panelu je uprostřed umístěno čidlo pro příjem infračerveného signálu z dálkového ovladače. Na levé straně najdete tlačítko pro otvírání dvířek DVD mechaniky a na pravé přepínač pro zapnutí přístroje a zamknutí tlačítek. Napravo od přepínače je umístěna dioda signalizující připojení napájecího zdroje a vlevo dioda signalizující nabíjení.


 1. tlačítko otvírání mechaniky
 2. infračervený přijímač
 3. dioda signalizující nabíjení
 4. přepínač pro zapnutí přehrávače a také zamknutí tlačítek
 5. dioda signalizující připojení napájení


Na levé straně přístroje je umístěn přepínač mezi CD/DVD a USB. Pokud ho přepnete do polohy USB, začne si přehrávač brát signál z připojeného zařízení zasunutého do konektoru USB. Co všechno lze přes USB přehrát bude zmíněno v následujících kapitolách.Pravá strana přehrávače je na konektory a přepínače bohatší. Na levé straně vidíte tlačítka pro regulaci zvuku. Uprostřed pravé strany jsou umístěny konektory pro sluchátka (2x zelený konektor), dále optický audio výstup (bílá) a konektor, přes který se přenáší video signál (žlutá). Ve zbytku pravé strany je už jen přepínač pro změnu vstup - výstup signálu a napájecí konektor.Jak jste si mohli všimnout, displej je přichycen k přístroji pomocí kloubu, který umožnuje displej natočit do různých poloh, jak ukazuje následující animace:
Do vnitřku se tentokrát nepodíváme, přece jenom je přehrávač Sony malý a náchylný k poškození. Navíc jeden šroub je přelepen záručním štítkem a některé otvory určené k "rozloupnutí" přehrávače příliš malé. Proto už si ukážeme jen pár fotek výrobních štítků přehrávače a baterie.


- štítek na baterii -


- štítek na přehrávači -