Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník

Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník
, , recenze
V dnešním testu se podíváme na přenosný DVD přehrávač Sony DVD-FX850. Přenosný znamená, že si ho můžete vzít s sebou kamkoli, třeba na dovolenou k moři, nebo se na něj můžete dívat doma v posteli, zkrátka mobilita především. I když je Sony přenosný model, projde stejným testováním jako stolní modely.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Sony DVP-FX850: přítulný DVD společník
 2. Dálkový ovladač, specifikace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


Přehrávač Sony DVP-FX850 obdržíte v bílé kartónové krabici s barevným potiskem. Údaje na krabici obsahují pouze základní specifikace přístroje, více si musíte vyhledat v manuálu. Uvnitř kartónové krabice je prostor rozdělen mříží vyrobenou také z kartónu. V samotné krabici jsou uloženy následující položky:
 • Přehrávač Sony
 • Li-ion baterii
 • Manuál
 • Taška přes rameno na přenášení přehrávače
 • Krabička s drobnějším příbalem


V krabičce s příbalem jsou uloženy následující věci:
 • Napájecí kabel
 • Napájecí adaptér ze 100-240V na 9,5V
 • Napájecí adaptér do autozapalovače z 12V na 9,5V
 • Audio-Video kabel
 • Dálkový ovladač s osazenou baterií


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z černého plastu s metalickým vzhledem, horní výklopná část je navíc orámována světlejším pruhem barvy v odstínu metalického titanu. Horní část vyplňuje LCD panel o rozměru 8" a rozlišení 800x480 pixelů. Pod LCD je umístěna úzká lišta ovládacích prvků a pod ní děrovaná část s integrovanými reproduktory.


- LCD je lesklý s vrstvou Hard Coating proti poškrábání -

V dolní části, základně, jsou umístěny vnitřnosti přehrávače, například základní deska, ovládací čip nebo DVD mechanika, kterou ukazuje obrázek:Následující schémátko ukazuje rozložení ovládacích prvků umístěných pod LCD panelem a umístění reproduktorů.


 1. FFW a REW - přetáčení vpřed a vzad
 2. STOP
 3. PAUSE
 4. PLAY
 5. SPEAKER - reproduktory
 6. LCD panel
 7. DISPLAY - zobrazuje informace o přehrávaném médiu
 8. MENU - zobrazuje menu disku CD nebo DVD
 9. RETURN - vrátí se o krok zpět
 10. Remote sensor - přijímač dálkového ovládání
 11. OPTIONS - vstup do menu nastavení
 12. JOYSTICK - supluje šipky a tlačítko pro potvrzení ENTER


- detail ovládacích prvků na levé straně displeje -


- detail ovládacích prvků na pravé straně LCD -

Na čelním panelu je uprostřed umístěno čidlo pro příjem infračerveného signálu z dálkového ovladače. Na levé straně najdete tlačítko pro otvírání dvířek DVD mechaniky a na pravé přepínač pro zapnutí přístroje a zamknutí tlačítek. Napravo od přepínače je umístěna dioda signalizující připojení napájecího zdroje a vlevo dioda signalizující nabíjení.


 1. tlačítko otvírání mechaniky
 2. infračervený přijímač
 3. dioda signalizující nabíjení
 4. přepínač pro zapnutí přehrávače a také zamknutí tlačítek
 5. dioda signalizující připojení napájení


Na levé straně přístroje je umístěn přepínač mezi CD/DVD a USB. Pokud ho přepnete do polohy USB, začne si přehrávač brát signál z připojeného zařízení zasunutého do konektoru USB. Co všechno lze přes USB přehrát bude zmíněno v následujících kapitolách.Pravá strana přehrávače je na konektory a přepínače bohatší. Na levé straně vidíte tlačítka pro regulaci zvuku. Uprostřed pravé strany jsou umístěny konektory pro sluchátka (2x zelený konektor), dále optický audio výstup (bílá) a konektor, přes který se přenáší video signál (žlutá). Ve zbytku pravé strany je už jen přepínač pro změnu vstup - výstup signálu a napájecí konektor.Jak jste si mohli všimnout, displej je přichycen k přístroji pomocí kloubu, který umožnuje displej natočit do různých poloh, jak ukazuje následující animace:
Do vnitřku se tentokrát nepodíváme, přece jenom je přehrávač Sony malý a náchylný k poškození. Navíc jeden šroub je přelepen záručním štítkem a některé otvory určené k "rozloupnutí" přehrávače příliš malé. Proto už si ukážeme jen pár fotek výrobních štítků přehrávače a baterie.


- štítek na baterii -


- štítek na přehrávači -
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik