Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-024 Prince 3

9.8.2007, Jan Dedek, recenze
Předposlední a poslední testovaný DVD přehrávač pochází od polské firmy Manta, která je na trhu už od roku 1998 a měla by mít tedy dostatek zkušeností v oblasti spotřební elektroniky. Oba modely, které jsme obdrželi, vypadaly velmi zájímavě. Uvidíme, jestli se skrývá něco zajímavého i uvnitř a ne jen na povrchu.

Kapitoly článku:
  1. Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-024 Prince 3
  2. Ovladač, specifikace, instalace
  3. Menu
  4. Testy
  5. Závěr

Co si přinesete domů


Přehrávač Manta DVD-024 Prince 3 dostanete v kartónové krabici s bílo-žluto-černým potiskem. Na krabici samozřejmě nechybí ani plastové držadlo pro snadné přenášení. V samotné krabici jsou uložený následující položky:
  • DVD přehrávač
  • 1x dálkové ovládání
  • 1x EN/PL manuál, CZ manuál lze stáhnout ze stránek Manty (v budoucnu, po vyprodání stávajících zásob, by ale měl být v krabici dodáván manuál EN/PL/CZ)
  • 1x záruční kartaVzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě, na horním plechu je pro efekt vylisováno logo výrobce. Čelní panel přehrávače je vyroben ze stříbrného plastu a dvě čela předního panelu jsou z kouřového lesklého plastu, na který se lepí prach a jsou na něm dobře vidět otisky prstů.Na následujícím detailu je vidět tlačítko zapnutí a vypnutí přístroje, které je umístěno uprostřed čelního panelu. Při vypnutí přesahuje asi 1 centimetr ven z přístroje.Tlačítko zapnutí přehrávače je modře podsvíceno, jak je vidět na následujícím obrázku, který ještě ukazuje krycí dvířka mechaniky. V levé části je vidět kousek plotny mechaniky (na předchozím obrázku je vidět celá), která je průhledná včetně jejího čela. To by mohlo být nepříjemné, pokud máte přehrávač vystaven přímému zdroji světla a mohlo by docházet k přeskakování čtecího laseru.


- detail ovládacích tlačítek -

Zadní panel je osazen konektorem SCART, mimo kterého je na zadním panelu výstup zvuku 5.1, analogového videa, dále výstup digitálního zvuku na optickém a koaxiálním konektoru, komponentní výstup YPbPr, konektor S-Video a navíc ještě konektor VGA pro přímé připojení monitoru či LCD panelu.
- v detailu jsou vidět všechny výše zmíněné konektory -


Co najdete uvnitř


V této recenzi se dovnitř přehrávače nepodíváme, protože přehrávač má přes jeden šroubek přelepenu záruční pečeť, která nejde bez poničení jednoduše odstranit.