Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-030 Emperor IV Neron

Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-030 Emperor IV Neron
, , recenze
Předposlední a poslední testovaný DVD přehrávač pochází od polské firmy Manta, která je na trhu už od roku 1998 a měla by mít tedy dostatek zkušeností v oblasti spotřební elektroniky. Oba modely, které jsme obdrželi, vypadaly velmi zájímavě. Uvidíme, jestli se skrývá něco zajímavého i uvnitř a ne jen na povrchu.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-030 Emperor IV Neron
  2. Ovladač, specifikace, instalace
  3. Menu
  4. Testy
  5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


Přehrávač Manta DVD-030 Emperor IV Neron dostanete v kartónové krabici s bílo-žluto-černým potiskem. Na krabici samozřejmě nechybí ani plastové držadlo pro snadné přenášení. V samotné krabici jsou uložený následující položky:
  • DVD přehrávač
  • 1x dálkové ovládání
  • 1x EN/PL manuál, CZ manuál lze stáhnout ze stránek Manty (v budoucnu, po vyprodání stávajících zásob, by ale měl být v krabici dodáván manuál EN/PL/CZ)
  • 2ks baterií
  • 1x záruční kartaVzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě, na horním plechu je pro efekt vylisováno logo výrobce. Čelní panel přehrávače je vyroben ze stříbrného plastu. Pravá polovina čela je z kouřového plastu a skrývá diodu infračerveného ovládání a displej.Kdybyste hledali ovládácí prvky, najdete je pod výklopnou levou částí, kterou zavřenou drží dva magnety, jež jsou bohužel příliš slabé, a tak pokud jdete kolem přehrávače a nešťastnou náhodou zavadíte o skříňku, na které je postaven, kryt se otevře. Lepší by bylo použít nějaký mechnický zámek. I přes tento nedostatek vypadá přehrávač velmi pěkně a v obýváku se bude vyjímat.Tlačítka ovládání jsou skryta pod odklápěcím krytem a najdete mezi nimi tlačítka PLAY/PAUSE, OPEN/CLOSE, STOP, REW a FWD. Vpravo od tlačítek je umístěn konektor USB a ještě dále vpravo pak čtečka karet.


- detail ovládacích tlačítek -

Detail konektoru USB a čtečky karet SD, MMC a MS ukazuje následující obrázek. Na pravé straně je ještě v detailu vidět tlačítko zapnutí a vypnutí přístroje, které je umístěno uprostřed čelního panelu. Při vypnutí přesahuje asi 1 centimetr mimo půdorys přístroje.Zadní panel je osazen konektorem SCART, mimo kterého je na zadním panelu výstup zvuku 5.1, analogového videa, dále výstup digitálního zvuku na optickém a koaxiálním konektoru, komponentní výstup YPbPr, konektor S-Video a navíc ještě konektor VGA pro přímé připojení monitoru či LCD panelu.
- v detailu jsou vidět všechny výše zmíněné konektory -


Co najdete uvnitř


V této recenzi se dovnitř přehrávače stejně jako v té předchozí nepodíváme, protože má přes jeden šroubek přelepenou záruční pečeť, která nejde bez poničení jednoduše odstranit.


- škoda, vnitřek by byl určitě zajímavý, už jenom proto, že je tam umístěna čtečka karet -
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik