Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-030 Emperor IV Neron

10.8.2007, Jan Dedek, recenze
Předposlední a poslední testovaný DVD přehrávač pochází od polské firmy Manta, která je na trhu už od roku 1998 a měla by mít tedy dostatek zkušeností v oblasti spotřební elektroniky. Oba modely, které jsme obdrželi, vypadaly velmi zájímavě. Uvidíme, jestli se skrývá něco zajímavého i uvnitř a ne jen na povrchu.

Kapitoly článku:
  1. Test 13 DVD přehrávačů: Manta DVD-030 Emperor IV Neron
  2. Ovladač, specifikace, instalace
  3. Menu
  4. Testy
  5. Závěr

Co si přinesete domů


Přehrávač Manta DVD-030 Emperor IV Neron dostanete v kartónové krabici s bílo-žluto-černým potiskem. Na krabici samozřejmě nechybí ani plastové držadlo pro snadné přenášení. V samotné krabici jsou uložený následující položky:
  • DVD přehrávač
  • 1x dálkové ovládání
  • 1x EN/PL manuál, CZ manuál lze stáhnout ze stránek Manty (v budoucnu, po vyprodání stávajících zásob, by ale měl být v krabici dodáván manuál EN/PL/CZ)
  • 2ks baterií
  • 1x záruční kartaVzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu, ve stříbrné barvě, na horním plechu je pro efekt vylisováno logo výrobce. Čelní panel přehrávače je vyroben ze stříbrného plastu. Pravá polovina čela je z kouřového plastu a skrývá diodu infračerveného ovládání a displej.Kdybyste hledali ovládácí prvky, najdete je pod výklopnou levou částí, kterou zavřenou drží dva magnety, jež jsou bohužel příliš slabé, a tak pokud jdete kolem přehrávače a nešťastnou náhodou zavadíte o skříňku, na které je postaven, kryt se otevře. Lepší by bylo použít nějaký mechnický zámek. I přes tento nedostatek vypadá přehrávač velmi pěkně a v obýváku se bude vyjímat.Tlačítka ovládání jsou skryta pod odklápěcím krytem a najdete mezi nimi tlačítka PLAY/PAUSE, OPEN/CLOSE, STOP, REW a FWD. Vpravo od tlačítek je umístěn konektor USB a ještě dále vpravo pak čtečka karet.


- detail ovládacích tlačítek -

Detail konektoru USB a čtečky karet SD, MMC a MS ukazuje následující obrázek. Na pravé straně je ještě v detailu vidět tlačítko zapnutí a vypnutí přístroje, které je umístěno uprostřed čelního panelu. Při vypnutí přesahuje asi 1 centimetr mimo půdorys přístroje.Zadní panel je osazen konektorem SCART, mimo kterého je na zadním panelu výstup zvuku 5.1, analogového videa, dále výstup digitálního zvuku na optickém a koaxiálním konektoru, komponentní výstup YPbPr, konektor S-Video a navíc ještě konektor VGA pro přímé připojení monitoru či LCD panelu.
- v detailu jsou vidět všechny výše zmíněné konektory -


Co najdete uvnitř


V této recenzi se dovnitř přehrávače stejně jako v té předchozí nepodíváme, protože má přes jeden šroubek přelepenou záruční pečeť, která nejde bez poničení jednoduše odstranit.


- škoda, vnitřek by byl určitě zajímavý, už jenom proto, že je tam umístěna čtečka karet -
reklama
reklama