Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První společná audio/video karta je zde

6.6.2008, Radek Jahoda, aktualita
Pokud chcete přehrávat HD video nebo i přímo Blu-ray disky a nemáte dostatečně silný počítač nebo vyhovující AACP ochraně, tak musíte buď koupit nový počítač nebo .... dovybavit stávající počítač novou kartou Asus Xonar HDAV1.3.
Jde o zvukovou kartu kombinovanou s video procesorem a HDMI 1.3a výstupem, který vyhovuje Protected Audio Playback System (PAPS) a Advanced Access Content System (AACS) specifikacím. Lze ji tedy použít pro přehrávání chráněných Blu-ray disků v plné kvalitě (bez těchto certifikací je disk přehráván ve zhoršené kvalitě). Podporováno je Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio v plné kvalitě 24bitů a 96-192kHz. Karta ale zatím funguje pouze se software ArcSoft Total Media Theater.Karta je určena do PCI Express x1 slotu a jeho srdcem je zvukový procesor ASUS AV200 a video procesor Splendid HD Video Processor, který dále vylepšuje obraz - barvy a také ostrost, lze využít plný formát 1080p a profil xvYCC. Na své si přijdou i hráči, když zvuková část podporuje DS3D GX 2.0.

Možná se to nezdá, ale tato karta může zamíchat trhem s grafickými kartami, ne každý totiž vyžaduje vysoký výkon ve hrách a stačí mu i integrovaná nebo základní grafická karta pro běžnou práci. Xonar HDAV1.3 tak může prodloužit život stávajícím počítačům, navíc se perfektně hodí do multimediálních boxů, protože obsahuje přímo HDMI konektor.

Zdroj: ASUS
reklama
reklama