www.tvfreak.cz
>
>
>

První společná audio/video karta je zde

První společná audio/video karta je zde
, , aktualita
Pokud chcete přehrávat HD video nebo i přímo Blu-ray disky a nemáte dostatečně silný počítač nebo vyhovující AACP ochraně, tak musíte buď koupit nový počítač nebo .... dovybavit stávající počítač novou kartou Asus Xonar HDAV1.3.
K oblíbeným
reklama
Jde o zvukovou kartu kombinovanou s video procesorem a HDMI 1.3a výstupem, který vyhovuje Protected Audio Playback System (PAPS) a Advanced Access Content System (AACS) specifikacím. Lze ji tedy použít pro přehrávání chráněných Blu-ray disků v plné kvalitě (bez těchto certifikací je disk přehráván ve zhoršené kvalitě). Podporováno je Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio v plné kvalitě 24bitů a 96-192kHz. Karta ale zatím funguje pouze se software ArcSoft Total Media Theater.Karta je určena do PCI Express x1 slotu a jeho srdcem je zvukový procesor ASUS AV200 a video procesor Splendid HD Video Processor, který dále vylepšuje obraz - barvy a také ostrost, lze využít plný formát 1080p a profil xvYCC. Na své si přijdou i hráči, když zvuková část podporuje DS3D GX 2.0.

Možná se to nezdá, ale tato karta může zamíchat trhem s grafickými kartami, ne každý totiž vyžaduje vysoký výkon ve hrách a stačí mu i integrovaná nebo základní grafická karta pro běžnou práci. Xonar HDAV1.3 tak může prodloužit život stávajícím počítačům, navíc se perfektně hodí do multimediálních boxů, protože obsahuje přímo HDMI konektor.

Zdroj: ASUS
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik