Test 13 DVD přehrávačů: LG DVX298H

Test 13 DVD přehrávačů: LG DVX298H
, , recenze
V testu DVD přehrávačů samozřejmě nesmí chybět ani zástupci nejznámějších výrobců. První vlaštovkou je přehrávač firmy LG a tato recenze ukáže, jak si vede mezi ostatními značkami.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: LG DVX298H
 2. Ovladač, specifikace a instalace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


Přehrávače LG se prodávají v krabici z lepenky přírodní barvy. Krabice je potištěna jednoduchým potiskem se základními údaji o přehrávači a obsahuje následující položky:
 • DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2ks baterie AAA
 • 1x Video kabel
 • 1x Audio kabel
 • 1x vícejazyčný manuál včetně češtinyVzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z tenkého ocelového plechu ve stříbrné barvě. Čelo panelu je ze stříbrného plastu s černými prvky. Čelní panel je jednoduchý a vypadá vcelku vkusně, ale bohužel ho hyzdí krytka konektoru USB.Na následujícím detailu je vidět detail pravé strany přehrávače, kde jsou umístěny ovládací prvky včetně tlačítka RES pro nastavení rozlišení při připojení přes kabel HDMI. Na černém proužku je vidět, že není černý, ale je z kouřového plastu.Zhruba uprostřed přehrávače je umístěn pod nevzhlednou gumovou krytkou, která moc nedrží a ruší jinak čisté linie přehrávače, konektor USB. Na následujícím obrázku není vidět jen konektor USB, ale také i displej, černý obdélník vlevo nahoře od konektoru.Zadní panel je osazen konektorem SCART, mimo něj je na zadním panelu výstup analogového sterea, analogového videa, dále výstup digitálního zvuku na optickém a koaxiálním konektoru, komponentní výstup YPbPr a nakonec konektor HDMI pro přenos digitálního obrazu a zvuku.
- v detailu jsou vidět všechny výše zmíněné konektory -


Co najdete uvnitř


Protože je přehrávač hluboký jen 20 centimetrů, jsou vnitřní prostory přehrávače poměrně dobře zaplněny. Najdete zde mechaniku, zdroj a tištěný spoj s ovládacím čipem.Na ovládacím tišťáku je umístěn čip ZORAN ZR36888HLCG, který se stará o to, abyste si mohli v klidu vychutnávat disky DVD.Na tištěném spoji s ovládacím čipem jsou také umístěny všechny výstupní konektory a jsou k němu připojeny veškeré periférie (optická mechanika a ovládací prvky). Najdete na něm také vstup napětí ze zdroje. Detail zdroje ukazuje následující obrázek.


- zdroj DVD přehrávače LG -
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik