Test 13 DVD přehrávačů: Daewoo 3x jinak

Test 13 DVD přehrávačů: Daewoo 3x jinak
, , recenze
Už máme za sebou pěknou řádku přehrávačů a dnes se testy rozrostou o další trojlístek se značkou Daewoo (modely DV-2500H, DV-2000S a DV-1300S). Uvidíme, jaký vítr tato trojka vnese mezi dosud testované modely.

K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Daewoo 3x jinak
 2. Co se skrývá uvnitř
 3. Ovladač, specifikace a instalace
 4. Menu
 5. Testy
 6. Závěr
reklama

Daewoo DV-2500H, DV-2000S a DV-1300S.


Co si přinesete domů


Přehrávače Daewoo se prodávají v červeno-bílých kartónových krabicích s plastovým držadlem. Balení je prakticky totožné pro všechny tři modely přehrávačů, žádné podstatné rozdíly mezi nimi nehledejte. V každé krabici najdete následující položky:
 • samotný DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2x baterie AAA
 • 1x třížilový audio/video kabel nebo 1x video+1x audio kabel
 • 1x záruční list
 • 1x manuál, jazyky jsou čeština/slovenština

V balení modelu Daewoo DV-1300S se nachází hned první odlišnost od obou zbývajících modelů. Najdete tam dva kabely, jeden jednožilový pro video (žluté konektory RCA) a jeden dvoužilový pro audio.

Záruční list je nalepen v igelitové obálce na krabici, stajné je to i u dalších přehrávačů.


- DV-1300S -

Následující dva modely mají v balení pouze jeden kabel, ale zato třížilový, pro propojení DVD přehrávače a zobrazovacího zařízení. Jak je z obázků vidět, ovladač je totožný pro všechny tři modely, ale o tom více později.


- DV-2000S -

Přehrávač DV-2500H se odlišuje ještě jednou věcí, a to díky tomu, že je nejmladším modelem a nejspíše to není dlouho, co doputoval z Německa. Uvnitř krabice byl jen německý manuál, až po chvíli jsem si všiml, že igelitová obálka se záručním listem je jaksi naducanější a ejhle, český manuál byl schován pod záručním listem.


- DV-2500H -


Vzhled


Jak je vidět na následujících obrázcích, Daewoo dává přednost stříbrnému designu s černými prvky. Pyramida přehrávačů má základ v modelu DV-2500H, uprostřed je posazen DVD přehrávač DV-2000S a na samém vrcholu si trůní model DV-1300S.


- šířka přehrávačů je prakticky totožná -

Obrázky ukazují plotnu mechaniky situovanou u všech modelů na střed přehrávače. Vypínač je umístěn na levé straně a ostatní ovládací prvky na straně pravé a nejenom z čela, ale také i z vrchní strany.Detail ovládacích prvků přibližuje následující obrázek. Na horní straně jsou umístěna tlačítka PLAY, STOP, PREV a NEXT. U modelu DV-2500H ještě tlačítko OPEN/CLOSE, které je u zbylých přehrávačů umístěno na čelním panelu.

Kromě tlačítek pro ovládání jsou na čelním panelu umístěné konektory pro dva mikrofony a potenciometry k jejich ovládání. Tato "fičůrka" je určena pro KARAOKE. Stačí si tedy pořídit KARAOKE CD (obsahuje většinou video s textem a tóny), vložit ho do mechaniky, připojit mikrofony a začít zpívat podle textu, který se zobrazuje na TV, samozřejmě přitom hraje hudba ze stejného disku :-). Třeba z vás jednou bude "Super Star" :-).Ješte si musím rýpnout do výrobce. Ty potenciometry jsou podle mého designová zrůdnost, zvlášť v případě modelu DV-2500H.

U čelního panelu nesmíme zapomenout představit ještě konektor USB, který je integrován v přehrávači DV-2500H. Do tohoto konektoru lze připojit pevný disk, různé flash disky, MP3 přehrávače, prostě zařízení s tímto konektorem. Pozor, systém souborů na připojeném zařízení musí být formátován buď jako FAT nebo jako FAT32.Při pohledu z boku vyniknou rozdíly v hloubce a výšce jednotlivých přehrávačů. Jasně je také vidět přesah potenciometrů pro ovládání KARAOKE, zvlášť u přehrávače úplně dole. Také je trochu vidět špatné lícování plastového čela k plechovému šasi.

Vybavení výstupními konektory je u všech přehrávačů poměrně chudé, ale dostatečné. U všech modelů najdete SCART, nechybí konektor S-Video, analogový audio stereo výstup, kompozitní video výstup, digitální audio výstupy - koaxiální a optický.Detail konektorů ukazuje jejich umístění s popisem u všech třech přehrávačů:

Optical - optický digitální audio výstup
Audio R/L - bílý a červený konektor RCA, analogový stereo audio výstup
Video out - žlutý konektor kompozitního analogového video výstupu
Coaxial - digitální audio výstup
S-Video out - 5 kolíkový analogový video výstupPřehrávač Daewoo DV-2500H, jak už název naznačuje, se pyšní ještě jedním konektorem navíc, a to HDMI. Přes rozhraní HDMI se přenáší digitální video a audio signál do zobrazovacího zařízení. V současnosti je to nejlepší způsob připojení. Jen na něj musíte být řádně vybaveni, tedy vlastnit TV s HDMI, kabel HDMI a přehrávač.
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik