Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Test 13 DVD přehrávačů: Daewoo 3x jinak

3.8.2007, Jan Dedek, recenze
Už máme za sebou pěknou řádku přehrávačů a dnes se testy rozrostou o další trojlístek se značkou Daewoo (modely DV-2500H, DV-2000S a DV-1300S). Uvidíme, jaký vítr tato trojka vnese mezi dosud testované modely.

Kapitoly článku:
 1. Test 13 DVD přehrávačů: Daewoo 3x jinak
 2. Co se skrývá uvnitř
 3. Ovladač, specifikace a instalace
 4. Menu
 5. Testy
 6. Závěr

Daewoo DV-2500H, DV-2000S a DV-1300S.


Co si přinesete domů


Přehrávače Daewoo se prodávají v červeno-bílých kartónových krabicích s plastovým držadlem. Balení je prakticky totožné pro všechny tři modely přehrávačů, žádné podstatné rozdíly mezi nimi nehledejte. V každé krabici najdete následující položky:
 • samotný DVD přehrávač
 • 1x dálkové ovládání
 • 2x baterie AAA
 • 1x třížilový audio/video kabel nebo 1x video+1x audio kabel
 • 1x záruční list
 • 1x manuál, jazyky jsou čeština/slovenština

V balení modelu Daewoo DV-1300S se nachází hned první odlišnost od obou zbývajících modelů. Najdete tam dva kabely, jeden jednožilový pro video (žluté konektory RCA) a jeden dvoužilový pro audio.

Záruční list je nalepen v igelitové obálce na krabici, stajné je to i u dalších přehrávačů.


- DV-1300S -

Následující dva modely mají v balení pouze jeden kabel, ale zato třížilový, pro propojení DVD přehrávače a zobrazovacího zařízení. Jak je z obázků vidět, ovladač je totožný pro všechny tři modely, ale o tom více později.


- DV-2000S -

Přehrávač DV-2500H se odlišuje ještě jednou věcí, a to díky tomu, že je nejmladším modelem a nejspíše to není dlouho, co doputoval z Německa. Uvnitř krabice byl jen německý manuál, až po chvíli jsem si všiml, že igelitová obálka se záručním listem je jaksi naducanější a ejhle, český manuál byl schován pod záručním listem.


- DV-2500H -


Vzhled


Jak je vidět na následujících obrázcích, Daewoo dává přednost stříbrnému designu s černými prvky. Pyramida přehrávačů má základ v modelu DV-2500H, uprostřed je posazen DVD přehrávač DV-2000S a na samém vrcholu si trůní model DV-1300S.


- šířka přehrávačů je prakticky totožná -

Obrázky ukazují plotnu mechaniky situovanou u všech modelů na střed přehrávače. Vypínač je umístěn na levé straně a ostatní ovládací prvky na straně pravé a nejenom z čela, ale také i z vrchní strany.Detail ovládacích prvků přibližuje následující obrázek. Na horní straně jsou umístěna tlačítka PLAY, STOP, PREV a NEXT. U modelu DV-2500H ještě tlačítko OPEN/CLOSE, které je u zbylých přehrávačů umístěno na čelním panelu.

Kromě tlačítek pro ovládání jsou na čelním panelu umístěné konektory pro dva mikrofony a potenciometry k jejich ovládání. Tato "fičůrka" je určena pro KARAOKE. Stačí si tedy pořídit KARAOKE CD (obsahuje většinou video s textem a tóny), vložit ho do mechaniky, připojit mikrofony a začít zpívat podle textu, který se zobrazuje na TV, samozřejmě přitom hraje hudba ze stejného disku :-). Třeba z vás jednou bude "Super Star" :-).Ješte si musím rýpnout do výrobce. Ty potenciometry jsou podle mého designová zrůdnost, zvlášť v případě modelu DV-2500H.

U čelního panelu nesmíme zapomenout představit ještě konektor USB, který je integrován v přehrávači DV-2500H. Do tohoto konektoru lze připojit pevný disk, různé flash disky, MP3 přehrávače, prostě zařízení s tímto konektorem. Pozor, systém souborů na připojeném zařízení musí být formátován buď jako FAT nebo jako FAT32.Při pohledu z boku vyniknou rozdíly v hloubce a výšce jednotlivých přehrávačů. Jasně je také vidět přesah potenciometrů pro ovládání KARAOKE, zvlášť u přehrávače úplně dole. Také je trochu vidět špatné lícování plastového čela k plechovému šasi.

Vybavení výstupními konektory je u všech přehrávačů poměrně chudé, ale dostatečné. U všech modelů najdete SCART, nechybí konektor S-Video, analogový audio stereo výstup, kompozitní video výstup, digitální audio výstupy - koaxiální a optický.Detail konektorů ukazuje jejich umístění s popisem u všech třech přehrávačů:

Optical - optický digitální audio výstup
Audio R/L - bílý a červený konektor RCA, analogový stereo audio výstup
Video out - žlutý konektor kompozitního analogového video výstupu
Coaxial - digitální audio výstup
S-Video out - 5 kolíkový analogový video výstupPřehrávač Daewoo DV-2500H, jak už název naznačuje, se pyšní ještě jedním konektorem navíc, a to HDMI. Přes rozhraní HDMI se přenáší digitální video a audio signál do zobrazovacího zařízení. V současnosti je to nejlepší způsob připojení. Jen na něj musíte být řádně vybaveni, tedy vlastnit TV s HDMI, kabel HDMI a přehrávač.
reklama
reklama