www.tvfreak.cz
>
>
>

MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení

MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení
, , recenze
Dnes se podíváme na zoubek přístroji z kategorie multimediálních přehrávačů, který nese označení Mvix MX-780HD Wireless Multimedia Player. Název mluví sám za sebe a lze z něj vydedukovat, že přehrávač si poradí s HD videem a podporuje rozhraní Wi-Fi pro přenos videa do TV. To ale není zdaleka vše. V recenzi se dozvíte, že některé funkce jsou skutečně zajímavé.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení
 2. Specifikace, instalace a aktualizace
 3. Menu
 4. Testy
 5. Závěr
reklama

Co si přinesete domů


Přehrávač Mvix MX-780HD obdržíte v bílé kartónové krabici s docela povedeným potiskem, údaje na krabici jsou vcelku vyčerpávající a nic podstatného není zapomenuto. Přístroj je v krabici uložen v lůžku vyrobeném z kartónu, ostatní části jako kabely, ovladač či stojánek jsou uloženy v přihrádkách vymodelovaných ve zmíněném kartónu tak, aby se zamezilo jejich pohybu. V samotné krabici jsou uložený následující položky:
 • Přehrávač Mvix
 • 1x dálkové ovládání
 • 2ks AAA baterií
 • 1x stojánek
 • 1x 5dBi anténa pro Wi-Fi
 • 1x AV kabel (3xRCA)
 • 1x napájecí adaptér
 • 1x napájecí kabel
 • 1x USB kabel
 • 1x SATA kabel + 1x napájecí kabel pro SATA HDD
 • 1x EN/DE/Korejský manuál
 • 1x CD s ovladači a pdf manuálem
 • 1x bílý list se záručními podmínkymi, 1x růžový s copyrightem a 1x žlutý s registrací a s kódy a hesly


Vzhled


Šasi přehrávače je vyrobeno z černého plastu, který je ještě leskle černě přelakován, díky čemuž na něm ulpívají nečistoty, otisky prstů a je snadno poškrábatelný. Na horním krytu je vylisováno poměrně velké logo Mvix. Při koupi tohoto přístroje si můžete zvolit ještě jednu barvu a to "Pearl White".Čelní panel přehrávače je vyroben také z černého plastu a pokud si přehrávač postavíme na výšku, jsou odshora informační a ovládací prvky umístěny následovně. Pod logem přehrávače se nachází slušně velký informační displej, díky kterému lze přehrávač nastavit a ovládat bez připojení k televizi.


- LCD v reálu, jeho šířka je 32 mm -

Pod LCD jsou umístěny stavové informační diody pro Wireless, Network, IDE/SATA, USB a Power. Pod diodou Power je umístěn infračervený přijímač dálkového ovládání.Poslední částí čela přístroje je ovládání, které tvoří velký čtyřsměrný joystick a čtyři tlačítka, z nichž vrchní slouží pro zapnutí přístroje. Následuje potvrzovací tlačítko OK, pod ním je tlačítko STOP a poslední tlačítko vás po stisku přenese do menu SETUP.

Prostor na zadní straně přehrávače je takřka bezezbytku využit pro nejrůznější konektory, navíc zde najdeme i otvor pro ventilátor, který vyfukuje teplý vzduch z bedničky ven.Zadní panel je osazen následujícími konektory, bráno z levé strany:
 • Napájecí konektor pro 12V
 • 1x USB B pro připojení Mvixu jako zařízení mass storage k PC
 • HDMI (High Definition Media Interface)
 • Koaxiální digitální výstup zvuku - černý konektor
 • S-Video - černý konektor
 • Výstup kompozitního videa - žlutý konektor
 • Stereo výstup analogového zvuku - červený a bílý konektor vpravo od žlutého
 • Výstup komponentního videa - 1x červený, 1x modrý a 1x zelený konektor
 • Ethernet port
 • 2x USB A konektor
 • Optický výstup zvuku - malý černý čtvereček
 • Anténí vstup pro bezdrát

Co najdete uvnitř


Už díky samotné velikosti přístoje je zcela zřejmé, že vnitřek bude a byl využit do posledního puntíku. Na následujícím obrázku je vidět plastová klec, do které se umísťuje pevný disk. Kabel PATA a napájení je instalován už v přístroji, můžete použít i disk SATA, protože redukce jsou součástí balení.Když odmontujete klec HDD, uvidíte tištěný spoj zobrazený na obrázku níže. V levé horní části je umístěna Wi-Fi karta, která je stejná jako u nižšího modelu Mvix 760. Uprostřed nahoře je čip Realtek RTL 8100CL určený pro ovládání sítě, pod ním se nalézá čip VIA VT6212L, který řídí přenosy přes USB. Pod hliníkovým chladičem je ukryto srdce přístroje, tedy hlavní řídíci čip SEM621L od Sigma Designs.Nalevo od chladiče čipu Sigma Designs jsou umístěny paměti Samsung. Vpravo mezi větráčkem a chladičem ovládacího čipu je umístěn HDMI transmiter Silicon Image SIL9030, který se stará o obraz.


- Mvix s osazeným pevným diskem -

Na následujícím obrázku vidíte detail chladiče umístěného na zadní straně přístroje, který je velkým zdrojem rušivého hluku. Nejlepší je ho odpojit, zvlášť pokud nepoužijete pevný disk, ale i v případě použití pevného disku nic nezkazíte, po dobu přehrávání videa nedojde k takovému zahřátí, aby to něčemu ublížilo.Na poslední věc, kterou se v detailu podíváme, je Wi-Fi karta osazená čipem Ralink RT2561ST, který má často problémy s linuxovými systémy a Mvix je na linuxu založen. Uvidíme, jak se to projeví při testech.Dálkový ovladač


Ovladač pěkně sedne do ruky a tím pádem se s ním velmi dobře pracuje. Tlačítka se sice trochu viklají, ale dá se to přežít. Přehrávač má sice trochu delší odezvu na stisk tlačítka, ale to nebude způsobeno ovladačem, spíše rychlostí systému samotného.


- kliknutím na obrázek se otevře náhled s popisem tlačítek -
reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář