Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Pioneer uvede nové AV receivery pro rok 2011

, , aktualita
Pioneer uvede nové AV receivery pro rok 2011
Pioneer veřejnosti představil řadu nových AV receiverů pro rok 2011. Všechny jsou vybavené rozhraním HDMI 1.4 s podporou 3D obrazu a zpětným audio kanálem. Kromě wi-fi lze u některých modelů využívat také Bluetooth ke streamování hudby z mobilních zařízení.
Pioneer uvede nové AV receivery pro rok 2011
Modelová řada AV receiverů Pioneer pro rok 2011 obsahuje celkem šest nových přístrojů (seřazeno od nejlépe, k nejméně vybaveným): VSX-1021, VSX-921, VSX-826, VSX-821, VSX-521 a VSX-421.


Většina AV recieverů Pioneer z řady pro rok 2011 si rozumí s mobilními zařízeními od Applu ,propojovací kabel je dodáván v příslušenství (na snímku nejvyšší model z řady: VSX-1021).

Společným znakem všech receiverů je černé provedení předního panelu s povrchovou úpravou „hairline“, díky které mají přístroje zajímavý vzhled a nehrozí jejich „upatlání“, jako je tomu u lesklých černých povrchů, neboť v tomto případě je panel matovaný broušením. Všechny modely jsou také vybaveny rozhraním HDMI 1.4 s podporou 3D a zpětným audio kanálem (ARC, Audio Return Channel).


Design všech recieverů je téměř identický, hlavní rozdíly jsou ve funkční výbavě (na snímku druhý nejnižší model z řady: VSX-521).

Nejlépe vybaveným modelům nechybí podpora vícezónového poslechu, kromě klasických rozhraní nabízejí volitelnou možnost využití wi-fi a Bluetooth, mají implementováno DLNA verze 1.5, rozumí si se zařízeními iPhone/iPad/iPod Touch a dokážou interně převádět signál z analogových vstupů na digitální a vyslat ho dál rozhraním HDMI. Dva nejlepší modely VSX-1021 a VSX-921 mají zabudován též internetový vTuner, který dokáže přijímat tisíce po síti šířených rozhlasových stanic z celého světa.


Díky tomuto Bluetooth adaptéru můžete u nových receiverů (s výjimkoou VSX-521) rozšířit jejich využití s mobilními zařízeními.

Výrobce slibuje u všech přístrojů kvalitní zvuk, výkon u nejlevnějších modelů dosahuje 130 W na kanál, což by mělo být pro běžný domácí poslech dostatečné pro minimální zkreslení u signálových špiček. Dva nejvýkonnější modely pak nabízí ještě o 20 W na kanál více. Základní vlastnosti vybraných recieverů jsou uvedeny v tabulce níže.


Parametr/funkce
VSX-1021
VSX-826
VSX-821
VSX-421
Výkon zesilovače
7 × 150 W
7 × 130 W
5 × 130 W
5 × 130 W
Impedance zátěže
6 Ω
6 Ω
6 Ω
6 Ω
HDMI 1.4 s 3D/ARC
MCACC kalibrace
(rozšířená)
Bluetooth Ready
Wi-fi Ready
Podpora iPod/iPhone/iPad
Upscaling 1080p
Funkce AirPlay
DLNA v 1.5
iControl AV2
Funkce Air Jam
Internetové rádio
AVNavigator
PQLS
Sound Retriever AIR
HDMI vstupy (přední/zadní)
1/5
- /4
- /4
- /3
HDMI výstup (zadní)
1
1
1
1
Převod z analogu do HDMI
iPod Digital Audio
Více zón
2
2

Všechny novinky od Pioneeru by měly být na českém trhu k dispozici nejpozději od července tohoto roku, oficiální ceny pro ČR zatím nebyly stanoveny. Už nyní se můžete těšit na článek s popisem všech nových funkcí a technologií AV receiverů Pioneer pro rok 2011, včetně podrobných technických parametrů všech 6 modelů.

Zdroj: Pioneer