Bleskovky
Netflix zvažuje spuštění nového portálu N-Plus,...
8.5.:
Netflix zvažuje spuštění nového portálu N-Plus, kde by uživatelé mohli sdílet seznamy svých oblíbených pořadů, poslouchat soundtracky nebo získat přístup k dalšímu bonusovému obsahu.
Nintendo chce v budoucnu přinést více filmů...
8.5.:
Nintendo chce v budoucnu přinést více filmů vycházejících z videoher. Podle dříve zveežejněných plánů bude mít v roce 2022 premiéru nový snímek na motivy Super Mario Bros.
Dočasný kanál Eurosport 4K bude vysílat odložené...
6.5.:
Dočasný kanál Eurosport 4K bude vysílat odložené LOH Tokio 2020 i ZOH Peking 2022 v HDR. K dispozici bude na pozici UHD1 by HD+ prostřednictvím satelitu Astra. Olympiáda v HDR tak bude vůbec poprvé dostupná německým divákům.
Yamaha uvedla, že stále vyšetřuje problém s...
28.4.:
Yamaha uvedla, že stále vyšetřuje problém s vadnými čipy HDMI 2.1 v AV přijímačích. V blízké době chystá představení nových modelů.
Na předávání Oscarů 2021 se dívalo o 58,3 % diváků...
27.4.:
Na předávání Oscarů 2021 se dívalo o 58,3 % diváků méně ve srovnání s předchozím ročníkem. Ačkoliv mohla mít vliv také pandemie, trend poklesu diváku ceremoniálu je dlouhodobý.
Netflix chce letos investovat do vlastní tvorby...
26.4.:
Netflix chce letos investovat do vlastní tvorby rekordních 17 miliard dolarů. Vloni to kvůli pandemii koronaviru bylo jen 11,8 miliard.
Samsung rozdává QLED TV za 1 Kč. Musíte si ovšem...
20.4.:
Samsung rozdává QLED TV za 1 Kč. Musíte si ovšem pořídit flexibilní smartphone Galaxy Z Fold 2 5G za 45 990 Kč. Akce platí do 9. května a zahrnuje 55" televize ze sérií Q64T, Q65T a Q67T.
Samsung si ve Velké Británii zaregistroval...
20.4.:
Samsung si ve Velké Británii zaregistroval značku „Diamond OLED“. Zatím není jasné, zda ji chce využít u nových televizorů (např. QD-OLED TV), smartphonů či jiných zařízení.
Společnost Philips TV & Sound se pochlubila...
13.4.:
Společnost Philips TV & Sound se pochlubila čtyřmi cenami Red Dot Awards 2021. Kromě televizorů Philips OLED 806 a Philips 8506 byla oceněna také bezdrátová sluchátka Philips Fidelio T1 či Philips T8506,
Sony spustilo svou platformu pro streamování filmů...
7.4.:
Sony spustilo svou platformu pro streamování filmů Bravia Core, která je zaměřena na vysokou kvalitu. K dispozici je pro majitele televizí Bravia XR.
Služba bezplatného streamování videa Samsung TV...
7.4.:
Služba bezplatného streamování videa Samsung TV Plus se rozšířila do 9 dalších evropských zemí. Česko mezi nimi zatím není.
TCL plánuje online tiskovou konferenci na 13....
2.4.:
TCL plánuje online tiskovou konferenci na 13. dubna, kde představí novinky v oblasti televizorů, soundbarů a další spotřební elektroniky.
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray...
28.3.:
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač, ale nabídne aktualizaci současného modelu UB9000. Hlavní změnou by měl být nový zvukový procesor.
Podle analytické společnosti UBI Research se...
28.3.:
Podle analytické společnosti UBI Research se nakonec nedočkáme QD-OLED TV od Samsungu. V roce 2022 by ovšem mohly přijít monitory Samsung s touto technologií.
Až do 31. března 2021 lze při nákupu vybraných LG...
28.3.:
Až do 31. března 2021 lze při nákupu vybraných LG OLED TV získat bonus až 10 000 Kč. Podmínky cashbacku naleznete zde.
HBO Max obdrží levnější plán s reklamami. Jeho...
13.3.:
HBO Max obdrží levnější plán s reklamami. Jeho předplatitelé nebudou mít přístup k premiérám a některým dalším funkcím.
HiSense vidí budoucnost v laserových TV neboli...
2.3.:
HiSense vidí budoucnost v laserových TV neboli laserových projektorech nahrazujících televize. Jejich prodej na mezinárodních trzích (mimo Čínu) se měl v roce 2020 ztrojnásobit proti roku 2019.
Aplikace Twitch se dostane na chytré televizory od...
27.2.:
Aplikace Twitch se dostane na chytré televizory od společnosti Vestel, která drží licenci na značky jako Toshiba, Hitachi, JVC, Telefunken a Techwood.
Denon přislíbil opravu vadného rozhraní HDMI 2.1...
27.2.:
Denon přislíbil opravu vadného rozhraní HDMI 2.1 ve svých AV přijímačích během 2. čtvrtletí 2021. Zatím stále není jasné, zda bude nutná výměna hardwaru.
Samsung optimalizuje výrobu panelů microLED ve své...
24.2.:
Samsung optimalizuje výrobu panelů microLED ve své továrně. Místo samostatncýh čipů pro jednotlivé složky RGB začne používat čipy pro všechny barvy, což by mělo přispět ke snížení nákladů.
Animovaný seriál Star Wars: The Bad Batch bude mít...
24.2.:
Animovaný seriál Star Wars: The Bad Batch bude mít ve službě Disney+ premiéru 4. května, tedy v Den Star Wars. K dispozici bude první díl, další se objeví o tři dny později.
Kuki hlásí rekordní počet 50 tisíc předplatitelů....
24.2.:
Kuki hlásí rekordní počet 50 tisíc předplatitelů. V letošním roce chce IPTV rozšířit počet stanic ve vysoké kvalitě.
Google vydal vývojářskou verzi Androidu 12....
20.2.:
Google vydal vývojářskou verzi Androidu 12. Dostupný bude také pro televizory, ale zatím nemáme k dispozici podrobnosti o variantě Android TV.
Samsung naplánoval akci „Unbox & Discover“ na...
18.2.:
Samsung naplánoval akci „Unbox & Discover“ na 2. března 2021, kde představí televizní inovace. Přímý přenos bude k dispozici na YouTube a Samsung.com.
Sennheiser údajně zvažuje prodej své divize...
18.2.:
Sennheiser údajně zvažuje prodej své divize spotřební elektroniky, aby se v buducnu mohl soustředit na profesionální produkty.
Někteří uživatelé Disney+ údajně mají problémy se...
18.2.:
Někteří uživatelé Disney+ údajně mají problémy se streamováním videa ve 4K. Problém se týká zařízení s Android TV a mohl by být způsoben změnami nastavení DRM, které výrobci neošetřili.
Služba Disney+ dosáhla hranice 95 milionů...
14.2.:
Služba Disney+ dosáhla hranice 95 milionů předplatitelů. Takové číslo přitom firma Disney očekávala až na konci roku 2024.
Nejnovější aktualizace pro Chromecast s Google TV...
12.2.:
Nejnovější aktualizace pro Chromecast s Google TV vylepšuje 4K a Dolby Atmos. K dispozici jsou i drobné opravy chyb.
Služba HBO Max se v červnu 2021 poprvé objeví mimo...
12.2.:
Služba HBO Max se v červnu 2021 poprvé objeví mimo USA. Expanduje do 39 zemí Latinské Ameriky a Karibiku, kde nahradí stávající HBO GO.
Oprava problémů Samsung TV s PlayStationem 5 by...
3.2.:
Oprava problémů Samsung TV s PlayStationem 5 by měla přijít v březnu. Podle uživatelů nefunguje vstup HDMI 2.1 ve 4K HDR se 120 Hz.
Google podle nepotvrzených informací požaduje, aby...
3.2.:
Google podle nepotvrzených informací požaduje, aby všechna nová zařízení s Android TV podporovala kodek AV1.
Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby za rok...
3.2.:
Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby za rok 2020. Nejúspěšnější životpisný snímek Mank (režie David Fincher), který získal 6 nominací. Úpěšné byly také další streamovací služby včetně Amazonu.
LG slíbilo, že v následujících týdnech opraví...
7.1.:
LG slíbilo, že v následujících týdnech opraví problém s nižším jasem ve hrách na svých OLED TV.
Netflix pokračuje ve zdražování, tentokrát ve...
7.1.:
Netflix pokračuje ve zdražování, tentokrát ve Velké Británii. Cena tarifu Standard byla zvýšena o 1 libru, tarif Premium stojí o 2 libry více. Beze změny zůstal jen nejnižší tarif Basic.
Netflix ukončí 30. června provoz své aplikace pro...
7.1.:
Netflix ukončí 30. června provoz své aplikace pro herní konzole Nintendo Wii U a 3DS. Aplikace již zmizela z oficiálního obchodu.
Nové OLED televizory s vyšším jasem možná ponesou...
4.1.:
Nové OLED televizory s vyšším jasem možná ponesou označení LG OLED Evo. Nasvědčuje tomu zaregistrovaná obchodní známka. K představení nejspíš dojde během následujících dnů.
Obsah ze zrušené služby Quibi by neměl přijít...
4.1.:
Obsah ze zrušené služby Quibi by neměl přijít vniveč. Zájem o katalog pořadů má výrobce streamovacích zařízení Roku. Obchod by měl být blízko dokončení.
Samsung potvrdil prodloužení výroby LCD panelů ve...
1.1.:
Samsung potvrdil prodloužení výroby LCD panelů ve svých továrnách z důvodu vysoké poptávky. K zastavení výroby mělo dojít do konce roku 2020, ale nyní byla prodloužena na neurčito.
Všem čtenářům přejeme šťastný rok 2021 plný nejen...
1.1.:
Všem čtenářům přejeme šťastný rok 2021 plný nejen zajímavých televizních inovací, ale především osobních úspěchů!
Čínští výrobci rozšiřují výrobní kapacity AMOLED...
28.12.:
Čínští výrobci rozšiřují výrobní kapacity AMOLED displejů pro mobilní zařízení, a to navzdory zpomalujícímu trhu se smartphony. Firmy jako CSOT, BOE, Visioniox nebo Tianma otevírají další výrobní linky a nasazují nové technologie včetně 6G flexibilních AMOLED panelů.
Televizní operátor Telly oznámil, že se domluvil...
22.12.:
Televizní operátor Telly oznámil, že se domluvil se skupinou Discovery na prodloužení partnerství. Diváci tak budou mít možnost i nadále sledovat kanály jako Discovery Channel, Animal Planet nebo Eurosport.
Amazon vydal nové uživatelské rozhraní pro Fire TV...
11.12.:
Amazon vydal nové uživatelské rozhraní pro Fire TV Stick (3. generace) a Fire TV Stick Lite. Aktualizace bude dostupná během následujících týdnů a později zamíří i na další modely Fire TV.
Samsung si naplánoval virtuální tiskovou...
11.12.:
Samsung si naplánoval virtuální tiskovou konferenci v rámci veletrhu CES 2021 na 12. ledna. Představit by měl nové QLED TV včetně modelů s podsvícením miniLED.
Přehrávač Kodi 19 Matrix vyšel ve druhé betě....
9.12.:
Přehrávač Kodi 19 Matrix vyšel ve druhé betě. Stabilní sestavení je očekávano začátkem roku 2021.
Samsung by měl tento týden ve čtvrtek představit...
7.12.:
Samsung by měl tento týden ve čtvrtek představit microLED TV. Prozatím nemáme žádné technické detaily.
Xiaomi připravuje Mi QLED TV. Novinka bude 16....
7.12.:
Xiaomi připravuje Mi QLED TV. Novinka bude 16. prosince představena v Indii, kde se bude televizor také vyrábět.
Zítra by měla být představena nová Apple TV, která...
7.12.:
Zítra by měla být představena nová Apple TV, která využívá výkonný procesor A12Z Bionic z iPadu Pro (2020). K dispozici bude také podpora 4K a 64/128GB úložiště.
Samsung ve svých televizích ukončí provoz...
2.12.:
Samsung ve svých televizích ukončí provoz hlasového asistenta Bixby. Nahradí jej Google Assistant, který bude do konce roku 2020 dostupný ve 14 zemích (vyžadována je aktualizace firmwaru). Podporována je také Alexa od Amazonu.
Program Retro Music TV je nově dostupný pro diváky...
2.12.:
Program Retro Music TV je nově dostupný pro diváky v celém Česku, a to prostřednictvím multiplexu 22 od Českých Radiokomunikací.
Netflix v Indii celý tento víkend, tedy po dobu 48...
31.10.:
Netflix v Indii celý tento víkend, tedy po dobu 48 hodin, zpřístupnil veškerý svůj obsah zdarma. Snaží se tak přilákat nové předplatitele na jednom z největších světových trhů.