Bleskovky
Při nákupu vybraných televizorů Philips s Android...
14:41:
Při nákupu vybraných televizorů Philips s Android TV získá zákazník 3 měsíce služby Telly (dříve Digi TV) zdarma. Akce platí do 19. 7. a další podmínky naleznete na její oficiální stránce.
Vláda rozhodla, že vypínání celoplošných sítí...
27.5.:
Vláda rozhodla, že vypínání celoplošných sítí DVB-T bude dokončeno do konce října 2020. K pozastavení přechodu na DVB-T2 došlo kvůli koronavirové krizi. Podle CRA by mohlo vypínání vysílačů pokračovat od poloviny července.
Aplikace YouTube Kids, která nabízí videa pro...
27.5.:
Aplikace YouTube Kids, která nabízí videa pro děti, byla zpřístupněna pro Apple TV.
Panasonic oznámil, že se stáhne z kanadského trhu...
25.5.:
Panasonic oznámil, že se stáhne z kanadského trhu s televizory. Servis pro tamní zákazníky bude provozovat i nadále. Nedávno společnost odešla také z Austrálie, ale naopak v Evropě chce zůstat.
Televizní stanice AMC uvede od 4. června pátou...
25.5.:
Televizní stanice AMC uvede od 4. června pátou řadu seriálu Better Call Saul. Nová epizoda bude vždy odvysílána čtvrtek od 22:00 s reprízou následující sobotu. Potvrzena také byla také šestá série, na kterou si fanoušci počkají do dubna 2021.
Televizní operátor Telly rozšířil svou nabídku o...
25.5.:
Televizní operátor Telly rozšířil svou nabídku o čtyři kanály v HD kvalitě. Jedná se o CS Film HD/CS Horror HD, Discovery Science HD, ČT 1 JM HD a ČT 1 SM HD. Tím se počet kanálů ve vysoké kvalitě zvýšil na 77.
OnePlus brzy doplní svou nabídku o další...
23.5.:
OnePlus brzy doplní svou nabídku o další televizor. Mělo by se jednat o model s úhlopříčkou 55", silnějším procesorem MediaTek MT5670 a novým dálkovým ovladačem.
Multimediální přehrávač Kodi vyšel ve verzi 18.7...
21.5.:
Multimediální přehrávač Kodi vyšel ve verzi 18.7 (Leia). Jako obvykle přináší aktualizace hlavně dorbné změny, jako jsou opravy chyb a úpravy kódu.
Letošní 8K TV od Sony by měly být levnější než...
20.5.:
Letošní 8K TV od Sony by měly být levnější než loňské modely. Podle nepotvrzených informací bude menší KD-75ZH8 stát 5 999 liber (184 000 Kč) a větší 85ZH8 vyjde na 8 999 liber (276 000 Kč).
Ve službě Google Play Movies se objevily první dva...
20.5.:
Ve službě Google Play Movies se objevily první dva filmy s podporou HDR formátu Dolby Vision: Joker a Nebezpečná laskavost (A Simple Favor). V budoucnu by se měla nabídka titulů rozšířit a Google plánuje také podporu formátu HDR10+.
O2 ohlásilo 459 tisíc zákazníků své služby O2 TV....
20.5.:
O2 ohlásilo 459 tisíc zákazníků své služby O2 TV. V březnu 2020 mělo dojít k nárůstu o 15 %, který je nižší než v předchozích měsících. Za vinu to operátor dává epidemii koronaviru.
Dlouho očekávaný televizor od čínského výrobce...
15.5.:
Dlouho očekávaný televizor od čínského výrobce smartphonů Realme bude představen 25. května. Na akci bude odhaleno i sedm dalších produktů, např. smartphonů nebo chytrých hodinek.
GoPro by mělo ve 3. čtvrtletí představit novou...
15.5.:
GoPro by mělo ve 3. čtvrtletí představit novou akční kameru, která bude nástupcem pro aktuální model GoPro Hero 8 nebo GoPro Max. Ve výbavě by měla mít dva displeje, Wi-Fi, Bluetooth a 1720mAh baterii.
Značka Honor patřící pod Huawei uspořádá 18....
14.5.:
Značka Honor patřící pod Huawei uspořádá 18. května živý stream, kde představí nové produkty. Kromě notebooků je očekáván také chytrý televizor Honor Vision Pro.
Disney+ potvrdilo, že 2. řada seriálu The...
12.5.:
Disney+ potvrdilo, že 2. řada seriálu The Mandalorian ze světa Star Wars nebude opožděna, neboť natáčení stihli filmaři dokončit ještě před vypuknutím pandemie COVID-19. Premiéra je naplánována na říjen 2020.
IPTV Kuki přidala na promopozici kanál Love Nature...
12.5.:
IPTV Kuki přidala na promopozici kanál Love Nature HD, který vysílá dokumenty o přírodě. K dispozici bude do konce května.
Skylink přinesl českým divákům temný detektivní...
12.5.:
Skylink přinesl českým divákům temný detektivní seriál Zmijovisko, který připravila polská pobočka Canal+, vlastník Skylinku. Seriál je exkluzivně dostupný na kanálu Skylink 7 a v internetové aplikaci Skylink Live TV.
Roli Boba Fetta ve 2. řadě seriálu The Mandalorian...
9.5.:
Roli Boba Fetta ve 2. řadě seriálu The Mandalorian by podle spekulací měl získat novozélandský herec Temuera Morrison, který si zahrál roli Jango Fetta ve filmu Star Wars: Epizoda II – Klony útočí (2002).
Aplikace YouTube nyní streamuje videa s kodekem...
8.5.:
Aplikace YouTube nyní streamuje videa s kodekem AV1 v 8K rozlišení. Funkce je zatím dostupná pro 8K TV od LG či Samsungu, později bude podpora rozšířena o Android TV (kde je zatím YouTube s AV1 limitován do 4K).
Studio Sony Pictures oznámilo, že v příštích 12...
5.5.:
Studio Sony Pictures oznámilo, že v příštích 12 měsících vydá více než stovku filmů ve formátu IMAX Enhanced.
Aplikace SledovaniTV vyšla v nové verzi pro Apple...
1.5.:
Aplikace SledovaniTV vyšla v nové verzi pro Apple TV, která přináší přeskakování v pořadu po 10 vteřinách novou přihlašovací obrazovku (s možností spárovat zařízení i pouze přes párovací kód), rozšířenou funkci Pokračovat v přehrávání fungující skrz různá zařízení a vylepšené nastavení pro AirPlay.
Microsoft varuje uživatele před malwarem, který...
1.5.:
Microsoft varuje uživatele před malwarem, který obsahují některé filmové torrenty. Tento škodlivý kód využije napadený počítač k těžbě kryptoměny.
Samsung získal potvrzení, že jeho QLED TV s...
30.4.:
Samsung získal potvrzení, že jeho QLED TV s nejvyšším jasem – 65Q900T (8K) a 65Q90T (4K) – jsou nezávadné pro lidský zrak. Osvědčení o fotobiologické bezpečnosti vydaly organizace v USA a Německu.
Filmové ceny Oscar mění pravidla pro rok 2021....
29.4.:
Filmové ceny Oscar mění pravidla pro rok 2021. Kvůli koronavirové krizi nebude vyžadováno, aby nominovaný snímek šel do kin. Z této výhody bude těžit především Netflix, který své filmy často omezně pouštěl do kin, jen aby měly nárok na Oscara.
Nový Chromecast Ultra s Android TV je o něco blíže...
28.4.:
Nový Chromecast Ultra s Android TV je o něco blíže uvedení na trh. Zařízení totiž bylo zaregistrováno u taiwanských autorit pod označením GPJ110.
Sonos avizoval, že 6. května představí nové...
28.4.:
Sonos avizoval, že 6. května představí nové produkty. Podle dostupných indícií by mezi nimi mohl být soundbar a subwoofer.
Pořadatelé se vzhledem ke koronavirové krizi...
28.4.:
Pořadatelé se vzhledem ke koronavirové krizi rozhodli odložit letošní MFF Karlovy Vary. Jubilejní 55. ročník proběhne od 2. do 10. července 2021.
Netflix ujistil fanoušky, že i přes pandemii...
27.4.:
Netflix ujistil fanoušky, že i přes pandemii koronaviru nabídne dostatek nového originálního obsahu po celý rok 2020.
Xiaomi připravuje dva nové soundbary, které...
27.4.:
Xiaomi připravuje dva nové soundbary, které získaly certifikaci Bluetooth. Jeden z nich by se měl prodávat pod značkou Redmi.
Streamovací platforma MUBI přinese 1. května...
27.4.:
Streamovací platforma MUBI přinese 1. května online premiéru chilského dramatu Ema, které režíroval Pablo Larraín. Po 24 hodin bude možné film shlédnout zdarma – i bez předplatného. Více na stránce mubi.com/ema.
Animovaný film Scoob! bude mít nakonec online...
26.4.:
Animovaný film Scoob! bude mít nakonec online premiéru, kvůli pandemii COVID-19 se totiž nemůže dostat do kin. WarnerMedia tvrdí, že uvažuje o změně strategie při uvádění filmů. To je naděje, že by mohla konečně zmizet tříměsíční exkluzivita pro kina.
Netflix v nové verzi aplikace pro Android řeší...
24.4.:
Netflix v nové verzi aplikace pro Android řeší problém s nechtěnými dotyky na obrazovce během přehrávání. Přidal zámek, který lze aktivovat ikonou v levé dolní části displeje.
Uživatelé zařízení Nvidia Shield TV si stěžují, že...
24.4.:
Uživatelé zařízení Nvidia Shield TV si stěžují, že aplikace Amazon Prime Video kvůli chybě přehrává videa maximálně ve Full HD a bez HDR. Nvidia údajně pracuje na opravě.
HBO potvrdilo čtvrtou sezónu pro seriál Westworld....
23.4.:
HBO potvrdilo čtvrtou sezónu pro seriál Westworld. Prozatím není jasné, kdy bude odvysílána. Produkci by mohla zpomalit současná krize.
Na domovské obrazovce Android TV se zobrazí tři...
22.4.:
Na domovské obrazovce Android TV se zobrazí tři nové kategorie s výběrem relavantních videí: zprávy o COVID-19, tipy jak trávit čas doma #WithMe a filmy zdarma na YouTube. V Obchodě Play pro Android TV také uživatelé najdou více kolekcí s aplikacemi.
IPTV operátor SledováníTV zpřístupnil možnost...
21.4.:
IPTV operátor SledováníTV zpřístupnil možnost shlédnutí pořadů až 7 dní zpětně i v nejlevnějším balíčku Základ.
Vodafone se spolu s National Geographic připojuje...
21.4.:
Vodafone se spolu s National Geographic připojuje k oslavě Dni Země, který připadá na 22. 4. Všichni zákazníci Vodafone TV mají až do 14. 5. zdarma programy National Geographic a ve videotéce najdou po dva měsíce několik dokumentů jako Hostile Planet nebo One Strange Rock.
Zpravodajský kanál CNN Prima News se objevil také...
20.4.:
Zpravodajský kanál CNN Prima News se objevil také v nabídce operátora freeSAT, který využívá satelit Thor 6.
Philips potvrdil, že aplikace Disney+ bude...
20.4.:
Philips potvrdil, že aplikace Disney+ bude podporována na televizorech z roku 2015 a novějších. Podmínkou je, aby šlo o modely se 4K rozlišením a platformou Android TV.
Sam Reimi bude režírovat marvelovku Doctor Strange...
18.4.:
Sam Reimi bude režírovat marvelovku Doctor Strange 2.
TCL prozradilo, že v 1. čtvrtletí 2020 prodalo...
18.4.:
TCL prozradilo, že v 1. čtvrtletí 2020 prodalo 6,73 milionu televizorů. To znamená meziroční pokles o 20 %, který by měl být způsoben pandemií koronaviru.
Disney potvrdilo, že jeho rodinný akční...
18.4.:
Disney potvrdilo, že jeho rodinný akční film Artemis Fowl se místo do kin dostane rovnou do streamovací služby Disney+, a to 12. června. Společnost musela kvůli koronaviru upravit i další premiéry filmů.
Nedávno spuštěná služba pro streamování videa...
16.4.:
Nedávno spuštěná služba pro streamování videa Quibi oznámila, že umožní sledování svých pořadů také na televizorech. Nová funkce by se v aplikaci, kterou si zatím stáhlo na 1,7 milionu uživatelů, měla objevit brzy.
Platforma Roku zaznamenala v důsledku pandemie...
16.4.:
Platforma Roku zaznamenala v důsledku pandemie COVID-19 zvýšení počtu streamovaných hodin videa v 1. čtvrtletí 2020 o 49 %, a to na 13,2 miliard hodin. Počet předplatitelů služby měl vzrůst o 3 miliony.
Z důvodu pandemie koronaviru se výrobce akčních...
16.4.:
Z důvodu pandemie koronaviru se výrobce akčních kamer GoPro potýká s nižšími prodeji. V důsledku toho bude muset propustit na 200 zaměstnanců, tedy okolo 20 % pracovní síly.
Zaměstnanci vietnamské továrny Samsung Display...
13.4.:
Zaměstnanci vietnamské továrny Samsung Display musí do karantény poté, co se u jedno z nich potvrdila nákaza COVID-19. Společnost tvrdí, že výroba tím nebyla narušena. Továrna produkuje především displeje pro mobilní zařízení.
Služba pro streamování her Google Stadia by měla...
12.4.:
Služba pro streamování her Google Stadia by měla být brzy dostupná také na Android TV. Naznačuje to poslední verze aplikace, kterou se podařilo spustit na televizoru. Zatímco rozhraní je již přizpůsobeno pro Android TV, streamování her ještě nefunguje.
Satelitní operátor Skylink upozorňuje na změnu...
12.4.:
Satelitní operátor Skylink upozorňuje na změnu technických parametrů stanice FightBox. Ruční přeladění musí provést pouze zákazníci používající přijímač bez funkce FastScan. Tento týden došlo také k zakódování stanice Šlágr TV, pro zákazníky se nic nemění.
Na trh s televizory by měl brzy vstoupit další...
11.4.:
Na trh s televizory by měl brzy vstoupit další výrobce smartphonů – čínský Realme, patřící stejnému majiteli jako známější Oppo. Prozatím víme, že se bude jednat o QLED TV dostupnou ve více úhlopříčkách.
Podle DigiTimes by se trh s 8K TV měl rozjet...
11.4.:
Podle DigiTimes by se trh s 8K TV měl rozjet nejdříve v roce 2021. Kromě běžných problémů, jako jsou vysoké ceny televizí a nedostatek obsahu v tomto rozlišení, se na nezájmu podepsala také koronavirová krize a zrušená olympiáda. Sharp by měl přesto uvést ve 2. pololetí 2020 na trh nové 8K OLED TV.