Bleskovky
Samsung ve svých televizích ukončí provoz...
10:42:
Samsung ve svých televizích ukončí provoz hlasového asistenta Bixby. Nahradí jej Google Assistant, který bude do konce roku 2020 dostupný ve 14 zemích (vyžadována je aktualizace firmwaru). Podporována je také Alexa od Amazonu.
Telly zvětšuje zákazníkům své internetové televize...
10:39:
Telly zvětšuje zákazníkům své internetové televize prostor pro nahrávání pořadů ze 30 na 100 hodin. Novinka platí pro všechny programové balíčky.
Program Retro Music TV je nově dostupný pro diváky...
10:38:
Program Retro Music TV je nově dostupný pro diváky v celém Česku, a to prostřednictvím multiplexu 22 od Českých Radiokomunikací.
Netflix v Indii celý tento víkend, tedy po dobu 48...
31.10.:
Netflix v Indii celý tento víkend, tedy po dobu 48 hodin, zpřístupnil veškerý svůj obsah zdarma. Snaží se tak přilákat nové předplatitele na jednom z největších světových trhů.
Německý seriál Das Boot bude jako první TV seriál...
29.10.:
Německý seriál Das Boot bude jako první TV seriál na světě natočen v 8K rozlišení. Týká se to chystané 3. řady seriálu, dvě předchozí měly 4K rozlišení. Na produkci se bude podílet Samsung, použit bude také zvukový formát Dolby Atmos.
Skylink do své nabídky v Česku i na Slovensku od...
29.10.:
Skylink do své nabídky v Česku i na Slovensku od 3. listopadu zařadí kanál eSportsONE, který se zaměřuje na e-sporty. Vysílat bude v angličtině.
Česká televize prodlouží vysílání svého programu...
27.10.:
Česká televize prodlouží vysílání svého programu ČT3 pro seniory minimálně do jara 2021. Od 12. prosince navíc kanál bude vysílat každý den až do 22 hodin.
Adobe Premiere Pro nyní umí práci s Apple ProRes...
23.10.:
Adobe Premiere Pro nyní umí práci s Apple ProRes RAW na všech platformách (macOS i Windows, na různých CPU i GPU).
Netflix koupil práva na Barbara Conana. Vypadá to...
2.10.:
Netflix koupil práva na Barbara Conana. Vypadá to na další seriál stavějící na legendární předloze jako např. Zaklínač.
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje v Číně....
2.10.:
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje v Číně. Na tamním trhu bylo svoláno skoro 10 tisíc televizorů z modelových řad 2016 až 2019.
Do O2 Videotéky byl přidán uspěšný český dokument...
2.10.:
Do O2 Videotéky byl přidán uspěšný český dokument V síti. Až do 4. října navíc bude dostupný za zvýhodněnou cenu 59 Kč.
Služba Lepší.TV rozšířila svůj balíček HBO o dva...
2.10.:
Služba Lepší.TV rozšířila svůj balíček HBO o dva kanály: Cinemax a Cinemax 2. Cena přitom zůstala 219 Kč měsíčně.
Čínská certifikace odhalila dva 82
30.8.:
Čínská certifikace odhalila dva 82" televizory od Xiaomi. Jeden z nich by měl mít rozlišení 8K, druhý potom 4K.
Xiaomi Mi Box 3 získal aktualizaci na první beta...
28.8.:
Xiaomi Mi Box 3 získal aktualizaci na první beta verzi Android TV 9.0. Update s označením MDZ-16-AB se již šíří mezi uživatele přihlášené k testování.
Philips chystá několik nových soundbarů, které se...
27.8.:
Philips chystá několik nových soundbarů, které se budou k televizi připojovat přes standard DTS Play-Fi. Specialitou bude podsvícení Ambilight Air synchronizované s Philips TV.
Po Dolby Vision přidává služba Filmy Google Play...
26.8.:
Po Dolby Vision přidává služba Filmy Google Play také podporu HDR10+. První snímky jsou již dostupné a zhlédnout je lze zatím jen na televizích od Samsungu.
OLED panely od LG Display získaly nezávislé...
26.8.:
OLED panely od LG Display získaly nezávislé ocenění Accurate Picture Quality Certification od společnosti Intertek, které potvrzuje vysokou přesnost obrazu.
Online premiéra filmu Mulan bude dostupná v rámci...
26.8.:
Online premiéra filmu Mulan bude dostupná v rámci Disney+ s VIP přístupem, který stojí 30 dolarů v USA a 22 eur v Evropě nad rámec měsíčního předplatného. V ČR bude mít snímek premiéru standardně v kinech, a to rovněž 4. září.
Sony připravuje dva nové projektory s nativním 4K...
13.8.:
Sony připravuje dva nové projektory s nativním 4K rozlišením pro domácí kino, které budou nejspíš představeny v září: laserový VPL-VW790ES a běžný VPL-VW590ES.
Netflix certifikoval většinu letošních televizorů...
13.8.:
Netflix certifikoval většinu letošních televizorů Panasonic jako ideální pro streamování videa. Označení Netflix Recommended TV získaly série OLED TV HZ2000, HZ1500 a HZ1000 i LCD TV HX940, HX900 a HX800.
LG oznámilo, že televizory NanoCell (konkrétně...
13.8.:
LG oznámilo, že televizory NanoCell (konkrétně modely 65NANO90, 65NANO80) získaly certifikaci “No Photobiological LED Hazard,” která označuje, že jsou tyto televizory velmi šetrné ke zraku diváků.
Disney se pochlubilo 100 miliony předplatitely....
5.8.:
Disney se pochlubilo 100 miliony předplatitely. Toto číslo ovšem zahrnuje jak Disney+, tak ostatní platformy včetně Hulu a ESPN.
Nedávno vyšel multimediální přehrávač Kodi ve...
4.8.:
Nedávno vyšel multimediální přehrávač Kodi ve verzi 18.8 (Leia). Seznam změn zahrnuje opravy chyb a jiné drobnosti.
Xiaomi chce rozšířit svou výrobu televizí v Indii,...
1.8.:
Xiaomi chce rozšířit svou výrobu televizí v Indii, a to i v důsledku zvyšujícího se cla na dovážené zboží. Xiaomi zůstává jedničkou na indickém trhu mezi výrobci televizí.
Aplikace Netflix pro Android dosáhla milníku 1...
30.7.:
Aplikace Netflix pro Android dosáhla milníku 1 miliardy stažení v Obchodě Google Play. Toto číslo zahrnuje i případy, kdy je aplikace předinstalována v novém smartphonu.
Představen byl nový čipset HiSilicon FHD pro...
30.7.:
Představen byl nový čipset HiSilicon FHD pro chytré televizory. K dispozici bude ve variantě s 512MB či 1GB RAM. U obou verzí výrobce slibuje plynulý běh systému Android TV 9.0.
Xiaomi se stalo nejprodávanější značkou televizí...
27.7.:
Xiaomi se stalo nejprodávanější značkou televizí na čínském trhu v 1. pololetí 2020. Společnost navíc vede na tamním trhu již šesté čtvtletí v řadě.
Chystaný seriál The Falcon and The Winter Soldier...
22.7.:
Chystaný seriál The Falcon and The Winter Soldier od Marvelu se zpozdí. Ve službě Disney+ se měl původně objevit v srpnu 2020, ale nové datum uvedení zatím neznáme.
Služba SledovaniTV přidala do nabídky dvě nové...
22.7.:
Služba SledovaniTV přidala do nabídky dvě nové slovenské stanice: křesťanskou Lux TV a komediální HaHa TV. Naopak odstraněn byl kanál Corona Virus Info TV.
TCL oznámilo nového ambasadora značky. Stal se jím...
22.7.:
TCL oznámilo nového ambasadora značky. Stal se jím fotbalista Harry Kane, kapitán anglického národního týmu a útočník Tottenham Hotspur.
Philips (TP Vision) potvrdil pokračování...
17.7.:
Philips (TP Vision) potvrdil pokračování spolupráce s výrobcem audio techniky Bowers & Wilkins. Nové OLED a LCD TV budou představeny ve druhé polovině roku 2020.
Netflix uvedl, že jen za 1. polovinu roku 2020...
17.7.:
Netflix uvedl, že jen za 1. polovinu roku 2020 získal 26 milionů předplatitelů, zatímco za celý loňský rok to bylo 28 milionů. Pro rok 2021 společnost přislíbila ještě více originálních pořadů.
Disney oznámilo animovaný seriál Star Wars: The...
17.7.:
Disney oznámilo animovaný seriál Star Wars: The Bad Batch, který bude spin-offem ke Klonovým válkám. Výkonným producentem nové série se stane Dave Filoni (The Mandalorian, Klonové války).
Netflix bude v prohlížeči Safari konečně přehrávat...
1.7.:
Netflix bude v prohlížeči Safari konečně přehrávat videa ve 4K HDR. Tuto novinku nabídne aktualizace na nový macOS Big Sur.
Nová streamovací služba Peacock od...
1.7.:
Nová streamovací služba Peacock od společnosti NBCUniversal odstartuje na americkém trhu 15. července. Bude obsahovat i bezplatnou verzi. V budoucnu je plánováno rozšíření do Evropy.
Od 1. července spustila televize Noe svůj druhý...
1.7.:
Od 1. července spustila televize Noe svůj druhý kanál Noe+, který je dostupný přes HbbTV. V následujících měsících budou přidávány i další funkce jako online videotéka či opožděné sledování.
Koronavirová krize dopadla na amerického výrobce...
24.6.:
Koronavirová krize dopadla na amerického výrobce reproduktorů Sonos. Firma propustí 12 % zaměstnanců, uzavře značkovou prodejnu v New Yorku a šest svých satelitních kanceláří.
Netflix oznámil pokračování animovaného filmu...
23.6.:
Netflix oznámil pokračování animovaného filmu Slepičí úlet (Chicken Run) od studia Aardman, který měl premiéru před 20 lety. Produkce by měla začít příští rok.
Xiaomi se s 27% podílem v 1. čtvrtletí 2020 stalo...
20.6.:
Xiaomi se s 27% podílem v 1. čtvrtletí 2020 stalo neohroženou jedničkou na indickém trhu s televizeory Nechalo daleko za sebou LG (14 %) i Samsung (10 %).
Streamovací platforma Disney+ ukončila možnost...
19.6.:
Streamovací platforma Disney+ ukončila možnost sedmidenního vyzkoušení služby pro nové uživatele. Podle některých názorů by tento krok mohl mít souvislost s nadcházející premiérou filmu Hamilton, ke které dojde 3. 7.
Bose po dvou letech ukončí svůj projekt vývoje...
19.6.:
Bose po dvou letech ukončí svůj projekt vývoje rozšířené reality (AR). Aplikace přestanou fungovat v následujících týdnech, informovala společnost své partnery.
Po spuštění služby HBO Max se provozovatel rozhodl...
16.6.:
Po spuštění služby HBO Max se provozovatel rozhodl změnit i další služby pro streamování videa. HBO Now proměnil na HBO Max a k 31. 7. zrušil HBO Go. Tyto změny se ovšem týkají pouze USA.
Do Android TV by se měla dostat funkce...
16.6.:
Do Android TV by se měla dostat funkce rozpoznávání hlasu (Voice Match), která umožní snadné přepínání mezi uživatelskými profily nebo obsah přizpůsobený na míru konkrétnímu členovi domácnosti.
Telly oznámilo zvýšení počtu HD programů ve své...
12.6.:
Telly oznámilo zvýšení počtu HD programů ve své nabídce na 79. Nově lze ve vysoké kvalitě sledovat Fishing and Hunting HD a Golf Channel HD.
OnePlus představí 2. července na indickém trhu...
12.6.:
OnePlus představí 2. července na indickém trhu další televizory. Potvrzeny byly úhlopříčky 32 a 43 palců, cena by měla být velmi příznivá.
Čínský výrobce Oppo by také mohl představit svůj...
12.6.:
Čínský výrobce Oppo by také mohl představit svůj vlastní televizor. Naznačily to informace, které se objevily na oficiálních stránkách.
Xiaomi mělo investovat 143 milionů juanů do...
3.6.:
Xiaomi mělo investovat 143 milionů juanů do společnosti Zhiyun, která vyvíjí OLED, LCD a miniLED displeje. Své technologie dodává dalším čínským výrobcům jako BOE, Huaxing, Tianma a Visionox, od kterých odebírají OLED displeje významní výrobci smartphonů
AQ audio studio jsou nové značkové prodejny...
3.6.:
AQ audio studio jsou nové značkové prodejny českého výrobce hi-fi reprosoustav AQ. Zákazníci mají možnost si v nich prohlédnou a hlavně poslechnout celou nabídku. Prodejny se nacházejí v Praze, Brně a Července.
Multimediální přehrávač Kodi byl aktualizován na...
3.6.:
Multimediální přehrávač Kodi byl aktualizován na verzi 18.7.1. Seznam změn není k dispozici, ale s největší pravděpodobností půjde jen o drobnosti.
Při nákupu vybraných televizorů Philips s Android...
29.5.:
Při nákupu vybraných televizorů Philips s Android TV získá zákazník 3 měsíce služby Telly (dříve Digi TV) zdarma. Akce platí do 19. 7. a další podmínky naleznete na její oficiální stránce.