Bleskovky
Akční kamera GoPro Max získává v poslední...
Včera:
Akční kamera GoPro Max získává v poslední aktualizaci podporu nahrávání 360stupňového časosběrného videa.
Marvelovka Black Widow půjde do kin 6. listopadu...
4.4.:
Marvelovka Black Widow půjde do kin 6. listopadu 2020.
Apple investoval 200 milionů dolarů do společnosti...
1.4.:
Apple investoval 200 milionů dolarů do společnosti Japan Display. Finance budou použity k pořízení vybavení továren. které produkují displeje pro mobilní telefony.
Zdá se, že ve službě Filmy Google Play se brzy...
26.3.:
Zdá se, že ve službě Filmy Google Play se brzy objeví snímky ke shlédnutí zdarma s reklamou. Naznačil to kód budoucí verze aplikace.
O2 se zákazníkům omluvilo za výpadky své služby O2...
25.3.:
O2 se zákazníkům omluvilo za výpadky své služby O2 TV v posledních dnech, které jsou způsobeny zvýšenou poptávkou.
LG si odneslo 19 ocenění v prestižní soutěži Red...
25.3.:
LG si odneslo 19 ocenění v prestižní soutěži Red Dot Design. V nejvyšší kategorii Best of the Best se na prvním místě umístil televizor LG GX Gallery ze série OLED TV (model 65GX). Oceněna byla také SIGNATURE OLED 8K (model 77ZX), LG OLED WX Wallpaper 4K (model 65WX) a LG NanoCell TV (model 75NANO99).
Disney+ potvrdilo, že kvůli přetížení vyplo u...
25.3.:
Disney+ potvrdilo, že kvůli přetížení vyplo u svého obsahu prostorový zvuk Dolby Atmos. Tato funkce bude dočasně dostupná maxiálně pro malou část diváků.
Facebook je další společností, která omezuje...
24.3.:
Facebook je další společností, která omezuje datové toky videí kvůli koronaviru SARS-Cov-2 a zvýšenému provozu na Internetu.
Digi TV se od 1. dubna přejmenuje na Telly....
22.3.:
Digi TV se od 1. dubna přejmenuje na Telly. Důvodem je končící licence na využívání jména. Se změnou přijdou také nové balíčky, ale stávající uživatelé se mohou sami rozhodnout, zda chtějí využívat služby za stávajícíh podmínek nebo přejít na novou nabídku.
Netflix rozšiřuje dostupnost svého superlevného...
22.3.:
Netflix rozšiřuje dostupnost svého superlevného tarifu do dalších dvou asijských zemí, Filipín a Thajska. Za v přepočtu asi 75 Kč měsíčně mouhou dívaci sledovat videa v SD kvalitě na jednom mobilním zařízení.
Apple TV+ a Disney+ jsou další služby, které...
21.3.:
Apple TV+ a Disney+ jsou další služby, které stejně jako Netflix omezí bitrate svých videí v Evropě. Cílem je zamezit přetížení datových sítí.
Amazon Prime Video následuje Netflix a také...
20.3.:
Amazon Prime Video následuje Netflix a také snižuje přenosovou rychlost streamovaných videí v Evropě, aby pomohl přetíženým internetovým sítím.
Vodafone potvrdil, že ještě v březnu spustí novou...
20.3.:
Vodafone potvrdil, že ještě v březnu spustí novou službu Vodafone TV. Součástí bude až 150 kanálů a požadavkem internet o rychlosti alespoň 3 Mb/s. Více se o nové IPTV dozvíme v následujících dnech.
Společnost BlueSound vydala aktualizaci svého...
19.3.:
Společnost BlueSound vydala aktualizaci svého systému BluOS (verze 3.8), který umožňuje přidat bezdrátové reproduktory do nastavení prostorového zvuku.
Nordic Telecom je dalším operátorem, který...
19.3.:
Nordic Telecom je dalším operátorem, který zareagoval na koronavirové prázdniny českých školáků. Noví i stávající zákazníci Nordic TV mohou až do konce dubna využívat Dětský balíček zdarma.
LG natočilo první fotbalový zápas Premier League v...
18.3.:
LG natočilo první fotbalový zápas Premier League v rozlišení 8K (Tottenham Hotspur - Burnley Fixture). Výsledkem je 75sekundové video, které bude přehráváno na televizorech LG 8K OLED a NanoCell ve vybraných prodejnách po celém světě.
Společnost Newton Technologies spustila...
18.3.:
Společnost Newton Technologies spustila internetovou televizi tv.beey.io, která poskytuje nejdůležitější TV pořady a videa o pandemii koronaviru opatřené titulky. Projekt je určen především pro sluchově postižené diváky.
Marvel nakonec odložil uvedení snímku Black Widow....
18.3.:
Marvel nakonec odložil uvedení snímku Black Widow. Ten měl jít původně do kin 1. května. Nové datum zatím nebylo stanoveno.
Netflix kvůli koronaviru zastavil produkci všech...
14.3.:
Netflix kvůli koronaviru zastavil produkci všech seriálů i filmů v USA a Kanadě. Omezení se dotkne třeba nových dílů seriálů Stranger Things či Lucifer
Sharp u kalifornského soudu zažaloval výrobce...
12.3.:
Sharp u kalifornského soudu zažaloval výrobce televizorů Vizio, který je populární na americkém trhu. Důvodem je údajně porušení patentů v 70" modelech.
Samsung podepsal dohodu s taiwanskou...
11.3.:
Samsung podepsal dohodu s taiwanskou společností Epistar Corp, která bude dodávat čipy pro jeho MicroLED TV. Samsung je tak o krok blíže uvedení na trh v letošním roce.
Vodafone v reakci na uzavření škol a další...
11.3.:
Vodafone v reakci na uzavření škol a další opatření kvůli koronaviru od 12. března rozšíří programovou nabídku pro všechny zákazníky UPC TV. Do odvolání budou volně dostupné programy vysílající dokumenty, sport nebo filmy (včetně Filmboxu), ale především spousta dětských kanálů: NickToons, Nick jr., Nickelodeon, Minimax, JimJam, Disney ch., Duck nebo Cartoon Network.
Pořadatelé kvůli epidemii koronaviru zrušili...
7.3.:
Pořadatelé kvůli epidemii koronaviru zrušili letošní festival SXSW 2020 v Austinu. Stalo se tak poprvé za 34 let jeho konání. Už dříve svou účast odřekla řada významných firem jako Netflix, Amazon, Apple, Facebook, nebo Twitter.
Sonos přestane umrtvovat staré reproduktory, které...
6.3.:
Sonos přestane umrtvovat staré reproduktory, které zákazníci vyměnili za nový v rámci programu Sonos Trade Up. To zamená, že zákazník si bude moci ponechat oba reproduktory. Dosud bylo nutné aktivovat Recycle Mode, který z reproduktoru vytvořil těžítko.
Xiaomi na čínském trhu v roce 2019 prodalo více...
5.3.:
Xiaomi na čínském trhu v roce 2019 prodalo více než 10 milionů televizorů. Zůstalo tak na pozici čínské jedničky.
Společnosti Netflix i Apple údajně zrušily kvůli...
5.3.:
Společnosti Netflix i Apple údajně zrušily kvůli epidemii koronaviru svou účast na festivalu SXSW 2020, kde měly prezentovat své seriálové a filmové novinky. Festival se má konat od 13. 3. v San Francisku, pořadatelé zatím nepřistoupili k úplnému zrušení akce.
Apple si zaregistroval patent na bezdrátový a...
4.3.:
Apple si zaregistroval patent na bezdrátový a drátový systém domácího kina v konfiguraci 7.1. Nemusí to ovšem znamenat, že by takový produkt opravdu uvedl na trh. Apple si totiž podobných patentů zaregistroval v minulosti již několik.
K neobvyklému kroku se kvůli epidemii koronaviru...
3.3.:
K neobvyklému kroku se kvůli epidemii koronaviru rozhodl Sharp. V jedné ze svých japonských továren začne vyrábět lékařské roušky místo LCD panelů a televizorů.
Vyšel přehrávač Kodi ve verzi 18.6. Patrně přináší...
3.3.:
Vyšel přehrávač Kodi ve verzi 18.6. Patrně přináší jen drobné změny, ale jejich kompletní seznam zatím nebyl zveřejněn.
Současná epidemie koronaviru způsobuje problémy i...
1.3.:
Současná epidemie koronaviru způsobuje problémy i výrobcům televizorů. Kvůli útlumu výroby v čínských továrnách se podle spekulací zdrží začátek prodeje některých letošních modelů od HiSense, neboť společnosti chybí LCD panely.
Kvůli epidemii koronaviru zrušili organizátoři...
1.3.:
Kvůli epidemii koronaviru zrušili organizátoři veletrh audiotechniky High End 2020, který se měl konat v polovině května v Mnichově. Prozatím nebylo oznámeno, zda je v plánu náhradní termín.
Vychází aplikace Amazon Prime Video pro Android TV...
29.2.:
Vychází aplikace Amazon Prime Video pro Android TV ve verzi 5.0.39. Aktualizace přináší možnost vyhledávání obsahu přes aplikaci Android TV Remote Control nebo Bluetooth klávesnici, zadávání PIN kódu pomocí numerických kláves a vylepšený výkon při přehrávání videí.
Televizní stanice Eurosport 1 u nás zaznamenala v...
28.2.:
Televizní stanice Eurosport 1 u nás zaznamenala v lednu 2020 bezmála 1 milion diváků. Společnost Discovery plánuje v budoucnu své portfolio rozšířit o kanály Eurosport 4K a HGTV (zaměřená na dům a zahradu).
IPTV Lepší.TV v roce 2019 zaznamenala nárůst o 150...
28.2.:
IPTV Lepší.TV v roce 2019 zaznamenala nárůst o 150 %. Po třech letech provozu ji používá téměř 20 tisíc uživatelů. V roce 2020 chystá služba přidat další televizní stanice (pro dětské i starší publikum), nové funkce v aplikaci a zlepšení uživatelského komfortu.
Panasonic ujistil zákazníky, že s evropským trhem...
20.2.:
Panasonic ujistil zákazníky, že s evropským trhem počítá i v budoucnu. Spekulace se objevily poté, co společnost se svými televizory opustila australský trh.
Asus představil upgradovaný miniaturní...
20.2.:
Asus představil upgradovaný miniaturní počítač VivoStick (TS10), který dostal dvojnásobnou paměť nebo Windows 10 Pro. Aktuální generace počítače některými uživateli využívána jako multimediální centrum.
Start nové zpravodajské stanice CNN Prima News se...
20.2.:
Start nové zpravodajské stanice CNN Prima News se blíží. Televize Prima zveřejní více informací na tiskové konferenci 11. března.
Disney+ má za první tři dny existence už 10...
14.11.:
Disney+ má za první tři dny existence už 10 milionů předplatitelů.
Dobrodružství žlutého cirkusu, putování žlutých...
9.10.:
Dobrodružství žlutého cirkusu, putování žlutých trabantů Dana Přibáně, se dostává na streamovací službu Netflix.
GoPro Hero 8 by se mělo objevit 1. října.
23.9.:
GoPro Hero 8 by se mělo objevit 1. října.
Spider-Man v podání Toma Hollanda se vrátí na...
28.8.:
Spider-Man v podání Toma Hollanda se vrátí na stříbrné plátno. Třetí film bude i bez MCU, má být výrazně jiný a ještě více "cool".
Netflix není jen streamovací služba. Začal jako...
27.8.:
Netflix není jen streamovací služba. Začal jako půjčovna DVD zasíláním poštou a nyní oslavil půjčení 5 miliard DVD.
Videokamera Canon Cinema EOS C500 Mark II by měla...
27.8.:
Videokamera Canon Cinema EOS C500 Mark II by měla být patrně představena 5. září.
Streamovací služba Disney+ začne vysílat 12....
24.8.:
Streamovací služba Disney+ začne vysílat 12. listopadu 2019.
Již brzy by se na Netflixu mělo objevit téměř 200...
24.8.:
Již brzy by se na Netflixu mělo objevit téměř 200 českých filmů včetně oblíbených klasik.
70
19.8.:
70" televize Xiaomi Redmi TV by měla být představena 29. srpna.
Vyšel přehrávač Kodi ve verzi 18.2, která přináší...
27.4.:
Vyšel přehrávač Kodi ve verzi 18.2, která přináší opravy různých chyb. Zároveň uživatelé rozhodli, že budoucí verze 19 ponese označení Matrix.
Nabídka kanálů ve vysokém rozlišení v nabídce...
27.4.:
Nabídka kanálů ve vysokém rozlišení v nabídce provozovatele Digi TV se rozšířila na 64. Nejnovějšími přírůstky jsou programy Discovery HD, Travel Channel HD a History HD.
Televizní kanál Mňam TV zaměřený na vaření skončí...
27.4.:
Televizní kanál Mňam TV zaměřený na vaření skončí 8. května v Regionální síti 4, která je dostupná z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. Místo toho se objeví v nabídce Regionální sítě 6 dostupné pouze v oblasti Stodůlek. Ve stejné síti vysílají také ostatní kanály tohoto provozovatele - Mňau TV a Hobby TV.
Panasonic vydal aktualizaci svého UHD Blu-ray...
14.4.:
Panasonic vydal aktualizaci svého UHD Blu-ray přehrávače DP-UB824. Nový firmware 1.55 umožňuje zobrazit podrobnosti o metadatech při přehrávání obsahu s HDR10+. Jedná se o zajímavou funkci, kterou ocení hlavně nadšenci.