Bleskovky
Disney+ má za první tři dny existence už 10...
14.11.:
Disney+ má za první tři dny existence už 10 milionů předplatitelů.
Dobrodružství žlutého cirkusu, putování žlutých...
9.10.:
Dobrodružství žlutého cirkusu, putování žlutých trabantů Dana Přibáně, se dostává na streamovací službu Netflix.
GoPro Hero 8 by se mělo objevit 1. října.
23.9.:
GoPro Hero 8 by se mělo objevit 1. října.
Spider-Man v podání Toma Hollanda se vrátí na...
28.8.:
Spider-Man v podání Toma Hollanda se vrátí na stříbrné plátno. Třetí film bude i bez MCU, má být výrazně jiný a ještě více "cool".
Netflix není jen streamovací služba. Začal jako...
27.8.:
Netflix není jen streamovací služba. Začal jako půjčovna DVD zasíláním poštou a nyní oslavil půjčení 5 miliard DVD.
Videokamera Canon Cinema EOS C500 Mark II by měla...
27.8.:
Videokamera Canon Cinema EOS C500 Mark II by měla být patrně představena 5. září.
Streamovací služba Disney+ začne vysílat 12....
24.8.:
Streamovací služba Disney+ začne vysílat 12. listopadu 2019.
Již brzy by se na Netflixu mělo objevit téměř 200...
24.8.:
Již brzy by se na Netflixu mělo objevit téměř 200 českých filmů včetně oblíbených klasik.
70
19.8.:
70" televize Xiaomi Redmi TV by měla být představena 29. srpna.
Vyšel přehrávač Kodi ve verzi 18.2, která přináší...
27.4.:
Vyšel přehrávač Kodi ve verzi 18.2, která přináší opravy různých chyb. Zároveň uživatelé rozhodli, že budoucí verze 19 ponese označení Matrix.
Nabídka kanálů ve vysokém rozlišení v nabídce...
27.4.:
Nabídka kanálů ve vysokém rozlišení v nabídce provozovatele Digi TV se rozšířila na 64. Nejnovějšími přírůstky jsou programy Discovery HD, Travel Channel HD a History HD.
Televizní kanál Mňam TV zaměřený na vaření skončí...
27.4.:
Televizní kanál Mňam TV zaměřený na vaření skončí 8. května v Regionální síti 4, která je dostupná z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. Místo toho se objeví v nabídce Regionální sítě 6 dostupné pouze v oblasti Stodůlek. Ve stejné síti vysílají také ostatní kanály tohoto provozovatele - Mňau TV a Hobby TV.
Panasonic vydal aktualizaci svého UHD Blu-ray...
14.4.:
Panasonic vydal aktualizaci svého UHD Blu-ray přehrávače DP-UB824. Nový firmware 1.55 umožňuje zobrazit podrobnosti o metadatech při přehrávání obsahu s HDR10+. Jedná se o zajímavou funkci, kterou ocení hlavně nadšenci.
Společnost M7 Group, provozovatel satelitní...
14.4.:
Společnost M7 Group, provozovatel satelitní televize Skylink, může koupit svého konkurenta, společnost freeSAT ze skupiny UPC. Transakci posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Amazon Fire TV Stick 4K začala po aktualizaci...
7.4.:
Amazon Fire TV Stick 4K začala po aktualizaci na Fire OS 6.2.6.3 podporovat funkci Miracast pro zrcadlení obrazovky smartphonu či počítače. Vychytávka byla dříve dostupná ve starších modelech Fire TV, ale potom ji Amazon v tichosti odebral.
Netflix odstranil ze své aplikace podporu funkce...
7.4.:
Netflix odstranil ze své aplikace podporu funkce Apple AirPlay, která byla dostupná od roku 2013 a umožňovala přenášet obsah z iPhonu či iPadu rovnou na obrazovku televizoru. Jako důvod uvádějí vývojáři „technická omezení“.
České Radiokomunikace spustily ve svém přechodovém...
7.4.:
České Radiokomunikace spustily ve svém přechodovém DVB-T2 multiplexu 12 hybridní vysílání (HbbTV) kanálů Nova a Nova Cinema. Diváci tak mají možnost si stisknutím červeného tlačítka zjistit aktuální zprávy nebo podrobnosti o pořadech Novy.
Aplikace Apple Music začne možná v budoucnu...
3.4.:
Aplikace Apple Music začne možná v budoucnu podporovat streamovací technologii Chromecast. Ani jedna ze stran tuto informaci oficiálně nepotvrdila, ale nasvědčuje tomu část kódu objevená v aplikaci.
Netflix pokračuje ve zdražování svého předplatného...
3.4.:
Netflix pokračuje ve zdražování svého předplatného v USA. Dosud platilo pouze pro nové zákazníky, ale od května se dotkne i stávajících. Podle využíváného tarifu zdraží měsíční předplatné o 1 až 2 dolary. Česká verze služby zatím ceny nezvyšuje.
O2 nabídne zákazníkům s tarify O2 TV M a O2 TV L...
3.4.:
O2 nabídne zákazníkům s tarify O2 TV M a O2 TV L zdarma do 14. dubna službu HBO On Demand, která přináší přístup třeba ke všem dosud odvysílaným sériím Hry o trůny. Od 7. do 14. dubna navíc volně zpřístupní stanici HBO 3.
Skupina Prima oznámila nový zpravodajský kanál CNN...
3.4.:
Skupina Prima oznámila nový zpravodajský kanál CNN Prima News, který nabídne „dynamické objektivní zpravodajství“. Vysílat bude v češtině a nabídne jak originální, tak předabovaný obsah. Přesné datum startu zatím nebylo oznámeno.
Dnes začíná vysílat dětská hudební stanice LALA...
1.4.:
Dnes začíná vysílat dětská hudební stanice LALA TV, která se zaměří na „zpívánky“. Za projektem stojí slovenský režisér Peter Núněz. Nový kanál zařadí do nabídky kromě O2 TV také někteří další poskytovalé včetně freeSAT, T-Mobile TV nebo NEJ TV.
Informace nalezené ve zdrojovém kódu nasvědčují...
31.3.:
Informace nalezené ve zdrojovém kódu nasvědčují přípravě nového gamepadu a dálkového ovladače pro Nvidia Shield TV. Společnost odmítla komentovat nepředstavené produkty.
Starší LG OLED TV mají zřejmě problém se...
30.3.:
Starší LG OLED TV mají zřejmě problém se zpracováním signálu Dolby Vision z herních konzolí Xbox One. Zdá se, že LG pracuje na opravě.
IPTV služba Interaktivní TV společnosti Itself je...
30.3.:
IPTV služba Interaktivní TV společnosti Itself je nově dostupná na chytrých televizorech Samsung se systémem Tizen.
Zákazníci satelitní i internetové verze Digi TV...
30.3.:
Zákazníci satelitní i internetové verze Digi TV mohou od 1. dubna sledovat všechny kanály Visasat v HD kvalitě. Počet HD programů v základním balíčku tak narostl na 33.
V novém snímku The Eternals od Marvel Studios by...
29.3.:
V novém snímku The Eternals od Marvel Studios by si podle prvních informací měla zahrát i Angelina Jolie.
Netflix tento týden zveřejnil trailer k chystané...
24.3.:
Netflix tento týden zveřejnil trailer k chystané třetí řadě oblíbeného seriálu Stranger Things, který můžete shlédnout na YouTube. Premiéru bude mít nová řada 4. července 2019.
Disney dokončilo akvizici společnosti 21st Century...
24.3.:
Disney dokončilo akvizici společnosti 21st Century Fox v hodnotě 71 miliard dolarů. Do portfolia Disney tedy přibyly franšízy jako Simpsonovi nebo X-Men, které může využít ve své chystané službě Disney+.
TCL je další výrobce televizorů, který se připojil...
23.3.:
TCL je další výrobce televizorů, který se připojil do programu WiSA Ready. V budoucnu tedy nejspíš nabídne u svých modelů možnost bezdrátového přenosu vysoce kvalitního zvuku ve standardu WiSA.
Netflix začal testovat své superlevné předplatné...
23.3.:
Netflix začal testovat své superlevné předplatné také na indickém trhu. Vyjde jen na 150 rupií měsíčně (82 Kč) a nabízí možnost streamování na jednom mobilním zařízení v SD kvalitě.
Chystaná streamovací služba Disney+ bude zahrnovat...
15.3.:
Chystaná streamovací služba Disney+ bude zahrnovat celé portfolio filmů od Disney. Vůbec poprvé se tak všechny klasické snímky (od 30. let) objeví na jednom místě.
Společnost Itself, která provozuje službu...
15.3.:
Společnost Itself, která provozuje službu Interaktivní TV, začala zákazníkům nabízet nové set-top boxy Arris VIP 4205 s podporou kódování H.265/HEVC. Stávající zákazníci nemusí své set-top boxy měnit.
Dětský kanál Tuty TV ukončil 12. března své...
15.3.:
Dětský kanál Tuty TV ukončil 12. března své vysílání, a to z ekonomických důvodů.
Captain Marvel za první víkend vydělal 153 milionů...
11.3.:
Captain Marvel za první víkend vydělal 153 milionů USD ve Spojených státech a 455 milionů USD celosvětově. To jej pasuje na 6. nejúspěšnější film historie.
5.2.:
T-Mobile TV přidává do své nabídky 5 HD kanálů, které nahradily původní SD varianty: Óčko, Óčko Star a Óčko Expres. Kanály Sport 1 a Sport 2.
Pokud sledujete nějakou diskuzi (dostáváte e-maily...
18.1.:
Pokud sledujete nějakou diskuzi (dostáváte e-maily o nových komentářích), můžete nově sledování zrušit přímo v ní pomocí tlačítka pod posledním komentářem.
Po aktualizaci seznamu adresátů e-mailů o nových...
14.1.:
Po aktualizaci seznamu adresátů e-mailů o nových článcích od zítřejšího rána začne opět chodit denní přehled, který bude v neděli následovat týdenní přehled. Jejich příjem si můžete nastavit ve svém profilu. Zde najdete více informací.
Canon představil v USA kamery VIXIA HF G50, W10 a...
8.1.:
Canon představil v USA kamery VIXIA HF G50, W10 a W11. Dá se očekávat, že se brzy představí i jejich evropské ekvivalenty v řadě Legria.
Registrovaní uživatelé si mohou nově spravovat, u...
28.12.:
Registrovaní uživatelé si mohou nově spravovat, u jakých diskuzí mají na našich webech nastavené sledování (e-mailová upozornění na nové komentáře).
Netflix nyní plánuje 55 originálních filmů ročně,...
27.12.:
Netflix nyní plánuje 55 originálních filmů ročně, po přičtení „animáků“ a dokumentů dokonce 90. Rozpočet některých snímků by mohl činit až 200 milionů dolarů.
Android TV má podle posledních informací „desítky...
27.12.:
Android TV má podle posledních informací „desítky milionů“ uživatelů a více než stovku partnerů z řad poskytovatelů televize.
Všechny reproduktory z řady Bluesound 2i již...
27.12.:
Všechny reproduktory z řady Bluesound 2i již získaly nebo získají aktualizaci přidávající podporu Apple Airplay 2. Týká se to modelů Pulse 2i, Pulse Mini 2i, Pulse Flex 2i, Pulse Soundbar 2i, Node 2i, Powernode 2i a Vault 2i.
Vznikla nová rubrika Streaming videa pro články o...
23.12.:
Vznikla nová rubrika Streaming videa pro články o službách jako Netflix. Rubriky DVB-T a DVB-S byly sloučeny do DVB-T/S a rubrika Střih videa byla vnořena do Ostatní.
Aktualizace na Android TV Oreo pro televizory...
12.12.:
Aktualizace na Android TV Oreo pro televizory Philips je úajně na spadnutí, vyjít by měla během několika dnů. Distribuce je očekávána ve vlnách, tedy postupně pro jednotlivé modely a regiony.
A/V receivery britské značky Arcam jsou dalšími...
12.12.:
A/V receivery britské značky Arcam jsou dalšími produkty, které obdržely certifikaci IMAX Enhanced.
Nintendo přestane 31. ledna 2019 na své...
12.11.:
Nintendo přestane 31. ledna 2019 na své herní konzoli Wii podporovat Netflix a další streamovací služby, spolu s tím dojde k vypnutí obchodu s aplikacemi Wii Shop. 
Panasonic si zaregistroval název obrazového...
11.11.:
Panasonic si zaregistroval název obrazového procesoru HCX Pro pro své budoucí televizory a přehrávače. Novinkou by měla být umělá inteligence, která pomůže vylepšit kvalitu obrazu.
České Radiokomunikace spustily další dokrývače pro...
22.9.:
České Radiokomunikace spustily další dokrývače pro DVB-T2: Hronov (přechodová síť 11 i 12), Velké Meziříčí (12) a Karlovy Vary - Tři Kříže (12).
Evropská fotbalová organizace UEFA plánuje vlastní...
22.9.:
Evropská fotbalová organizace UEFA plánuje vlastní streamovací službu, kde by nabízela obsah z Ligy mistrů a Evropské ligy. Hlavní výhodou by měla být přidaná hodnota v podobě podrobných statistik, zákulisních informací i živých přenosů ze soutěží pro ženy a mladé fotbalisty.