www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung představí svou první QD-OLED TV v roce 2022

Samsung představí svou první QD-OLED TV v roce 2022
, , aktualita
Podle nejnovějších informací se nakonec dočkáme QD-OLED TV od Samsungu. Musíme si na ně ovšem počkat až do začátku příštího roku. Divize vyrábějící displeje na oplátku prodlouží výrobu panelů LCD.
K oblíbeným
reklama
Vloni se na trhu objevila informace, že nové panely QD-OLED od Samsung Display se nejspíš neobjeví v televizorech jihokorejské značky. Divize Samsung Electronics, která má na starosti produkty pro koncové spotřebitele, totiž neprojevila o novou technologii zájem. Místo toho se letos zaměřila na panely Neo QLED, které vylepšují současné LCD s kvantovými tečkami o podsvícení miniLED. Nakonec se ovšem obě divize Samsungu dohodly. Tvrdí to informace korejského webu ETNews, který v minulosti již mnohokrát přinesl přesné spekulace týkající se Samsungu.
 
 
Zdá se, že mezi Samsung Electronics a Samsung Display došlo ke vzájemné dohodě. Zatímco Samsung Electronics použije technologii QD-OLED ve svých televizorech, Samsung Display na oplátku prodlouží výrobu panelů LCD ve svých továrnách. Původně měla být produkce ukončena do konce loňského roku, ale nakonec byla kvůli nečekaně zvýšené poptávce prodloužena do března. Divize Samsung Electronics patrně stále nesehnala žádného náhradního dodavatele, proto došlo k dalšímu prodloužení, a to až do konce roku 2021.
 
První QD-OLED TV od Samsung Electronics se na trh letos nepodívá, neboť výrobní plány firmy jsou již dávno hotové. Hovoří se ovšem o představení začátkem roku 2022 (tedy patrně na veletrhu CES) a uvedení na pulty obchodů v průběhu příštího roku. Tento typ panelu od Samsung Display by ovšem mohla ještě letos využít konkurence. Konkrétně se před pár měsíci hovořilo o Sony, jednání s displejovou divizí Samsungu údajně vedli také další výrobci televizí jako Panasonic nebo TCL. Samsung Electronics údajně letos uvede na trh alespoň počítačové monitory s QD-OLED.
 
Podle Samsung Display je QD-OLED přelomovou technologií, do které společnost neváhá investovat 11,7 miliard dolarů. Zjednodušeně řečeno se jedná o panely OLED vylepšené pomocí kvantových teček. Reakce na prototypy ovšem byly poněkud rozpačité. Důvodem měly být obavy z nízkého jasu nebo „vypalování“ obrazu. Zákazníci musí také počítat s vysokými cenami televizorů, neboť výrobní náklady tohoto panelu nejsou nízké.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik