Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bezplatná streamovací služba Samsung TV Plus se rozšíří do dalších zemí EU

1.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Služba Samsung TV Plus, která umožňuje zdarma sledovat desítky televizních kanálů, se nedávno dočkala velkého redesignu. Při této příležitosti Samsung oznámil, že v roce 2021 se služba rozšíří na další evropské trhy. Dočkáme se i v ČR?
Samsung, podobně jako Apple, také svým zákazníkům nabízí službu pro streamování videa. Dokonce nese i velmi podobný název, ale fungovat začala o několik let dříve. Platforma Samsung TV Plus není v České republice ani na Slovensku příliš známá, a to z jednoho prostého důvodu – prozatím není ve střední Evropě oficiálně k dispozici. To by se ovšem mohlo změnit v roce 2021. Samsung totiž oznámil, že rozšíří dostupnost své služby pro streamování videa o další země Evropské unie, ale nespecifikoval, které konkrétně má na mysli. V současné době je Samsung TV Plus k dispozici v Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii. Z mimoevropských zemí se jedná třeba o USA, Kanadu nebo Jižní Koreu.
 
 
Samsung TV Plus funguje zdarma, není potřeba žádné předplatné. Dokonce si ani nemusíte stahovat samostatnou aplikaci, neboť platforma je integrována přímo do rozhraní televizorů od Samsungu. Cílem je přinést uživatelský zážitek srovnatelný se sledováním běžného televizního vysílání. Divák může přepínat mezi desítkami kanálů, které vysílají zpravodajské pořady, sport, seriály, filmy a další obsah. Nabídka se pochopitelně na jednotlivých trzích liší. Třeba ve Velké Británii mohou diváci nově sledovat programy Euronews Live, Fuel TV, Qwest a Movie Central. K dispozici mají také kanály ze služeb Rakuten a Pluto, aniž by si do televizoru museli stahovat samostatnou aplikaci.
 
Platforma Samsung TV Plus nedávno prošla velkým redesignem, který přidává několik novinek. Patří mezi ně „překryvná lišta“, která poskytuje přehled naposledy sledovaných kanálů aaké doporučení přizpůsobená podle preferencí. Z lišty mohou diváci získat také rychlý přístup na domovskou obrazovku nebo seznam kanálů. Na vylepšené domovské obrazovce se objevila sekce „Pokračovat ve sledování“ a obsah seřazený podle sbírek a žánrů. Aktualizace je určena pro chytré televizory Samsung z let 2017 až 2020. Letos v září vyšla také mobilní aplikace Samsung TV Plus, která je dostupná v Google Play Store pro vybrané smartphony Galaxy.