www.tvfreak.cz
>
>

Sonos Arc: prémiový soundbar poprvé s Dolby Atmos

Sonos Arc: prémiový soundbar poprvé s Dolby Atmos
, , aktualita
Americký výrobce Sonos přichází s novým high-endovým soundbarem Arc, který jako první model této značky podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC. Tento elegán nabídne také kvalitní zvuk a Airplay 2.
K oblíbeným
reklama
Sonos Playbar z roku 2013 a o čtyři roky mladší Playbase získávají zaslouženého nástupce. Je jím soundbar nové generace, který myslí na všechny moderní funkce. Do portfolia amerického výrobce přináší hned několik inovací. Jako první podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos a také standard eARC přes HDMI 2.1. Sonos přitom myslel také na majitele zařízení od Applu, proto přidal podporu bezdrátového streamování zvuku přes rozhraní Airplay 2.
 
 
Uvnitř minimalisticky navrženého těla v bílém nebo černém matném provedení se nachází jedenáct měničů, z čehož dva míří do stran a dva nahoru – právě pro dosažení prostorového efektu. Dolby Atmos bude v budoucnu získávat na důležitosti, neboť nabídka kompatibilního obsahu stále roste. Mezi partnery patří přes 25 streamovacích platforem včetně Netflixu, Amazon Prime Video nebo Apple TV+.
 
 
Kromě dotykových tlačítek na těle soundbaru lze k ovládání použít mobilní aplikaci, dálkový ovladač od televizoru (díky infračervenému přijímači) nebo hlasové povely přes Google Assistant, případně Amazon Alexa. Sonos také počítá s tím, že soundbar budou chtít uživatelé používat v kombinaci s jinými reproduktory této značky. Spárování je možné přes vlastní bezdrátový systém. Prostřednictvím aplikace lze aktivovat i některé další funkce jako noční režim nebo zvýraznění dialogů.
 
Sonos Arc se vyznačuje rozměry 87 x 1141,7 x 115,7 mm a hmotností 6,25 kg. K dispozici je možnost připevnění na zeď, ale pouze se samostatně dodávaným držákem, který vyjde na 80 eur (2 200 Kč). Samotný soundbar potom vyjde na 900 eur, v přepočtu bezmála 25 000 Kč.
 
 
Kromě zbrusu nového soundbaru se výrobce rozhodl také vylepšit některé své stávající modely. Bezdrátový subwoofer Sonos Sub se dočkal třetí generace, zatímco hudební reproduktor Sonos Play:5 prošel aktualizací a přejmenováním na Sonos Five. V obou případech došlo hlavně k interním úpravám, především použití některých nových komponentů pro vyšší výkon nebo lepší připojení. V červnu také Sonos vydá novou mobilní aplikaci, se kterou budou kompatibilní všechny nové, ale i některé stávající produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik