www.tvfreak.cz
>
>

Sonos Arc: prémiový soundbar poprvé s Dolby Atmos

Sonos Arc: prémiový soundbar poprvé s Dolby Atmos
, , aktualita
Americký výrobce Sonos přichází s novým high-endovým soundbarem Arc, který jako první model této značky podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC. Tento elegán nabídne také kvalitní zvuk a Airplay 2.
K oblíbeným
reklama
Sonos Playbar z roku 2013 a o čtyři roky mladší Playbase získávají zaslouženého nástupce. Je jím soundbar nové generace, který myslí na všechny moderní funkce. Do portfolia amerického výrobce přináší hned několik inovací. Jako první podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos a také standard eARC přes HDMI 2.1. Sonos přitom myslel také na majitele zařízení od Applu, proto přidal podporu bezdrátového streamování zvuku přes rozhraní Airplay 2.
 
 
Uvnitř minimalisticky navrženého těla v bílém nebo černém matném provedení se nachází jedenáct měničů, z čehož dva míří do stran a dva nahoru – právě pro dosažení prostorového efektu. Dolby Atmos bude v budoucnu získávat na důležitosti, neboť nabídka kompatibilního obsahu stále roste. Mezi partnery patří přes 25 streamovacích platforem včetně Netflixu, Amazon Prime Video nebo Apple TV+.
 
 
Kromě dotykových tlačítek na těle soundbaru lze k ovládání použít mobilní aplikaci, dálkový ovladač od televizoru (díky infračervenému přijímači) nebo hlasové povely přes Google Assistant, případně Amazon Alexa. Sonos také počítá s tím, že soundbar budou chtít uživatelé používat v kombinaci s jinými reproduktory této značky. Spárování je možné přes vlastní bezdrátový systém. Prostřednictvím aplikace lze aktivovat i některé další funkce jako noční režim nebo zvýraznění dialogů.
 
Sonos Arc se vyznačuje rozměry 87 x 1141,7 x 115,7 mm a hmotností 6,25 kg. K dispozici je možnost připevnění na zeď, ale pouze se samostatně dodávaným držákem, který vyjde na 80 eur (2 200 Kč). Samotný soundbar potom vyjde na 900 eur, v přepočtu bezmála 25 000 Kč.
 
 
Kromě zbrusu nového soundbaru se výrobce rozhodl také vylepšit některé své stávající modely. Bezdrátový subwoofer Sonos Sub se dočkal třetí generace, zatímco hudební reproduktor Sonos Play:5 prošel aktualizací a přejmenováním na Sonos Five. V obou případech došlo hlavně k interním úpravám, především použití některých nových komponentů pro vyšší výkon nebo lepší připojení. V červnu také Sonos vydá novou mobilní aplikaci, se kterou budou kompatibilní všechny nové, ale i některé stávající produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
27.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala