Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konec HBO GO v Česku se blíží, příští rok jej nahradí HBO Max

6.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Ve druhé polovině roku 2021 dojde k expanzi služby HBO Max do Evropy a mezi prvními regiony se nejspíš objeví také Česko a Slovensko. Zároveň se předplatitelé rozloučí s původním HBO GO a HBO OD.
Příští rok dojde k velké expanzi platformy pro streamování videa HBO Max, jak potvrdil tento týden Andy Forssell z HBO. Služba se ve druhé polovině roku 2021 rozšíří nejen do Latinské Ameriky, ale také Skandinávie či střední a východní Evropy. Velmi pravděpodobně se tedy HBO Max objeví mezi prvními také v České republice a na Slovensku. V budoucnu by měla nová platforma fungovat ve více než 190 zemích po celém světe, i když pochopitelně nikoliv hned v roce 2021. V současné době mohou HBO Max používat zákazníci v USA, kde došlo ke spuštění letos v květnu. Do roku 2025 chce provozovatel dosáhnout hranice 50 milionu předplatitelů na americkém trhu.
 
 
Příchod HBO Max do ČR bude znamenat konec stávající služby HBO GO a její obdoby HBO OD (On Demand) pro zákazníky televizních operátorů. Není ovšem jasné, zda ke změně dojde okamžitě, nebo budou platformy nějaký čas fungovat vedle sebe. Pokud v současné době používáte HBO GO, můžete očekávat upgrade na HBO Max. Co všechno tato změna přinese? Především mnohem více obsahu, a to přibližně dvojnásobek. Kromě filmů, seriálů či dokumentů z produkce HBO půjde také o exkluzivní pořady vytvořené přímo pro HBO Max. A chybět pochopitelně nebude další obsah od Warner Bros ani třetích stran.
 
To ovšem neznamená, že nabídka titulů bude stejná v české a americké verzi HBO Max. V Evropě bude chybět rovnou jedno z hlavních lákadel HBO Max, a to jsou filmové premiéry od Warner Bros v den uvedení do kin. Co se týče audiovizuální kvality obsahu, v současné době HBO Max nabízí streamování ve vysokém rozlišení, ale první film ve 4K HDR s Dolby Atmos přijde až na konci letošního roku – půjde o očekávanou premiéru komiksovky Wonder Woman 1984. HBO Max slibuje také rozdílný způsob doporučování obsahu. Kromě automatických algoritmů založených na historii uživatele bude také ve větší míře používat výběry vytvořené kurátory obsahu.
 
Předplatitelé si budou muset zvykat na nové uživatelské rozhraní aplikací. Mezi aktuálně podporované platformy patří Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, vybrané Samsung TV, PlayStation 4, Xbox One a Xbox Series X. Obsah lze také posílat přes Chromecast nebo AirPlay. Otazník zatím zůstává viset nad cenou, neboť HBO GO v současné době stojí velmi příznivých 159 Kč. Po příchodu HBO Max by tedy předplatitele nemělo překvapit zdražení – na americkém trhu stojí služba 15 dolarů měsíčně. Příští rok by mohla do Česka konečně vstoupit také konkurenční služba Disney+.