Konec HBO GO v Česku se blíží, příští rok jej nahradí HBO Max

Konec HBO GO v Česku se blíží, příští rok jej nahradí HBO Max
, , aktualita
Ve druhé polovině roku 2021 dojde k expanzi služby HBO Max do Evropy a mezi prvními regiony se nejspíš objeví také Česko a Slovensko. Zároveň se předplatitelé rozloučí s původním HBO GO a HBO OD.
K oblíbeným
reklama
Příští rok dojde k velké expanzi platformy pro streamování videa HBO Max, jak potvrdil tento týden Andy Forssell z HBO. Služba se ve druhé polovině roku 2021 rozšíří nejen do Latinské Ameriky, ale také Skandinávie či střední a východní Evropy. Velmi pravděpodobně se tedy HBO Max objeví mezi prvními také v České republice a na Slovensku. V budoucnu by měla nová platforma fungovat ve více než 190 zemích po celém světe, i když pochopitelně nikoliv hned v roce 2021. V současné době mohou HBO Max používat zákazníci v USA, kde došlo ke spuštění letos v květnu. Do roku 2025 chce provozovatel dosáhnout hranice 50 milionu předplatitelů na americkém trhu.
 
 
Příchod HBO Max do ČR bude znamenat konec stávající služby HBO GO a její obdoby HBO OD (On Demand) pro zákazníky televizních operátorů. Není ovšem jasné, zda ke změně dojde okamžitě, nebo budou platformy nějaký čas fungovat vedle sebe. Pokud v současné době používáte HBO GO, můžete očekávat upgrade na HBO Max. Co všechno tato změna přinese? Především mnohem více obsahu, a to přibližně dvojnásobek. Kromě filmů, seriálů či dokumentů z produkce HBO půjde také o exkluzivní pořady vytvořené přímo pro HBO Max. A chybět pochopitelně nebude další obsah od Warner Bros ani třetích stran.
 
To ovšem neznamená, že nabídka titulů bude stejná v české a americké verzi HBO Max. V Evropě bude chybět rovnou jedno z hlavních lákadel HBO Max, a to jsou filmové premiéry od Warner Bros v den uvedení do kin. Co se týče audiovizuální kvality obsahu, v současné době HBO Max nabízí streamování ve vysokém rozlišení, ale první film ve 4K HDR s Dolby Atmos přijde až na konci letošního roku – půjde o očekávanou premiéru komiksovky Wonder Woman 1984. HBO Max slibuje také rozdílný způsob doporučování obsahu. Kromě automatických algoritmů založených na historii uživatele bude také ve větší míře používat výběry vytvořené kurátory obsahu.
 
Předplatitelé si budou muset zvykat na nové uživatelské rozhraní aplikací. Mezi aktuálně podporované platformy patří Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, vybrané Samsung TV, PlayStation 4, Xbox One a Xbox Series X. Obsah lze také posílat přes Chromecast nebo AirPlay. Otazník zatím zůstává viset nad cenou, neboť HBO GO v současné době stojí velmi příznivých 159 Kč. Po příchodu HBO Max by tedy předplatitele nemělo překvapit zdražení – na americkém trhu stojí služba 15 dolarů měsíčně. Příští rok by mohla do Česka konečně vstoupit také konkurenční služba Disney+.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik