Konec HBO GO v Česku se blíží, příští rok jej nahradí HBO Max

Konec HBO GO v Česku se blíží, příští rok jej nahradí HBO Max
, , aktualita
Ve druhé polovině roku 2021 dojde k expanzi služby HBO Max do Evropy a mezi prvními regiony se nejspíš objeví také Česko a Slovensko. Zároveň se předplatitelé rozloučí s původním HBO GO a HBO OD.
K oblíbeným
reklama
Příští rok dojde k velké expanzi platformy pro streamování videa HBO Max, jak potvrdil tento týden Andy Forssell z HBO. Služba se ve druhé polovině roku 2021 rozšíří nejen do Latinské Ameriky, ale také Skandinávie či střední a východní Evropy. Velmi pravděpodobně se tedy HBO Max objeví mezi prvními také v České republice a na Slovensku. V budoucnu by měla nová platforma fungovat ve více než 190 zemích po celém světe, i když pochopitelně nikoliv hned v roce 2021. V současné době mohou HBO Max používat zákazníci v USA, kde došlo ke spuštění letos v květnu. Do roku 2025 chce provozovatel dosáhnout hranice 50 milionu předplatitelů na americkém trhu.
 
 
Příchod HBO Max do ČR bude znamenat konec stávající služby HBO GO a její obdoby HBO OD (On Demand) pro zákazníky televizních operátorů. Není ovšem jasné, zda ke změně dojde okamžitě, nebo budou platformy nějaký čas fungovat vedle sebe. Pokud v současné době používáte HBO GO, můžete očekávat upgrade na HBO Max. Co všechno tato změna přinese? Především mnohem více obsahu, a to přibližně dvojnásobek. Kromě filmů, seriálů či dokumentů z produkce HBO půjde také o exkluzivní pořady vytvořené přímo pro HBO Max. A chybět pochopitelně nebude další obsah od Warner Bros ani třetích stran.
 
To ovšem neznamená, že nabídka titulů bude stejná v české a americké verzi HBO Max. V Evropě bude chybět rovnou jedno z hlavních lákadel HBO Max, a to jsou filmové premiéry od Warner Bros v den uvedení do kin. Co se týče audiovizuální kvality obsahu, v současné době HBO Max nabízí streamování ve vysokém rozlišení, ale první film ve 4K HDR s Dolby Atmos přijde až na konci letošního roku – půjde o očekávanou premiéru komiksovky Wonder Woman 1984. HBO Max slibuje také rozdílný způsob doporučování obsahu. Kromě automatických algoritmů založených na historii uživatele bude také ve větší míře používat výběry vytvořené kurátory obsahu.
 
Předplatitelé si budou muset zvykat na nové uživatelské rozhraní aplikací. Mezi aktuálně podporované platformy patří Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, vybrané Samsung TV, PlayStation 4, Xbox One a Xbox Series X. Obsah lze také posílat přes Chromecast nebo AirPlay. Otazník zatím zůstává viset nad cenou, neboť HBO GO v současné době stojí velmi příznivých 159 Kč. Po příchodu HBO Max by tedy předplatitele nemělo překvapit zdražení – na americkém trhu stojí služba 15 dolarů měsíčně. Příští rok by mohla do Česka konečně vstoupit také konkurenční služba Disney+.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik