Denon a Marantz řeší vadné HDMI 2.1 na AV přijímačích adaptérem

Denon a Marantz řeší vadné HDMI 2.1 na AV přijímačích adaptérem
, , aktualita
Po řadě měsíců přichází Sound United s řešením pro své loňské AV přijímače, které obsahují problematické čipy HDMI 2.1. Podle očekávání nebude stačit aktualizace firmwaru, ale majitelé zdarma obdrží adaptér.
K oblíbeným
reklama
Značky Denon a Marantz vloni jako jedny z prvních představily AV přijímače s podporou 8K, které jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1. Radost z nových zařízení ovšem výrobcům ani zákazníkům nezůstala dlouho. Ukázalo se totiž, že HDMI čipy od dodavatele Panasonic Solutions (ve vlastnictví Nuvoton Technology), jsou vadné. Při pokusu o využívání signálu 4K120 nebo 8K60 se objeví černá obrazovka. Podle dostupných informací se závada týká hlavně Xboxu Series X/S nebo grafických karet AMD a Nvidia, naopak PlayStation 5 by měl fungovat bez vážnějších problémů.
 
 
Od začátku se mluvilo o tom, že závadu nebude možné odstranit pouhou aktualizací firmwaru. To se nyní definitivně potvrdilo. Po šesti měsících přichází společnost Sound United, které vlastní značky Denon a Marantz, s řešením v podobě adaptéru SPK618. Tato „krabička“ přijímá signál z herní konzole nebo počítače, opraví ho a následně odešle do AV receiveru. Zároveň proběhne aktualizace firmwaru, která zajistí správnou kompatibilitu s adaptérem. Řešení bude dotčeným zákazníkům poskytnuto bezplatně. Budou se ovšem muset zaregistrovat na stránkách výrobce. Tato možnost bude k dispozici od 15. května 2021 a k prvním zájemcům by měly adaptéry dorazit koncem měsíce.
 
 
Výše uvedený postup bude fungovat v USA a na vybraných evropských trzích, jako jsou Francie, Německo, Nizozemsko nebo Spojené království. Na ostatních trzích by měly být adaptéry distribuovány prostřednictvím prodejců, u kterých byl produkt zakoupen. Pro více informací tedy kontaktujte daný e-shop. Nutno podotknout, že Denon a Marantz nejsou jediné značky postižené vadnými čipy HDMI 2.1. Se stejnými problémy se potýkají také AV receivery od dalších výrobců, jako jsou Onkyo, Pioneer nebo Yamaha.

 

Seznam AV přijímačů Denon a Marantz zasažených chybou s HDMI 2.1

 

 • Denon AVC-A110
 • Denon AVC-X3700H
 • Denon AVC-X4700H
 • Denon AVC-X6700H
 • Denon AVR-S960H
 • Denon AVR-X2700H
 • Denon AVR-X2700HDAB
 • Marantz AV7706
 • Marantz NR1711
 • Marantz SR5015
 • Marantz SR5015DAB
 • Marantz SR6015
 • Marantz SR7015
 • Marantz SR8015


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik