www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem

Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
, , aktualita
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
K oblíbeným
reklama
Již řadu let experimentuje experimentuje Samsung s rodinou Lifestyle TV. Jedná se o televizory, které přináší různá inovativní řešení a design pro moderní interiéry. Asi nejvíce pozornosti získaly modely The Frame, které napodobují obraz pověšený na stěně. The Serif vsází na stojánek s unikátním retro designem a The Sero zase nabízí otočnou obrazovku, kterou lze používat i vertikálně (např. po spárování se smartphonem). Později jihokorejský výrobce přidal také odolné venkovní televizor The Terrace a laserové projektory The Premiere s ultrakrátkou projekční vzdáleností.
 
 
Brzy by se mohla rodina těchto televizorů rozrůst o další novinky, jak naznačují patenty, které si společnost Samsung Electronics zaregistrovala v květnu 2020. Patenty byly poprvé zveřejněny v databází průmyslových vzorů Světového úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO) letos v dubnu. Součástí je 17 obrázků, které ukazují dvě varianty televizorů. „Model A“ je televizor s výrazným stojanem nebo základnou, která umožňuje umístění přímo na podlahu bez dalšího nábytku. Základna je stejně široká jako obrazovka a při pohledu z profilu má tvar písmene „L“. Díky mírnému rozšíření směrem dozadu by měla být zajištěna vyšší stabilita.
 
 
Základna ovšem neslouží pouze jako stojan, ale obsahuje také reproduktory. Díky tomu by televizor měl nabídnout výrazně silnější zvuk než většina dnes prodávaných modelů. Trochu podobné řešení používá značka Bang & Olufsen ve svých luxusních OLED TV. Vzhledem k tomu, že Samsung ukryl reproduktory i některé další komponenty do základny, mohl ztenčit rámečky okolo obrazovky na minimum. „Model B“ potom využívá širokoúhlou obrazovku, která by mohla být vhodná pro sledování hollywoodských filmů, ale méně praktická např. pro běžné televizní vysílání. Místo masivní základny byl použit pouze malý stojan určený k položení na TV stolek.
 
Patenty nemusí znamenat, že Samsung opravdu představí finální produkt s tímto designem.„Model A“ ovšem vypadá jako dobře realizovatelný koncept, který by se mohl klidně objevit na trhu. „Model B“ vypadá mnohem méně pravděpodobně, ale příklad otočné televize The Sero ukázal, že se Samsung nebojí ani odvážných designových experimentů.
 
Poznámka: Na malém náhledovém obrázku výše je televize The Serif (2020).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala