www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem

Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
, , aktualita
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
K oblíbeným
reklama
Již řadu let experimentuje experimentuje Samsung s rodinou Lifestyle TV. Jedná se o televizory, které přináší různá inovativní řešení a design pro moderní interiéry. Asi nejvíce pozornosti získaly modely The Frame, které napodobují obraz pověšený na stěně. The Serif vsází na stojánek s unikátním retro designem a The Sero zase nabízí otočnou obrazovku, kterou lze používat i vertikálně (např. po spárování se smartphonem). Později jihokorejský výrobce přidal také odolné venkovní televizor The Terrace a laserové projektory The Premiere s ultrakrátkou projekční vzdáleností.
 
 
Brzy by se mohla rodina těchto televizorů rozrůst o další novinky, jak naznačují patenty, které si společnost Samsung Electronics zaregistrovala v květnu 2020. Patenty byly poprvé zveřejněny v databází průmyslových vzorů Světového úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO) letos v dubnu. Součástí je 17 obrázků, které ukazují dvě varianty televizorů. „Model A“ je televizor s výrazným stojanem nebo základnou, která umožňuje umístění přímo na podlahu bez dalšího nábytku. Základna je stejně široká jako obrazovka a při pohledu z profilu má tvar písmene „L“. Díky mírnému rozšíření směrem dozadu by měla být zajištěna vyšší stabilita.
 
 
Základna ovšem neslouží pouze jako stojan, ale obsahuje také reproduktory. Díky tomu by televizor měl nabídnout výrazně silnější zvuk než většina dnes prodávaných modelů. Trochu podobné řešení používá značka Bang & Olufsen ve svých luxusních OLED TV. Vzhledem k tomu, že Samsung ukryl reproduktory i některé další komponenty do základny, mohl ztenčit rámečky okolo obrazovky na minimum. „Model B“ potom využívá širokoúhlou obrazovku, která by mohla být vhodná pro sledování hollywoodských filmů, ale méně praktická např. pro běžné televizní vysílání. Místo masivní základny byl použit pouze malý stojan určený k položení na TV stolek.
 
Patenty nemusí znamenat, že Samsung opravdu představí finální produkt s tímto designem.„Model A“ ovšem vypadá jako dobře realizovatelný koncept, který by se mohl klidně objevit na trhu. „Model B“ vypadá mnohem méně pravděpodobně, ale příklad otočné televize The Sero ukázal, že se Samsung nebojí ani odvážných designových experimentů.
 
Poznámka: Na malém náhledovém obrázku výše je televize The Serif (2020).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik