Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otočný televizor Samsung The Sero přichází na český trh

21.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung do českých obchodů uvádí nejpodivnější ze svých lifestylových televizorů. The Sero obsahuje otočnou obrazovku, která automaticky mění svou orientaci podle smartphonu. Na kolik tato novinka vyjde?
Samsung nenabízí pouze televizory pro masy, ale také tzv. lifestylové modely, které se nebojí experimentovat s designem a funkcemi. The Frame se připevní na stěnu, kde připomíná obraz, zatímco The Serif lze umístit jako umělecké dílo kamkoliv do prostoru. Třetím zástupcem z této řady se stál model The Sero, který byl představen minulý rok, ale na tuzemský trh se dostává až nyní. Tento televizor se přizpůsobí mobilnímu obsahu, neboť používá otočnou obrazovku. Orientace se tak mění podle připojeného smartphonu – automaticky díky nainstalované mobilní nebo dle potřeby pomocí tlačítka na dálkové ovladači. V každém případě není nutné, aby divák vstával z křesla, neboť elektromotor umí obrazovku otočit automaticky.
 
 
Díky tomu je televizor vhodný nejen pro sledování filmů a seriálů, ale také zrcadlení mobilního obsahu a procházení sociálních sítí, kde jsou videa a obrázky orientované na výšku běžnou záležitostí. Součástí je také funkce Easy Tap, která umožňuje sdílet obrazovku pouhým přiložením smartphonu k rámu televize. Samsung na český trh uvedl model pro rok 2020, který nese označení QE43LS05T. Využívá panel s technologií Quantum Dot (jedná se tedy o QLED TV) s úhlopříčkou 43 palců a rozlišením 4K Ultra HD: Obsah v nižším rozlišení zvládne televizor vylepšit na kvalitu podobnou 4K, a to prostřednictvím technologie AI Upscaling. Nesmí chybět ani podpora vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+. Pomocí integrovaného senzoru se jas a kontrast televizoru adaptuje na základě světelných podmínek v místnosti.
 
 
Pro přehrávání obsahu ze zařízení od Applu lze využít standard AirPlay 2 a režim Ambient+ zase umožňuje televizor využívat jako obrazovou i zvukovou kulisu. Majitelé henrích konzolí ocení automatický režim nízké odezvy (ALLM), ale plné HDMI 2.1 hledali marně. O ozvučení se stará systém v konfiguraci 4.1 o celkovém výkonu 60 W, který je uložen v podstavci televizoru. Součástí je i basový reproduktor, ale při sledování televizního vysílání zase oceníte hlavně režim vylepšení dialogů. Z chytrých funkcí lze zmínit operační systém Tizen nebo podporu platformy SmartThings. K televizoru lze přikoupit kolečka pro snadné přemísťování.
 
Samsung Sero (2020) se prodává za cenu 39 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva