www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Otočný televizor Samsung The Sero přichází na český trh

Otočný televizor Samsung The Sero přichází na český trh
, , aktualita
Samsung do českých obchodů uvádí nejpodivnější ze svých lifestylových televizorů. The Sero obsahuje otočnou obrazovku, která automaticky mění svou orientaci podle smartphonu. Na kolik tato novinka vyjde?
K oblíbeným
reklama
Samsung nenabízí pouze televizory pro masy, ale také tzv. lifestylové modely, které se nebojí experimentovat s designem a funkcemi. The Frame se připevní na stěnu, kde připomíná obraz, zatímco The Serif lze umístit jako umělecké dílo kamkoliv do prostoru. Třetím zástupcem z této řady se stál model The Sero, který byl představen minulý rok, ale na tuzemský trh se dostává až nyní. Tento televizor se přizpůsobí mobilnímu obsahu, neboť používá otočnou obrazovku. Orientace se tak mění podle připojeného smartphonu – automaticky díky nainstalované mobilní nebo dle potřeby pomocí tlačítka na dálkové ovladači. V každém případě není nutné, aby divák vstával z křesla, neboť elektromotor umí obrazovku otočit automaticky.
 
 
Díky tomu je televizor vhodný nejen pro sledování filmů a seriálů, ale také zrcadlení mobilního obsahu a procházení sociálních sítí, kde jsou videa a obrázky orientované na výšku běžnou záležitostí. Součástí je také funkce Easy Tap, která umožňuje sdílet obrazovku pouhým přiložením smartphonu k rámu televize. Samsung na český trh uvedl model pro rok 2020, který nese označení QE43LS05T. Využívá panel s technologií Quantum Dot (jedná se tedy o QLED TV) s úhlopříčkou 43 palců a rozlišením 4K Ultra HD: Obsah v nižším rozlišení zvládne televizor vylepšit na kvalitu podobnou 4K, a to prostřednictvím technologie AI Upscaling. Nesmí chybět ani podpora vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+. Pomocí integrovaného senzoru se jas a kontrast televizoru adaptuje na základě světelných podmínek v místnosti.
 
 
Pro přehrávání obsahu ze zařízení od Applu lze využít standard AirPlay 2 a režim Ambient+ zase umožňuje televizor využívat jako obrazovou i zvukovou kulisu. Majitelé henrích konzolí ocení automatický režim nízké odezvy (ALLM), ale plné HDMI 2.1 hledali marně. O ozvučení se stará systém v konfiguraci 4.1 o celkovém výkonu 60 W, který je uložen v podstavci televizoru. Součástí je i basový reproduktor, ale při sledování televizního vysílání zase oceníte hlavně režim vylepšení dialogů. Z chytrých funkcí lze zmínit operační systém Tizen nebo podporu platformy SmartThings. K televizoru lze přikoupit kolečka pro snadné přemísťování.
 
Samsung Sero (2020) se prodává za cenu 39 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik