www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Otočný televizor Samsung The Sero přichází na český trh

Otočný televizor Samsung The Sero přichází na český trh
, , aktualita
Samsung do českých obchodů uvádí nejpodivnější ze svých lifestylových televizorů. The Sero obsahuje otočnou obrazovku, která automaticky mění svou orientaci podle smartphonu. Na kolik tato novinka vyjde?
K oblíbeným
reklama
Samsung nenabízí pouze televizory pro masy, ale také tzv. lifestylové modely, které se nebojí experimentovat s designem a funkcemi. The Frame se připevní na stěnu, kde připomíná obraz, zatímco The Serif lze umístit jako umělecké dílo kamkoliv do prostoru. Třetím zástupcem z této řady se stál model The Sero, který byl představen minulý rok, ale na tuzemský trh se dostává až nyní. Tento televizor se přizpůsobí mobilnímu obsahu, neboť používá otočnou obrazovku. Orientace se tak mění podle připojeného smartphonu – automaticky díky nainstalované mobilní nebo dle potřeby pomocí tlačítka na dálkové ovladači. V každém případě není nutné, aby divák vstával z křesla, neboť elektromotor umí obrazovku otočit automaticky.
 
 
Díky tomu je televizor vhodný nejen pro sledování filmů a seriálů, ale také zrcadlení mobilního obsahu a procházení sociálních sítí, kde jsou videa a obrázky orientované na výšku běžnou záležitostí. Součástí je také funkce Easy Tap, která umožňuje sdílet obrazovku pouhým přiložením smartphonu k rámu televize. Samsung na český trh uvedl model pro rok 2020, který nese označení QE43LS05T. Využívá panel s technologií Quantum Dot (jedná se tedy o QLED TV) s úhlopříčkou 43 palců a rozlišením 4K Ultra HD: Obsah v nižším rozlišení zvládne televizor vylepšit na kvalitu podobnou 4K, a to prostřednictvím technologie AI Upscaling. Nesmí chybět ani podpora vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+. Pomocí integrovaného senzoru se jas a kontrast televizoru adaptuje na základě světelných podmínek v místnosti.
 
 
Pro přehrávání obsahu ze zařízení od Applu lze využít standard AirPlay 2 a režim Ambient+ zase umožňuje televizor využívat jako obrazovou i zvukovou kulisu. Majitelé henrích konzolí ocení automatický režim nízké odezvy (ALLM), ale plné HDMI 2.1 hledali marně. O ozvučení se stará systém v konfiguraci 4.1 o celkovém výkonu 60 W, který je uložen v podstavci televizoru. Součástí je i basový reproduktor, ale při sledování televizního vysílání zase oceníte hlavně režim vylepšení dialogů. Z chytrých funkcí lze zmínit operační systém Tizen nebo podporu platformy SmartThings. K televizoru lze přikoupit kolečka pro snadné přemísťování.
 
Samsung Sero (2020) se prodává za cenu 39 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik