www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung The Premiere: laserové „4K“ projektory pro ultrakrátkou vzdálenost

Samsung The Premiere: laserové „4K“ projektory pro ultrakrátkou vzdálenost
, , aktualita
Samsung představil nové řešení pro domácí kina. Jedná se o laserové projektory LSP9T a LSP7T, které zvládnou vytvořit až 130palcový obraz při krátké projekční vzdálenosti. Navíc jako první na světě podporují HDR10+.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 přinesl levnější 8K QLED TV, ale to není zdaleka jediná novinka od Samsungu z kategorie AV zařízení prezentovaná v Berlíně. Zajímavou alternativou k televizorům mohou být laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Jedná se o designově atraktivní zařízení (projektor stačí umístit na televizní stolek před stěnou) s obrazovou kvalitou, které se většina „běžných“ projektorů ani nepřiblíží. Nová řada The Premiere obsahuje zatím dva modely: LSP9T a LSP7T.
 
 
Vyšší LSP9T se chlubí projekčním systémem se třemi laserovými zdroji světla. Výsledkem by měl být obraz s jasem 2 800 ANSI lumenů a úhlopříčkou 130 palců. Při projekční vzdálenosti 11 až 30 cm lze vytvořit obraz o úhlopříčce 100 palců, takže se jedná o velmi kompaktní řešení vhodné i pro stísněné prostory. LSP7T používá o něco jednodušší systém s jedním laserem, ale přesto zvládne vytvořit až 120palcový obraz s maximálním jasem 2 200 ANSI lumenů. Oba modely používají ochranu zraku před poškozením laserem – jakmile se mezi projektorem a projekční plochou objeví jakýkoliv objekt, dojde ke snížení jasu.
 
Samsung slibuje také vysoký kontrast, který využije především pro HDR. The Premiere jsou totiž první projektory certifikované pro formát HDR10+, u jehož zrodu stál právě jihokorejský výrobce. V titulku článku jste si možná všimli, že rozlišení 4K uvádíme v uvozovkách. To proto, že není nativní, ale vzniká interpolací pixelů z Full HD. Rozdíl v detailech a ostrosti obrazu byste ovšem i u takto vzniklého 4K rozlišení měli poznat. Pro interpolaci je využíván DMD čip od Texas Instruments. Také do projektorů se dostal Filmmaker Mode známý z letošních televizorů od Samsungu i dalších výrobců. Jeho úkolem je vypnout většinu technologií pro dodatečné vylepšení obrazu.
 
Překvapivě nadupaná je výbava v oblasti zvuku. Vyšší model se chlubí dvěma basovými a dvěma výškovými reproduktory s celkovým výkonem 40 W v kanálech 4.2. Nižší model potom nabídne výkon 30 W distribuovaný v kanálech 2.2. Reproduktory výrobce zakryl tkaninou Kvadrat, která podtrhuje minimalistický design projektorů. Vestavěný operační systém Tizen umožňuje snadný přístup ke službám jako Netflix nebo Amazon Video. Projektory Samsung The Premiere se začnou na evropském trhu prodávat do konce letošního roku. Ceny zatím oznámeny nebyly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik