www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung The Premiere: laserové „4K“ projektory pro ultrakrátkou vzdálenost

Samsung The Premiere: laserové „4K“ projektory pro ultrakrátkou vzdálenost
, , aktualita
Samsung představil nové řešení pro domácí kina. Jedná se o laserové projektory LSP9T a LSP7T, které zvládnou vytvořit až 130palcový obraz při krátké projekční vzdálenosti. Navíc jako první na světě podporují HDR10+.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 přinesl levnější 8K QLED TV, ale to není zdaleka jediná novinka od Samsungu z kategorie AV zařízení prezentovaná v Berlíně. Zajímavou alternativou k televizorům mohou být laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Jedná se o designově atraktivní zařízení (projektor stačí umístit na televizní stolek před stěnou) s obrazovou kvalitou, které se většina „běžných“ projektorů ani nepřiblíží. Nová řada The Premiere obsahuje zatím dva modely: LSP9T a LSP7T.
 
 
Vyšší LSP9T se chlubí projekčním systémem se třemi laserovými zdroji světla. Výsledkem by měl být obraz s jasem 2 800 ANSI lumenů a úhlopříčkou 130 palců. Při projekční vzdálenosti 11 až 30 cm lze vytvořit obraz o úhlopříčce 100 palců, takže se jedná o velmi kompaktní řešení vhodné i pro stísněné prostory. LSP7T používá o něco jednodušší systém s jedním laserem, ale přesto zvládne vytvořit až 120palcový obraz s maximálním jasem 2 200 ANSI lumenů. Oba modely používají ochranu zraku před poškozením laserem – jakmile se mezi projektorem a projekční plochou objeví jakýkoliv objekt, dojde ke snížení jasu.
 
Samsung slibuje také vysoký kontrast, který využije především pro HDR. The Premiere jsou totiž první projektory certifikované pro formát HDR10+, u jehož zrodu stál právě jihokorejský výrobce. V titulku článku jste si možná všimli, že rozlišení 4K uvádíme v uvozovkách. To proto, že není nativní, ale vzniká interpolací pixelů z Full HD. Rozdíl v detailech a ostrosti obrazu byste ovšem i u takto vzniklého 4K rozlišení měli poznat. Pro interpolaci je využíván DMD čip od Texas Instruments. Také do projektorů se dostal Filmmaker Mode známý z letošních televizorů od Samsungu i dalších výrobců. Jeho úkolem je vypnout většinu technologií pro dodatečné vylepšení obrazu.
 
Překvapivě nadupaná je výbava v oblasti zvuku. Vyšší model se chlubí dvěma basovými a dvěma výškovými reproduktory s celkovým výkonem 40 W v kanálech 4.2. Nižší model potom nabídne výkon 30 W distribuovaný v kanálech 2.2. Reproduktory výrobce zakryl tkaninou Kvadrat, která podtrhuje minimalistický design projektorů. Vestavěný operační systém Tizen umožňuje snadný přístup ke službám jako Netflix nebo Amazon Video. Projektory Samsung The Premiere se začnou na evropském trhu prodávat do konce letošního roku. Ceny zatím oznámeny nebyly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik