www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung The Premiere: laserové „4K“ projektory pro ultrakrátkou vzdálenost

Samsung The Premiere: laserové „4K“ projektory pro ultrakrátkou vzdálenost
, , aktualita
Samsung představil nové řešení pro domácí kina. Jedná se o laserové projektory LSP9T a LSP7T, které zvládnou vytvořit až 130palcový obraz při krátké projekční vzdálenosti. Navíc jako první na světě podporují HDR10+.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 přinesl levnější 8K QLED TV, ale to není zdaleka jediná novinka od Samsungu z kategorie AV zařízení prezentovaná v Berlíně. Zajímavou alternativou k televizorům mohou být laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Jedná se o designově atraktivní zařízení (projektor stačí umístit na televizní stolek před stěnou) s obrazovou kvalitou, které se většina „běžných“ projektorů ani nepřiblíží. Nová řada The Premiere obsahuje zatím dva modely: LSP9T a LSP7T.
 
 
Vyšší LSP9T se chlubí projekčním systémem se třemi laserovými zdroji světla. Výsledkem by měl být obraz s jasem 2 800 ANSI lumenů a úhlopříčkou 130 palců. Při projekční vzdálenosti 11 až 30 cm lze vytvořit obraz o úhlopříčce 100 palců, takže se jedná o velmi kompaktní řešení vhodné i pro stísněné prostory. LSP7T používá o něco jednodušší systém s jedním laserem, ale přesto zvládne vytvořit až 120palcový obraz s maximálním jasem 2 200 ANSI lumenů. Oba modely používají ochranu zraku před poškozením laserem – jakmile se mezi projektorem a projekční plochou objeví jakýkoliv objekt, dojde ke snížení jasu.
 
Samsung slibuje také vysoký kontrast, který využije především pro HDR. The Premiere jsou totiž první projektory certifikované pro formát HDR10+, u jehož zrodu stál právě jihokorejský výrobce. V titulku článku jste si možná všimli, že rozlišení 4K uvádíme v uvozovkách. To proto, že není nativní, ale vzniká interpolací pixelů z Full HD. Rozdíl v detailech a ostrosti obrazu byste ovšem i u takto vzniklého 4K rozlišení měli poznat. Pro interpolaci je využíván DMD čip od Texas Instruments. Také do projektorů se dostal Filmmaker Mode známý z letošních televizorů od Samsungu i dalších výrobců. Jeho úkolem je vypnout většinu technologií pro dodatečné vylepšení obrazu.
 
Překvapivě nadupaná je výbava v oblasti zvuku. Vyšší model se chlubí dvěma basovými a dvěma výškovými reproduktory s celkovým výkonem 40 W v kanálech 4.2. Nižší model potom nabídne výkon 30 W distribuovaný v kanálech 2.2. Reproduktory výrobce zakryl tkaninou Kvadrat, která podtrhuje minimalistický design projektorů. Vestavěný operační systém Tizen umožňuje snadný přístup ke službám jako Netflix nebo Amazon Video. Projektory Samsung The Premiere se začnou na evropském trhu prodávat do konce letošního roku. Ceny zatím oznámeny nebyly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik