Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf

7.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Před pár lety začal Samsung experimentovat s tzv. lifestylovými televizory. To jsou modely, které se nezaměřují pouze na kvalitu obrazu a zvuku, ale přidávají také unikátní designová a funkční řešení. K asi nejrozšířenějším patří televizory The Frame. Při jejich návrhu se designéři Samsungu inspirovali obrazy. Letos přijde na trh nová generace, která je skoro o polovinu tenčí než loňská – tloušťka je nižší než 25 mm. Díky tomu zvládne ještě lépe zapadnout do interiéru. Připomeňme, že pokud není The Frame používán jako televizor, může nahradit digitální rámeček, který zobrazuje třeba slavná umělecká díla nebo vaše fotky z dovolené.
 
 
Smasung The Frame 2021 bude k dispozici v úhlopříčkách 32 až 75 palců. Všechny modely používají panel s rozlišením 4K a mohou být označeny jako QLED TV, neboť používají technologii kvantových teček. Nejedná se ovšem o modely s podsvícením miniLED, které Samsung označuje jako Neo QLED TV. Menší modely s úhlopříčkami 32 a 43 palců lze používat také ve vertikální orientaci, ale televizor musíte otočit ručně. Větší modely fungují pouze standardně na šířku. Televizory nabídnout funkce známé z ostatních letošních modelů od Samsungu včetně technologie HDR10+ Adaptive, která optimalizuje kvalitu obrazu také na základě okolního prostředí.
 
 
Ačkoliv mezi příslušenstvím nalezneme také originální stojan, vůbec nejčastější bývají modely The Frame instalovány na stěnu. Právě k tomuto účelu slouží nová sada pro upevnění na stěnu Slim Fit Wall Mount. Ještě zajímavější novinkou je polička My Shelf, kterou na zeď namontujete spolu s televizorem. Dostupné poličky potom můžete použít k umístění různých dekorací. My Shelf je kompatibilní s 55palcovými, 65palcovými a 75palcovými úhlopříčkami televizoru. Brzy by se na trh měla dostat béžová varianta poličky, později v letošním roce budou následovat zbylé barvy  – bílá, černá a hnědá.
 
Prozatím neznáme cenu příslušenství, ale ani samotných televizorů The Frame 2021 v Evropě. Na americkém trhu budou ceny startovat na 1 000 dolarech (22 000 Kč bez DPH).