www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf

Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
, , aktualita
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
K oblíbeným
reklama
Před pár lety začal Samsung experimentovat s tzv. lifestylovými televizory. To jsou modely, které se nezaměřují pouze na kvalitu obrazu a zvuku, ale přidávají také unikátní designová a funkční řešení. K asi nejrozšířenějším patří televizory The Frame. Při jejich návrhu se designéři Samsungu inspirovali obrazy. Letos přijde na trh nová generace, která je skoro o polovinu tenčí než loňská – tloušťka je nižší než 25 mm. Díky tomu zvládne ještě lépe zapadnout do interiéru. Připomeňme, že pokud není The Frame používán jako televizor, může nahradit digitální rámeček, který zobrazuje třeba slavná umělecká díla nebo vaše fotky z dovolené.
 
 
Smasung The Frame 2021 bude k dispozici v úhlopříčkách 32 až 75 palců. Všechny modely používají panel s rozlišením 4K a mohou být označeny jako QLED TV, neboť používají technologii kvantových teček. Nejedná se ovšem o modely s podsvícením miniLED, které Samsung označuje jako Neo QLED TV. Menší modely s úhlopříčkami 32 a 43 palců lze používat také ve vertikální orientaci, ale televizor musíte otočit ručně. Větší modely fungují pouze standardně na šířku. Televizory nabídnout funkce známé z ostatních letošních modelů od Samsungu včetně technologie HDR10+ Adaptive, která optimalizuje kvalitu obrazu také na základě okolního prostředí.
 
 
Ačkoliv mezi příslušenstvím nalezneme také originální stojan, vůbec nejčastější bývají modely The Frame instalovány na stěnu. Právě k tomuto účelu slouží nová sada pro upevnění na stěnu Slim Fit Wall Mount. Ještě zajímavější novinkou je polička My Shelf, kterou na zeď namontujete spolu s televizorem. Dostupné poličky potom můžete použít k umístění různých dekorací. My Shelf je kompatibilní s 55palcovými, 65palcovými a 75palcovými úhlopříčkami televizoru. Brzy by se na trh měla dostat béžová varianta poličky, později v letošním roce budou následovat zbylé barvy  – bílá, černá a hnědá.
 
Prozatím neznáme cenu příslušenství, ale ani samotných televizorů The Frame 2021 v Evropě. Na americkém trhu budou ceny startovat na 1 000 dolarech (22 000 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik