Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

B&O vylepšil svou luxusní OLED TV. Nyní nabízí i HDMI 2.1

7.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
OLED televizor Bang & Olufsen BeoVision Eclipse se po třech letech dočkal nové generace, která jako základ využívá model LG GX. Masivní soundbar i luxusní design ovšem zůstávají, stejně jako astronomická cena.
V roce 2017 byla představena první OLED TV od Bang & Olufsen. Model BeoVision Eclipse byl založený na sérii LG C7 a k dostání byl ve variantě s úhlopříčkou 55 a 65 palců. Po dlouhých třech letech konečně přichází nástupce. Druhá generace BeoVision Eclipse používá jako základ aktuální sérii LG GX, takže očekávejte stejnou obrazovou kvalitu i chytré funkce. Design nové luxusní OLED TV ovšem přichází na první pohled nezměněný. Společnost Bang & Olufsen opět použila prémiové materiály a dominantou televizoru se stal masivní soundbar.
 
 
Uvnitř soundbaru se ukrývá šest reproduktorů s tříkanálovým zvukem a celkovým výstupním výkonem 450 W – o tom si mohou ostatní televizory nechat jen zdát. Nechybí ani možnost snadného připojení dalších reproduktorů této značky pro vytvoření prostorového zvuku. Pomocí standardu WiSA potom můžete přidat i kompatibilní reproduktory od jiných výrobců. Pomocí zabudovaného Chromcastu, Bluetooth a dalších technologií lze soundbar využívat také jako audio centrum pro streamování hudby z jiných zařízení.
 
 
BeoVision Eclipse je nyní dostupný pouze v úhlopříčce 55 palců s rozlišením 4K. Obrazová kvalita se proti první generaci zlepšila díky novému OLED panelu a obrazovému procesoru Alpha 9-3, který najdeme ve většině letošních LG OLED TV. Přítomné jsou konečně také vstupy HDMI 2.1, které umožní využívat minimálně některé výhody tohoto standardu. Výrobce na svých stránkách zmiňuje pouze eARC, ale vzhledem k použití televizoru LG GX jako základu můžeme očekávat také přenos signálu ve 4K120, variabilní obnovovací frekvenci (VRR) nebo automatický režim nízké latence (ALLM).
 
Druhá generace televizoru pochopitelně využívá také aktuální software – konkrétně platformu webOS 5.0, která zajistí přístup k široké nabídce aplikací pro streamování videa. Nový televizor BeoVision Eclipse se již začíná prodávat za cenu okolo 9 000 eur, v přepočtu 240 tisíc korun. Varianta s úhlopříčkou 65 palců by mohla být představena později, ale na stránkách B&O zatím chybí.
 


reklama
reklama