www.tvfreak.cz
>
>
>
>

B&O vylepšil svou luxusní OLED TV. Nyní nabízí i HDMI 2.1

B&O vylepšil svou luxusní OLED TV. Nyní nabízí i HDMI 2.1
, , aktualita
OLED televizor Bang & Olufsen BeoVision Eclipse se po třech letech dočkal nové generace, která jako základ využívá model LG GX. Masivní soundbar i luxusní design ovšem zůstávají, stejně jako astronomická cena.
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 byla představena první OLED TV od Bang & Olufsen. Model BeoVision Eclipse byl založený na sérii LG C7 a k dostání byl ve variantě s úhlopříčkou 55 a 65 palců. Po dlouhých třech letech konečně přichází nástupce. Druhá generace BeoVision Eclipse používá jako základ aktuální sérii LG GX, takže očekávejte stejnou obrazovou kvalitu i chytré funkce. Design nové luxusní OLED TV ovšem přichází na první pohled nezměněný. Společnost Bang & Olufsen opět použila prémiové materiály a dominantou televizoru se stal masivní soundbar.
 
 
Uvnitř soundbaru se ukrývá šest reproduktorů s tříkanálovým zvukem a celkovým výstupním výkonem 450 W – o tom si mohou ostatní televizory nechat jen zdát. Nechybí ani možnost snadného připojení dalších reproduktorů této značky pro vytvoření prostorového zvuku. Pomocí standardu WiSA potom můžete přidat i kompatibilní reproduktory od jiných výrobců. Pomocí zabudovaného Chromcastu, Bluetooth a dalších technologií lze soundbar využívat také jako audio centrum pro streamování hudby z jiných zařízení.
 
 
BeoVision Eclipse je nyní dostupný pouze v úhlopříčce 55 palců s rozlišením 4K. Obrazová kvalita se proti první generaci zlepšila díky novému OLED panelu a obrazovému procesoru Alpha 9-3, který najdeme ve většině letošních LG OLED TV. Přítomné jsou konečně také vstupy HDMI 2.1, které umožní využívat minimálně některé výhody tohoto standardu. Výrobce na svých stránkách zmiňuje pouze eARC, ale vzhledem k použití televizoru LG GX jako základu můžeme očekávat také přenos signálu ve 4K120, variabilní obnovovací frekvenci (VRR) nebo automatický režim nízké latence (ALLM).
 
Druhá generace televizoru pochopitelně využívá také aktuální software – konkrétně platformu webOS 5.0, která zajistí přístup k široké nabídce aplikací pro streamování videa. Nový televizor BeoVision Eclipse se již začíná prodávat za cenu okolo 9 000 eur, v přepočtu 240 tisíc korun. Varianta s úhlopříčkou 65 palců by mohla být představena později, ale na stránkách B&O zatím chybí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře