www.tvfreak.cz
>
>
>
>

B&O vylepšil svou luxusní OLED TV. Nyní nabízí i HDMI 2.1

B&O vylepšil svou luxusní OLED TV. Nyní nabízí i HDMI 2.1
, , aktualita
OLED televizor Bang & Olufsen BeoVision Eclipse se po třech letech dočkal nové generace, která jako základ využívá model LG GX. Masivní soundbar i luxusní design ovšem zůstávají, stejně jako astronomická cena.
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 byla představena první OLED TV od Bang & Olufsen. Model BeoVision Eclipse byl založený na sérii LG C7 a k dostání byl ve variantě s úhlopříčkou 55 a 65 palců. Po dlouhých třech letech konečně přichází nástupce. Druhá generace BeoVision Eclipse používá jako základ aktuální sérii LG GX, takže očekávejte stejnou obrazovou kvalitu i chytré funkce. Design nové luxusní OLED TV ovšem přichází na první pohled nezměněný. Společnost Bang & Olufsen opět použila prémiové materiály a dominantou televizoru se stal masivní soundbar.
 
 
Uvnitř soundbaru se ukrývá šest reproduktorů s tříkanálovým zvukem a celkovým výstupním výkonem 450 W – o tom si mohou ostatní televizory nechat jen zdát. Nechybí ani možnost snadného připojení dalších reproduktorů této značky pro vytvoření prostorového zvuku. Pomocí standardu WiSA potom můžete přidat i kompatibilní reproduktory od jiných výrobců. Pomocí zabudovaného Chromcastu, Bluetooth a dalších technologií lze soundbar využívat také jako audio centrum pro streamování hudby z jiných zařízení.
 
 
BeoVision Eclipse je nyní dostupný pouze v úhlopříčce 55 palců s rozlišením 4K. Obrazová kvalita se proti první generaci zlepšila díky novému OLED panelu a obrazovému procesoru Alpha 9-3, který najdeme ve většině letošních LG OLED TV. Přítomné jsou konečně také vstupy HDMI 2.1, které umožní využívat minimálně některé výhody tohoto standardu. Výrobce na svých stránkách zmiňuje pouze eARC, ale vzhledem k použití televizoru LG GX jako základu můžeme očekávat také přenos signálu ve 4K120, variabilní obnovovací frekvenci (VRR) nebo automatický režim nízké latence (ALLM).
 
Druhá generace televizoru pochopitelně využívá také aktuální software – konkrétně platformu webOS 5.0, která zajistí přístup k široké nabídce aplikací pro streamování videa. Nový televizor BeoVision Eclipse se již začíná prodávat za cenu okolo 9 000 eur, v přepočtu 240 tisíc korun. Varianta s úhlopříčkou 65 palců by mohla být představena později, ale na stránkách B&O zatím chybí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik