Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace

22.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung představil zbrusu novou QLED TV, která se v jednom ohledu zásadně liší od předchozích modelů. Byla totiž navržena pro použití venku, disponuje tedy třeba voděodolností a vysokým jasem.
Nabídka lifestylových televizorů od Samsungu se rozrostla o nečekanou novinku. Po The Frame, The Serif a The Sero přichází model The Terrace, který byl navržen pro použití venku. Ano, takové televizory byly na trhu už dříve, ale obvykle jsou určeny pro firmy, a to např. jako reklamní panely. Samsung ovšem se svou novinkou cílí na koncové zákazníky, kterým chce nabídnout elegantní, ale přitom odolný televizor. The Terrace se vyznačuje tenkými rámečky a tloušťkou jen 59,8 mm. K dispozici je několik možností použití včetně instalace na stěnu. Televizor se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu, kterou potvrzuje certifikace IP55. To znamená, že televizor lze využít v zastřešených prostorech, ale nikoliv na přímém dešti.
 
 
Televizor byl navržen v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. Všechny modely disponují rozlišením 4K a obrazovkou QLED, stejně jako většina ostatních televizorů v letošní nabídce Samsungu. Uživatelé tedy mohou očekávat solidní obrazovou kvalitu, a to samozřejmě přizpůsobenou použití venku. Proto se jihokorejský výrobce zaměřil na jas, který může dosahovat až 2 000 nit v určitých částech obrazu, aby byly filmy a seriály dobře viditelné i při sledování během dne. K tomu byla přidána antireflexní vrstva displeje a adaptivní technologie obrazu, která upravuje nastavení v závislosti na okolních podmínkách. Samsung také uvádí, že díky technologiím pro vysokou rychlost pohybu se televizor hodí pro sledování sportovních utkání. Mohlo by se tedy jednat i o vhodné řešení pro zahrádky restaurací a barů.
 
 
Nepřekvapí, že Samsung televizor vybavil svým operačním systémem Tizen s přístupem k oblíbeným službám pro streamování videa. K dispozici je možnost integrace s dalšími inteligentními zařízeními i podpora několika hlasových asistentů – Bixby, Amazon Alexa a později také Google Assistant. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi a Bluetooth. O zvuk se stará The Terrace Soundbar, který lze připevnit na zeď nebo přímo k televizoru. I tento soundbar navíc splňuje certifikaci odolnosti IP55. Samsung The Terrace hned míří na trhy v USA a Kanadě. Později se dostupnost rozšíří o další regiony včetně Německa, Austrálie a Nového Zélandu. Dostupnost na českém trhu zatím nemáme potvrzenou.
 
Za odolný televizor si Samsung nechá pořádně zaplatit. Na americkém trhu se bude cena dle úhlopříčky pohybovat v rozmezí od 3 455 do 6 499 dolarů, v přepočtu od 85 000 do 160 000 korun.