www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace
, , aktualita
Samsung představil zbrusu novou QLED TV, která se v jednom ohledu zásadně liší od předchozích modelů. Byla totiž navržena pro použití venku, disponuje tedy třeba voděodolností a vysokým jasem.
K oblíbeným
reklama
Nabídka lifestylových televizorů od Samsungu se rozrostla o nečekanou novinku. Po The Frame, The Serif a The Sero přichází model The Terrace, který byl navržen pro použití venku. Ano, takové televizory byly na trhu už dříve, ale obvykle jsou určeny pro firmy, a to např. jako reklamní panely. Samsung ovšem se svou novinkou cílí na koncové zákazníky, kterým chce nabídnout elegantní, ale přitom odolný televizor. The Terrace se vyznačuje tenkými rámečky a tloušťkou jen 59,8 mm. K dispozici je několik možností použití včetně instalace na stěnu. Televizor se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu, kterou potvrzuje certifikace IP55. To znamená, že televizor lze využít v zastřešených prostorech, ale nikoliv na přímém dešti.
 
 
Televizor byl navržen v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. Všechny modely disponují rozlišením 4K a obrazovkou QLED, stejně jako většina ostatních televizorů v letošní nabídce Samsungu. Uživatelé tedy mohou očekávat solidní obrazovou kvalitu, a to samozřejmě přizpůsobenou použití venku. Proto se jihokorejský výrobce zaměřil na jas, který může dosahovat až 2 000 nit v určitých částech obrazu, aby byly filmy a seriály dobře viditelné i při sledování během dne. K tomu byla přidána antireflexní vrstva displeje a adaptivní technologie obrazu, která upravuje nastavení v závislosti na okolních podmínkách. Samsung také uvádí, že díky technologiím pro vysokou rychlost pohybu se televizor hodí pro sledování sportovních utkání. Mohlo by se tedy jednat i o vhodné řešení pro zahrádky restaurací a barů.
 
 
Nepřekvapí, že Samsung televizor vybavil svým operačním systémem Tizen s přístupem k oblíbeným službám pro streamování videa. K dispozici je možnost integrace s dalšími inteligentními zařízeními i podpora několika hlasových asistentů – Bixby, Amazon Alexa a později také Google Assistant. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi a Bluetooth. O zvuk se stará The Terrace Soundbar, který lze připevnit na zeď nebo přímo k televizoru. I tento soundbar navíc splňuje certifikaci odolnosti IP55. Samsung The Terrace hned míří na trhy v USA a Kanadě. Později se dostupnost rozšíří o další regiony včetně Německa, Austrálie a Nového Zélandu. Dostupnost na českém trhu zatím nemáme potvrzenou.
 
Za odolný televizor si Samsung nechá pořádně zaplatit. Na americkém trhu se bude cena dle úhlopříčky pohybovat v rozmezí od 3 455 do 6 499 dolarů, v přepočtu od 85 000 do 160 000 korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik