www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace
, , aktualita
Samsung představil zbrusu novou QLED TV, která se v jednom ohledu zásadně liší od předchozích modelů. Byla totiž navržena pro použití venku, disponuje tedy třeba voděodolností a vysokým jasem.
K oblíbeným
reklama
Nabídka lifestylových televizorů od Samsungu se rozrostla o nečekanou novinku. Po The Frame, The Serif a The Sero přichází model The Terrace, který byl navržen pro použití venku. Ano, takové televizory byly na trhu už dříve, ale obvykle jsou určeny pro firmy, a to např. jako reklamní panely. Samsung ovšem se svou novinkou cílí na koncové zákazníky, kterým chce nabídnout elegantní, ale přitom odolný televizor. The Terrace se vyznačuje tenkými rámečky a tloušťkou jen 59,8 mm. K dispozici je několik možností použití včetně instalace na stěnu. Televizor se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu, kterou potvrzuje certifikace IP55. To znamená, že televizor lze využít v zastřešených prostorech, ale nikoliv na přímém dešti.
 
 
Televizor byl navržen v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. Všechny modely disponují rozlišením 4K a obrazovkou QLED, stejně jako většina ostatních televizorů v letošní nabídce Samsungu. Uživatelé tedy mohou očekávat solidní obrazovou kvalitu, a to samozřejmě přizpůsobenou použití venku. Proto se jihokorejský výrobce zaměřil na jas, který může dosahovat až 2 000 nit v určitých částech obrazu, aby byly filmy a seriály dobře viditelné i při sledování během dne. K tomu byla přidána antireflexní vrstva displeje a adaptivní technologie obrazu, která upravuje nastavení v závislosti na okolních podmínkách. Samsung také uvádí, že díky technologiím pro vysokou rychlost pohybu se televizor hodí pro sledování sportovních utkání. Mohlo by se tedy jednat i o vhodné řešení pro zahrádky restaurací a barů.
 
 
Nepřekvapí, že Samsung televizor vybavil svým operačním systémem Tizen s přístupem k oblíbeným službám pro streamování videa. K dispozici je možnost integrace s dalšími inteligentními zařízeními i podpora několika hlasových asistentů – Bixby, Amazon Alexa a později také Google Assistant. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi a Bluetooth. O zvuk se stará The Terrace Soundbar, který lze připevnit na zeď nebo přímo k televizoru. I tento soundbar navíc splňuje certifikaci odolnosti IP55. Samsung The Terrace hned míří na trhy v USA a Kanadě. Později se dostupnost rozšíří o další regiony včetně Německa, Austrálie a Nového Zélandu. Dostupnost na českém trhu zatím nemáme potvrzenou.
 
Za odolný televizor si Samsung nechá pořádně zaplatit. Na americkém trhu se bude cena dle úhlopříčky pohybovat v rozmezí od 3 455 do 6 499 dolarů, v přepočtu od 85 000 do 160 000 korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe, který kvůli finančním problémům opět změnil vlastníka, po dlouhé době představil nové modely. Druhá generace řady Bild 3 je opět dostupná ve čtyřech úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v červenci 2020: nové originální seriály a filmy na prázdniny Netflix v červenci 2020: nové originální seriály a filmy na prázdniny
Kromě několika letních komedií začíná Netflix prázdniny třetí řadou vikingské série Seveřané nebo dalšími Nevyjasněnými záhadami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled filmů, seriálů i dokumentů z originální produkce Netflixu tento měsíc.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První Philips TV pro rok 2020 konečně dorazily na český trh První Philips TV pro rok 2020 konečně dorazily na český trh
V českých obchodech se v uplynulých týdnech objevily první televizory Philips pro letošní rok. Prozatím lze pořídit modely z řady PUS8505 vybavené Android TV a podsvícením Ambilight nebo několik levnějších televizí s cenou od 4 500 Kč.
30.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K
Denon do své nabídky přidává další AV přijímač s podporou 8K videa. Tentokrát z řady S, což znamená ještě nižší cenu než v případě nejlevnějšího zástupce z řady X. Přesto se jedná o vysoce výkonný model.
30.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV na televizích LG nyní podporuje Dolby Atmos Aplikace Apple TV na televizích LG nyní podporuje Dolby Atmos
Po několika měsících od vydání aplikace Apple TV na platformě webOS od LG přišla aktualizace, která přináší dlouho žádanou funkci: podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. Není jasné, kdy se dočkají i další další platformy.
30.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik