www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace
, , aktualita
Samsung představil zbrusu novou QLED TV, která se v jednom ohledu zásadně liší od předchozích modelů. Byla totiž navržena pro použití venku, disponuje tedy třeba voděodolností a vysokým jasem.
K oblíbeným
reklama
Nabídka lifestylových televizorů od Samsungu se rozrostla o nečekanou novinku. Po The Frame, The Serif a The Sero přichází model The Terrace, který byl navržen pro použití venku. Ano, takové televizory byly na trhu už dříve, ale obvykle jsou určeny pro firmy, a to např. jako reklamní panely. Samsung ovšem se svou novinkou cílí na koncové zákazníky, kterým chce nabídnout elegantní, ale přitom odolný televizor. The Terrace se vyznačuje tenkými rámečky a tloušťkou jen 59,8 mm. K dispozici je několik možností použití včetně instalace na stěnu. Televizor se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu, kterou potvrzuje certifikace IP55. To znamená, že televizor lze využít v zastřešených prostorech, ale nikoliv na přímém dešti.
 
 
Televizor byl navržen v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. Všechny modely disponují rozlišením 4K a obrazovkou QLED, stejně jako většina ostatních televizorů v letošní nabídce Samsungu. Uživatelé tedy mohou očekávat solidní obrazovou kvalitu, a to samozřejmě přizpůsobenou použití venku. Proto se jihokorejský výrobce zaměřil na jas, který může dosahovat až 2 000 nit v určitých částech obrazu, aby byly filmy a seriály dobře viditelné i při sledování během dne. K tomu byla přidána antireflexní vrstva displeje a adaptivní technologie obrazu, která upravuje nastavení v závislosti na okolních podmínkách. Samsung také uvádí, že díky technologiím pro vysokou rychlost pohybu se televizor hodí pro sledování sportovních utkání. Mohlo by se tedy jednat i o vhodné řešení pro zahrádky restaurací a barů.
 
 
Nepřekvapí, že Samsung televizor vybavil svým operačním systémem Tizen s přístupem k oblíbeným službám pro streamování videa. K dispozici je možnost integrace s dalšími inteligentními zařízeními i podpora několika hlasových asistentů – Bixby, Amazon Alexa a později také Google Assistant. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi a Bluetooth. O zvuk se stará The Terrace Soundbar, který lze připevnit na zeď nebo přímo k televizoru. I tento soundbar navíc splňuje certifikaci odolnosti IP55. Samsung The Terrace hned míří na trhy v USA a Kanadě. Později se dostupnost rozšíří o další regiony včetně Německa, Austrálie a Nového Zélandu. Dostupnost na českém trhu zatím nemáme potvrzenou.
 
Za odolný televizor si Samsung nechá pořádně zaplatit. Na americkém trhu se bude cena dle úhlopříčky pohybovat v rozmezí od 3 455 do 6 499 dolarů, v přepočtu od 85 000 do 160 000 korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik