www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace

Samsung vytvořil televizi pro venkovní použití The Terrace
, , aktualita
Samsung představil zbrusu novou QLED TV, která se v jednom ohledu zásadně liší od předchozích modelů. Byla totiž navržena pro použití venku, disponuje tedy třeba voděodolností a vysokým jasem.
K oblíbeným
reklama
Nabídka lifestylových televizorů od Samsungu se rozrostla o nečekanou novinku. Po The Frame, The Serif a The Sero přichází model The Terrace, který byl navržen pro použití venku. Ano, takové televizory byly na trhu už dříve, ale obvykle jsou určeny pro firmy, a to např. jako reklamní panely. Samsung ovšem se svou novinkou cílí na koncové zákazníky, kterým chce nabídnout elegantní, ale přitom odolný televizor. The Terrace se vyznačuje tenkými rámečky a tloušťkou jen 59,8 mm. K dispozici je několik možností použití včetně instalace na stěnu. Televizor se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu, kterou potvrzuje certifikace IP55. To znamená, že televizor lze využít v zastřešených prostorech, ale nikoliv na přímém dešti.
 
 
Televizor byl navržen v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. Všechny modely disponují rozlišením 4K a obrazovkou QLED, stejně jako většina ostatních televizorů v letošní nabídce Samsungu. Uživatelé tedy mohou očekávat solidní obrazovou kvalitu, a to samozřejmě přizpůsobenou použití venku. Proto se jihokorejský výrobce zaměřil na jas, který může dosahovat až 2 000 nit v určitých částech obrazu, aby byly filmy a seriály dobře viditelné i při sledování během dne. K tomu byla přidána antireflexní vrstva displeje a adaptivní technologie obrazu, která upravuje nastavení v závislosti na okolních podmínkách. Samsung také uvádí, že díky technologiím pro vysokou rychlost pohybu se televizor hodí pro sledování sportovních utkání. Mohlo by se tedy jednat i o vhodné řešení pro zahrádky restaurací a barů.
 
 
Nepřekvapí, že Samsung televizor vybavil svým operačním systémem Tizen s přístupem k oblíbeným službám pro streamování videa. K dispozici je možnost integrace s dalšími inteligentními zařízeními i podpora několika hlasových asistentů – Bixby, Amazon Alexa a později také Google Assistant. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi a Bluetooth. O zvuk se stará The Terrace Soundbar, který lze připevnit na zeď nebo přímo k televizoru. I tento soundbar navíc splňuje certifikaci odolnosti IP55. Samsung The Terrace hned míří na trhy v USA a Kanadě. Později se dostupnost rozšíří o další regiony včetně Německa, Austrálie a Nového Zélandu. Dostupnost na českém trhu zatím nemáme potvrzenou.
 
Za odolný televizor si Samsung nechá pořádně zaplatit. Na americkém trhu se bude cena dle úhlopříčky pohybovat v rozmezí od 3 455 do 6 499 dolarů, v přepočtu od 85 000 do 160 000 korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik