Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Jakub Doležal
Pozor na rozdíly mezi HDR formáty, ono je pak potřeba úplně jiný panel a elektronika. Rozdíl je také mezi UHD LED a QLED obrazovkou, plus zde máte navíc podsvícení pod celou plochou obrazovky, což také navyšuje cenu. Více o HDR viz https:­/­/www.tvfreak.cz­/hdr­-povinna­-vybava­-nove­-televize­/6160

Absence Kodi je poměrně nepříjemná záležitost, ale máte k dispozici alespoň Plex.
Odpovědět0  0
Dnes se většina obsahuje směřuje na online služby, což tedy televizor neomlouvá, ale je to zřejmě důvod, proč je vlastní přehrávač Samsungu takto ořezaný. Přitom by stačilo se domluvit například s vývojáři Kodi.
Odpovědět0  0
Zdravím,
A­) To bych si nedovolil generalizovat, bude záležet, jestli přehrávač v TV zvládne daný formát správně přečíst. Ideálně vzít flashku před nákupem s sebou a vyzkoušet na modelu, který chcete koupit
B­) Bude záležet na množství barev a maximálním jasu daného panelu, nicméně pokud nebude jasně napsána podpora HDR10­/HDR10+­/Dolby Vision, tak je velký předpoklad, že to nebude HDR, resp. pouze marketing
C­) Úprava obrazu ­"přikrášlení­" se používá na TV i mobilech, nicméně výrobce v tu chvíli používá vlastní algoritmus ­(odhaduje­) a výsledky tak mohou být dobré, nebo naopak přepálené.
Odpovědět0  0
Dekuji za tip, o Weteku jsme psali a kazde doplnujici informace prijdou jiste vhod ;)
Odpovědět1  0
4K obsahu není mnoho, ale zároveň je situace mnohem lepší, než při nástupu na trh. Už jsme o tom několikrát psali včetně výtek směřovaným na tvůrce obsahu a také jsme nabízeli řešení v podobě Netflixu a dalších služeb.

Docela mě mrzí komentáře typu ­"Přesto recenzenti placení marketingovými odděleními výrobců­". Je vidět, že vůbec netušíte, jak fungujeme a doporučuji, abyste si to vyzkoušel na vlastní kůži.
Odpovědět1  0
Dobrý den,
placený článek máme vždy viditelně označený a tento jím rozhodně není. Navíc nemám dojem, že bych na RGB nebo RGBW ­"plival­". Technicky jsem zhodnotil obě technologie a přidal subjektivní hodnocení při vzájemném porovnání.

Máte prosím nějaký odkaz na to, že RGBW panely stojí stejně jako RGB panely? Co jsem hledal, našel jsem pouze tvrzení, že jsou RGBW levnější.

Absenci 4K obsahu jsme se věnovali zde: https:­/­/www.tvfreak.cz­/recenze­-netflix­-ve­-4k­-stoji­-to­-za­-to­/5555 Bohužel dodavatelé obsahu jsou vždy o kus pozadu, takže asi těžko nastane doba, kdy budeme testovat technologii pro kterou bude nespočet hodin obsahu. Na druhou stranu na Netflixu už je 4K obsahu poměrně dost. U tuzemských dodavatelů nicméně ještě několik let nelze očekávat přechod na vyšší rozlišení...
Odpovědět0  0
Dantone děkuji za zpětnou vazbu, oceňuji, že jste si dal práci s tak obsáhlým popisem vlastních zkušeností.

Hodnocení dálkového ovladače vychází ze zkušeností a postřehů, které jsme v redakci během recenzí posbírali. Koncept lehce upravené televizní verze mi nepřijde vhodný a jako výrazně lepší hodnotím oboustranný ovladač, který je výrazně kratší a nabídne tlačítka s logičtějším uspořádáním. Nicméně ergonomie spadá to kategorie osobních preferencí, takže rozumím tomu, že Vám může ten u Zyxelu vyhovovat.

Testování videí je vždy otázkou verze firmwaru, protože výrobce může u další verze zvýšit výkon, nebo přidat podporu dalších formátů. Pamatujete si, jaká verze byla v přehrávači po vybalení, respektive na jaké jste Samsung Demo testoval?
Odpovědět0  0
Televizor se navenek bude podle mého názoru tvářit jako 4K, tedy s rozlišením 3840x2160 a teprve vnitřní logika provede úpravu obrazu. Pokud by se nám do redakce dostal v dohledné době televizor s RGBW panelem, určitě bych to zkusil otestovat a článek doplnil.
Odpovědět1  0
Test na 100% slíbit nemohu, ale pokud modelovou řadu mxV budou prodejci dodávat do ČR, pokusím se je sehnat.
Odpovědět1  0
Asi cokoliv, co má v sobě Android a rozumnou podporu od výrobce­/komunity. Vypadá to, že RPi3 dostane oficiální podporu Androidu, nebo trochu zainvestovat a pořídit Nvidia Shield TV.
Odpovědět1  0
Očekávám podporu H.265, ale máte pravdu, může se stát, že použili starší DVB­-T2 s H.264, pak by to bylo u nás nepoužitelné. V aktualitě jsem to opomenul zdůraznit, ale doplním, díky za upozornění ;)
Odpovědět0  0
Ano máte pravdu, většinu výrobců vzala voda a trh je zaplaven Androidem. Je to trochu škoda, na druhou stranu se tím zlepšuje podpora formátů, takže vám postačí rozumně výkonný stroj s Androidem, přidat Kodi a máte vystaráno. Displej pak obstará mobil nebo tablet s aplikací.
Odpovědět2  0
MMC + DVB­-T s interním diskem bude rarita a už poměrně dlouho jsem nic podobného neviděl. Nicméně zkusil bych Wetek Play s externím diskem a nebo Nvidia Shield TV s 500 GB diskem a USB tunerem.
Odpovědět0  0
Děkuji za tip, podívám se na Dune a zkusím se posbírat zkušenosti uživatelů. Máte s produkty Dune nějaké vlastní zkušenosti?
Odpovědět1  0
Těžítko v případě, že si koupili parametrově slibné zařízení, ale bez patřičné podpory. Myslím tím různé podpory klony Maliny a podobně.
Odpovědět0  0
Pi2 bohatě postačí na většinu 1080p obsahu. Novější RPi3 bude plynulejší při pohybu v menu a podobně. Banán a další ovoce mělo donedávna mizernou podporu a absenci akcelerace GPU na linuxu. Nemám informace, že by se to zásadně změnilo.
Odpovědět0  0
Neměl jsem na mysli napájení počítače skrze USB C, ale případné nabíjení dalších zařízení, neboť současné USB C kabely mají často vady a přetíží ­(zničí­) porty na straně zdrojového počítače.
Odpovědět0  0
Výrobní náklady budou určitě mnohem vyšší. Highendové modely pro nejnáročnější zákazníky jsou většinou tvořeny z TOP součástek a kvalita výstupu tomu odpovídá. Mám doma jeden historický highend CD přehrávač a po sundání krytu při čištění mě až zaskočilo, kolik komponent tam výrobce dal. Věřím, že u Panasonicu to bude podobné.

Nicméně to nemění nic na faktu, že ta částka je opravdu hodně vysoká.
Odpovědět3  0
Je toho mnoho: Netflix, Hulu, Amazon Prime, HBO GO, YouTube, Vimeo, Satelit...
Doporučím článek o Netflixu: https:­/­/www.tvfreak.cz­/recenze­-netflix­-ve­-4k­-stoji­-to­-za­-to­/5555

Na české kanály nemá smysl čekat, sem se 4K dostane ve chvíli, kdy se budou prodávat 8K či 12K televizory.
Odpovědět0  0
Na fóru Xiaomi se o tunerech nezmiňovali, ale vzhledem k jednomu vstupu na externím ­"mozku­" bych odhadoval podporu pouze digitálního vysílání v rámci Číny. Zdali je to kompatibilní s evropským DVB, to netuším.
Odpovědět0  0
To bude problém, protože ARM čipsety stále nativně SATA neumí a doslova se to tam lepí přes různé USB linky a podobně. Bude to chtít něco na x86 platformě. Například ASRock N3150DC­-ITX.

Nicméně vámi požadovanou rychlost ještě pár let určitě nikdo umět nebude ;)
Odpovědět1  0
Testování prostorového zvuku je určitě na našem seznamu věcí, kterými bychom chtěli vylepšit testovací metodiku, nicméně k tomu je zapotřebí patřičné vybavení. Receiver s podporou Dolby Atmos a úměrný počet reproduktorů je však bohužel finančně velmi náročná investice.

Nicméně, jakmile bude možnost takové vybavení pořídit za rozumných podmínek, určitě se v naší metodice objeví.

Mimochodem Vy ozvučení Dolby Atmos provozujete?
Odpovědět0  0
Prakticky u všech projektů založených na čipsetech ARM je nutné si přečíst diskuze, zdali funguje správně akcelerace videa. Primárním cílem těchto desek byl vždy další vývoj, tedy velmi jednoduché grafické rozhraní a s přehráváním 1080p videa tak bývá často problém.

Doporučuji si k tomu načíst informace v našem srovnání desek podobných Raspberry Pi a tento pohled lze uplatnit na všechny ARM desky na trhu.

https:­/­/www.tvfreak.cz­/raspberry­-pi­-orange­-pi­-banana­-pi­-ktery­-jako­-htpc­/5533
Odpovědět0  0
Boxy se vstupy prakticky vymizely ze scény, s tunery se občas nějaký objeví, například: https:­/­/www.tvfreak.cz­/wetek­-play­-vymenne­-tunery­-a­-openelec­-60­/5521
Odpovědět0  0
Bohužel takto dlouhé titulky nelze používat. Máte pravdu, že iFixit porušil podmínky, na druhou stranu přijde mi, že je to snad první případ, kdy nějaký výrobce ­"potrestal­" iFixit za rozebrání zařízení.

Apple si všeobecně až hystericky hlídá recenze­/testy, půjčuje jen vybraným redakcím, takže možná jen čekal na správnou příležitost. Pamatujete na minulou generaci iPhone 6, kterou německá redakce Computer Bild podrobila testu na ohnutí a co následovalo?
Odpovědět2  0
Apple se snaží inovovat, ale dle mého názoru bere svůj Apple TV stále jako podřadný produkt a nevěnuje mu dostatek pozornosti. Prezentace plná silných frází a oslavných ód jen těžko obhájí, proč konkurence nabízí výrazně výkonnější a modernější hardware.

Uvidíme, jaké budou prodeje...
Odpovědět0  0
Dobrý den,
děkuji za tak rozsáhlý výčet veškeré konkurence na trhu. Majorita výrobců udělala radikální změnu v systému teprve nedávno a s tím se bohužel váže i to, že nebudou mít vše odladěné na 100%. U některých výrobců je malou nadějí elektronika umístěná mimo televizor, takže pokud bude hardware pomalý a nebo software již neaktuální, bude možné koupit nový ­"mozek­". Viz například to, co teď uvedl Samsung ­(SEK­-3500­).

Tak jako tak si ale myslím, že výkonný HW budou výrobci používat až ve chvíli, kdy se to stane předmětem soupeření a do té doby bude nutné mít na hraní her, surfování, nebo náročné HDR­/4K video nějaký počítač.
Odpovědět0  0
Tizen svým vzhledem i nabídkou funkcí velmi výrazně vychází z předchozí generace, takže předpokládám, že pokud to nešlo tam, nepůjde to asi ani v Tizenu. Minimálně do doby, než dorazí nějaká větší aktualizace.
Odpovědět0  0
Televizor už bohužel nemám, nicméně přehrával jsem na něm několik filmů­/seriálů s titulky a nepřišlo mi, že by bylo potřeba zobrazení nějak upravovat. Vše bylo čitelné i na vzdálenost cca 3­-4 metrů.
Odpovědět0  0
Pasivní chlazení lze u tohoto Atomu nasadit, nicméně až testy ukáží, jaké jsou teploty při přehrávání. Největší výhoda tkví v nasazení Windows 10 a tím pádem velmi široké kompatibilitě s různými formáty.

Absence podpory H.265 ­(HEVC­) je vzhledem k výkonu čipsetu obhajitelná, v případě Ethernetu záleží na tom, jestli budete filmy přehrávat z lokálního NASu, nebo spíše využijete streamovací služby. Soudobé Wi­-Fi adaptéry už totiž často zvládnou běžný datový tok přenést.
Odpovědět0  0
Pokud myslíte použít 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4, tak to nefunguje. Ještě v ČR totiž projdete přes český google peering a předpokládám, že tam je přidána informace o vaší IP adrese a tím pádem i poloze.

Pro funkční americký Netflix je opravdu nutné použít DNS servery umístěné pouze v USA, respektive zatím jsem o jiné variantě neslyšel.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
v klasickém Androidu je přidávání disků a řazení složek možné většinou jen přes různé správce souborů. Přehrávače videa pak slouží jako ­"spouštěč­".

U Kodi je situace výrazně lepší a na možnosti řazení se můžete podívat zde: http:­/­/kodi.wiki­/view­/Video_navigation
Odpovědět0  0
Dobrý den, děkuji za podnět, tabulku s testovacími videi jsme upravili tak, aby byly nejdříve kontejnery a pak příslušné formáty videa a audia.
Odpovědět1  0
Dobrý den děkuji za podnět, přidání širší nabídky zvukových formátů jsme určitě zvažovali. Nicméně v současné době nedisponujeme vhodným domácím kinem, takže bychom kvalitu a správnost reprodukce při více­-kanálovém zvuku nedokázali zkontrolovat.

Když už zmiňujete Dolby Atmos a DTS:X, vlastníte kompatibilní receiver a patřičný počet reproduktorů? Měl jsem zato, že pro domácí nasazení je to stále poměrně drahé řešení s cenou v řádu desítek tisíc korun.
Odpovědět0  0
Děkuji za doplnění osobních zkušeností. Evolveo udělalo velký pokrok, ale stále to ještě není ono. Mobilní Android možná nikdy nebude možné upravit tak, aby se choval pouze jako multimediální centrum.
Odpovědět0  0
Jak říká čtenář Generator, testované Evolveo je vlastně mobilní telefon či tablet bez displeje. Aplikace jsou tedy stejné a při spojení s Vaším Google účtem můžete využívat ty již zakoupené na Google Play. Má to své výhody v podobě široké nabídky aplikací, naopak nevýhodou je, že byly vyvíjeny pro dotykové ovládání.

Android TV se oproti tradičnímu Androidu liší právě v aplikacích, neboť je zde kladen větší důraz na to, aby šlo vše ovládat dálkovým ovladačem či gesty. Změna proběhla i ve vzhledu, takže budete většinu času trávit v upraveném rozhraní pro televizory a nikoliv na ­"klasické­" domovské obrazovce s aplikacemi.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
přehrávač samozřejmě umí H.265 ­(HEVC­) přehrát, proto jsem to nezmínil jako zápor. Chyba vznikla při přepisování výsledků do tabulky, za což se omlouvám. Zařadil jsem do testů ještě další HEVC video s rozlišením 1920x1080 a nižším datovým tokem.
Odpovědět0  0
Ano CI slot opravdu chybí. Je nutné si zakoupit čtečku na USB port. Český distributor k tomu uvádí:
"Přes USB rozhraní podporuje Smargo nebo SmartMouse."
Odpovědět1  0
Dobrý den,
děkuji za info, doplním to do aktuality.
Odpovědět0  0
Tak hlavně, že je vše vyřešeno a Malina funguje, jak má ;)
Odpovědět0  0
Dejte vědět, jak dopadne kontrola u kolegy. Jinak tím 2,5 diskem jsem chtěl zcela vyloučit to, že by si disk bral zvýšenou porci energie skrze RPi2. Možná nejlepším řešením by byla USB flash paměť a nebo nasdílet disk počítače­/notebooku na lokální síti.
Odpovědět0  0
Na použití tunerů bude lepší Wetek ­(https:­/­/www.tvfreak.cz­/wetek­-play­-vymenne­-tunery­-a­-openelec­-60­/5521­) a už je na cestě i verze přímo jen s Openelec, zrovna sepisuji aktualitu.
Odpovědět0  0
Co do akcelerace videa bude nejdále asi Openelec
Odpovědět0  0
Mohu se zeptat, co jste myslel tím ­"Malinu mkII­"?

Jinak všeobecně během testování se RPi 2 chovalo poměrně svižně s několika drobnými záseky, ale to už jsem spíše zkoušel, co vydrží. U hudby jsem pak nezaznamenal jediný problém...

K řešení vašeho problému mě napadá:
1­) Reinstalace systému
2­) Kontrola rychlosti karty ­(čtečka + benchmark­)
3­) Použití 2,5­" externího disku
4­) Silnější napájecí zdroj
5­) Vadná deska?

Mimochodem jaký datový tok a druh kodeku jsou ta Vámi zkoušená videa?
Odpovědět0  0
Kombinace RPi2 a Openelec by měla nabídnout až 7.1 ­(http:­/­/forum.kodi.tv­/showthread.php?tid=226176­). Důležité je ale mít po cestě receiver, který si z HDMI dokáže vytáhnout zvuk a dále poslat obraz.
Odpovědět0  0
Občas se musí vyzkoušet pár alternativ a pak se vrátit k původní myšlence ;)
Odpovědět0  0
Prohlížeč bych řešil formou plnohodnotného systému ­(Raspbian, Ubuntu, ...­) a poté si případně spustil Kodi. Nicméně nejsem si jistý, jestli má RPi2 dost výkonu na současné webové stránky
Odpovědět0  0
Bohužel je zde velká řada uživatelů, kteří se nechali zlákat papírovými parametry a teď mají na stole ­"těžítko"
Odpovědět0  0
Optický výstup by rozhodně zlepšil pozici RPi2 jakožto multimediálního centra, ale obávám se, že se většinou dá přednost HDMI a případně se pak využije receiver s HDMI Pass­-through, který si odebere zvuk a dále pošle jen obraz.

Jsou i různé projekty, které si kladou za cíl zlepšit zvukovou část Raspberry. Nicméně tam již dochází k poměrně zásadnímu navýšení ceny a to není každý ochotný zaplatit. ­(https:­/­/www.hifiberry.com­)

O softwarové ­(ne­)podpoře by se daly psát velmi dlouhé články, bohužel...
Odpovědět2  0
Jak říkáte, HDMI ještě donedávna nebylo běžnou výbavou receiverů. Naštěstí to lze řešit různými způsoby :)
Odpovědět2  0
Ano s tím silným zdrojem máte pravdu a přijde mi, že i výrobci­/prodejci Raspberry Pi začali automaticky přibalovat silnější varianty. Málokdo totiž využívá pouze Ethernet pro přísun dat.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
budemeli věřit popisům na Aliexpress, pak je situace následující:

MXV ­- čipset S805, 1 GB RAM, 8 GB ROM, Android 4.4, 1080p
MXQ ­- čipset S805, 1 GB RAM, 8 GB ROM, Android 4.4, 1080p
MX3 ­- čipset S802, 2 GB RAM, 8 GB ROM, Android 4.4, 2160p ­(4K­)

Modely MXV a MXQ tedy vypadají naprosto totožně a budou se lišit v nějaké drobnosti. Dokonce i cenovka se liší pouze o dolar ­(40 vs 39 dolarů­). Model MX3 pak stojí 68 dolarů a nabízí především podporu 4K videa.

Pokud si vystačíte s rozlišením 1080p, pak se co nevidět objeví u nás recenze modelu, který vychází na cca 1500 Kč.
Odpovědět0  0
HTPC založené na x86 procesoru je dobrou volbou, otázkou je ale cena. Vámi odkazovaný model stojí přes 10 000 Kč a to je skoro 2x tolik, než kolik stojí většina nejprodávanějších konkurentů v daném segmentu.

Doufám, že letos změní situaci Intel Braswell, který nabídne podporu pro 4K a přitom by desky měly stát v rozmezí 2­-3 000 Kč.
Odpovědět0  0
Děkuji za pozitivní reakci. RPi 2 se opravdu povedlo a může směle konkurovat výrazně dražším výrobkům.
Odpovědět0  0
Nabídka samostatných tunerů bohužel není vidět v jejich eshopu, ale na fóru tuto možnost potvrdili ­(http:­/­/wetekforums.com­/vb5­/forum­/wetek­-play­/general­/8041­-buy­-wetek­-play­-with­-satellite­-and­-terrestrial­-tuners­). Tuner stojí 20 EUR a je nutné jej objednat specialní procedurou.
Odpovědět0  0
Nepřeskočilo, ale berte to tak, že řada uživatelů si Kodi jednou nastaví, a pak už si na tom jen pouští multimédia. Pro takto nenáročného uživatele mi přijde nákup multimediální klávesnice za 1000 a více Kč prostě škoda, zejména pokud mu přitom na stole leží mobilní telefon nebo tablet...
Odpovědět0  1
Vzhledem k absenci interního disku mi ta rychlost přijde dostatečná. Je však pravdou, že 1000 Mbps by dnes mohlo být standardem.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
děkuji za upozornění, už jsme ten překlep opravili.
Odpovědět0  0
Samsung už koncept představil, ale je otázka, kolik ohnutí ta obrazovka vydrží.
Odpovědět0  0
Novodobá multimediální centra TV in nemají, takže signál nelze nijak zaznamenat. Leda zkusit modely s integrovaným DVB­-T tunerem, nicméně dopředu to chce ověřit, že zaznamenané video půjde přehrát i mimo přístroj.
Odpovědět0  0
To je pravda, že často sleduje TV více lidí, ale přijde Vám, že by to zahnutí výrazně omezovalo diváky v krajnějších polohách? Když jsem zkoušel sedět na kraji pohovky, tak mi obraz nepřišel nějak zásadně znehodnocený. Jistý rozdíl oproti zcela rovné obrazovce tam byl, nicméně občas mi naopak přišlo zahnutí vzdálenějšího okraje praktičtější.
Odpovědět0  0
Za sebe musím říci, že mi zahnutá obrazovka nepřijde totálně zbytečná. Měl jsem ji pár týdnů možnost testovat a možná mi to vyhovovalo více než rovný panel. Jen ji prodejci nesmí nabízet jako cosi prémiového, protože zas tak zásadní přínos to není.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
děkuji za Vámi uvedené skutečnosti ohledně ovládání DVB­-T části. Předpokládám, že vychází z dlouhodobého užívaní a to by bylo poněkud komplikované testovat během našich recenzí. U DVB­-T se zaměřuji na snadnost úvodního nastavení a logiku ovládání. Oboje mi přišlo u SideWinder 4 kvalitně zpracované.

Pokud máte dotaz ohledně aktualizací, pak se ideálně obraťte na české zastoupení ­(společnost umax­), nebo přímo na samotného výrobce ­(pouze v AJ­).
Odpovědět0  0
Dobrý den,
podpora HDMI CEC není výrobcem u SideWinder 4 zmíněna a vzhledem k použití poněkud nestandardního ovladače a způsobu ovládání ani nepředpokládám, že by byla fyzicky možná.
Odpovědět0  0
Ano teoreticky znamená přechod na 64bit pouze možnost využití více paměti, ale v reálném světě je tato aktualizace často spojena s pokročilejším návrhem, novými funkcemi a do budoucna ­(doufejme­) také lépe psanými aplikacemi, které dokáží těžit z většího paměťového prostoru a tím pádem provést více úloh najednou a být tak rychlejší.

x86 v rámci procesorového výkonu roznese ARM na kopytech, nicméně u multimédií je to spíše o symbióze CPU i GPU a Intel v tomto ohledu není zrovna přeborník. Obzvlášť, když je v jeho úsporných čipech použit grafický systém vyvinutý před několika lety ­(zde konkrétně Ivy Bridge­).

Sám jsem zvědav, jak si povedou cenově podobně nastavené sestavy založené na ARMu a x86 platformě. Ubuntu a linux všeobecně je na tom nyní špatně, na trhu je mnoho zajímavých ARM minidesek s výkonem pro 1080p a spotřebou pod 5 W, bohužel to vždy vyhoří na nefunkčnosti HW akcelerace pro video.
Odpovědět0  0
Testy nových MMC dorazí co nevidět, už máme nějaké v redakci a pilně je testujeme. Integrovaný DVB­-T tuner má řada modelů, ale jak spolehlivě nahrávají, si netroufnu odhadnout.
Odpovědět0  0
Parametry jsou slibné, ale uvidíme, jak na tom bude software. Ten býval alespoň doposud vždy největším problémem...
Odpovědět2  0
Měl jsem na mysli scénu, kde je statičtější záběr na nějaký detail a oko má čas řádně zaostřit. Ale jak jsem již zmínil v článku, musíte tomu aktivně naproti a hledat.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
nechci se na toto téma přít a i proto jsem svůj poznatek uvedl jako poznámku autora. Jsem přesvědčen, že za určitých podmínek ­(úhlopříčka okolo 60­", zoom na detail, ...­) dokáži některé, nikoliv všechny pixely v obrazu rozeznat. Pointou nebylo prokazovat kvality zraku jako spíše upozornit na fakt, že nastavit všem lidem jednotný metr není nejlepší cestou a důležité je, aby si dotyčný vyzkoušel, co mu vyhovuje.

Rozlišení 4K se zdá být zárukou, že i na větších televizorech nebude mít člověk s lepším zrakem šanci rozeznat jednotlivé body a obraz se tedy bude zdát dokonale jemný.
Odpovědět0  0
Dovolím si osobní komentář:
3D je podle mě v rámci domácností mrtvé či dočasně odložené a výrobci televizorů to na letošním CESu dali celkem jasně najevo. Náhradou bude zmiňované 4K, ale použitý 2jádrový Cortex si na takto vysoký datový tok určitě netroufne. Navíc 4K televize jsou zatím neskutečně drahé, takže by se Xtreameru asi nevyplatilo nabízet funkce, pro které zatím není poptávka.

Přechod na ARM má na svědomí velmi pravděpodobně Android, jehož vývojářská základna začíná výrazně převažovat ostatní. Stačí se podívat na počet aplikací a služeb pro Android versus ostatní platformy. Stejně tak v oblasti hardware budou výrobci inklinovat k použití čipů, které využívá zbytek trhu a je s nimi dostatek zkušenosti. Jsem zvědav, jak se s touto situací vypořádají producenti SoC s jinou než ARM architekturou...
Odpovědět0  0
Nové firmwary poskytuje Evolve na svém FTP: http:­/­/www.evolveo.eu­/ftp­/multimedia_player/
Odpovědět0  0
Dobrý den,
zkusil bych toto: http:­/­/www.popcornhour.com­/onlinestore­/index.php?pluginoption=catalog&mainItemId=57
případně nějakou slim mechaniku z notebooku. Ta moje tam ale příliš nepasovala ­(ThinkPad T500)
Odpovědět0  0
Odpovím na trochu jiné téma, neboť bych Vás chtěl upozornit, že nákup na pixmánii může být zrádný. Pamatuji si, že často neměli v ceně dopravu ­(sklady ve Francii, cena tedy v řádech tisíců­) a také na fakt, že Vás servis u nás může odmítnout, neboť výrobek často není určen pro CZ trh.

Před potvrzením objednávky si to tedy pořádně prověřte.
Odpovědět0  0
Testy 3D jsou určitě v plánu, nicméně je potřeba k tomu sehnat patřičné vybavení.
Odpovědět0  0
Je foceno na delší čas. Rozmazával jsem schválně, abych případně nemusel řešit stížnosti televizní stanice. Doufám, že to při čtení recenze neruší.
Odpovědět0  0
Tak paradoxně většina center startuje i kolem minuty, viz moje recenze, takže PC s SSD bude určitě rychlejší. Nicméně podívejte se na tento projekt: http:­/­/openelec.tv­/ je to vlastně linuxová distribuce ořezaná na ­"kost­" a přidané XBMC.
Odpovědět0  0
Pokud máte dostatek času, tak doporučím jakékoliv řešení na x86 platformě. Pak jednoduše nahrát dospělý operační systém a doplnit o nadstavbu XBMC.

Mezi kandidáty bych zařadil například Xtreamer Ultra 2, nebo případně zajímavou desku od Intelu: Marshaltown DN2800MT ­(zde je nutné zkontrolovat podporu 3D­).

Variant je však rozhodně více, takže určitě dejte vědět, jakou jste nakonec vybral.
Odpovědět0  0
U nás to prozatím bude značně omezené, neboť tady Google Play po stránce multimedií moc nefunguje. Takže v dohledné době bude lepší využít vlastní sbírky.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
rozdíl mezi AES a TKIP je v tom, jak bude celé spojení šifrováno. Pro uživatele tedy na první pohled celkem lhostejná věc, ale mám zkušenosti, že na TKIP nedosáhnete ani polovičních rychlostí. Na maximální rychlosti skrze 802.11n je vždy nutné použít AES.

Na ­"vině­" zřejmě bude fakt, že TKIP byl koncipován pro starší WEP až WPA, zatím co AES se pojí spíše s WPA2.
Odpovědět0  0
A je to tady, Nexus Q dostal CM9. Prozatím je vše na úplném začátku, ale samotný systém již naskočí bez problémů.
Více v tomto videu: https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=q6Nn2IX4xjQ&feature=player_embedded
Odpovědět0  0
Dobrý den Ondro,
1­) Ano na 3D testování se pracuje, ale takto drahou techniku musime nejdříve sehnat u sponzora. Pevně doufám, že se to v dohledné době podaří.

2­) Přehrávání testuji z NASu a PC, což by doufám mělo stačit. ­(viz kapitola testovací sestava­)

3­)Pokud máte nějaký rozumně velký soubor, tak mi jej nahrajte na nějaký share a uvidíme :­-)
Odpovědět0  0
Apple úplně nesleduji, ale domnívám se, že k Apple TV jsou zapotřebí iTunes a ty alespoň u nás stojí za starou bačkoru. Jedinou možností je tak nahrát do Apple TV jiný firmware, ale to už je takové kostrbaté řešení.
Odpovědět0  0
Děkuji za upozornění, opravil jsem to. Nejdříve jsem se domníval, že model M4 disk obsahuje, ale ze specifikací vyplývá, že spíše ne. Výrobce jsem kontaktoval.
Odpovědět0  0
Naopak se domnívám, že lokalizace je velmi důležitou součástí hodnocení, protože zde je stále velké množství uživatelů, kterým angličtina či němčina nic neříká. Pokud zde výrobci chtějí prodávat, měli by překladu chvíli věnovat, ostatně v případě multimediálních center by přeložení nemělo trvat déle než den dva, neboť těch položek je tam opravdu málo.

Ono když vám pak Western Digital přeloží ON­/OFF na Na­/Pryč, tak to dost mate...
https:­/­/www.tvfreak.cz­/art_doc­-201E165FD316FC6FC125794D004DE3BA.html
Odpovědět0  0
Pohodlí přehrávání a celkový pohyb v menu přehrávače se vždy snažím v recenzi popsat a zohlednit ve finálním hodnocení. Nicméně zamyslím se nad speciálním odstavcem.

Za sebe mohu říci, že prozatím vede Boxee v kombinaci s klávesnicí. Druhou příčku bych obsadil Mocha rozhraním od WD a úplně špatný nebyl ani Popcorn C­-300.

Co mi naopak na řadě přehrávačů vadí, jsou nedotažené lokalizace, kdy často hádáte význam překladu. Velkým nešvarem jsou také internetové prohlížeče, které v základu mnoho neumí a navíc je jejich ovládání skrze televizní ovladač takřka nemožné. Pomyslným vrcholem ­"neergonomičnosti­" je pak klávesnice seřazená podle abecedy.

Doufám, že s novějšími verzemi Androidu dorazí funkčnější internetové služby, ale největší změnu bych ocenil na poli ovladačů.
Odpovědět0  0
Externími titulky jsou testovány, tedy samostatný soubor pro video a samostatný soubor s titulky. Xtreamer Prodigy Black neměl s načtením většiny běžných formátů potíže.
Odpovědět0  0
Dobrý den, žádné takové služby jsem si během testování nevšiml.
Odpovědět0  0
Elvira je samozřejmě v hledáčku redakce :­-)
Odpovědět0  0
Dobrý den,
displej a 3D má nedávno testovaný Popcorn Hour C­-300, nicméně prozatím to LCD nemají ještě úplně doladěné ­(více informací naleznete v recenzi­). Před koupí tedy projděte fóra, zdali to již opravili

recenze: https:­/­/www.tvfreak.cz­/art_doc­-9C25701F69DD1550C12579C500776969.html
Odpovědět0  0
Záznam DVB­-T rádia jsem bohužel nevyzkoušel, tak zkuste hodit dotaz na fórum. Snad se nějaký majitel ozve.

vlákno: https:­/­/www.tvfreak.cz­/forum­/showthread.php­/27330­-Xtreamer­-Prodigy
Odpovědět0  0
Těžko poradit, mám takový pocit, že ta centra jsou už příliš levná a výrobcům nezbývají peníze na softwarové vývojáře. Vidět je to právě například na Xtreameru, který má sice levné modely, ale software dodává s velkým skluzem nebo vůbec.

Recenzi Popcornu si můžete případně přečíst zatepla zde:https:­/­/www.tvfreak.cz­/art_doc­-9C25701F69DD1550C12579C500776969.html

Je sice drahý, ale zase jsem tam viděl výrazně lepší odladění systému....
Odpovědět0  0
Není zač, uvidíte, jak bude fungovat. Jinak dle fóra a oficiální zprávy od výrobce je 3.5 aktuálně mezi betatestery a příští týden by měla vyjít beta oficiálně.

Start testuji běžně tak, že nahraji poslední verzi systému, nastavím potřebné parametry, potom přístroj vypnu a odpojím od zásuvky. Následně zapojím a spustím... tím jsem doufám eliminoval vše, co by mohlo výslednou hodnotu zkreslit
Odpovědět0  0
Testy 3D jsou určitě v plánu, ale čekám na nějakou zápůjčku televizoru. Ohledně testu internetu skrze HDMI děkuji za podnět, zvážím to.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
bohužel Xtreamer už je dávno na cestě z redakce, takže to nemohu dostestovat. Nicméně vzhledem k výbavě bych s 3D příliš nepomohl.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
použil jsem verzi firmware: ftp:­/­/ftp.skenery.cz­/Prodigy­/Prodigy_ver_3.0.5_beta_22022012.rar
Je to novější než ta, kterou nabízí Xtreamer oficiálně.

Ještě uvedu zdroj: http:­/­/sites.google.com­/site­/pavelbaco­/multimedialni­-centra­/xlivecz­/xlivecz­-na­-prodigy
Odpovědět0  0
Doufám, že postačí slib, že na tom pracujeme.
Odpovědět0  0
Můžete případně sepsat pár slov k nám na fórum? Myslím, že to ocení jak čtenáři, tak i já, neboť se chystám podívat se tomuto přehrávači na zoubek :­-­)

https:­/­/www.tvfreak.cz­/forum­/showthread.php­/31449­-Popcorn­-Hour­-C­-300­-­(zkušenosti­-diskuze­)

Děkuji
Odpovědět0  0
Dobrý den,
Produkty eGreat jsou v plánu, ale mezitím musím dotestovat současnou várku. Prozatím si můžete přečíst recenzi Evolve Infinity ­(24.2.2012­), kterou jste asi přehlédl :­-)
Odpovědět0  0
Dobrý den,
zkuste si přečíst kapitolu testy, tam to máte vše popsané.

Jinak jestli máte možnost připojit kabel, tak jednoznačně doporučuji.
Odpovědět0  0