Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour C-300: poctivý kus železa

22.3.2012, Jakub Doležal, recenze
Mezi uživateli se Popcorn Hour vždy těšil dobré pověsti, a proto si dnes jeho auru ověříme na zbrusu novém modelu C-300. Dokáže tento kovový obr porazit své soky rozdílem třídy a obhájit tak prodejní cenu přesahující 10 000 Kč?
Kapitoly článku:
  1. Popcorn Hour C-300: poctivý kus železa
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testovací sestava
  5. Testy
  6. Závěr
O novince ze stáje tohoto výrobce jsme psali v aktualitě koncem února. Model C-300 mne hned zaujal velmi odlišným zpracováním oproti konkurenčním výrobkům, a to jak mohutnou stavbou těla, tak sázkou na čipset společnosti Sigma, který v tomto segmentu nevídáme tak často. Ostatní výrobce v poslední době trápí poněkud nedoladěný software, dokáže to Popcorn zlomit, nebo nebude trhat partu? Již při přebírání balíku od přepravní služby jsem se zhrozil poněkud větších rozměrů balení a po vyjmutí krabice jsem chvíli užasle zíral na kartonového obra, do kterého by šel při troše šikovnosti zabalit i nějaký ten LCD monitor. Pokud si pro C-300 pojedete do obchodu pomocí MHD, tak si připravte řádně silné paže.


- Klikněte pro zvětšení -


Moderním trendem ve spotřební elektronice je bezesporu miniaturizace, což má v jistých směrech i svůj smysl. U multimediálních center jsou však malé rozměry spíše ke škodě, neboť se tyto miniaturní modely často až nepříjemně přehřívají. Výrobci to pak ve valné většině řeší vrčícím ventilátorem, který místo chlazení dělá spíše jen zvukovou kulisu. O to více jsem zvědav na dnes testovaný model, který jde opačným směrem za cenu nezvykle velkých rozměrů, ale také pasivního chlazení.





Pojďme se ale na C-300 nejdříve podívat z venku, kde dominuje industriální hranatý design a černé barevné provedení. Takový vzhled jistě nesedne každému, na druhou stranu pokud máte doma nějaký AV receiver, padne k němu tento model výrazně lépe než většina konkurence na trhu.




- Klikněte pro zvětšení -


Přední strana přehrávače je konečně dle mého gusta a obsahuje to, co by mělo být na každém multimediálním centru. Ano, mluvím především o dvojici USB portů, které jsou často umístěné jen vzadu. Stejně tak kladně hodnotím šuplík pro pevný disk, zkrátka jen vyklopíte dvířka a zasunete disk. Přítomnost barevného displeje je v této kategorii velkou vzácností a uvidíme, jak s ním Popcorn naložil.




- Klikněte pro zvětšení -


Boky přístroje jsou ve své přední části perforované a tomu se vzhledem k absenci ventilátoru nelze divit, neboť i moderní čipsety stále vyzařují poměrně velké množství tepla, které někudy zkrátka musí odejít. Uvidíme, nakolik tyto ventilační mřížky nakonec budou stačit. Jisté obavy totiž budí zadní panel přístroje, kde se evidentně s aktivním chlazením počítalo.




- Klikněte pro zvětšení -


Zadní strana je díky své velikosti poměrně přehledně a ergonomicky rozložená. Všechny konektory kolem sebe mají relativně dost prostoru, takže mezi sebou jen minimálně kolidují. Zleva náš popis začneme anténkou, která však na Wi-Fi nebude. Poté následuje dlouhá odmlka a přichází až osamělé HDMI. Následují výstupy na zvuk a poté je již trochu těsněji. Nalepeny na sebe jsou USB porty, Ethernet či další obrazové výstupy. V pravém rohu vyhradil výrobce místo pro napájení s možností vypnutí přepínačem.


Přehled osazených konektorů:


  • HDMI 1.3a (podpora 3D)
  • Kompozitní výstup
  • Komponentní výstup
  • Digitální koaxiální a optický audio výstup
  • 4x USB 2.0 (2x vpředu)
  • S-Video
  • RJ-45 síťový konektor (1000 Mbps)
  • Anténa (odnímatelná)




Šuplík pro pevný disk je velmi šikovně vyřešený, disk totiž nemusíte nikam šroubovat




A pokud jej chcete dostat ven, jednoduše otevřete dvířka, čímž jej mechanismus automaticky vysune ven


Do vnitřností přístroje se velmi často nedá podívat, ale minule se mi to povedlo u Xtreamer Prodigy Black a v úspěšném tažení budeme pokračovat i dnes. Jediným šroubkem v horní části zadní strany lze uvolnit horní plech a prakticky hned tak máte přístup do útrob modelu C-300. Na první pohled je vidět, že přístroj mohl být i menší, ale natěsnané komponenty by pak jistě nedovolily ryze pasivní chlazení.




- Klikněte pro zvětšení -





Dva SATA konektory pro současné zapojení disku a mechaniky




Napájecí adaptér při chodu celkem tiše jakoby cvakal, výrazněji byl slyšet až při odkrytém plechu (vada kusu?)




Testovaná DVD mechanika z notebooku Lenovo naskočila bez zaváhání, jen se do štěrbiny úplně nevešla (na hloubku)


Bližší průzkum základní desky objevuje dvojici SATA portů, takže kromě pevného disku si můžete připojit i DVD či Blu-ray mechaniku. Do šuplíku se však disk s mechanikou nevejde, naštěstí ve zbytku těla je místa dostatek. Komu by přebýval ještě nějaký ten menší pevný disk nebo flashdisk, ten může využít interního USB portu.





Dříve, než překročíme k další kapitole, zbývá pohled na příslušenství, které výrobce velmi povedeně zabalil do papírového pytlíku, nicméně popcorn k filmu uvnitř nehledejte. Místo toho vybaluji velmi střídmý manuál, SATA kabel, napájecí šňůru a opletený HDMI kabel. Pro okamžité zapojení multimediálního centra máme tedy vše podstatné.








Z balení lovím také dálkový ovladač, který bohužel zůstává na vlně televizních předků. Nedrží se špatně a i zpracováním působí velmi solidně. Jenže doba pokročila a takto stavěný ovladač dokáže obsloužit jen část funkcí. Každopádně nebudu jej odepisovat předčasně, pojďme na další kapitolu specifikací a pak vzhůru do testů.




- Klikněte pro zvětšení -




- Klikněte pro zvětšení -