www.tvfreak.cz
>
>
>

Video: LG ve svých televizích testuje nepříjemný reklamní formát

Video: LG ve svých televizích testuje nepříjemný reklamní formát
, , aktualita
LG prozkoumává další reklamní formáty ve svých televizorech s webOS. Uživatelé OLED TV z USA hlásí videoreklamu, která se začne automaticky přehrávat se zvukem při aktualizaci aplikací z obchodu.
K oblíbeným
reklama
S „chytřejší“ elektronikou získávají společnosti také více možností, jak svým zákazníkům servírovat reklamy. Smart TV jsou skoro dokonalý příklad. Zatímco dříve mohly reklamy obtěžovat diváky pouze v lineárním vysílání, pokročilý operační systém a připojení k internetu otevřelo dveře k různým reklamním formátům. A někteří výrobci chytrých televizí této možnosti bohatě využívají, i když se často setkávají s nesouhlasnými reakcemi zákazníků. Více inzerce se do svých televizorů snaží „propašovat“ také LG. A některé zvolené formáty mohou diváky nepříjemně zaskočit, jak ukazuje nejnovější zkušenost z USA.
 
 
Chris Welch, majitel LG CX OLED TV a shodou okolností také redaktor webu The Verge, objevil na svém televizoru další typ reklamy. Během své pravidelné rutiny – aktualizace aplikací v obchodě LG Content Store – se mu v levém horním rohu objevila videoreklama, která se začala sama přehrávat. Dokonce i se zvukem. Navíc se nejednalo o žádnou reklamu na aplikaci, ale 15sekundový spot propagující americkou síť obchodů s nářadím a potřebami pro kutily Ace Hardware. Zdá se, že LG tento formát reklamy zatím jen testuje a v tuto chvíli není jasné, zda s ním počítá také v Evropě.
 
Nové webOS 6.0, které se objeví na letošních LG TV, nabídne plnohodnotnou domovskou obrazovku a podle zveřejněného screenshotu bude obsahovat také odkazy na sponzorovaný obsah. Rozšíření platformy webOS na televize jiných značek potom jihokorejskému výrobci může přinést další výdělky z reklamy. Na druhou stranu se ovšem vnímání inzerce liší podle formátu i obsahu reklamy. Sponzorovaná doporučení na film z Netflixu nebo aplikaci ke stažení asi vzbudí výrazně méně negativních emocí než slevové akce v nedalekém supermarketu.
 
 
V budoucnu výrobci Smart TV mohou čelit i tlaku regulačních orgánů. Německý úřad minulý rok označil reklamy v televizích Samsung za „nepřiměřené obtěžování“, i když žádné konkrétní kroky dosud uplatněny nebyly. Uživatelé v zásadě nemají možnost reklamy vypnout v nastavení. Kromě odpojení televize od internetu lze tento problém řešit ručním přidáním některých domén na seznam blokovaných v routeru, případně využít komplexní nástroje jako Pi-hole, které zablokují všechny reklamy v domácí síti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik