www.tvfreak.cz
>
>
>

LG ukázalo webOS 6.0 s novou domovskou obrazovkou. Ovladač dostal NFC

LG ukázalo webOS 6.0 s novou domovskou obrazovkou. Ovladač dostal NFC
, , aktualita
Platforma webOS z chytrých televizí od LG projde největšími změnami od svého vzniku. Kompletním redesignem prošla domovská obrazovka. K letošním televizím výrobce dodá i nový dálkový ovladač s „magickými“ funkcemi. 
K oblíbeným
reklama
S rozmachem streamovaného videa roste také význam operačních systémů v chytrých televizorech. Android TV dostala nové uživatelské rozhraní Google TV, ale pozadu nezůstane ani LG, které oznámilo údajně největší aktualizaci webOS od roku 2014, kdy se systém poprvé dostal do televizí. I jihokorejský výrobce se zaměřil hlavně na obsah ze streamovacích služeb, proto provedl kompletní redesign domovské obrazovky. V novém webOS 6.0 nepůjde jen o lištu jako doposud, ale opravdu o celou obrazovku.
 
 
Kromě zástupců aplikací nebo widgetů (např. předpověď počasí) zde uživatelé najdou také doporučený obsah napříč platformami jako Netflix nebo Disney+. Tato doporučení by měla vycházet z preferencí uživatele a jeho historie sledování. Své místo bude mít na obrazovce také sponzorovaný obsah, jak lze vidět na zveřejněném screenshotu. LG neupřesnilo nic dalšího o reklamě ve webOS 6.0. Reklamu do svých televizích dříve zakomponoval také Samsung a setkal se s poměrně negativními reakcemi uživatelů. Doufejme, že LG bude postupovat opatrněji.
 
 
webOS 6.0 bude také připraveno na nový dálkový ovladač, který bude dodáván s novými QNED TV i dalšími televizory z roku 2021. Vylepšený Magic Remote přináší podporu bezdrátové technologie NFC, která prostřednictvím funkce Magic Tap umožní snadné propojení televize se smartphonem. Ovladač obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Amazon Video a Disney+ (může se lišit podle regionu). Integrovaný mikrofon usnadní hlasové ovládání přes systémy Google Assistant nebo Amazon Alexa. Pomocí funkce Magic Explorer, která vylepšuje funkci Magic Link na starších LG TV, umožní zobrazit informace týkající se přehrávaného pořadu, jako jsou herci nebo místo natáčení.
 
Nová verze webOS se objeví na všech chytrých televizích od LG z roku 2021. O aktualizaci pro starší modely se výrobce nezmínil, ale je spíše nepravděpodobná. Kompletní představení nových QNED TV a OLED TV očekáváme během následujících dnů, kdy proběhne online verze veletrhu CES 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik