www.tvfreak.cz
>
>
>

LG ukázalo webOS 6.0 s novou domovskou obrazovkou. Ovladač dostal NFC

LG ukázalo webOS 6.0 s novou domovskou obrazovkou. Ovladač dostal NFC
, , aktualita
Platforma webOS z chytrých televizí od LG projde největšími změnami od svého vzniku. Kompletním redesignem prošla domovská obrazovka. K letošním televizím výrobce dodá i nový dálkový ovladač s „magickými“ funkcemi. 
K oblíbeným
reklama
S rozmachem streamovaného videa roste také význam operačních systémů v chytrých televizorech. Android TV dostala nové uživatelské rozhraní Google TV, ale pozadu nezůstane ani LG, které oznámilo údajně největší aktualizaci webOS od roku 2014, kdy se systém poprvé dostal do televizí. I jihokorejský výrobce se zaměřil hlavně na obsah ze streamovacích služeb, proto provedl kompletní redesign domovské obrazovky. V novém webOS 6.0 nepůjde jen o lištu jako doposud, ale opravdu o celou obrazovku.
 
 
Kromě zástupců aplikací nebo widgetů (např. předpověď počasí) zde uživatelé najdou také doporučený obsah napříč platformami jako Netflix nebo Disney+. Tato doporučení by měla vycházet z preferencí uživatele a jeho historie sledování. Své místo bude mít na obrazovce také sponzorovaný obsah, jak lze vidět na zveřejněném screenshotu. LG neupřesnilo nic dalšího o reklamě ve webOS 6.0. Reklamu do svých televizích dříve zakomponoval také Samsung a setkal se s poměrně negativními reakcemi uživatelů. Doufejme, že LG bude postupovat opatrněji.
 
 
webOS 6.0 bude také připraveno na nový dálkový ovladač, který bude dodáván s novými QNED TV i dalšími televizory z roku 2021. Vylepšený Magic Remote přináší podporu bezdrátové technologie NFC, která prostřednictvím funkce Magic Tap umožní snadné propojení televize se smartphonem. Ovladač obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Amazon Video a Disney+ (může se lišit podle regionu). Integrovaný mikrofon usnadní hlasové ovládání přes systémy Google Assistant nebo Amazon Alexa. Pomocí funkce Magic Explorer, která vylepšuje funkci Magic Link na starších LG TV, umožní zobrazit informace týkající se přehrávaného pořadu, jako jsou herci nebo místo natáčení.
 
Nová verze webOS se objeví na všech chytrých televizích od LG z roku 2021. O aktualizaci pro starší modely se výrobce nezmínil, ale je spíše nepravděpodobná. Kompletní představení nových QNED TV a OLED TV očekáváme během následujících dnů, kdy proběhne online verze veletrhu CES 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik