Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG ukázalo webOS 6.0 s novou domovskou obrazovkou. Ovladač dostal NFC

9.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Platforma webOS z chytrých televizí od LG projde největšími změnami od svého vzniku. Kompletním redesignem prošla domovská obrazovka. K letošním televizím výrobce dodá i nový dálkový ovladač s „magickými“ funkcemi. 
S rozmachem streamovaného videa roste také význam operačních systémů v chytrých televizorech. Android TV dostala nové uživatelské rozhraní Google TV, ale pozadu nezůstane ani LG, které oznámilo údajně největší aktualizaci webOS od roku 2014, kdy se systém poprvé dostal do televizí. I jihokorejský výrobce se zaměřil hlavně na obsah ze streamovacích služeb, proto provedl kompletní redesign domovské obrazovky. V novém webOS 6.0 nepůjde jen o lištu jako doposud, ale opravdu o celou obrazovku.
 
 
Kromě zástupců aplikací nebo widgetů (např. předpověď počasí) zde uživatelé najdou také doporučený obsah napříč platformami jako Netflix nebo Disney+. Tato doporučení by měla vycházet z preferencí uživatele a jeho historie sledování. Své místo bude mít na obrazovce také sponzorovaný obsah, jak lze vidět na zveřejněném screenshotu. LG neupřesnilo nic dalšího o reklamě ve webOS 6.0. Reklamu do svých televizích dříve zakomponoval také Samsung a setkal se s poměrně negativními reakcemi uživatelů. Doufejme, že LG bude postupovat opatrněji.
 
 
webOS 6.0 bude také připraveno na nový dálkový ovladač, který bude dodáván s novými QNED TV i dalšími televizory z roku 2021. Vylepšený Magic Remote přináší podporu bezdrátové technologie NFC, která prostřednictvím funkce Magic Tap umožní snadné propojení televize se smartphonem. Ovladač obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Amazon Video a Disney+ (může se lišit podle regionu). Integrovaný mikrofon usnadní hlasové ovládání přes systémy Google Assistant nebo Amazon Alexa. Pomocí funkce Magic Explorer, která vylepšuje funkci Magic Link na starších LG TV, umožní zobrazit informace týkající se přehrávaného pořadu, jako jsou herci nebo místo natáčení.
 
Nová verze webOS se objeví na všech chytrých televizích od LG z roku 2021. O aktualizaci pro starší modely se výrobce nezmínil, ale je spíše nepravděpodobná. Kompletní představení nových QNED TV a OLED TV očekáváme během následujících dnů, kdy proběhne online verze veletrhu CES 2021.