www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Reklamy v televizích Samsung jsou „nepřiměřené obtěžování“, tvrdí německý úřad

Reklamy v televizích Samsung jsou „nepřiměřené obtěžování“, tvrdí německý úřad
, , aktualita
Reklamy zobrazované v uživatelském rozhraní Samsung TV nejen pobouřily celou řadu zákazníků, ale také si vysloužily pozornost úřadů. Německý Bundeskartellamt tvrdí, že bannery a shromažďováním dat porušuje Samsung zákon.
K oblíbeným
reklama
Letos na jaře se objevila zpráva, že Samsung na svých chytrých televizorech začal zobrazovat reklamu. Jedná se o bannery v uživatelském rozhraní, které mohou zákazníci spatřit nad pruhem aplikací panelu Smart Hub umožňujícím např. přepínání mezi aplikacemi. Obsah reklam zahrnuje různá témata od streamovacích platforem až po akční nabídku v supermarketech. U většiny zákazníků se tento krok podle očekávání setkal s nepochopením.  Sociální sítě i různá internetová fóra proto začaly plnit příspěvky nespokojených majitelů. Mnozí z nich tvrdí, že se jedná o poslední televizor této značky, který si pořídili, někteří vyzývají k bojkotu i ostatní.
 
 
Objevuje se dokonce názor, že reklamy jsou stále agresivnější a zákazníci k jejich zobrazování nedali souhlas. Navíc utratili často desítky tisíc za televizor, který je obtěžuje reklamou. Podle dostupných informací Samsung zobrazuje tyto reklamy na až 30 milionech obrazovkách svých Smart TV v Evropě včetně Ruska. Kritizována je hlavně skutečnost, že Samsung nedal zákazníkům možnost reklamy deaktivovat. Tedy alespoň oficiální cestou, neboť způsoby si uživatelé přece jen našli – např. použití alternativního DNS serveru. Extrémní navrhovanou variantou potom může být odpojení televize od internetu, ale tím pochopitelně přijdou i o další online služby.
 
Spolkový kartelový úřad (Bundeskartellamt) v Německu uvedl, že zobrazování reklamy v této formě je „nepřiměřeným obtěžováním“ podle § 7 odst. 1 zákona proti nekalé soutěži. O to více překvapí, že se Samsungem kvůli tomuto problému – alespoň na německém trhu – zatím nezabývala žádná organizace pro ochranu spotřebitele nebo hospodářské soutěže. Orgán pro ochranu hospodářské soutěže (Wettbewerbsbehörde) vydal v červenci podrobnou zprávu řadu porušení „ustanovení o ochraně údajů, spravedlnosti a občanském právu a také identifikovala nedostatečnou ochranu v současném spotřebitelském právu“, a to u většiny hlavních výrobců televizorů. I přes rostoucí počet stížností zákazníků Samsung dlouhodobě odmítá jakékoliv pochybení.
 
Zdroj: Spiegel.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik