www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Reklamy v televizích Samsung jsou „nepřiměřené obtěžování“, tvrdí německý úřad

Reklamy v televizích Samsung jsou „nepřiměřené obtěžování“, tvrdí německý úřad
, , aktualita
Reklamy zobrazované v uživatelském rozhraní Samsung TV nejen pobouřily celou řadu zákazníků, ale také si vysloužily pozornost úřadů. Německý Bundeskartellamt tvrdí, že bannery a shromažďováním dat porušuje Samsung zákon.
K oblíbeným
reklama
Letos na jaře se objevila zpráva, že Samsung na svých chytrých televizorech začal zobrazovat reklamu. Jedná se o bannery v uživatelském rozhraní, které mohou zákazníci spatřit nad pruhem aplikací panelu Smart Hub umožňujícím např. přepínání mezi aplikacemi. Obsah reklam zahrnuje různá témata od streamovacích platforem až po akční nabídku v supermarketech. U většiny zákazníků se tento krok podle očekávání setkal s nepochopením.  Sociální sítě i různá internetová fóra proto začaly plnit příspěvky nespokojených majitelů. Mnozí z nich tvrdí, že se jedná o poslední televizor této značky, který si pořídili, někteří vyzývají k bojkotu i ostatní.
 
 
Objevuje se dokonce názor, že reklamy jsou stále agresivnější a zákazníci k jejich zobrazování nedali souhlas. Navíc utratili často desítky tisíc za televizor, který je obtěžuje reklamou. Podle dostupných informací Samsung zobrazuje tyto reklamy na až 30 milionech obrazovkách svých Smart TV v Evropě včetně Ruska. Kritizována je hlavně skutečnost, že Samsung nedal zákazníkům možnost reklamy deaktivovat. Tedy alespoň oficiální cestou, neboť způsoby si uživatelé přece jen našli – např. použití alternativního DNS serveru. Extrémní navrhovanou variantou potom může být odpojení televize od internetu, ale tím pochopitelně přijdou i o další online služby.
 
Spolkový kartelový úřad (Bundeskartellamt) v Německu uvedl, že zobrazování reklamy v této formě je „nepřiměřeným obtěžováním“ podle § 7 odst. 1 zákona proti nekalé soutěži. O to více překvapí, že se Samsungem kvůli tomuto problému – alespoň na německém trhu – zatím nezabývala žádná organizace pro ochranu spotřebitele nebo hospodářské soutěže. Orgán pro ochranu hospodářské soutěže (Wettbewerbsbehörde) vydal v červenci podrobnou zprávu řadu porušení „ustanovení o ochraně údajů, spravedlnosti a občanském právu a také identifikovala nedostatečnou ochranu v současném spotřebitelském právu“, a to u většiny hlavních výrobců televizorů. I přes rostoucí počet stížností zákazníků Samsung dlouhodobě odmítá jakékoliv pochybení.
 
Zdroj: Spiegel.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik