www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek

Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
, , aktualita
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem se začalo mluvit o tom, že webOS zamíří do televizorů jiných značek. Dnes tuto informaci potvrdila společnost LG s upřesněním některých detailů. Operační systém zamíří do televizorů více než dvaceti značek z celého světa. Jihokorejci nezveřejnili kompletní seznam partnerů, ale mezi některé z nich patří Hyundai, Blaupunkt, Ayonz, EKO, Aiwa, Linsar, Polaroid nebo Konka. Zatím tedy chybí některý z větších partnerů, kteří místo toho dávají přednost vlastní platformě nebo řešení od Googlu v podobě Android TV. webOS najdeme dlouhodobě také v luxusních televizích Bang & Olufsen, ale tento dánský výrobce používá jako základ celou LG OLED TV, který doplní o vlastní řešení v oblasti designu a audia.
 
 
Televizory konkurenčních značek s operačním systémem od LG ponesou označení „powered by webOS TV“ a na trh se dostanou v průběhu letošního roku. Jak se ovšem zdá, nejspíš budou používat o generaci starší webOS 5.0. Naproti tomu v letošních televizích od LG poběží nejnovější webOS 6.0, které přináší aktualizované uživatelské rozhraní. Největší změnou se stala plnohodnotná domovská obrazovka s nabídkou aplikací a obsahu, která nahradila dosavadní lištu. Prozatím není jasné, zda si LG ponechá jednogenerační náskok ve verzi systému jako exkluzivitu pro své vlastní televize i v následujících letech. Každopádně aktualizace webOS na stávajících modelech nejsou běžné.
 
 
Televize „powered by webOS TV“ přinesou uživatelům známé uživatelské rozhraní i většinu oblíbených funkcí, jako je hlasové vyhledávání a ovládání, algoritmy založené na umělé inteligenci nebo možnosti snadného připojení. Hlavní výhodou by ovšem mohl být přístup k široké knihovně aplikací včetně platforem jako Netflix, YouTube či Amazon Prime Video. Jihokorejci se podělí i o svou bezplatnou službu streamovaného videa LG Channels. Některé televizory dokonce nabídnou i dálkový ovladač s funkcemi Magic Motion.
 
LG licencováním webOS rozšíří počet aktivních televizorů na své platformě, která se tak stane ještě atraktivnější pro vývojáře. Navíc není pochyb, že tento krok společnost využije k distribuci reklamy a sponzorovaného obsahu na televize jiných značek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik