Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?

Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
, , aktualita
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
K oblíbeným
reklama
Když se letos v dubnu Digi TV měnila na Telly, oznámil provozovatel kromě přepracované programové nabídky i jiné novinky. Na první pohled možná méně zajímavou, ale o to důležitější změnou bylo nasazení kodeku H.265/HEVC. Tato inovace, která se týká pouze internetové (nikoliv satelitní) verze Telly, umožní snížit datový tok přenášených videí. Jinak řečeno, služba bude mít nižší nároky na rychlost a stabilitu internetového připojení, ale přitom si zachová vysoké rozlišení. Dosud byl potřeba pro sledování internetové televize v nejvyšší kvalitě datový tok 7 Mbps, ale po přechodu na H.265 se nároky snižují na 3,9 Mbps, tedy skoro na polovinu.
 
 
Operátor dodává, že nový kodek je připraven také na kvalitu 4K Ultra HD, která by se měla do služby Telly dostat v budoucnu. V tuto chvíli mohou kodek využít diváci se set-top boxy Arris VIP4205, ale postupně se objeví také v ostatních aplikacích. Připomeňme, že IPTV Telly je dostupná pro pro mobilní zařízení, Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV nebo počítače s Windows 10. Telly se snaží postupně inovovat své služby a přináší třeba zbrusu novou verzi své aplikace pro Apple TV, která využívá přepracovaný design i několik nových funkcí. Modernější uživatelské rozhraní mohli v minulosti otestovat také majitelé set-top boxů Arris.
 
Telly přináší i speciální novinku pro sportovní fanoušky se set-top boxem Arris VIP4205. Pro stanice DIGI Sport 1-3 HD a Premier Sport HD byl díky kodeku H.265 vytvořen speciální HD profil s datovým tokem 7 Mbps, který přinese vyšší kvalitu sportovního přenosu. K dispozici zůstává také původní HD s datovým tokem 3,9 Mbps. Telly uvádí, že aktuálně jeho internetová televize obsahuje 132 programů, z toho 79 v HD kvalitě. V reakci na Skylink také provozovatel Telly minulý měsíc spustil kampaň „Kanály, o které nechcete přijít“, v rámci které lze získat slevu na střední a větší balíček ve výši 30 % na dva roky. Skylink totiž ze své nabídky vyřadil programy jako Discovery, Animal Planet a Eurosport.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik