Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?

Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
, , aktualita
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
K oblíbeným
reklama
Když se letos v dubnu Digi TV měnila na Telly, oznámil provozovatel kromě přepracované programové nabídky i jiné novinky. Na první pohled možná méně zajímavou, ale o to důležitější změnou bylo nasazení kodeku H.265/HEVC. Tato inovace, která se týká pouze internetové (nikoliv satelitní) verze Telly, umožní snížit datový tok přenášených videí. Jinak řečeno, služba bude mít nižší nároky na rychlost a stabilitu internetového připojení, ale přitom si zachová vysoké rozlišení. Dosud byl potřeba pro sledování internetové televize v nejvyšší kvalitě datový tok 7 Mbps, ale po přechodu na H.265 se nároky snižují na 3,9 Mbps, tedy skoro na polovinu.
 
 
Operátor dodává, že nový kodek je připraven také na kvalitu 4K Ultra HD, která by se měla do služby Telly dostat v budoucnu. V tuto chvíli mohou kodek využít diváci se set-top boxy Arris VIP4205, ale postupně se objeví také v ostatních aplikacích. Připomeňme, že IPTV Telly je dostupná pro pro mobilní zařízení, Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV nebo počítače s Windows 10. Telly se snaží postupně inovovat své služby a přináší třeba zbrusu novou verzi své aplikace pro Apple TV, která využívá přepracovaný design i několik nových funkcí. Modernější uživatelské rozhraní mohli v minulosti otestovat také majitelé set-top boxů Arris.
 
Telly přináší i speciální novinku pro sportovní fanoušky se set-top boxem Arris VIP4205. Pro stanice DIGI Sport 1-3 HD a Premier Sport HD byl díky kodeku H.265 vytvořen speciální HD profil s datovým tokem 7 Mbps, který přinese vyšší kvalitu sportovního přenosu. K dispozici zůstává také původní HD s datovým tokem 3,9 Mbps. Telly uvádí, že aktuálně jeho internetová televize obsahuje 132 programů, z toho 79 v HD kvalitě. V reakci na Skylink také provozovatel Telly minulý měsíc spustil kampaň „Kanály, o které nechcete přijít“, v rámci které lze získat slevu na střední a větší balíček ve výši 30 % na dva roky. Skylink totiž ze své nabídky vyřadil programy jako Discovery, Animal Planet a Eurosport.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik