Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zákazníci Telly mohou otestovat nové uživatelské rozhraní. V čem je jiné?

8.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Televizní operátor Telly (dříve Digi TV) začíná veřejně testovat nové uživatelské rozhraní své internetové televize. Pokud používáte set-top box Arris, můžete se do testu zapojit. Připravována je také obdobná aktualizace pro televize Samsung.
Na začátku dubna změnila Digi TV svůj název na Telly a spolu s tím přišla také inovovaná programová nabídka. Nyní tento televizní operátor oznámil nové uživatelské rozhraní pro IPTV. na svých set-top boxech. Navíc se společnost Telly rozhodla do vývoje zapojit samotné zákazníky, kterým dává možnost upravené rozhraní vyzkoušet ještě před kompletním vydáním. Abyste se mohli přihlásit, musíte používat set-top box Arris VIP 1113 nebo Arris VIP 4205. Potom se na oficiálních stránkách zaregistrujete do testování vyplněním krátkého formuláře, kde uvedete mimo jiné e-mailovou adresu, pod kterou jste zaregistrovaní ve službě Telly.
 
 
Provozovatel následně všem zaregistrovaným pošle e-mail s dalšími informacemi včetně data zpřístupnění nového firmwaru. Po celou dobu testování mohou zákazníci hlásit své chyby a sdělovat dojmy z nového rozhraní. Pokud se navíc vejdete mezi prvních 1 000 přihlášených testerů, získáte jako bonus Velký balíček Telly se všemi programy na jeden měsíc zdarma. Nový firmware pro set-top boxy přinese uživatelům stejné intuitivní grafické rozhraní, které používá aplikace pro Android TV. Telly tak pokračuje ve snaze sjednocovat a inovovat všechny své platformy. Aktualizací již prošly mobilní aplikace pro Android a iOS, v dubnu se přidal webový portál.
 
Nový firmware pro set-top boxy přináší rozhraní se zjednodušeným a rychlým ovládáním pomocí několika tlačítek, rozšířeného programového průvodce nebo možnost volby titulků a teletextu pro vybrané kanály. K dispozici jsou také společné nahrávky mezi zařízeními jednoho uživatele. To znamená, že pořad, který si nahrajete třeba v mobilní aplikaci nebo webovém prohlížeči můžete sledovat i set-top boxu nebo naopak. Poslední uvedenou novinkou jsou náhledy a možnost listování v dalších pořadech během přehrávání. „Telly je inovativní tam, kde to zákazníkům přináší užitek a proto do našich změn chceme zákazníky zapojovat co nejvíce, jejich názor a zkušenost jsou pro nás moc důležité,“ uvedla k testování Iveta Šlapalová, ředitelka zákaznických služeb.
 
Zdroj: Tisková zpráva