Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?

1.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
Dříve avizovaná změna Digi TV na Telly byla dnes završena. Důvodem rebrandingu se stal konec licence na původní jméno, proto se přejmenovala nejen samotná služba, ale také její provozovatel. Stávající zákazníci se mohou sami rozhodnout, zda zůstanou u svého původního programového balíčku (klidně i po skončení vázanosti smlouvy), nebo přejdou na některý z nových. Kanály v internetové i satelitní verzi služby jsou rozděleny do balíčků Telly Malý, Střední nebo Velký. Za 250 Kč měsíčně si mohou přidat všechny kanály HBO včetně služby HBO GO. Stejně stojí také balíček Sport, který je ovšem dostupný také ve verzích na 1, 3 nebo 7 dní. Jedná se tedy o vhodnou volbu pro fanoušky, kteří si nechtějí nechat ujít zápas svého týmu nebo významnou sportovní akci.
 
 
 
Nahoře nová nabídka IPTV, níže satelitní TV
 
Při pořízení spolu s internetem Telly, který je dostupný pro 3,8 milionu českých domácností, lze získat slevu 100 Kč měsíčně  Všechny nově uzavřené smlouvy jsou bez časových závazků. Pro stávající zákazníky se nemění platební údaje, ale mohou se těšit na novou fakturu s QR kódem pro snadnější platby. Všichni noví zákazníci mají možnosti si Telly vyzkoušet první měsíc zdarma. V rámci prvních tří měsíců navíc získají přístup k celé programované nabídce (tj. přes 130 televizních kanálů) bez ohledu na předplacený balíček. Této možnosti mohou využít také stávající zákazníci, pokud se rozhodnou přejít na některý z nových balíčků. Společnost dnes navíc do nabídky přidala dětský kanál Lala TV a v budoucnu plánuje další novinky včetně CNN Prima News.
 
V rámci rebrandingu se mění také uživatelské rozhraní aplikací a set-top boxů, které by nyní mělo být sjednocené napříč platformami a používá novou domovskou obrazovku s doporučenými pořady dle hodnocení a žánrů. Také došlo k navýšení kapacity 30denních nahrávek a jejich synchronizaci mezi různými zařízeními – můžete si tedy nahrát pořad prostřednictvím televizoru a potom jej sledovat na mobilu. Dobrou zprávou je nasazení kodeku H.265, který znamená až o polovinu nižší zátěž pro internetové připojení.
 
Satelitní set-top box Kaon a IPTV set-top box Arris se již samy aktualizovaly dnes v noci. Pokud byly vypnuté, stáhnou si nový update hned po zapnutí. Aplikace pro mobilní zařízení, Android TV, Samsung Smart TV nebo počítače s Windows 10 se zaktualizují automaticky, pakliže má uživatel tuto možnost aktivovanou. V opačném případě musí provést ruční aktualizace (nejčastěji přes obchod s aplikacemi). Pouze v případě Apple TV je nutné nainstalovat zcela novou aplikaci Telly a starou odisntalovat.
 
Zdroj: Tisková zpráva