www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z

Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z
, , aktualita
QD-OLED TV od Samsung Electronics se možná nakonec nedočkáme, neboť společnost podle uniklých informací není spokojena s kvalitou panelů. Mezitím proběhla registrace nových ochranných známek týkajících se QLED TV.
K oblíbeným
reklama
Divize Samsung Display investovala v nedávné době přes 10 miliard dolarů do technologie QD-OLED, ve které vidí možnou budoucnost panelů pro televizory. Jedná se vlastně o samosvítící OLED, které byly zdokonaleny o vrstvu tzv. kvantových teček (Quantum Dot) pro míchání barev. Samsung Electronics, část společnosti zabývající produkty pro koncové spotřebitele, ovšem nadšení z QD-OLED nesdílí. Alespoň to tvrdí zpráva, kterou zveřejnil deník Business Korea. Podle dostupných informací trpí nová technologie řadou nedostatků týkající se obrazové kvality, především nedostatečného jasu a „vypálení“ obrazu.
 
 
Před jihokorejskými inženýry tedy nejspíš stojí ještě dost práce, než se QD-OLED podaří dostat do prvních televizorů. Původní optimistické prognózy, které hovoří o uvedení na trh v roce 2021, se začínají rozplývat. Dokonce je dost dobře možné, že Samsung Electronics ve svých televizích tuto technologii zcela přeskočí, prioritou jsou pro něj totiž aktuálně obrazovky miniLED a microLED. To ovšem nemusí znamenat, že vývoj přišel vniveč. Samsung Display plánuje dodávat QD-OLED dalším výrobcům televizorů. O vzorky měl požádat Panasonic a Sony. Novou technologii chce ve svých televizích co nejdříve nasadit také TCL, které by mohlo panely odebírat od více dodavatelů.
 
Samsung Electronics si mezitím u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) zaregistroval několik ochranných známek, které nepochybně souvisí s televizory: „QLED+“ a „QLED Z“. Zatím není jasné, zda se s nimi v budoucnu opravdu setkáme na trhu, ale minimálně k zamyšlení stojí. Pod označením „QLED+“ by se mohl ukrývat vylepšený televizor s kvantovými tečkami, tedy právě výše zmiňovaná technologie QD-OLED. Připomeňme, že v současné době používá Samsung název QLED TV pro panely s podsvícením (LED). Možná ovšem Samsung plánuje zvolit pouze podobný přístup jako Philips (TP Vision), který používá označení OLED+ pro své OLED TV s nejvyšší kvalitou obrazu, tj. neexistuje mezi nimi rozdíl v samotné technologii zobrazení.
 
Ještě tajemněji potom působí ochranná známka „QLED Z“. S přihlédnutím ke skládacím smartphonům Galaxy Z Flip by mohla označovat televizory se skládací nebo rolovací obrazovkou. Něco takového si ostatně Samsung nedávno patentoval a konkurenční LG dokonce již ukázalo prototypy srolovatelné TV.
 
Zdroj: Hdtvtest.co.uk


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo
Poslední bondovka No Time To Die byla už několikrát odložena a zatím se neukázala ani v kinech, ale ani na žádné streamovací službě. Zájem měla společnost Apple, ale ta byla odmítnuta. 300-400 milionů USD nestačilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Korei. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě
Španělské veřejnoprávní médium RTVE společně s partnery vyzkoušelo vysílání v rozlišení 8K přes DVB-T2. Součástí signálu byla také technologie HDR a vícekanálový zvuk. K zobrazování posloužila 8K QLED TV od Samsungu.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik