www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Sony a Panasonic pokukují po QD-OLED panelech od Samsungu

Sony a Panasonic pokukují po QD-OLED panelech od Samsungu
, , aktualita
Podle nejnovějších informací by mohla masový výroba panelů QD-OLED začít ve třetím čtvrtletí 2021. O tuto technologii s kvantovými tečkami navíc údajně projevila zájem japonská konkurence, zatímco Samsung se ještě nerozhodl.
K oblíbeným
reklama
Samsung věří, že budoucnost televizorů spočívá v kvantových tečkách. Proto do této technologie investuje obrovské prostředky. Nejblíže uvedení na trh jsou panely Quantum Dot OLED, zkráceně QD-OLED. Jak už název napovídá, tato technologie vylepšuje známý panel OLED o tzv. kvantové tečky, které slouží k převodu barev. Navíc se zdá, že QD-OLED není hudbou daleké budoucnosti, ale s prvními televizory bychom se na trhu mohli setkat již příští rok, případně v roce 2022. Podle analytické společnosti Omdia (dříve IHS Markit) dojde k zahájení masové výroby těchto panelů ve třetím čtvrtletí 2021.
 
 
Není ovšem jasné, v jaké míře Samsung nasadí QD-OLED ve svých produktech. Jinak řečeno, zda půjde o hlavní oporu portfolia, která nahradí současné QLED TV (využívající LCD panely s kvantovými tečkami), nebo pouze okrajovou záležitost. Velké naděje totiž vkládá i do technologie microLED, respektive miniLED. Na druhou stranu se zdá dost nepravděpodobné, že by Samsung investoval velké prostředky do vývoje technologie, se kterou by příliš nepočítal. Již dříve se ovšem objevily spekulace, že QD-OLED může být pouze krátkou přestupní stanicí k technologii QNED, která umožní dosáhnout ještě jednodušší a levnější výroby.
 
Podle jednoho z analytiků, kterého citoval portál Business Korea, má totiž Samsung již rozhodnuto, které televize uvede příští rok na trh. A hlavní slovo, tedy alespoň co se týče marketingu, by měla dostat technologie miniLED. S QD-OLED TV bychom se tedy na trhu mohli setkat nejdříve začátkem roku 2022. To ovšem neznamená, že by OLED s kvantovými tečkami nemohli použít další výrobci, možná dokonce i o něco dříve. Divize Samsung Display totiž neměla prototypy zaslat pouze Samsung Electronics, ale také Panasonicu a Sony. Není jasné, zda se mezi potenciálními zákazníky nenacházejí i další výrobci televizorů.
 
K výrobě panelů QD-OLED nejspíš Samsung použije uvolněné kapacity v továrnách, kde letos ukončí produkci LCD panelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik