www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Srolovatelné LG OLED TV nejspíš čeká další zpoždění

Srolovatelné LG OLED TV nejspíš čeká další zpoždění
, , aktualita
Zdá se, že srolovatelné OLED TV od LG se na trh v blízké době nedostanou. Podle neoficiálních informací se objevil další výrobní problém, kvůli kterému by mohl být ohrožen začátek prodeje v letošním roce.
K oblíbeným
reklama
LG představilo svůj první srolovatelný OLED televizor na veletrhu CES 2019 v Las Vegas a ohromila s ním všechny přítomné. Jihokorejský výrobce přitom uvedl, že k zahájení prodeje by mělo dojít do konce roku 2019. K tomu ovšem nedošlo a o rok později, na veletrhu CES 2020, byla místo toho odhalena nová varianta tohoto televizoru, tentokrát s možností upevnění na strop. Podle posledních oficiálních informací je plánováno uvedení na trh v roce 2020, ale zda se jej LG podaří splnit zatím stále zůstává ve hvězdách. JIhokorejský zpravodajský server The Elec tvrdí, že firma LG Display se potýká s nízkým objemem produkce srolovatelných OLED panelů.
 
 

Na vině jsou výrobní problémy


Příčinou problémů by mělo být použití skleněného substrátu o tloušťce 0,2 mm, který kromě nízké produkce způsobuje kvůli své křehkosti také vysoké ztráty během výroby. Řešením by mohlo být nahrazení skla jiným materiálem, ale další vývoj pochopitelně přinese zdržení. Výrobce údajně zvažuje použití polyimidového (PI) substrátu, který by fungoval v podstatě jako flexibilní plastový povlak. Panel by díky tomu mohl být lehčí a pružnější, ale otázkou zůstává, zda bude plast dosahovat některých pozitivních vlastností skla, jako je odolnost proti poškrábání.
 
 
LG Display údajně zvažuje ještě jednu možnost, a to dodatečnou vrstvu polyimidu a tzv. ultratenkého skla (UTG, Ultra Thin Glass). Během výroby by ovšem hrozilo poškození původní polyimidové vrstvy, neboť proces vyžaduje vysoké teploty. Připomeňme, že společnost při představování televizoru slibovala životnost až 50 tisíc srolování. A jelikož půjde o prémiový produkt s cenou převyšující 60 tisíc dolarů, výrobní vady či různé dětské nemoci nejsou žádoucí. Na druhou se jedná o novou technologii, která zatím nebyla řádně vyzkoušena. A jak ukázal příklad flexibilního smartphonu Galaxy Fold, astronomická cena ještě neznamená bezproblémový produkt.
 
Dodejme, že na srolovatelné OLED TV pracuje také konkurenční Sharp, který použil svůj vlastní panel. Japonský výrobce se ovšem patrně nachází v ještě ranější fázi vývoje, proto se LG zatím nemusí být o ztrátu náskoku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář