www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Srolovatelné LG OLED TV nejspíš čeká další zpoždění

Srolovatelné LG OLED TV nejspíš čeká další zpoždění
, , aktualita
Zdá se, že srolovatelné OLED TV od LG se na trh v blízké době nedostanou. Podle neoficiálních informací se objevil další výrobní problém, kvůli kterému by mohl být ohrožen začátek prodeje v letošním roce.
K oblíbeným
reklama
LG představilo svůj první srolovatelný OLED televizor na veletrhu CES 2019 v Las Vegas a ohromila s ním všechny přítomné. Jihokorejský výrobce přitom uvedl, že k zahájení prodeje by mělo dojít do konce roku 2019. K tomu ovšem nedošlo a o rok později, na veletrhu CES 2020, byla místo toho odhalena nová varianta tohoto televizoru, tentokrát s možností upevnění na strop. Podle posledních oficiálních informací je plánováno uvedení na trh v roce 2020, ale zda se jej LG podaří splnit zatím stále zůstává ve hvězdách. JIhokorejský zpravodajský server The Elec tvrdí, že firma LG Display se potýká s nízkým objemem produkce srolovatelných OLED panelů.
 
 

Na vině jsou výrobní problémy


Příčinou problémů by mělo být použití skleněného substrátu o tloušťce 0,2 mm, který kromě nízké produkce způsobuje kvůli své křehkosti také vysoké ztráty během výroby. Řešením by mohlo být nahrazení skla jiným materiálem, ale další vývoj pochopitelně přinese zdržení. Výrobce údajně zvažuje použití polyimidového (PI) substrátu, který by fungoval v podstatě jako flexibilní plastový povlak. Panel by díky tomu mohl být lehčí a pružnější, ale otázkou zůstává, zda bude plast dosahovat některých pozitivních vlastností skla, jako je odolnost proti poškrábání.
 
 
LG Display údajně zvažuje ještě jednu možnost, a to dodatečnou vrstvu polyimidu a tzv. ultratenkého skla (UTG, Ultra Thin Glass). Během výroby by ovšem hrozilo poškození původní polyimidové vrstvy, neboť proces vyžaduje vysoké teploty. Připomeňme, že společnost při představování televizoru slibovala životnost až 50 tisíc srolování. A jelikož půjde o prémiový produkt s cenou převyšující 60 tisíc dolarů, výrobní vady či různé dětské nemoci nejsou žádoucí. Na druhou se jedná o novou technologii, která zatím nebyla řádně vyzkoušena. A jak ukázal příklad flexibilního smartphonu Galaxy Fold, astronomická cena ještě neznamená bezproblémový produkt.
 
Dodejme, že na srolovatelné OLED TV pracuje také konkurenční Sharp, který použil svůj vlastní panel. Japonský výrobce se ovšem patrně nachází v ještě ranější fázi vývoje, proto se LG zatím nemusí být o ztrátu náskoku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce
Předplatitelé Netflixu mohou tento měsíc sledovat pokračování mysteriózního seriálu 13 Reasons Why, novou sérii ze světa Pokémon nebo tajemné polské krimi. A na své si přijdou také příznivci zombie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
2.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
2.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik