www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Srolovatelné LG OLED TV nejspíš čeká další zpoždění

Srolovatelné LG OLED TV nejspíš čeká další zpoždění
, , aktualita
Zdá se, že srolovatelné OLED TV od LG se na trh v blízké době nedostanou. Podle neoficiálních informací se objevil další výrobní problém, kvůli kterému by mohl být ohrožen začátek prodeje v letošním roce.
K oblíbeným
reklama
LG představilo svůj první srolovatelný OLED televizor na veletrhu CES 2019 v Las Vegas a ohromila s ním všechny přítomné. Jihokorejský výrobce přitom uvedl, že k zahájení prodeje by mělo dojít do konce roku 2019. K tomu ovšem nedošlo a o rok později, na veletrhu CES 2020, byla místo toho odhalena nová varianta tohoto televizoru, tentokrát s možností upevnění na strop. Podle posledních oficiálních informací je plánováno uvedení na trh v roce 2020, ale zda se jej LG podaří splnit zatím stále zůstává ve hvězdách. JIhokorejský zpravodajský server The Elec tvrdí, že firma LG Display se potýká s nízkým objemem produkce srolovatelných OLED panelů.
 
 

Na vině jsou výrobní problémy


Příčinou problémů by mělo být použití skleněného substrátu o tloušťce 0,2 mm, který kromě nízké produkce způsobuje kvůli své křehkosti také vysoké ztráty během výroby. Řešením by mohlo být nahrazení skla jiným materiálem, ale další vývoj pochopitelně přinese zdržení. Výrobce údajně zvažuje použití polyimidového (PI) substrátu, který by fungoval v podstatě jako flexibilní plastový povlak. Panel by díky tomu mohl být lehčí a pružnější, ale otázkou zůstává, zda bude plast dosahovat některých pozitivních vlastností skla, jako je odolnost proti poškrábání.
 
 
LG Display údajně zvažuje ještě jednu možnost, a to dodatečnou vrstvu polyimidu a tzv. ultratenkého skla (UTG, Ultra Thin Glass). Během výroby by ovšem hrozilo poškození původní polyimidové vrstvy, neboť proces vyžaduje vysoké teploty. Připomeňme, že společnost při představování televizoru slibovala životnost až 50 tisíc srolování. A jelikož půjde o prémiový produkt s cenou převyšující 60 tisíc dolarů, výrobní vady či různé dětské nemoci nejsou žádoucí. Na druhou se jedná o novou technologii, která zatím nebyla řádně vyzkoušena. A jak ukázal příklad flexibilního smartphonu Galaxy Fold, astronomická cena ještě neznamená bezproblémový produkt.
 
Dodejme, že na srolovatelné OLED TV pracuje také konkurenční Sharp, který použil svůj vlastní panel. Japonský výrobce se ovšem patrně nachází v ještě ranější fázi vývoje, proto se LG zatím nemusí být o ztrátu náskoku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik