www.tvfreak.cz
>
>
>

Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma

Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
, , aktualita
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
K oblíbeným
reklama
Podle posledních finančních výsledků začal výrazně zpomalovat růst nových předplatitelů Netflixu. Pokud byste čekali, že americký gigant udělá vše proto, aby přilákal nové zákazníky, možná vás překvapí kroky z uplynulých týdnů. Netflix nejprve v České republice zrušil 30denní zkušební období, které bylo přichystáno pro nové zákazníky. Divák tak po registraci a zadání platebních údajů získal na celý měsíc přístup ke 100 % obsahu z Netflixu a pokud nebyl spokojen, mohl předplatné před koncem tohoto období zrušit.
 
 
Zdá se, že tato možnost nejspíš byla ve velkém zneužívána vytvářením účtů s falešnými e-maily a virtuálními platebními kartami. Na některých trzích proto bylo bezplatné zkušební období zrušeno již dříve – např. v sousedním Německu k tomuto kroku Netflix přistoupil v srpnu 2020. Zdálo se, že náhradou bude speciální stránka, kde Netflix nabídne malou část svého obsahu zdarma všem divákům – i těm, kteří nemají předplatné. Tuto novinku Netflix spustil koncem loňského léta. Zdarma tak bylo možné zhlédnout filmy Vražda na jachtě nebo V pasti, ale také první epizody oblíbených seriálů jako Stranger Things či dokumentu Naše planeta.
 
Nedávno Netflix tuto stránku v tichosti odstranil. Pokud kliknete na původní odkaz, otevře se vám hlavní stránka Netflixu. Společnost neobjasnila, proč přistoupila k tomuto kroku, ani zda plánuje v budoucnu vrátit obsah zdarma na své stránky. Stávající zákazníci mohou doufat, že nedojde ke zdražení na českém trhu. Nejen v USA, ale třeba také v Německu nebo Rakousku již Netflix zdražoval své předplatné. V některých případech i několikrát. V současné době jsou v Česku nabízeny tři tarify s cenami od 199 Kč do 319 Kč měsíčně. Tyto ceny společnost drží od svého vstupu na tuzemský trh v roce 2016.
 
Hlavním lákadlem Netflixu zůstává originální obsah. V 1. čtvrtletí 2021 přidal do své videotéky nejvíce titulů z vlastní produkce, i když celkově nejvyšším počte filmů a epizod seriálů potěšili své předplatitele konkurenční služby Amazon Prime Video a HBO Max (dle obsahu v USA).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala