www.tvfreak.cz
>
>
>

Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma

Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
, , aktualita
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
K oblíbeným
reklama
Podle posledních finančních výsledků začal výrazně zpomalovat růst nových předplatitelů Netflixu. Pokud byste čekali, že americký gigant udělá vše proto, aby přilákal nové zákazníky, možná vás překvapí kroky z uplynulých týdnů. Netflix nejprve v České republice zrušil 30denní zkušební období, které bylo přichystáno pro nové zákazníky. Divák tak po registraci a zadání platebních údajů získal na celý měsíc přístup ke 100 % obsahu z Netflixu a pokud nebyl spokojen, mohl předplatné před koncem tohoto období zrušit.
 
 
Zdá se, že tato možnost nejspíš byla ve velkém zneužívána vytvářením účtů s falešnými e-maily a virtuálními platebními kartami. Na některých trzích proto bylo bezplatné zkušební období zrušeno již dříve – např. v sousedním Německu k tomuto kroku Netflix přistoupil v srpnu 2020. Zdálo se, že náhradou bude speciální stránka, kde Netflix nabídne malou část svého obsahu zdarma všem divákům – i těm, kteří nemají předplatné. Tuto novinku Netflix spustil koncem loňského léta. Zdarma tak bylo možné zhlédnout filmy Vražda na jachtě nebo V pasti, ale také první epizody oblíbených seriálů jako Stranger Things či dokumentu Naše planeta.
 
Nedávno Netflix tuto stránku v tichosti odstranil. Pokud kliknete na původní odkaz, otevře se vám hlavní stránka Netflixu. Společnost neobjasnila, proč přistoupila k tomuto kroku, ani zda plánuje v budoucnu vrátit obsah zdarma na své stránky. Stávající zákazníci mohou doufat, že nedojde ke zdražení na českém trhu. Nejen v USA, ale třeba také v Německu nebo Rakousku již Netflix zdražoval své předplatné. V některých případech i několikrát. V současné době jsou v Česku nabízeny tři tarify s cenami od 199 Kč do 319 Kč měsíčně. Tyto ceny společnost drží od svého vstupu na tuzemský trh v roce 2016.
 
Hlavním lákadlem Netflixu zůstává originální obsah. V 1. čtvrtletí 2021 přidal do své videotéky nejvíce titulů z vlastní produkce, i když celkově nejvyšším počte filmů a epizod seriálů potěšili své předplatitele konkurenční služby Amazon Prime Video a HBO Max (dle obsahu v USA).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik