Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma

16.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Podle posledních finančních výsledků začal výrazně zpomalovat růst nových předplatitelů Netflixu. Pokud byste čekali, že americký gigant udělá vše proto, aby přilákal nové zákazníky, možná vás překvapí kroky z uplynulých týdnů. Netflix nejprve v České republice zrušil 30denní zkušební období, které bylo přichystáno pro nové zákazníky. Divák tak po registraci a zadání platebních údajů získal na celý měsíc přístup ke 100 % obsahu z Netflixu a pokud nebyl spokojen, mohl předplatné před koncem tohoto období zrušit.
 
 
Zdá se, že tato možnost nejspíš byla ve velkém zneužívána vytvářením účtů s falešnými e-maily a virtuálními platebními kartami. Na některých trzích proto bylo bezplatné zkušební období zrušeno již dříve – např. v sousedním Německu k tomuto kroku Netflix přistoupil v srpnu 2020. Zdálo se, že náhradou bude speciální stránka, kde Netflix nabídne malou část svého obsahu zdarma všem divákům – i těm, kteří nemají předplatné. Tuto novinku Netflix spustil koncem loňského léta. Zdarma tak bylo možné zhlédnout filmy Vražda na jachtě nebo V pasti, ale také první epizody oblíbených seriálů jako Stranger Things či dokumentu Naše planeta.
 
Nedávno Netflix tuto stránku v tichosti odstranil. Pokud kliknete na původní odkaz, otevře se vám hlavní stránka Netflixu. Společnost neobjasnila, proč přistoupila k tomuto kroku, ani zda plánuje v budoucnu vrátit obsah zdarma na své stránky. Stávající zákazníci mohou doufat, že nedojde ke zdražení na českém trhu. Nejen v USA, ale třeba také v Německu nebo Rakousku již Netflix zdražoval své předplatné. V některých případech i několikrát. V současné době jsou v Česku nabízeny tři tarify s cenami od 199 Kč do 319 Kč měsíčně. Tyto ceny společnost drží od svého vstupu na tuzemský trh v roce 2016.
 
Hlavním lákadlem Netflixu zůstává originální obsah. V 1. čtvrtletí 2021 přidal do své videotéky nejvíce titulů z vlastní produkce, i když celkově nejvyšším počte filmů a epizod seriálů potěšili své předplatitele konkurenční služby Amazon Prime Video a HBO Max (dle obsahu v USA).