www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix opět zdražuje u sousedů a ruší měsíční lhůtu na vyzkoušení

Netflix opět zdražuje u sousedů a ruší měsíční lhůtu na vyzkoušení
, , aktualita
Zdá se, že Netflix na některých trzích čeká další vlna zdražování. Na rakouském trhu byla cena od loňského roku zvýšena již dvakrát. V Německu zase Neflix přistoupil ke zrušení bezplatné zkušební lhůty.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu se streamovacími platformami za poslední rok výrazně zhoustla. Zavedenějším hráčům, jako je Netflix nebo Amazon, přibyla nová konkurence. Po loňském spuštění Disney+ a Apple TV+ letos přibyla třeba služba HBO Max nebo nedávno Peacock. Pokud byste tedy čekali, že se provozovatelé budou předhánět cenami, nejspíš budete zklamáni. Konkurenční boj totiž patrně bude probíhat hlavně v oblasti obsahu (vlastního i licencovaného), za který jsou společnosti ochotny utratit astronomické sumy. To se pochopitelně nějak musí projevit v cenách předplatného.
 
 
Netflix zvýšil ceny v loňském roce nejen v USA, ale také na některých evropských trzích. Většina zemí s nižší kupní silou, kam nejspíš společnost řadí také Českou republiku, se zdražení vyhnula. V sousedním Rakousku se ovšem ceny zvyšovaly. To ovšem Netflixu nestačilo a od září bude chtít po předplatitelích o nějaké to euro víc. Plán Standard s HD rozlišením pro 2 zařízení zdraží o 1 euro na 11,99 eur, zatímco plán Premium s Ultra HD rozlišením pro až 4 zařízení vyjde na 17,99 eur měsíčně, tedy o 2 eura více než doposud. Beze změny ovšem zůstane plán Basic za 7,99 eur.
 
Zvýšení cen Netflix opodstatnil vyššími investicemi do nového obsahu a vylepšeních služby. Prozatím není jasné, zda se zdražení opravdu dotkne pouze Rakouska, nebo jsou naši jižní sousedé pouze první vlaštovkou další vlny. V Německu by ovšem Netflix mohl narazit na problém, neboť tamní soud vydal na jaře nepravomocný rozsudek, že provozovatel této streamovací služby nemůže ceny svévolně zvyšovat. Netflix se ovšem proti verdiktu odvolal. Na německém trhu se ovšem společnost tento rozhodla k jiné změně, a to zrušení 30denní zkušební lhůty.
 
Dosud si mohli noví předplatitelé na měsíc vyzkoušet, zda jim bude služba vyhovovat, aniž by utratili jediný cent. Pro české uživatele tato možnost zůstává. Netflix nezveřejnil důvod zrušení zkušební lhůty, ale klidně může o boj s podvodníky. Kombinací více e.mailových adres a platebních karet lze teoreticky službu vyzkoušet několikrát. Měsíc je navíc dostatek času na to, abyste shlédli všechny epizody požadovaného seriálu, a pak zase předplatné zrušili. Netflix tak tímto krokem následuje Disney+, kde možnost vyzkoušení skončila již dříve.
 
Zdroj: 4Kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik