www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix opět zdražuje u sousedů a ruší měsíční lhůtu na vyzkoušení

Netflix opět zdražuje u sousedů a ruší měsíční lhůtu na vyzkoušení
, , aktualita
Zdá se, že Netflix na některých trzích čeká další vlna zdražování. Na rakouském trhu byla cena od loňského roku zvýšena již dvakrát. V Německu zase Neflix přistoupil ke zrušení bezplatné zkušební lhůty.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu se streamovacími platformami za poslední rok výrazně zhoustla. Zavedenějším hráčům, jako je Netflix nebo Amazon, přibyla nová konkurence. Po loňském spuštění Disney+ a Apple TV+ letos přibyla třeba služba HBO Max nebo nedávno Peacock. Pokud byste tedy čekali, že se provozovatelé budou předhánět cenami, nejspíš budete zklamáni. Konkurenční boj totiž patrně bude probíhat hlavně v oblasti obsahu (vlastního i licencovaného), za který jsou společnosti ochotny utratit astronomické sumy. To se pochopitelně nějak musí projevit v cenách předplatného.
 
 
Netflix zvýšil ceny v loňském roce nejen v USA, ale také na některých evropských trzích. Většina zemí s nižší kupní silou, kam nejspíš společnost řadí také Českou republiku, se zdražení vyhnula. V sousedním Rakousku se ovšem ceny zvyšovaly. To Netflixu nestačilo a od září bude chtít po předplatitelích o nějaké to euro víc. Plán Standard s HD rozlišením pro 2 zařízení zdraží o 1 euro na 11,99 eur, zatímco plán Premium s Ultra HD rozlišením pro až 4 zařízení vyjde na 17,99 eur měsíčně, tedy o 2 eura více než doposud. Beze změny zůstane plán Basic za 7,99 eur.
 
Zvýšení cen Netflix opodstatnil vyššími investicemi do nového obsahu a vylepšeních služby. Prozatím není jasné, zda se zdražení opravdu dotkne pouze Rakouska, nebo jsou naši jižní sousedé pouze první vlaštovkou další vlny. V Německu by Netflix mohl narazit na problém, neboť tamní soud vydal na jaře nepravomocný rozsudek, že provozovatel této streamovací služby nemůže ceny svévolně zvyšovat. Netflix se proti verdiktu odvolal. Na německém trhu se ovšem společnost rozhodla k jiné změně, a to zrušení 30denní zkušební lhůty.
 
Dosud si mohli noví předplatitelé na měsíc vyzkoušet, zda jim bude služba vyhovovat, aniž by utratili jediný cent. Pro české uživatele tato možnost zůstává. Netflix nezveřejnil důvod zrušení zkušební lhůty, ale klidně může o boj s podvodníky. Kombinací více e-mailových adres a platebních karet lze teoreticky službu vyzkoušet několikrát. Měsíc je navíc dostatek času na to, abyste zhlédli všechny epizody požadovaného seriálu, a pak zase předplatné zrušili. Netflix tak tímto krokem následuje Disney+, kde možnost vyzkoušení skončila již dříve.
 
Zdroj: 4Kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik