www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix opět zdražuje u sousedů a ruší měsíční lhůtu na vyzkoušení

Netflix opět zdražuje u sousedů a ruší měsíční lhůtu na vyzkoušení
, , aktualita
Zdá se, že Netflix na některých trzích čeká další vlna zdražování. Na rakouském trhu byla cena od loňského roku zvýšena již dvakrát. V Německu zase Neflix přistoupil ke zrušení bezplatné zkušební lhůty.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu se streamovacími platformami za poslední rok výrazně zhoustla. Zavedenějším hráčům, jako je Netflix nebo Amazon, přibyla nová konkurence. Po loňském spuštění Disney+ a Apple TV+ letos přibyla třeba služba HBO Max nebo nedávno Peacock. Pokud byste tedy čekali, že se provozovatelé budou předhánět cenami, nejspíš budete zklamáni. Konkurenční boj totiž patrně bude probíhat hlavně v oblasti obsahu (vlastního i licencovaného), za který jsou společnosti ochotny utratit astronomické sumy. To se pochopitelně nějak musí projevit v cenách předplatného.
 
 
Netflix zvýšil ceny v loňském roce nejen v USA, ale také na některých evropských trzích. Většina zemí s nižší kupní silou, kam nejspíš společnost řadí také Českou republiku, se zdražení vyhnula. V sousedním Rakousku se ovšem ceny zvyšovaly. To Netflixu nestačilo a od září bude chtít po předplatitelích o nějaké to euro víc. Plán Standard s HD rozlišením pro 2 zařízení zdraží o 1 euro na 11,99 eur, zatímco plán Premium s Ultra HD rozlišením pro až 4 zařízení vyjde na 17,99 eur měsíčně, tedy o 2 eura více než doposud. Beze změny zůstane plán Basic za 7,99 eur.
 
Zvýšení cen Netflix opodstatnil vyššími investicemi do nového obsahu a vylepšeních služby. Prozatím není jasné, zda se zdražení opravdu dotkne pouze Rakouska, nebo jsou naši jižní sousedé pouze první vlaštovkou další vlny. V Německu by Netflix mohl narazit na problém, neboť tamní soud vydal na jaře nepravomocný rozsudek, že provozovatel této streamovací služby nemůže ceny svévolně zvyšovat. Netflix se proti verdiktu odvolal. Na německém trhu se ovšem společnost rozhodla k jiné změně, a to zrušení 30denní zkušební lhůty.
 
Dosud si mohli noví předplatitelé na měsíc vyzkoušet, zda jim bude služba vyhovovat, aniž by utratili jediný cent. Pro české uživatele tato možnost zůstává. Netflix nezveřejnil důvod zrušení zkušební lhůty, ale klidně může o boj s podvodníky. Kombinací více e-mailových adres a platebních karet lze teoreticky službu vyzkoušet několikrát. Měsíc je navíc dostatek času na to, abyste zhlédli všechny epizody požadovaného seriálu, a pak zase předplatné zrušili. Netflix tak tímto krokem následuje Disney+, kde možnost vyzkoušení skončila již dříve.
 
Zdroj: 4Kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik