www.tvfreak.cz
>
>
>

Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení

Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
, , aktualita
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
K oblíbeným
reklama
Rok 2020 byl pro Netflix mimořádně příznivý. V důsledku pandemie lidé hledali zdroje domácí zábavy, a tak Netflix velmi rychle nabral desítky miliony nových předplatitelů. Bylo ovšem jasné, že toto tempo růstu nevydrží věčně. Na konci loňského roku dosáhla služba milníku 200 milionu předplatitelů. Podle předpokladů se měla uživatelská základna v 1. čtvrtletí 2021 rozšířit o 6 milionů, což je v kontextu předchozích kvartálu poměrně malé číslo. V čerstvé zprávě pro investory ovšem Netflix oznámil, že v posledním čtvrtletí si službu předplatilo nakonec jen 3,98 milionu nových uživatelů, tedy ještě o třetinu méně než hovořily prognózy.
 
 
Zpomalování růstu není žádným překvapením, neboť Netflix už nemá tolik příležitostí k expanzi. Zjednodušeně by se dalo říct, že kdo má o službu zájem, tak si ji už předplatil dříve. A navíc se trh v posledních letech výrazně zahušťuje o konkurenční platformy, jako je rychle expandující Disney+, docela ambiciózní Apple TV+ nebo nejnověji Paramount+. Aktuálně Netflix hlásí 208 milionů předplatitelů. Cílem ovšem není pouze zvyšovat počet uživatelů, ale také zisk. V 1. kvartále 2021 firma zaznamenala tržby 7,2 miliardy dolarů a zisk 1,7 miliardy dolarů.
 
Mezi největší výdaje Netflixu patří produkce vlastního obsahu. Mezi nejúspěšnější novinky uvedeného období patří akční film Za čárou (Outside the Wire), který zaznamenal 66 milionů zhlédnutí. Dalších 51 milionů diváků si potom pustilo romantickou komedii Všem klukům: Navždy s láskou (To All the Boys: Always and Forever, Lara Jean). Netflix se zároveň nebojí ani dalšího zvyšování cen. I přes zdražení v některých regionech se totiž počet uživatelů, kteří ukončili své předplatné, měl meziročně snížit. „To ukazuje, že pokud službu vylepšíme, můžeme požádat o trochu víc peněz,“ píše se ve zprávě.
 
V rozhovoru o výsledcích hospodaření se CEO Reed Hastings vyjádřil také k nedávnému varování pro uživatele, kteří svůj účet sdílí s někým mimo domácnost. Dle něho by Netflix nikdy nepřišel s něčím, co by uživatelé mohli pociťovat jako „utahování šroubů“.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář