www.tvfreak.cz
>
>
>
>

O 48" LG OLED TV je velký zájem, v Česku ale stále čekáme

O 48" LG OLED TV je velký zájem, v Česku ale stále čekáme
, , aktualita
První značky letos uvedly OLED TV s menší úhlopříčkou 48 palců. Pokud o ně ovšem máte zájem, setkáte se s omezenou dostupností. Jedním z důvodů by měla být i vysoká poptávka, mimo jiné mezi hráči.
K oblíbeným
reklama
LG se rozhodlo, že nebude své televizory pouze zvětšovat, ale přinese v řadě CX nejmenší OLED TV na světě. Na úhlopříčce 48 palců nabídne stejné rozlišení 4K jako jiné modely, proto je podle výrobce jemnost panelu srovnatelná s 8K TV. Kompaktní rozměry se přitom hodí i do menších obýváků, nebo přinášejí ještě jednu možnost využití – jako herního monitoru ke konzoli nebo počítači. Není to přitom žádná náhoda, neboť LG naplnilo svou malou OLED TV funkcemi určenými pro hráče, jako je HDMI 2.1 nebo HDMI VRR (variabilní obnovovací frekvence) včetně kompatibility s AMD FreeSync a Nvidia G-Sync.
 
 
A jak na novinku zareagovali zákazníci? Zdá se, že velmi pozitivně. Podle jihokorejského webu Pulse News se 48" OLED TV stala prodejním hitem. Na domácím trhu měly od uvedení na trh v polovině července proběhnout tři předobjednávkové akce a skladové zásoby vždy zmizely během minuty. LG svou novinku z řady CX nabídlo také v USA a na vybraných evropských trzích, kde byly dostupné kusy obvykle vyprodány během týdne. Český trh není pro LG patrně tolik zajímavý, proto se sem model s označením OLED48CX zatím nedostal. A v tuto chvílí ani není jasné, kdy se to změní. Jeden z předních tuzemských prodejců uvádí termín naskladnění v říjnu 2020, ale doufejme, že to bude dříve. Cena se bude pohybovat od 34 990 Kč včetně DPH.
 
Analytici předpokládají, že vzhledem k pandemii koronaviru zažije letos trh s televizory výrazný pád. Malá OLED TV jde ovšem proti tomuto trendu, jak naznačují data společnosti Omdia. Vzhledem k delšímu času strávenému doma totiž roste především herní průmysl včetně prodeje monitorů. Navíc LG OLED48CX patří na poměry OLED TV k relativně dostupným modelům. Omdia předpokládá, že se příští rok prodá 229 tisíc 48" OLED televizí od LG. Každoročně by mělo toto číslo růst až na 320 tisíc prodaných kusů v roce 2024. Během pár let tedy nejspíš malé OLED TV překonají segment velkých modelů s úhlopříčkou 70 a více palců.
 
Druhou 48" OLED TV je Sony KD-48A9, kterou lze již omezeně pořídit i na českém trhu. Vyjde ovšem na 48 490 Kč a postrádá některé funkce pro hráče – cílí totiž hlavně na filmové nadšence. Nabídku nejspíš brzy rozšíří i další výrobci, zatím se ví o malé OLED TV od Philipsu. Připomeňme, že všechny tyto televizory používají panely LG Display z nové čínské továrny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik