www.tvfreak.cz
>
>
>
>

O 48" LG OLED TV je velký zájem, v Česku ale stále čekáme

O 48" LG OLED TV je velký zájem, v Česku ale stále čekáme
, , aktualita
První značky letos uvedly OLED TV s menší úhlopříčkou 48 palců. Pokud o ně ovšem máte zájem, setkáte se s omezenou dostupností. Jedním z důvodů by měla být i vysoká poptávka, mimo jiné mezi hráči.
K oblíbeným
reklama
LG se rozhodlo, že nebude své televizory pouze zvětšovat, ale přinese v řadě CX nejmenší OLED TV na světě. Na úhlopříčce 48 palců nabídne stejné rozlišení 4K jako jiné modely, proto je podle výrobce jemnost panelu srovnatelná s 8K TV. Kompaktní rozměry se přitom hodí i do menších obýváků, nebo přinášejí ještě jednu možnost využití – jako herního monitoru ke konzoli nebo počítači. Není to přitom žádná náhoda, neboť LG naplnilo svou malou OLED TV funkcemi určenými pro hráče, jako je HDMI 2.1 nebo HDMI VRR (variabilní obnovovací frekvence) včetně kompatibility s AMD FreeSync a Nvidia G-Sync.
 
 
A jak na novinku zareagovali zákazníci? Zdá se, že velmi pozitivně. Podle jihokorejského webu Pulse News se 48" OLED TV stala prodejním hitem. Na domácím trhu měly od uvedení na trh v polovině července proběhnout tři předobjednávkové akce a skladové zásoby vždy zmizely během minuty. LG svou novinku z řady CX nabídlo také v USA a na vybraných evropských trzích, kde byly dostupné kusy obvykle vyprodány během týdne. Český trh není pro LG patrně tolik zajímavý, proto se sem model s označením OLED48CX zatím nedostal. A v tuto chvílí ani není jasné, kdy se to změní. Jeden z předních tuzemských prodejců uvádí termín naskladnění v říjnu 2020, ale doufejme, že to bude dříve. Cena se bude pohybovat od 34 990 Kč včetně DPH.
 
Analytici předpokládají, že vzhledem k pandemii koronaviru zažije letos trh s televizory výrazný pád. Malá OLED TV jde ovšem proti tomuto trendu, jak naznačují data společnosti Omdia. Vzhledem k delšímu času strávenému doma totiž roste především herní průmysl včetně prodeje monitorů. Navíc LG OLED48CX patří na poměry OLED TV k relativně dostupným modelům. Omdia předpokládá, že se příští rok prodá 229 tisíc 48" OLED televizí od LG. Každoročně by mělo toto číslo růst až na 320 tisíc prodaných kusů v roce 2024. Během pár let tedy nejspíš malé OLED TV překonají segment velkých modelů s úhlopříčkou 70 a více palců.
 
Druhou 48" OLED TV je Sony KD-48A9, kterou lze již omezeně pořídit i na českém trhu. Vyjde ovšem na 48 490 Kč a postrádá některé funkce pro hráče – cílí totiž hlavně na filmové nadšence. Nabídku nejspíš brzy rozšíří i další výrobci, zatím se ví o malé OLED TV od Philipsu. Připomeňme, že všechny tyto televizory používají panely LG Display z nové čínské továrny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik