www.tvfreak.cz
>
>
>
>

O 48" LG OLED TV je velký zájem, v Česku ale stále čekáme

O 48" LG OLED TV je velký zájem, v Česku ale stále čekáme
, , aktualita
První značky letos uvedly OLED TV s menší úhlopříčkou 48 palců. Pokud o ně ovšem máte zájem, setkáte se s omezenou dostupností. Jedním z důvodů by měla být i vysoká poptávka, mimo jiné mezi hráči.
K oblíbeným
reklama
LG se rozhodlo, že nebude své televizory pouze zvětšovat, ale přinese v řadě CX nejmenší OLED TV na světě. Na úhlopříčce 48 palců nabídne stejné rozlišení 4K jako jiné modely, proto je podle výrobce jemnost panelu srovnatelná s 8K TV. Kompaktní rozměry se přitom hodí i do menších obýváků, nebo přinášejí ještě jednu možnost využití – jako herního monitoru ke konzoli nebo počítači. Není to přitom žádná náhoda, neboť LG naplnilo svou malou OLED TV funkcemi určenými pro hráče, jako je HDMI 2.1 nebo HDMI VRR (variabilní obnovovací frekvence) včetně kompatibility s AMD FreeSync a Nvidia G-Sync.
 
 
A jak na novinku zareagovali zákazníci? Zdá se, že velmi pozitivně. Podle jihokorejského webu Pulse News se 48" OLED TV stala prodejním hitem. Na domácím trhu měly od uvedení na trh v polovině července proběhnout tři předobjednávkové akce a skladové zásoby vždy zmizely během minuty. LG svou novinku z řady CX nabídlo také v USA a na vybraných evropských trzích, kde byly dostupné kusy obvykle vyprodány během týdne. Český trh není pro LG patrně tolik zajímavý, proto se sem model s označením OLED48CX zatím nedostal. A v tuto chvílí ani není jasné, kdy se to změní. Jeden z předních tuzemských prodejců uvádí termín naskladnění v říjnu 2020, ale doufejme, že to bude dříve. Cena se bude pohybovat od 34 990 Kč včetně DPH.
 
Analytici předpokládají, že vzhledem k pandemii koronaviru zažije letos trh s televizory výrazný pád. Malá OLED TV jde ovšem proti tomuto trendu, jak naznačují data společnosti Omdia. Vzhledem k delšímu času strávenému doma totiž roste především herní průmysl včetně prodeje monitorů. Navíc LG OLED48CX patří na poměry OLED TV k relativně dostupným modelům. Omdia předpokládá, že se příští rok prodá 229 tisíc 48" OLED televizí od LG. Každoročně by mělo toto číslo růst až na 320 tisíc prodaných kusů v roce 2024. Během pár let tedy nejspíš malé OLED TV překonají segment velkých modelů s úhlopříčkou 70 a více palců.
 
Druhou 48" OLED TV je Sony KD-48A9, kterou lze již omezeně pořídit i na českém trhu. Vyjde ovšem na 48 490 Kč a postrádá některé funkce pro hráče – cílí totiž hlavně na filmové nadšence. Nabídku nejspíš brzy rozšíří i další výrobci, zatím se ví o malé OLED TV od Philipsu. Připomeňme, že všechny tyto televizory používají panely LG Display z nové čínské továrny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala