www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony v srpnu uvede na trh 48" OLED TV. Jaká bude cena?

Sony v srpnu uvede na trh 48" OLED TV. Jaká bude cena?
, , aktualita
Sháníte do svého obýváku kompaktní televizi, ale bez kompromisů v kvalitě obrazu a funkcích? Zanedlouho budete mít možnost díky nejmenší OLED TV od Sony, která patří do A9 Master Series. A konečně dostala evropskou cenovku.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv na trhu s televizory pokračuje především snaha o zvětšování úhlopříček, letos se objevil i první náznak opačného trendu. Do obchodů totiž zamíří první OLED televizory s úhlopříčkou 48 palců (121 cm). Kromě LG CX se jedná také o Sony A9, v budoucnu navíc nabídku rozšíří Philips (TP Vision) a dost možná také další značky. Všichni využívají panely z nové čínské továrny LG Display, která tento týden po dlouhých odkladech spustila masovou výrobu v plném rozsahu. Malá OLED TV od Sony sice byla oznámena již dříve, ale teprve nyní výrobce zveřejnil informace o dostupnosti. Nejprve si ovšem pojďme připomenout, co tento model nabízí.
 
 
Sony KD-48A9 se chlubí podobnou výbavou jako jiné prémiové OLED TV od japonského výrobce s úhlopříčkami 55 až 77 palců. Kvalita obrazu by mohla být dokonce ještě vyšší, neboť díky menší velikosti při zachování 4K rozlišení vzroste hustota pixelů. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Ultimate, který najdeme i v letošních 8K TV. Kromě temné černé, která patří k hlavním výhodám OLED panelů, nechybí ani technologie Pixel Contrast Booster pro vylepšení barev a kontrastu ve světlých oblastech. Pokračovat bychom mohli dalšími vychytávkami: 4K X-Reality Pro zvyšuje rozlišení u obsahu natočeného ve 2K nebo Full HD, X-Motion Clarity se stará o plynulost a čistotu obrazu v rychlých scénách…
 
 
Fanouškům Sony netřeba představovat ani technologii Acoustic Surface Audio, která – zjednodušeně řečeno – promění v reproduktor samotnou obrazovku. Díky tomu televizor vytváří dojem, že zvuk vychází z místa, kde se odehrává děj. Za zmínku stojí také funkce Ambient Optimization, která optimalizuje jas na základě okolního osvětlení a zvuk podle objektů v místnosti. Přijímač Sony A9 je připraven také na Dolby Vision a Dolby Atmos, podporuje Apple Airplay 2, Chromecast i připojení chytrých reproduktorů. Využívat lze režimy Netflix Calibrated Mode a IMAX Enhanced, operačním systémem je potom Android TV.
 
Prozatím nemáme konkrétní informace o dostupnosti a ceně v ČR, ale můžeme nahlédnout na německý trh. U našich sousedů se Sony KD-48A9 začne prodávat koncem srpna, předprodej přitom začne již 3. srpna. Cena byla stanovena na 1 899 eur, v přepočtu bezmála 50 tisíc korun.
 
 
Zdroj: Sony.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik