www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony v srpnu uvede na trh 48" OLED TV. Jaká bude cena?

Sony v srpnu uvede na trh 48" OLED TV. Jaká bude cena?
, , aktualita
Sháníte do svého obýváku kompaktní televizi, ale bez kompromisů v kvalitě obrazu a funkcích? Zanedlouho budete mít možnost díky nejmenší OLED TV od Sony, která patří do A9 Master Series. A konečně dostala evropskou cenovku.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv na trhu s televizory pokračuje především snaha o zvětšování úhlopříček, letos se objevil i první náznak opačného trendu. Do obchodů totiž zamíří první OLED televizory s úhlopříčkou 48 palců (121 cm). Kromě LG CX se jedná také o Sony A9, v budoucnu navíc nabídku rozšíří Philips (TP Vision) a dost možná také další značky. Všichni využívají panely z nové čínské továrny LG Display, která tento týden po dlouhých odkladech spustila masovou výrobu v plném rozsahu. Malá OLED TV od Sony sice byla oznámena již dříve, ale teprve nyní výrobce zveřejnil informace o dostupnosti. Nejprve si ovšem pojďme připomenout, co tento model nabízí.
 
 
Sony KD-48A9 se chlubí podobnou výbavou jako jiné prémiové OLED TV od japonského výrobce s úhlopříčkami 55 až 77 palců. Kvalita obrazu by mohla být dokonce ještě vyšší, neboť díky menší velikosti při zachování 4K rozlišení vzroste hustota pixelů. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Ultimate, který najdeme i v letošních 8K TV. Kromě temné černé, která patří k hlavním výhodám OLED panelů, nechybí ani technologie Pixel Contrast Booster pro vylepšení barev a kontrastu ve světlých oblastech. Pokračovat bychom mohli dalšími vychytávkami: 4K X-Reality Pro zvyšuje rozlišení u obsahu natočeného ve 2K nebo Full HD, X-Motion Clarity se stará o plynulost a čistotu obrazu v rychlých scénách…
 
 
Fanouškům Sony netřeba představovat ani technologii Acoustic Surface Audio, která – zjednodušeně řečeno – promění v reproduktor samotnou obrazovku. Díky tomu televizor vytváří dojem, že zvuk vychází z místa, kde se odehrává děj. Za zmínku stojí také funkce Ambient Optimization, která optimalizuje jas na základě okolního osvětlení a zvuk podle objektů v místnosti. Přijímač Sony A9 je připraven také na Dolby Vision a Dolby Atmos, podporuje Apple Airplay 2, Chromecast i připojení chytrých reproduktorů. Využívat lze režimy Netflix Calibrated Mode a IMAX Enhanced, operačním systémem je potom Android TV.
 
Prozatím nemáme konkrétní informace o dostupnosti a ceně v ČR, ale můžeme nahlédnout na německý trh. U našich sousedů se Sony KD-48A9 začne prodávat koncem srpna, předprodej přitom začne již 3. srpna. Cena byla stanovena na 1 899 eur, v přepočtu bezmála 50 tisíc korun.
 
 
Zdroj: Sony.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik