www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Druhá továrna na panely pro OLED TV rozjela výrobu na plné obrátky

Druhá továrna na panely pro OLED TV rozjela výrobu na plné obrátky
, , aktualita
Divize LG Display se pochlubila, že její čínská továrna na panely pro OLED zahájila masovou výrobu v plném měřítku. Stalo se tak po několika odkladech. Dosud přitom panely sjížděly pouze z jihokorejské továrny.
K oblíbeným
reklama
Dlouho se mluvilo o čínské továrně LG Display na panely pro OLED TV hlavně v souvislosti se zpožděním výroby. Původně měla být produkce zahájena vloni na podzim, ale potom přišlo několik komplikací – nejprve se nedařilo dosáhnout požadovaného objemu produkce a potom následoval pandemie koronaviru, která mimo jiné zkomplikovala přesun inženýrů z Jižní Korei. Nakonec se to ovšem podařilo a z výrobních linek v čínském Kantonu začaly minulý měsíc sjíždět první panely. Divize LG Display informovala, že na masovou výrobu v plném rozsahu přejde závod ve druhé polovině letošního roku. A právě k tomu došlo tento týden, jak společnost potvrdila v tiskové zprávě.
 
 
Jedná se tedy o teprve druhou továrnu na světě, která zajišťuje masovou výrobu OLED panelů určených pro televizory. Dosud pocházely všechny panely ze závodu v jihokorejském Paju, který aktuálně produkuje 70 tisíc listů za měsíc. Nová továrna 8,5. generace zvýší produkci skoro dvojnásobně – o 60 tisíc na 130 listů měsíčně. V budoucnu chce LG Display v Kantonu vyrábět až 90 tisíc listů měsíčně. Každý z listů o rozměrech 2200 x 2500 mm je potom řezán na panely o úhlopříčce 48, 55, 65 nebo 77 palců, které jsou následně odesílány zákazníkům. Novinkou jsou právě 48palcové, které v jihokorejské fabrice nevznikaly. Umožnilo to nasazení nové technologie Multi-model Glass (MMG).
 
Malou OLED TV najdeme v řadě LG CX, případně Sony A9. V budoucnu se ovšem zapojí také další výrobci, především se hovoří o Philipsu (TP Vision). Divize LG Displays připomněla, že mezi odběrateli OLED najdeme devatenáct výrobců televizí včetně LG Electronics, Sony, Panasonic, Philips, Bang & Olufsen, Toshiba, Sharp, Vizio, Huawei, Xiaomi, Grundig, Hisense, a Skyworth. Seznam se navíc každoročně rozrůstá. Podle jihokorejských médií je proto v plánu vybudování továrny 10,5. generace v Paju, kde by měly být produkovány panely o velkých úhlopříčkách. Podle analytické firmy Omdia bude letos po celém světě prodáno 4,4 milionu OLED TV, v roce 2025 by ovšem toto číslo mělo vzrůst na 12 milionů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik