www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Druhá továrna na panely pro OLED TV rozjela výrobu na plné obrátky

Druhá továrna na panely pro OLED TV rozjela výrobu na plné obrátky
, , aktualita
Divize LG Display se pochlubila, že její čínská továrna na panely pro OLED zahájila masovou výrobu v plném měřítku. Stalo se tak po několika odkladech. Dosud přitom panely sjížděly pouze z jihokorejské továrny.
K oblíbeným
reklama
Dlouho se mluvilo o čínské továrně LG Display na panely pro OLED TV hlavně v souvislosti se zpožděním výroby. Původně měla být produkce zahájena vloni na podzim, ale potom přišlo několik komplikací – nejprve se nedařilo dosáhnout požadovaného objemu produkce a potom následoval pandemie koronaviru, která mimo jiné zkomplikovala přesun inženýrů z Jižní Korei. Nakonec se to ovšem podařilo a z výrobních linek v čínském Kantonu začaly minulý měsíc sjíždět první panely. Divize LG Display informovala, že na masovou výrobu v plném rozsahu přejde závod ve druhé polovině letošního roku. A právě k tomu došlo tento týden, jak společnost potvrdila v tiskové zprávě.
 
 
Jedná se tedy o teprve druhou továrnu na světě, která zajišťuje masovou výrobu OLED panelů určených pro televizory. Dosud pocházely všechny panely ze závodu v jihokorejském Paju, který aktuálně produkuje 70 tisíc listů za měsíc. Nová továrna 8,5. generace zvýší produkci skoro dvojnásobně – o 60 tisíc na 130 listů měsíčně. V budoucnu chce LG Display v Kantonu vyrábět až 90 tisíc listů měsíčně. Každý z listů o rozměrech 2200 x 2500 mm je potom řezán na panely o úhlopříčce 48, 55, 65 nebo 77 palců, které jsou následně odesílány zákazníkům. Novinkou jsou právě 48palcové, které v jihokorejské fabrice nevznikaly. Umožnilo to nasazení nové technologie Multi-model Glass (MMG).
 
Malou OLED TV najdeme v řadě LG CX, případně Sony A9. V budoucnu se ovšem zapojí také další výrobci, především se hovoří o Philipsu (TP Vision). Divize LG Displays připomněla, že mezi odběrateli OLED najdeme devatenáct výrobců televizí včetně LG Electronics, Sony, Panasonic, Philips, Bang & Olufsen, Toshiba, Sharp, Vizio, Huawei, Xiaomi, Grundig, Hisense, a Skyworth. Seznam se navíc každoročně rozrůstá. Podle jihokorejských médií je proto v plánu vybudování továrny 10,5. generace v Paju, kde by měly být produkovány panely o velkých úhlopříčkách. Podle analytické firmy Omdia bude letos po celém světě prodáno 4,4 milionu OLED TV, v roce 2025 by ovšem toto číslo mělo vzrůst na 12 milionů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik