www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Druhá továrna na panely pro OLED TV rozjela výrobu na plné obrátky

Druhá továrna na panely pro OLED TV rozjela výrobu na plné obrátky
, , aktualita
Divize LG Display se pochlubila, že její čínská továrna na panely pro OLED zahájila masovou výrobu v plném měřítku. Stalo se tak po několika odkladech. Dosud přitom panely sjížděly pouze z jihokorejské továrny.
K oblíbeným
reklama
Dlouho se mluvilo o čínské továrně LG Display na panely pro OLED TV hlavně v souvislosti se zpožděním výroby. Původně měla být produkce zahájena vloni na podzim, ale potom přišlo několik komplikací – nejprve se nedařilo dosáhnout požadovaného objemu produkce a potom následoval pandemie koronaviru, která mimo jiné zkomplikovala přesun inženýrů z Jižní Korei. Nakonec se to ovšem podařilo a z výrobních linek v čínském Kantonu začaly minulý měsíc sjíždět první panely. Divize LG Display informovala, že na masovou výrobu v plném rozsahu přejde závod ve druhé polovině letošního roku. A právě k tomu došlo tento týden, jak společnost potvrdila v tiskové zprávě.
 
 
Jedná se tedy o teprve druhou továrnu na světě, která zajišťuje masovou výrobu OLED panelů určených pro televizory. Dosud pocházely všechny panely ze závodu v jihokorejském Paju, který aktuálně produkuje 70 tisíc listů za měsíc. Nová továrna 8,5. generace zvýší produkci skoro dvojnásobně – o 60 tisíc na 130 listů měsíčně. V budoucnu chce LG Display v Kantonu vyrábět až 90 tisíc listů měsíčně. Každý z listů o rozměrech 2200 x 2500 mm je potom řezán na panely o úhlopříčce 48, 55, 65 nebo 77 palců, které jsou následně odesílány zákazníkům. Novinkou jsou právě 48palcové, které v jihokorejské fabrice nevznikaly. Umožnilo to nasazení nové technologie Multi-model Glass (MMG).
 
Malou OLED TV najdeme v řadě LG CX, případně Sony A9. V budoucnu se ovšem zapojí také další výrobci, především se hovoří o Philipsu (TP Vision). Divize LG Displays připomněla, že mezi odběrateli OLED najdeme devatenáct výrobců televizí včetně LG Electronics, Sony, Panasonic, Philips, Bang & Olufsen, Toshiba, Sharp, Vizio, Huawei, Xiaomi, Grundig, Hisense, a Skyworth. Seznam se navíc každoročně rozrůstá. Podle jihokorejských médií je proto v plánu vybudování továrny 10,5. generace v Paju, kde by měly být produkovány panely o velkých úhlopříčkách. Podle analytické firmy Omdia bude letos po celém světě prodáno 4,4 milionu OLED TV, v roce 2025 by ovšem toto číslo mělo vzrůst na 12 milionů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik