www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejmenší OLED TV se chystá na trh. LG uvádí řadu CX

Nejmenší OLED TV se chystá na trh. LG uvádí řadu CX
, , aktualita
Na evropské trhy se dostávají 4K LCD TV z nové řady LG CX, která zahrnuje modely v několika úhlopříčkách s Dolby Vision IQ, HDMI 2.1 a dalšími funkcemi. Nejvíce pozornosti vzbuzuje první 48" OLED TV.
K oblíbeným
reklama
Mezi OLED TV, které LG představilo začátkem letošního roku, byly také modely CX. Jedná se o nástupce loňské série C9 a dostupné jsou v široké nabídce úhlopříček: 48, 55, 65, 77 nebo 88 palců. Zájemce o menší televizor potěší především 48" varianta, která se v nabídce LG OLED TV objevila vůbec poprvé. Svými funkcemi a obrazovou kvalitou se nijak neliší od větších sourozenců, ale v kompaktnějším provedení vhodném i pro menší interiéry. Všechny modely používají rozlišení 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixelů), ale vzhledem k nejnižší úhlopříčce se může 48" varianta pochlubit nejjemnějším obrazem – podle výrobce je hustota pixelů srovnatelná s 96" 8K TV.
 
 
O zpracování obrazu se stará procesor Alpha 9 třetí generace a k dispozici je také nativní hardwarová podpora kodeku AV1, který postupně nasazuje třeba YouTube nebo Netflix. Mezi letošní novinky patří technologie Dolby Vision IQ, která optimalizuje obraz také na základě okolních podmínek (např. světla v místnosti. Režim Filmmaker Mode potom vypne post-processing, takže přiblíží kvalitu obrazu tomu, jak byla zamýšlena filmovými tvůrci. LG televizory z řady CX prezentuje jako ideální modely pro hráče, a to díky nízkému zpoždění na vstupu, rychlé době odezvy nebo kompatibilitou s technologií Nvidia G-Sync, která umožňuje plně přizpůsobit snímkovou frekvenci hardwaru.
 
Na své si přijdou také budoucí majitelé herních konzolí nové generace: PlayStation 5 a Xbox Series X. LG totiž přidalo podporu HDMI 2.1 se všemi podporovanými funkcemi jako automatický režim nízké latence (ALLM), variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo vylepšené propojení s audio zařízením (eARC). Dříve se objevily informace, že LG u HDMI 2.1 v letošních televizích přiškrtilo propustnost, ale to uživatele vzhledem k absenci obsahu nemusí příliš trápit. Pro hráče může být mnohem důležitější režim HDR Gaming Interest Group (HGiG), který umožňuje hraní v HDR. V oblasti zvuku je podporován formát Dolby Atmos nebo technologie Acoustic Tuning, která prostřednictvím umělé inteligence optimalizuje zvuk na základě okolního prostředí.
 
Nové LG OLED TV se již začínají prodávat na vybraných trzích. Nejočekávanější 48" varianta by měla přijít koncem června na klíčové trhy.
  • OLED88CX9LA – neznámá cena a dostupnost
  • OLED77CX9LA – 6 999 eur (188 000 Kč)
  • OLED65CX9LA – 3 099 eur (83 000 Kč)
  • OLED55CX9LA – 2 299 eur (62 000 Kč)
  • OLED48CX9LB – 1 799 eur (48 000 Kč)
Zdroj: Tisková zpráva, Flatpanelshd.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik