www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Řada Philips OLED935 se poprvé ukazuje. Vrátí čtyřstranný Ambilight

Řada Philips OLED935 se poprvé ukazuje. Vrátí čtyřstranný Ambilight
, , aktualita
Na internet unikly první obrázky připravované série OLED TV, která by měla být představena začátkem září. Zahrnovat bude údajně tři úhlopříčky včetně 48palcové. Chybět nebude masivní soundbar od B&W.
K oblíbeným
reklama
Není žádným tajemstvím, že TP Vision letos představí ještě jednu sérii OLED TV. Původně se tak mělo stát na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, ale místo něj nakonec společnost uspořádá vlastní digitální akci. Aktuální modely OLED805, OLED855 a OLED865, které byly představeny začátkem roku a na trh se dostanou snad tento měsíc, doplní ještě televizory OLED935. Tato řada by měla zahrnovat nikoliv dvě, ale rovnou tři úhlopříčky. Kromě 65 a 55 palců bychom totiž v nabídce měli najít ještě variantu s úhlopříčkou 48 palců. OLED TV v takovém formátu mají od letošního roku v nabídce LG a Sony, ale pro Philips se jedná o novinku.
 
 
Všechny televize ze série OLED935 budou obsahovat panel s rozlišením 4K Ultra HD a obnovovací frekvencí 100/120 Hz. Zpracování obrazu zajistí čtvrtá generace procesoru P5 s umělou inteligencí, kterou najdeme i v ostatních Philips OLED TV pro rok 2020. Zaměřuje se na pět základních oblastí vylepšení obrazu: zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost. Technologie Perfect Natural Motion zajišťuje zpracování pohybu, zatímco Perfect Natural Reality převádí obraz z SDR do HDR. Co se týče vysokého dynamického rozsahu, měly by televizory nabídnout podporu všech běžných formátů: HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision.

 
Výrobce přidá patentované podsvícení Ambilight, které údajně tentokrát bude čtyřstranné. Nejedná se úplnou novinku, ale všechny nedávné modely nabízely Ambilight jen po třech stranách. V oblasti zvuku by měl být hlavním tahákem integrovaný soundbar Bowers & Wilkins, k čemuž se přidá ještě podpora Dolby Atmos, DTS-HD a DTS Play-Fi pro spojení s dalšími kompatibilními reproduktory. Chybět by neměla ani chytrá platforma Android TV 9.0 Pie, a to se všemi běžnými funkcemi, jako je Google Assistant a Chromecast. Plnohodnotný port HDMI 2.1 ovšem nečekejte, místo toho by všechny čtyři porty měly používat starší standard, kterýsi z HDMI 2.1 vypůjčil pouze automatický režim nízké latence (ALLM).

 
Cenu ani dostupnost série Philips OLED935 zatím neznáme, ale označení modelů by měla být následující:
  • Philips 65OLED935/12
  • Philips 55OLED935/12
  • Philips 43OLED935/12


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik