Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Řada Philips OLED935 se poprvé ukazuje. Vrátí čtyřstranný Ambilight

16.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet unikly první obrázky připravované série OLED TV, která by měla být představena začátkem září. Zahrnovat bude údajně tři úhlopříčky včetně 48palcové. Chybět nebude masivní soundbar od B&W.
Není žádným tajemstvím, že TP Vision letos představí ještě jednu sérii OLED TV. Původně se tak mělo stát na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, ale místo něj nakonec společnost uspořádá vlastní digitální akci. Aktuální modely OLED805, OLED855 a OLED865, které byly představeny začátkem roku a na trh se dostanou snad tento měsíc, doplní ještě televizory OLED935. Tato řada by měla zahrnovat nikoliv dvě, ale rovnou tři úhlopříčky. Kromě 65 a 55 palců bychom totiž v nabídce měli najít ještě variantu s úhlopříčkou 48 palců. OLED TV v takovém formátu mají od letošního roku v nabídce LG a Sony, ale pro Philips se jedná o novinku.
 
 
Všechny televize ze série OLED935 budou obsahovat panel s rozlišením 4K Ultra HD a obnovovací frekvencí 100/120 Hz. Zpracování obrazu zajistí čtvrtá generace procesoru P5 s umělou inteligencí, kterou najdeme i v ostatních Philips OLED TV pro rok 2020. Zaměřuje se na pět základních oblastí vylepšení obrazu: zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost. Technologie Perfect Natural Motion zajišťuje zpracování pohybu, zatímco Perfect Natural Reality převádí obraz z SDR do HDR. Co se týče vysokého dynamického rozsahu, měly by televizory nabídnout podporu všech běžných formátů: HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision.

 
Výrobce přidá patentované podsvícení Ambilight, které údajně tentokrát bude čtyřstranné. Nejedná se úplnou novinku, ale všechny nedávné modely nabízely Ambilight jen po třech stranách. V oblasti zvuku by měl být hlavním tahákem integrovaný soundbar Bowers & Wilkins, k čemuž se přidá ještě podpora Dolby Atmos, DTS-HD a DTS Play-Fi pro spojení s dalšími kompatibilními reproduktory. Chybět by neměla ani chytrá platforma Android TV 9.0 Pie, a to se všemi běžnými funkcemi, jako je Google Assistant a Chromecast. Plnohodnotný port HDMI 2.1 ovšem nečekejte, místo toho by všechny čtyři porty měly používat starší standard, kterýsi z HDMI 2.1 vypůjčil pouze automatický režim nízké latence (ALLM).

 
Cenu ani dostupnost série Philips OLED935 zatím neznáme, ale označení modelů by měla být následující:
  • Philips 65OLED935/12
  • Philips 55OLED935/12
  • Philips 43OLED935/12