Méně dabingu, více titulků. HBO pozastavuje český dabing

Méně dabingu, více titulků. HBO pozastavuje český dabing
, , aktualita
Kvůli bezpečnosti svých zaměstnanců a spolupracovníků přerušuje HBO provoz dabingových studií. Diváci tak mohou u nových titulů očekávat spíše jen české titulky než dabing. Změna se dotkne jak televizního vysílání, tak služby HBO Go.
K oblíbeným
reklama
Pandemie nového typu koronaviru se již podepsala na produkci filmů a seriálů, neboť Netflix i další tvůrci museli přerušit natáčení. Hollywoodská studia zase odsouvají premiéry vysokorozpočtových snímků, aby omezila ztráty kvůli mizivé návštěvnosti kin. Nyní svou činnost omezují také dabingová studia. Česká pobočka HBO proto tento týden oznámila, že se rozhodla kvůli šíření onemocnění COVID-19 uzavřít všechna dabingová studia. Prioritou pro společnost je údajně bezpečí a zdraví všech zaměstnanců a spolupracovníků. K pozastavení dojde minimálně na dva týdny, i když podle dalšího vývoje může být dojít k prodloužení této lhůty.
 
 
U aktuálních filmů a seriálů tedy možná budou diváci marně hledat český dabing. Týkat by se to mělo jak pořadů v televizním vysíláním, tak služby pro streamování videa HBO Go. O českou lokalizaci ovšem diváci nepřijdou kompletně, nadále budou k dispozici titulky v českém jazyce. O změně společnost informovala na svém oficiálním facebookovém profilu i v následujícím e-mailovém oznámení, které bylo zasláno předplatitelům HBO Go:
 
„Vzhledem k současným obavám ohledně koronaviru (COVID 19), se kterým se potýká Česká republika a celý svět, jsme se rozhodli pozastavit výrobu všech nových dabingových aktivit po dobu nejméně 2 týdnů.
Bezpečí a zdraví každého zaměstnance a spolupracovníka je pro nás vždy na prvním místě.
Za způsobené nepříjemnosti se moc omlouváme. Víme, že uživatelé HBO GO kompletní lokalizace filmů a seriálů často využívají.
Navzdory tomu doufáme, že v naší nabídce najdete to, co právě hledáte a zhlédnutí si užijete ve stejné míře i s českými titulky.
Váš tým HBO GO“
 
HBO se zatím nevyjádřilo, zda stejně jako Netflix nebo YouTube plánuje ulehčit internetovým sítím v Evropě, třeba dočasným snížením kvality streamovaného videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik