Méně dabingu, více titulků. HBO pozastavuje český dabing

Méně dabingu, více titulků. HBO pozastavuje český dabing
, , aktualita
Kvůli bezpečnosti svých zaměstnanců a spolupracovníků přerušuje HBO provoz dabingových studií. Diváci tak mohou u nových titulů očekávat spíše jen české titulky než dabing. Změna se dotkne jak televizního vysílání, tak služby HBO Go.
K oblíbeným
reklama
Pandemie nového typu koronaviru se již podepsala na produkci filmů a seriálů, neboť Netflix i další tvůrci museli přerušit natáčení. Hollywoodská studia zase odsouvají premiéry vysokorozpočtových snímků, aby omezila ztráty kvůli mizivé návštěvnosti kin. Nyní svou činnost omezují také dabingová studia. Česká pobočka HBO proto tento týden oznámila, že se rozhodla kvůli šíření onemocnění COVID-19 uzavřít všechna dabingová studia. Prioritou pro společnost je údajně bezpečí a zdraví všech zaměstnanců a spolupracovníků. K pozastavení dojde minimálně na dva týdny, i když podle dalšího vývoje může být dojít k prodloužení této lhůty.
 
 
U aktuálních filmů a seriálů tedy možná budou diváci marně hledat český dabing. Týkat by se to mělo jak pořadů v televizním vysíláním, tak služby pro streamování videa HBO Go. O českou lokalizaci ovšem diváci nepřijdou kompletně, nadále budou k dispozici titulky v českém jazyce. O změně společnost informovala na svém oficiálním facebookovém profilu i v následujícím e-mailovém oznámení, které bylo zasláno předplatitelům HBO Go:
 
„Vzhledem k současným obavám ohledně koronaviru (COVID 19), se kterým se potýká Česká republika a celý svět, jsme se rozhodli pozastavit výrobu všech nových dabingových aktivit po dobu nejméně 2 týdnů.
Bezpečí a zdraví každého zaměstnance a spolupracovníka je pro nás vždy na prvním místě.
Za způsobené nepříjemnosti se moc omlouváme. Víme, že uživatelé HBO GO kompletní lokalizace filmů a seriálů často využívají.
Navzdory tomu doufáme, že v naší nabídce najdete to, co právě hledáte a zhlédnutí si užijete ve stejné míře i s českými titulky.
Váš tým HBO GO“
 
HBO se zatím nevyjádřilo, zda stejně jako Netflix nebo YouTube plánuje ulehčit internetovým sítím v Evropě, třeba dočasným snížením kvality streamovaného videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář