Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Méně dabingu, více titulků. HBO pozastavuje český dabing

20.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Kvůli bezpečnosti svých zaměstnanců a spolupracovníků přerušuje HBO provoz dabingových studií. Diváci tak mohou u nových titulů očekávat spíše jen české titulky než dabing. Změna se dotkne jak televizního vysílání, tak služby HBO Go.
Pandemie nového typu koronaviru se již podepsala na produkci filmů a seriálů, neboť Netflix i další tvůrci museli přerušit natáčení. Hollywoodská studia zase odsouvají premiéry vysokorozpočtových snímků, aby omezila ztráty kvůli mizivé návštěvnosti kin. Nyní svou činnost omezují také dabingová studia. Česká pobočka HBO proto tento týden oznámila, že se rozhodla kvůli šíření onemocnění COVID-19 uzavřít všechna dabingová studia. Prioritou pro společnost je údajně bezpečí a zdraví všech zaměstnanců a spolupracovníků. K pozastavení dojde minimálně na dva týdny, i když podle dalšího vývoje může být dojít k prodloužení této lhůty.
 
 
U aktuálních filmů a seriálů tedy možná budou diváci marně hledat český dabing. Týkat by se to mělo jak pořadů v televizním vysíláním, tak služby pro streamování videa HBO Go. O českou lokalizaci ovšem diváci nepřijdou kompletně, nadále budou k dispozici titulky v českém jazyce. O změně společnost informovala na svém oficiálním facebookovém profilu i v následujícím e-mailovém oznámení, které bylo zasláno předplatitelům HBO Go:
 
„Vzhledem k současným obavám ohledně koronaviru (COVID 19), se kterým se potýká Česká republika a celý svět, jsme se rozhodli pozastavit výrobu všech nových dabingových aktivit po dobu nejméně 2 týdnů.
Bezpečí a zdraví každého zaměstnance a spolupracovníka je pro nás vždy na prvním místě.
Za způsobené nepříjemnosti se moc omlouváme. Víme, že uživatelé HBO GO kompletní lokalizace filmů a seriálů často využívají.
Navzdory tomu doufáme, že v naší nabídce najdete to, co právě hledáte a zhlédnutí si užijete ve stejné míře i s českými titulky.
Váš tým HBO GO“
 
HBO se zatím nevyjádřilo, zda stejně jako Netflix nebo YouTube plánuje ulehčit internetovým sítím v Evropě, třeba dočasným snížením kvality streamovaného videa.