Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Netflix přerušuje natáčení všech filmů a seriálů

, , aktualita
Bezpečnostní opatření kvůli koronaviru již zavedly také provozovatelé služeb pro streamování videa. Netflix oznámil zastavení produkce všech filmů a seriálů. K dotčeným titulům patří i čtvrtá série Stranger Things.

Současná pandemie onemocnění COVID-19 velmi negativně ovlivnila návštěvnost kin po celém světě a zpozdila premiéry řady filmů. Zatím jsme psali hlavně o tom, že Netflix a další služby pro streamování videa se mohou spíše radovat, neboť počet jejich diváků roste. Lidé totiž z opatrnosti či nařízené karantény tráví mnohem více času doma, a to mnohdy na internetu nebo obrazovek televizí. Dlouhé seriálové maratony, které dříve nestíhaly kvůli škole, práci a různým koníčkům, jsou nyní jednou z častých možností trávení volného času. I na provozovatele streamovacích služeb ovšem dolehla opatření kvůli novému typu koronaviru.
 
 
Netflix s platností od pondělí 16. března pozastavil produkci všech svých pořadů v USA a Kanadě. Opatření potrvá dva týdny, ale vyloučeno není jeho prodloužení. Netflix chce tímto krokem chránit herce a další členy štábu před šířením koronaviru, ale zároveň ani nemá příliš jinou možnost – kvůli vydaným nařízením omezujícím shromažďování nebo cestování v USA i jiných státech světa by totiž ani natáčení v plném rozsahu nebylo možné. Nesmíme zapomenout, že část originálního obsahu Netflixu pochází z jiných kontinentů. Ačkoliv společnost se nevyjádřila k pořadům natáčeným v zahraničí, můžeme předpokládat, že minimálně některé tituly v Evropě a Asii budou také ovlivněny zavedenými opatřeními.
 
Přerušení produkce se nejspíš projeví zpožděním v uvedení filmů a seriálů. Nutno ovšem dodat, že Netflix obvykle přesné datum premiéry zveřejňuje až pár týdnů předem, proto možná diváci žádné zpoždění ani nepoznají. Omezení se dotkla například natáčení čtvrté série veleúspěšného titulu Stranger Things, ale také pokračování seriálů Lucifer nebo Grace a Frankie.
 
Netflix samozřejmě není jediný, kdo musel zastavit produkci svých pořadů. Zasaženy byly také americké televizní stanice a konkurenční streamovací služby. Apple provozující platformu TV+ údajně přestal natáčet minisérii Lisey's Story podle knihy Stephena Kinga nebo pokračování seriálu The Morning Show s Jennifer Aniston. V případě Disney+ se zpozdí třeba uvedení superhrdinského seriálu The Falcon and the Winter Soldier.
 
 


reklama
reklama