www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přerušuje natáčení všech filmů a seriálů

Netflix přerušuje natáčení všech filmů a seriálů
, , aktualita
Bezpečnostní opatření kvůli koronaviru již zavedly také provozovatelé služeb pro streamování videa. Netflix oznámil zastavení produkce všech filmů a seriálů. K dotčeným titulům patří i čtvrtá série Stranger Things.
K oblíbeným
reklama
Současná pandemie onemocnění COVID-19 velmi negativně ovlivnila návštěvnost kin po celém světě a zpozdila premiéry řady filmů. Zatím jsme psali hlavně o tom, že Netflix a další služby pro streamování videa se mohou spíše radovat, neboť počet jejich diváků roste. Lidé totiž z opatrnosti či nařízené karantény tráví mnohem více času doma, a to mnohdy na internetu nebo obrazovek televizí. Dlouhé seriálové maratony, které dříve nestíhaly kvůli škole, práci a různým koníčkům, jsou nyní jednou z častých možností trávení volného času. I na provozovatele streamovacích služeb ovšem dolehla opatření kvůli novému typu koronaviru.
 
 
Netflix s platností od pondělí 16. března pozastavil produkci všech svých pořadů v USA a Kanadě. Opatření potrvá dva týdny, ale vyloučeno není jeho prodloužení. Netflix chce tímto krokem chránit herce a další členy štábu před šířením koronaviru, ale zároveň ani nemá příliš jinou možnost – kvůli vydaným nařízením omezujícím shromažďování nebo cestování v USA i jiných státech světa by totiž ani natáčení v plném rozsahu nebylo možné. Nesmíme zapomenout, že část originálního obsahu Netflixu pochází z jiných kontinentů. Ačkoliv společnost se nevyjádřila k pořadům natáčeným v zahraničí, můžeme předpokládat, že minimálně některé tituly v Evropě a Asii budou také ovlivněny zavedenými opatřeními.
 
Přerušení produkce se nejspíš projeví zpožděním v uvedení filmů a seriálů. Nutno ovšem dodat, že Netflix obvykle přesné datum premiéry zveřejňuje až pár týdnů předem, proto možná diváci žádné zpoždění ani nepoznají. Omezení se dotkla například natáčení čtvrté série veleúspěšného titulu Stranger Things, ale také pokračování seriálů Lucifer nebo Grace a Frankie.
 
Netflix samozřejmě není jediný, kdo musel zastavit produkci svých pořadů. Zasaženy byly také americké televizní stanice a konkurenční streamovací služby. Apple provozující platformu TV+ údajně přestal natáčet minisérii Lisey's Story podle knihy Stephena Kinga nebo pokračování seriálu The Morning Show s Jennifer Aniston. V případě Disney+ se zpozdí třeba uvedení superhrdinského seriálu The Falcon and the Winter Soldier.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik