www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix omezí kvalitu videa v Evropě, reaguje na žádost EU

Netflix omezí kvalitu videa v Evropě, reaguje na žádost EU
, , aktualita
Evropská unie prosadila u Netflixu, aby redukoval kvalitu streamovaného videa s cílem zamezit přetížení datové infrastruktury. Netflix proto slíbil, že na následujících 30 dnů sníží bitrate přenášených videí o 25 %.
K oblíbeným
reklama
Velká část Evropanů v těchto dnech tráví čas doma a mnozí využívají k zabavení internet. Největší zátěž pro datovou infrastrukturu představují videa, přitom právě filmy a seriály z Netflixu jsou ideálním způsobem trávení volného času. Švýcarsko oznámilo, že v krizové situaci je připraveno zakázat streamovaná videa, ale k ohleduplnosti při používání vyzývají své občany také některé státy EU včetně Španělska, které doporučilo uživatelům, aby během běžné pracovní doby omezili sledování videí a hraní online her. EU začala tento týden problém řešit na celoevropské úrovni. Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Thierry Breton požádal občany s hashtagem #SwitchToStandard, aby si přehrávali internetová videa v běžném rozlišení, pokud nutně nepotřebují vysokou kvalitu.
 
 

Snížení kvality videa v Evropě pro všechny

 
Thierry Breton, mimo jiné bývalý šéf telekomunikační společnosti, a CEO Netflixu Reed Hastings spolu tento týden telefonicky jednali. Zástupce EU žádal americkou firmu, aby se pokusila snížit objem přenášených dat. Jednou z diskutovaných možností bylo automatické přepnutí na standardní rozlišení během špičky, kdy je datový provoz nejvyšší. „Streamovací platformy, telekomunikační operátoři a uživatelé, všichni jsme společně odpovědní za přijetí opatření k zajištění hladkého fungování internetu během bitvy proti šíření virů,“ uvedl Breton ve svém prohlášení.  Další hovor mezi oběma stranami by měl proběhnout během několika následujících dnů.
 
 
Netflix ovšem na žádost EU již přistoupil k prvním opatřením. Během následujících třiceti dnů začne snižovat datový tok streamovaného videa v evropských zemích, což by mělo snížit spotřebu Netflixu v evropských datových sítích až o 25 %. „Mnoho let se zaměřujeme na efektivitu sítě, včetně poskytování přístupu k programu Open Connect telekomunikačním společnostem zdarma,“ oznámil mluvčí Netflixu a zmínil také technologii adaptivního streamování videa, která upravuje rozlišení automaticky podle dostupné šířky pásma v oblasti. Dodejme, že Netflix také začíná pomalu nasazovat nový kodek AV1, který o desítky procent snižuje velikost videa, aniž by utrpěla jeho kvalita.
Není divu, že Netflix byl pro evropské politiky první na ráně. Z celosvětového hlediska tvoří videa z tohoto portálu 12 % celosvětového internetového provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář