www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix omezí kvalitu videa v Evropě, reaguje na žádost EU

Netflix omezí kvalitu videa v Evropě, reaguje na žádost EU
, , aktualita
Evropská unie prosadila u Netflixu, aby redukoval kvalitu streamovaného videa s cílem zamezit přetížení datové infrastruktury. Netflix proto slíbil, že na následujících 30 dnů sníží bitrate přenášených videí o 25 %.
K oblíbeným
reklama
Velká část Evropanů v těchto dnech tráví čas doma a mnozí využívají k zabavení internet. Největší zátěž pro datovou infrastrukturu představují videa, přitom právě filmy a seriály z Netflixu jsou ideálním způsobem trávení volného času. Švýcarsko oznámilo, že v krizové situaci je připraveno zakázat streamovaná videa, ale k ohleduplnosti při používání vyzývají své občany také některé státy EU včetně Španělska, které doporučilo uživatelům, aby během běžné pracovní doby omezili sledování videí a hraní online her. EU začala tento týden problém řešit na celoevropské úrovni. Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Thierry Breton požádal občany s hashtagem #SwitchToStandard, aby si přehrávali internetová videa v běžném rozlišení, pokud nutně nepotřebují vysokou kvalitu.
 
 

Snížení kvality videa v Evropě pro všechny

 
Thierry Breton, mimo jiné bývalý šéf telekomunikační společnosti, a CEO Netflixu Reed Hastings spolu tento týden telefonicky jednali. Zástupce EU žádal americkou firmu, aby se pokusila snížit objem přenášených dat. Jednou z diskutovaných možností bylo automatické přepnutí na standardní rozlišení během špičky, kdy je datový provoz nejvyšší. „Streamovací platformy, telekomunikační operátoři a uživatelé, všichni jsme společně odpovědní za přijetí opatření k zajištění hladkého fungování internetu během bitvy proti šíření virů,“ uvedl Breton ve svém prohlášení.  Další hovor mezi oběma stranami by měl proběhnout během několika následujících dnů.
 
 
Netflix ovšem na žádost EU již přistoupil k prvním opatřením. Během následujících třiceti dnů začne snižovat datový tok streamovaného videa v evropských zemích, což by mělo snížit spotřebu Netflixu v evropských datových sítích až o 25 %. „Mnoho let se zaměřujeme na efektivitu sítě, včetně poskytování přístupu k programu Open Connect telekomunikačním společnostem zdarma,“ oznámil mluvčí Netflixu a zmínil také technologii adaptivního streamování videa, která upravuje rozlišení automaticky podle dostupné šířky pásma v oblasti. Dodejme, že Netflix také začíná pomalu nasazovat nový kodek AV1, který o desítky procent snižuje velikost videa, aniž by utrpěla jeho kvalita.
Není divu, že Netflix byl pro evropské politiky první na ráně. Z celosvětového hlediska tvoří videa z tohoto portálu 12 % celosvětového internetového provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z
QD-OLED TV od Samsung Electronics se možná nakonec nedočkáme, neboť společnost podle uniklých informací není spokojena s kvalitou panelů. Mezitím proběhla registrace nových ochranných známek týkajících se QLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik